Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CD potrafi zagrać pięknie i analogowo - także bym nie przekreślał :)

 

E tam. Mój DAC też mi gra analogowo :) Nie mam Bóg wie jakiego CD bo Pioneera PD-9700. Ale ta sama muzyka z Hegla HD11 i z Pioneera gra dla mnie tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

To tylko pliki :)

 

Słyszałem bardzo drogie konfiguracje których właściciele chwalili się że uzyskali niesamowitą synergię i pliki stały się bardziej muzykalne niż płyta CD która odeszła ponoć do lamusa. Niestety w żadnym z tych przypadków a były to konfiguracje strojone latami zawierające bardzo drogie urządzenia nie udało się uzyskać muzykalności plików na poziomie dobrego odtwarzacza CD. O tańszych konfiguracjach nawet nie wspominam bo tam w ogóle można zapomnieć o muzykalności. Wszystkie plikowe konfiguracje jakie znam z Linnem DS i dCSem włącznie grają dość specyficznie. Być może w jakiś sposób zbliżają się do miękkiego muzykalnego brzmienia ale nie udaje im się tego osiągnąć.

 

E tam. Mój DAC też mi gra analogowo :) Nie mam Bóg wie jakiego CD bo Pioneera PD-9700. Ale ta sama muzyka z Hegla HD11 i z Pioneera gra dla mnie tak samo.

 

PD-9700 był kiedyś referencją w klasie budżetowej. Mam nawet w domu skan jego testu. Ale to wciąż tylko budżetówka. Co ciekawe 901 był sporo droższy a różnił go jeden jedyny układ: Legato Link Conversion. I prawdę mówiąc wolę 9700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD-9700 był kiedyś referencją w klasie budżetowej. Mam nawet w domu skan jego testu. Ale to wciąż tylko budżetówka. Co ciekawe 901 był sporo droższy a różnił go jeden jedyny układ: Legato Link Conversion. I prawdę mówiąc wolę 9700.

W późniejszym DV-646 (duże dvd) miałem też legato link ale "wyłączalne" ;) i w najlepszym zestawie jaki miałem

nie byłem w stanie zauważyć różnicy. To był NAD-320, AE100 i kable van der hull. W końcu zostawiłem wyłączone

Czy jest ktoś kto wierzy w to legato ? ;)

Marketingowcy Pioneera mieli chyba taki konik. Dać coś czego nie da konkurencja, choćby to miał być szamanizm

We współczesnych dają jakiś sound retriever czyli też jakiś cud, który po włączeniu odzyska to, czego nie ma ;)

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem bardzo drogie konfiguracje których właściciele chwalili się że uzyskali niesamowitą synergię i pliki stały się bardziej muzykalne niż płyta CD która odeszła ponoć do lamusa. Niestety w żadnym z tych przypadków a były to konfiguracje strojone latami zawierające bardzo drogie urządzenia nie udało się uzyskać muzykalności plików na poziomie dobrego odtwarzacza CD. O tańszych konfiguracjach nawet nie wspominam bo tam w ogóle można zapomnieć o muzykalności. Wszystkie plikowe konfiguracje jakie znam z Linnem DS i dCSem włącznie grają dość specyficznie. Być może w jakiś sposób zbliżają się do miękkiego muzykalnego brzmienia ale nie udaje im się tego osiągnąć.

 

To nie ten wątek, to tylko wrzucę link dla młodzieży ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I powiem, że mnie do słuchania w zupełności wystarcza Squeezebox Touch jako odbiornik Wi-Fi i transport po USB oraz Arcam rDAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, mój X77ES położy tej Twój pliczek na łopatki - no? Czelendż buahahaha

 

Teac'a jeszcze nie mam, gość wczoraj dopiero wysłał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Patryk, mój X77ES położy tej Twój pliczek na łopatki - no?

 

Jest prostsze rozwiązanie, wepnij się z sygnałem na wejście daca w tym odtwarzaczu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę takich numerów robił - jak trafię kiedyś z padniętym laserem to czemu ni :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie będę takich numerów robił - jak trafię kiedyś z padniętym laserem to czemu ni :)

I wtedy będziesz miał możliwość porównania transportów na takim samym dacu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

W późniejszym DV-646 (duże dvd) miałem też legato link ale "wyłączalne" ;) i w najlepszym zestawie jaki miałem

nie byłem w stanie zauważyć różnicy. To był NAD-320, AE100 i kable van der hull. W końcu zostawiłem wyłączone

Czy jest ktoś kto wierzy w to legato ? ;)

Marketingowcy Pioneera mieli chyba taki konik. Dać coś czego nie da konkurencja, choćby to miał być szamanizm

We współczesnych dają jakiś sound retriever czyli też jakiś cud, który po włączeniu odzyska to, czego nie ma ;)

J.

 

Postaw koło siebie 901 i 9700 wtedy zobaczysz że 901 gra bardziej górą, bardziej sucho choć nie jest to brzmienie współczesnej suchej tandety a 9700 jest bardziej analogowy. PD-75 nie ma LL i pewnie dlatego daje taką frajdę. Nie ma go też 93. Mają 77 i 95. Pierwszy w ogóle mi się nie podobał. Drugi to przerost formy nad treścią. No ale jak zwykle wszystko zależy od systemu.

 

Każdy z nas ma inne wymagania.

Edytowane przez MaciejLK
Nawiązanie do sporu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Tego NADa musisz koniecznie dać do mudy44 ;-) Sam od siebie jest dość słaby.

Każdy z nas ma inne wymagania.

Ten NAD to mieszanka cudownych wlasciwosci i błędów projektowych. Jedyny w swoim rodzaju

Np. ma wysoki przesluch stereo (projektant celowo skopał projektowo potencjometr balansu)

A z drugiej strony jedyny jaki miałem który nadaje się do bardzo glosnego sluchania (tak, że

szyby dzwonia) i nie tracił przy tym przejrzystości dzwieku. Na zadnym innym nie dalo sie tak

glosno sluchac (bo wczesniej z dzwieku robila sie kaszana nie do sluchania)

Tzn ja rozumiem ludzi, ktorzy chcieliby z niego wyciagnac jeszcze wiecej.

 

P.S.) Teraz zajarzyłem, miałem NAD 312 (a nie 320), sprzedałem ok 8lat temu, nie mam już

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stety ale już jest coraz gorzej z kasetami.Ja ostatnio kupowałem na giełdzie Fuji Gt-||X90 po 2zł gość miał około 200sztuk.Ja jakie ostatnio widziałem sklepie to były maxell UR 60 ceny nie pamiętam.

Brat wrócił kilka dni temu z Tokio. Prosiłem, żeby spojrzał na półki sklepowe. Niestety przeżyłem wielkie rozczarowanie - jeden z większych elektromarketów oferuje wyłącznie Maxell'e UR w długościach od 10 do 90 minut oraz Sony HF w jednej tylko długości 60 minut. Maxell wygląda przyzwoicie, Sony koszmarnie - krzywa folia, mało taśmy i niezwykle lekka. Maxell UR 60 to koszt 165 jenów, Sony 60 115 jenów. Liczyłem, że gdzie jak gdzie ale w Japonii rynek konsumencki nie zapomniał całkowicie o CC. Niestety...
Jarek
PS. szkoda, że nie udało mi się zamieścić zdjęc z tymi biednymi półkami, ale serwer AS nie chce ich ode mnie przyjąć :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel nadal masz problem z saba360?ja swoją doprowadzilem do perfektu,swietnie odtwarza nie widzę różnicy między Nakamichi300 a Saba 360.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel nadal masz problem z saba360?ja swoją doprowadzilem do perfektu,swietnie odtwarza nie widzę różnicy między Nakamichi300 a Saba 360.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Kasjel, ja to właśnie chciałem Cię wywołać, abyś oczyścił sytuację. Jesteś do tego chyba upoważniony. A cytat z Wyspiańskiego to tak tylko celem zagajenia :) RS-BX707 zrobiony wtedy, kiedy i RS-BX747. Zrobiłem niczego nie pożyczając z mechanizmu od Ciebie. Ale jako wielbiciel Technicsów spożytkuje go prędzej czy później :) Jakbyś go sprzedawał daj znać. Kupie może na zapas - zanim będą kosztować 1000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do szanownych pytanie. Jaki deck Akai będzie pasował do Akai AA-1030?

Moim zdaniem np. Akai GXC 750 D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem np. Akai GXC 750 D

Żaden oglądany przeze mnie nie ma takich samych pokręteł i przełączników. 750 jest za nowy. W grę wchodzą raczej poniżej 730.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o przywrócenie Discomaniaca w tym wątku. Oczywiście wpisy związane z awanturą powinno się usunąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyśćcie to Panowie moderatorzy dokładniej, bo wyszła sieczka bez ładu i składu zupełnie. Pozostały cytaty z nieistniejących wpisów i osierocone odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel nadal masz problem z saba360?ja swoją doprowadzilem do perfektu,swietnie odtwarza nie widzę różnicy między Nakamichi300 a Saba 360.

W tej chwili można kupić sprawną Sabę CD 360 na Allegro za 80zł tylko czarną.Zastanawiam się nad kupnem tego decka. Mógłbym przełożyć srebrną obudowę z tej mojej uszkodzonej zamiast godzinami kombinować jak ją naprawić.

Zobaczę, może sprzedający obniży jeszcze nieco cenę wówczas kupię ten magnetofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich modeli odtwarzaczy CD używacie jako źródło do nagrywania na kasety? Jak możecie to uzasadnijcie dlaczego akurat tego, a nie innego. Pytam bo właśnie jestem przed zakupem odtwarzacza CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Denona DCD 1420 oraz Onkyo DX 6660 tylko dlatego że są to potężne, ciężkie aluminiowe odtwarzacze CD pasujące wyglądem do sprzętu Vintage. Do ich brzmienia nie sposób się przyczepić. Jak dla mnie grają świetnie tylko raczej nie polecał bym kupna tego Onkyo za względu na absolutny brak laserów zamiennych. Natomiast w Denonie siedzi popularny KSS 150A/KSS 210A więc nie ma problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich modeli odtwarzaczy CD używacie jako źródło do nagrywania na kasety?

Używam (używałem) magnetofonu do nagrywania koncertów z radia.A to z radiowej trójki a to z lokalnego radia PIK.Co nie które koncerty były nagrywane i publikowane jako "płyty live"Jednak zawsze te nagrane bezpośrednio na kasetę z radia brzmiały lepiej/.....Jakiś sentyment czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywam na śpulaka , ale tylko z tunera , jaki jest sens zgrywania z płyty cd ?

Oświeć mnię proszę .

Co w dzisiejszych czasach można zgrywać z radia ???

Nie ma już " 60 minut na godzinę " ani " Powtórki z rozrywki " ani " Studia 202 " ani " Dymu z papierosa " ani " Nie tylko dla orłów " ani " Listy przebojów dla oldbojów " ani " Teatrzyku Zielone Oko " ani " Studia stereo " ani " Wieczoru płytowego " ani tuzina cudownych audycji które powinno się mieć na taśmie a których niestety nie posiadam .

No więc co można zgrywać z tego dziadostwa które hula 24/365 ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Oświeć mnię proszę .

 

No masz , co z tego że nie ma audycji które wymienileś , też je pamiętam bom nie młodziak .

Trójka mi w zupełności wystarczy , i repertuar muzyczny , 3-4 razy w tygodniu Blues , Jazz Jana Ptaszyna Wróblewskiego , studio Agnieszki Osieckiej , muzyka świata Kydryńskiego , muzyka Electro .

Nagrywam Bluesa , od staroci po najnowsze utwory .

Jakość ? Tuner ma olbrzymie znaczenie , podłączona tania okrągła antena , tuner sygnał wyświetla na max , jakość odbioru tej stacji u mnie świetna .

Cusik jeszcze ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.