Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 2000zł


atrxevu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Proszę o pomoc/rady w zakupie kolumn.

Maksymalny wydatek to 2000zł (jeśli podstawkowe to ok 1800 gdyż doliczyć muszę standy).

Pomieszczenie - 18m2 (dywan, regały na ścianach, rolety - czyli akustycznie nie ma tragedii)

Wzmacniacz - NAD c370 (zawsze byłem z niego zadowolony - pewnie kiedyś go zmienię ale na razie nie ma takiej opcji)

Muzyka - pełen rozstrzał - od DNB przez elektronikę po rock (potrafię ze Skrillexa przeskoczyć na Queen itp)

 

Czego szukam w brzmieniu - najlepiej wszystkiego ale w tej kwocie to realnie podchodzę do sprawy tak więc:

1. bas - konkretny choć nie chcę nim zrywać paneli w pokoju - po prostu ma być mięsisty, nawet ciut rozlewający się choć tam gdzie w założeniu miał być konturowy niech taki pozostanie - i pewnie ta opcja wyklucza kolumny podstawkowe bo w tym budżecie będzie o to ciężko

2. średnia + góra - mają być ładne, muzykalne (nie jestem audiofilem :)) ale żeby dźwięk talerzy nie kłuł mnie w uszy a wokal i instrumenty nie były schowane w kuchni za ścianą tylko normalnie wyeksponowane.

 

Chcę żeby było uderzenie ale broń Boże kosztem góry i średnicy (lepiej nawet ciut mniej basu ale żeby nic nie było wycofane ale też nie chcę popaść w skrajnoś i nie szukam jasno grajacych kolumn).

 

Kolumny będą stały max 30cm od tylnej ściany (niestety nic w tej kwestii nie zrobię także chyba powinienem się skupić na przednim BR). Dodatkowo jest to blok także o ile w ciągu dnia w miarę mogę podgłośnić o tyle wieczorami umiar jest wskazany także liczyłbym na to, że kolumny będą jakotako brzmieć przy średniej głośności.

 

Rozpisałem się ale mam nadzieję, że opis ułatwi ewentualne podpowiedzi zakupowe.

 

Może wymagam zbyt dużo ale liczę na Was. Proszę tylko nie proponować mi Altusów i tym podobnych.

Zależy mi w miarę na czasie także w grę wchodzą kolumny nowe jak i dostępne w obecnej chwili na popularnych serwisach używki.

 

Dziękuję z góry za pomysły. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecę tannoy V4 lub V4i, nawet na nowe będzie, a używki to już nawet sporo taniej, są większe od zensorow 5, takie jak 7.

Używki możesz zapolowac też na tannoy dc6t, półka wyżej.

Castle Knight 4 też widziałem poniżej 2 tys ale to rzadkość.

Z podstawek dali zensor 3 lub castle knight 2 też dadzą radę, choć osobiście wolę podłogowe np ww tannoye.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

W tych pieniądzach bardzo dobrym wyborem będą kolumny PYLON AUDIO TOPAZ 20.

Sam dokładnie takie posiadam i jestem z nich baaardzo zadowolony (wykonanie, jakość dźwięku, uniwersalność).

Ustawione mam około 40cm od tylnej ściany i jest naprawdę dobrze (bass-reflex z przodu).

Polecam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli kolumny podstawkowe, to zdecydowanie zwróciłbym Twoją uwagę na model Dali Zensor 3 (http://q21.pl/dali-zensor-3.html). To kolumny, które w Twoim systemie powinny zagrać dokładnie z Twoimi sugestiami.

Z kolumn podłogowych zwróciłbym Twoją uwagę na najnowszą, polską konstrukcję Pylon Audio Opal 23 (http://q21.pl/pylon-audio-opal-23.html). To świetna dynamika, duża swoboda grania, moim zdaniem zdecydowanie najlepsza opcja w Twoim systemie.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że budżet tak sztywny bo są do kupienia podstawki z kapitalnym basem, które świetnie zgrywają się z NADem

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-45-kolumny-stereo-surround-2szt

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na wymagania dotyczące uszu polecam raczej kolumny z kopułką jedwabną,

a nie metalową czy ceramiczną, które "mają swój charakter".

Są np. używane:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a z nowych też coś się znajdzie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Tak więc:

Zensory 3 odpadają - właśnie dla nich szukam następców (dźwięk naprawdę super ale nie zadawały mnie niskie pasma. Były - to fakt ale nie w takim "rozmiarze" jak tego oczekuję).

Co do Pylon Audio to miałem okazje słuchać modelu Pearl 25 i mimo wszystko szału przynajmniej dla mnie nie było. Być może seria Opal gra ciut mocniej - przemyślę to.

Kusi mnie żeby sprawdzić Castle Knight 2 - choć boję się, że znowu rozczaruję się ilością basu i z tego co zdążyłem wyczytać to kolumny te nie są mistrzami dynamiki (a niektóe gatunki których słucham są b.dynamiczne i boję się, że zamienią się w leniwą papkę).

Chodzą mi po głowie też te Tannoye V4i...

Myślę też nad jakimiś Paradigmami - wiem, że dadzą radę w szybkich brzmieniach ale jak one brzmią w spokojnych wokalach?

 

Powiedzcie mi szczerze - chciałbym odsłuchać u siebie jakieś konkretne modele kolumn - czy uważacie, że wykorzystanie prawa 14 dni zwrotu bez podania przyczyny jest wg was niekulturalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castle knight 2 odpuść, stopa perkusji na tych głośnikach nie istnieje, dynamika wybitnie leży, to bardzo specyficznie grające głośniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz nowych to quantum 677 będzie tu bezkonkurencyjny. Jest trujdrozny, mocny i dobrze trzyma rytm. Przesluchaj a na pewno się na nie zdecydujesz.

 

W przypadku pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstąpiłem dziś do salonu audio i posłuchałem Dali Zensor 5 podpiete pod NAD-a. Gdyby tylko cena była trochę niższa to biorę w ciemno. Cud miód właśnie o to chodziło. Zastanawiam się czy jednak nie skusze się na raty... Chyba, że np Magnat QUantum 675 albo np Tannoy dc6 t nie byłyby wiele gorsze. Ktoś miał okazję porównywać? Lub jakiś model z rodziny Pylonów. No i np Paradigm Monitor 7 v7.

Jednak mętlik w głowie coraz większy - chciałbym już coś kupić i przesatć czytać wszystkie te fora :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm monitor 7v7 poza dynamika nic swoim graniem nie prezentuja, o drugie tak bezbarwnie grajace kolumny ciezko, szkoda Twojego czasu na sluchanie tego czegos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem przyjemności słuchać tego modelu Tannoya (kiedyś miałem M2 i były ok). Jak poradzą sobie z dnb i tym podobnymi gatunkami? Może troche przekombinowałem i wystarczyło do Zensorów 3 dokupić subwoofer ale z kolei Zensory 5 grały naprawde fajnie. Zawężam wybór w takim razie do Zensorów i dc6 t.

Boję się kupować trochę w ciemno ale co byście wybrali? Dynamika, bas + ogólne wrażenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się przepraszam za mój błąd.

677 jeśli masz na nie miejsce to wielkości owo nie przeszkadzają jeśli jiebti tańsze 675 faktycznie wystarcza. Dc6t to lepszy wybór zensor 5. Jeśli znajdziesz je w takiej cenie bierz.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstąpiłem dziś do salonu audio i posłuchałem Dali Zensor 5 podpiete pod NAD-

 

Skoro tak mierzysz to w tej cenie masz kolumny lepsze od Zensor 5, grające podobnym charakterem - Indiana Line Tesi 560

http://sklep.rms.pl/indiana-line-tesi-560-c-tesi560c-kolumny-podlogowe-wisnia-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie - 18m2 (dywan, regały na ścianach, rolety - czyli akustycznie nie ma tragedii)

Wzmacniacz - NAD c370 (zawsze byłem z niego zadowolony - pewnie kiedyś go zmienię ale na razie nie ma takiej opcji)

Muzyka - pełen rozstrzał - od DNB przez elektronikę po rock (potrafię ze Skrillexa przeskoczyć na Queen itp)

 

Czego szukam w brzmieniu - najlepiej wszystkiego ale w tej kwocie to realnie podchodzę do sprawy tak więc:

1. bas - konkretny choć nie chcę nim zrywać paneli w pokoju - po prostu ma być mięsisty, nawet ciut rozlewający się choć tam gdzie w założeniu miał być konturowy niech taki pozostanie - i pewnie ta opcja wyklucza kolumny podstawkowe bo w tym budżecie będzie o to ciężko

2. średnia + góra - mają być ładne, muzykalne (nie jestem audiofilem :)) ale żeby dźwięk talerzy nie kłuł mnie w uszy a wokal i instrumenty nie były schowane w kuchni za ścianą tylko normalnie wyeksponowane.

No to smiało electrino i jeszcze sporo zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych kolumn (STX ELECTRINO 150) przy doborze systemu stereo i wg mnie grają trochę bladą barwą i wąską sceną, ale to moje osobiste zdanie. Dynamika była, ale nie miało to głębi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat się rozwija a mi się po dzisiejszym dniu niewiele rozjaśniło...

ściągnąłem swoimi sposobami do domu Zensory 5 i Zensory 7.

Moje wrażenia: Zensory 5 grały b.miło i wydawało mi się że nie ma sensu 7 podłączać ale skoro miałem je pod ręką - czemu nie.

No i w tym momencie wiedziałem, że Zensory 5 na pewno nie będą moim wyborem. W porównaniu do Zensorów 7 brzmią o wiele skromniej. Przynajmniej takie było moje odczucie. Na pewno Zensory 7 są o wiele bardziej dynamiczne - jak już były na miejscu to poszło wszystko - od klasyki przez rocka, elektronikę, jazz i na koniec drum and bass. Wszystko "pięknie fajnie" ale.... No właśnie. Odniosłem wrażenie, że mimo wszystko są zbyt duże do mojego pokoju. Jest to 18m2 ale mam duuużą kaanapę, stolik, stół z krzesłami, szafkę pod TV, regał. Akustycznie może i OK ale kubatura sporo się zmniejszyła i odniosłem wrażenie, ze Dali Z. 7 nie mają się jak "rozpędzić" (wiadomo o co chodzi), że się tu duszą. Mieszkam w bloku z czego wynikają pewne ograniczenia jeśli chodzi o głośność.

Jestem przyzwyczajony całe życie do kolumn podstawkowych i nie wiem czy to normalne, że mam takie odczucia ale moja druga połowa potwierdziła, że tak jakby te kolumny się tu dusiły.

Pooddawałem Zensory ich właścicielom i wstąpiłem jeszcze do salonu z wielkim mętlikiem. STwierdziłęm, że może odsłucham jakieś większe monitory i padło na Monitor Audio Silver 2. Następcy Silver RX 2. W poprzednim mieszkaniu przed Zensorami 3 miałem MA BX2 (pomieszczenie 13m2) i bardzo podobał mi się dźwięk. Silvery 2 które odsłuchiwałem (w salonie, tak jak stały, nie w żadnym pokoju odsłuchowym) są większe no i przede wszystkim mają 20cm głośnik średnio-niskotonowy. Aż sie zdziwiłem, że akie skrzynki potrafią tak zagrać basem. Nie miałem swoich płyt ale posłuchałem chwile elektroniki i brzmiało to inaczej niż na Zensorach któe miałem w domu ale też bardzo fajnie. Nie testowałem ich u siebie w domu.

 

I tak siedzę teraz na kanapie nadal bez kolumn i mam dylemat. Zastanawiam się czy zaryzykować z MA Silver 2 które brzmiały lepiej niż BX2 które miałem kiedyś a z racji wielkości myślę że poradziłyby sobie z basem w moim obecnym pokoju. Cenowo ok 2500-2600. Czy kupić Zensory i z czasem się przyzywczaję, że jednak się u mnie nie duszą - ok 3000. Czy w ciemno zupełnie bez żadnego odsłuchu (nie chciałbym nie odsłuchiwać przed kupnem ale myślę, że nawet jak sie nie spodobają to łatwo je sprzedam) ściągnąć Tannoy DC6 T SE (te z allegro) z UK za te 2600-2700.

Wszystkie są ponad budżet zawarty w temacie ale stwierdziłem, że wezmę je na raty.

POMOCY :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam te moje SE właśnie od tego gościa z UK :) Są jeszcze inne, nowe, z gwarancją, ale odbiór osobisty, okolice Brzeska, daleko masz? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos cos? Na placu boju zostaly Tannoye Dc6t SE i Monitor Audio Silver 2. Cenowo prawie to samo. Nie mam mozliwosci odsluchu tych pierwszych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponegocjuj te tannoye, wysypalo ich ostatnio na Allegro, jest okazja na zbicie ceny. Ja mam tylko 15 m kw i grają bardzo dobrze, nie efekciarsko tylko bardzo realistycznie i naturalnie.

 

I potężny bas, mimo to raczej nie są ocieplone, zimno ani sucho też nie jest, czyli w sam raz, grają z Denonem 1520ae.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos cos? Na placu boju zostaly Tannoye Dc6t SE i Monitor Audio Silver 2

 

Żartujesz z tym wyborem? Te Tannoye są pod każdym względem lepsze od Silver 2. Jeśli masz możliwość bierz. Czy to te ściągnięte z UK? Wysyłka jest z polski czy z tamtą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna para DC6T stoi u mnie ,otwarta tylko w celu sprawdzenia.2340 z wysyłką i dylemat z głowy.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w watku caly czas. Kilka ciezkich dni w pracy + Swieta i niezbyt mialem glowe do tego wszystkiego. Probuje ogarnac jakis odsluch tych Tannoyow. Wyczytalem pare opinii, że niezbyt nadaja sie do szybszego grania. Z kolei Zensory i Btonze ktore mialem dawaly sobie z tym rade calkiem niezle. Wydaje mi sie, ze bez odsluchow sie nie obejdzie. Chyba ze jakis inny pomysl...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.