Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem wszystkie materiały na temat autokalibracji Pioneera i wnioski są dość zaskakujące. Okazuje się, że najlepszą kalibrację miały modele CT-979 i CT-93. CT-95 i CT-S920S miały już wersję mocno odchudzoną.

 

A oto szczegóły:

CT-979/CT-93: CT-777 CT-676/CT-S810 CT-95/910/920S CT-S820S/620

bias - 130 kroków (15kHz) 64 kroki 3 kroki (12kHz) 64 kroki 3 kroki

rec level - 32 kroki (400Hz) 32 kroki 16 kroków 32 kroki 16 kroków

mid-EQ - 16 kroków (3kHz) 16 kroków 16 kroków 16 kroków 16 kroków

high-EQ - 3 kroki (15kHz) 3 kroki 3 kroki (12kHz) 4 kroki 16 kroków

 

Częstotliwości są te same. Jeśli inne - dodałem w nawiasie.

Dzięki za info!

Wydawało mi się, że późne modele miały też low-EQ (czyli jeszcze jeden zakres pomiarowy) ale moje schowane, nie sprawdzę teraz

W sumie temat ciekawy ale pomierzyłem dziś jedną z kaset (chrome maxima II) i smutna rzeczywistość robi się taka, że taśmy po iluś

latach mimo, że bardzo ładne nie trzymają już payrametrów pod dolby. Ta moja nie nadaje się juz nawet na dolby B ;)

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he, dlatego magnetofony należy traktować jako artefakty i mając takie obiekty muzealne, nalezy podchodzić do nich ze sporym marginesem, pane to se już ne wrati !

a kasety . . . to też se ne wrati, nie miejmy złudzeń, bo papeir w internecie wszystko przyjmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ta moja nie nadaje się juz nawet na dolby B ;)

 

Do japońskiego decka na pewno.

 

He he he, dlatego magnetofony należy traktować jako artefakty i mając takie obiekty muzealne, nalezy podchodzić do nich ze sporym marginesem, pane to se już ne wrati !

a kasety . . . to też se ne wrati, nie miejmy złudzeń, bo papeir w internecie wszystko przyjmie.

 

Jak się kupuje złom a nie decki - zgoda. Ale mój CT-959 i większość kaset jakich używam trzyma swoje parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w chrome maxiMa problem nie jest z biasem, kalibruje sie bez problemu:) ale nasycenie osiaga juz dla 4khz -10db. Dla 400hz nadal +2db. Warstwa chromowa straciła własciwisci (to tasma dwuwarstwowa) J.

 

Zjawisko to zaczyna pojawiać się po kilku godzinach eksploatacji decka i tylko przy odtwarzaniu kiedy taśma przesuwa się z prawej szpulki na lewą.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Przypadkiem widziałem gdzieś rozwiązanie tego problemu ale ponieważ też go nie

mam to nie wczytywałem się dokładnie, chyba na tapeheads o tym było już (nie pamiętam)

J

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Ty szukałeś, ale....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena miażdży. Ale faktycznie nie widziałem tego jak szukałem. Wpisałem przecież w ogólne okno ebaya (.com) "roller deck i symbol modelu" . Serdeczne dzięki za pomoc. Ostatecznie tam kupię, ale podwoję wartość decka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta moja nie nadaje się juz nawet na dolby B ;)

Kasety kasetom nierówne. Miałem różne, ale chromy bywają mocno już uszkodzone. Nie zapisuje prawidłowo, nie ma wysokich częstotliwości poprawnie zapisywanych. Nawet są problemy z prawidłowym zapisem kanałów. Miałem taką kasetę Sony UX-S z końcówki lat 80. W folii. Po rozpakowaniu i kalibracji na decku, próba nagrania okazała się porażką. Lewy kanał grał gorzej niż prawy o 10 dB. I tylko na stronie A. Strona B była OK. Metalowe są lepiej trzymające się . Tylko raz Magnex Studio 60 była tak kiepskiej jakości, że wywaliłem ze środka taśmę, kupiłem używkę Sony XR za 10 zł i wstawiłem zamiast niej. I teraz jest Ok. Szkoda mi było obudowy, a po taśmie nie widać co tam jest w środku.

 

Nie, w chrome maxiMa problem nie jest z biasem, kalibruje sie bez problemu:) ale nasycenie osiaga juz dla 4khz -10db. Dla 400hz nadal +2db. Warstwa chromowa straciła własciwisci (to tasma dwuwarstwowa) J.

Też tak miałem. Nie można przesadzać ze zbyt dużą siłą sygnału wejściowego. Ciekawym jest, że lepiej nagrywa automat Pioneer, który nagrywa lepiej wysokie częstotliwości po kalibracji niż Sony, który tylko z ręcznym biasem nagrywa przy niższym poziomie zapisu i ze tłumionymi wysokimi częstotliwościami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena miażdży. Ale faktycznie nie widziałem tego jak szukałem. Wpisałem przecież w ogólne okno ebaya (.com) "roller deck i symbol modelu" . Serdeczne dzięki za pomoc. Ostatecznie tam kupię, ale podwoję wartość decka.

 

Wiem, tanio nie jest i powiem szczerze, że nie mam pewności czy ten magnetofon zasługuje na taki wydatek.

W moim GXC-760D rolki też były nieciekawe, twarde i wyślizgane, co powodowało gniecenie cieńszych taśm. Na szczęście zmatowienie załatwiło sprawę. Niestety padła głowica odczytująca, więc deck stoi i czeka na dawcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomity pomysł. Przyłączam się do prośby.

 

I jak, udało się komuś zarejestrować ten dokument? Czy raczej porzucić wszelką nadzieję?

 

Kiedyś dawno w TV mignął mi też program z serii '

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ' ale już potem nigdy na niego nie trafiłem - nawet nie pytać?

 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tanio nie jest i powiem szczerze, że nie mam pewności czy ten magnetofon zasługuje na taki wydatek.

W moim GXC-760D rolki też były nieciekawe, twarde i wyślizgane, co powodowało gniecenie cieńszych taśm. Na szczęście zmatowienie załatwiło sprawę. Niestety padła głowica odczytująca, więc deck stoi i czeka na dawcę.

Podobno gdzieś dorabiają rolki. Może byłoby taniej. Rozpytuję o to. Póki, co znalzałem w internecie firmę, która nadlewa poliuretan i chyba podtacza. Jeszcze tam nie dzwoniłem.

 

Dziś przyszły zamówione przeze mnie kilka dni temu rolki do nowszych Akai. Plastikowe. średnica o 2 mm większa. Poza tym "identyko". Spróbuję na wiertarkę przykręcić śrubką i szlifować drobniutkim papierem ściernym. Moze uda mi się 1mm gumy równomiernie pozbyć. Jak nie to dorabianie, albo zakup nowych. Za decka dałem 350 zł + dychę za pasek. Cena rolek powinna więc proporcjonalnie korespondować z wartością sprzętu. Ale robię mu nową obudowę, będzie w fornirze naturalnym (czeczot) na wysoki połysk. Mam już tak zrobionego Teaca A 400, którego wykończyłem politurą szelakową. Suma sumarum i tak topi się w tym sporo kasy, ale jest to rozłożone w czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za decka dałem 350 zł + dychę za pasek

 

To kupiłeś korzystnie, ten model z reguły osiąga wyższe ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do programu o karierze kasety, to jestem szczerze mówiąc zawiedziony tym w jaki sposób to przedstawiono.

80% czasu to odwoływanie się do nostalgii i sfery kulturowej. Niemal zero zagadnień technicznych i prezentacji prawdziwych możliwości oraz sprzętu do odtwarzania - czyli magnetofonów. Jedyny pozytyw to przekazanie że obecnie na tym rynku niszowym są wytwórnie, które produkują kasety nagrywane i raczej obrót im wzrasta a nie maleje. Po drugie pokazano że nadal ktoś produkuje dobrą taśmę (o ile pamiętam prezentowana wytwórnia zamawiała taśmę z Korei). Wytłumaczyli tez moim zdaniem dosyć dobrze dlaczego Compact cassete była bardziej popularna od szpuli i dlaczego na długie lata opanowała rynek muzyczny. Jednocześnie pokazano, że kasetę wyparło cd ale nie wskazano że tym samym znowu pozbawiono ludzi możliwości szybkiego nagrywania lub nagrywania wg własnego uznania i dopiero obecne rejestrator dźwięku w komputerach i urządzeniach umożliwiają to na powrót.

Mam ten program nagrany na dysku dekodera ale zupełnie nie wiem jak to teraz przenieść na jakiś nośnik i przekazać dalej. Zapis na dekoderze jest kodowany swoim własnym kodem i nie można tego dysku podpiąć pod komputer i skopiować tego pliku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupiłeś korzystnie, ten model z reguły osiąga wyższe ceny.

Ale to "paździoch" niestety. Stąd niska cena.

Póki co rolki po dysze za sztukę dotoczone.

Poniżej foto; od lewej nowa rolka fabrycza, nowa dotoczona i na końcu 40 – letnie oryginały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dotoczone wyglądają jak z fabryki. Nikt by się nie poznał. Ta dotaczana ze zdjęcia chwilę chodziła więc widać połysk w miejscu toru taśmy.

Zdjąłem miarę z bardziej kształtnego oryginału. Zablokowałem suwmiarkę i dotoczyłem tak, że te dotoczone wchodzą ciaśniej w zablokowaną suwmiarkę, co uzasadniam tym, że oryginalne mogą być już „kapkę siadnięte”.

Ale jest problem. Otóż deck kilka chwil chwilę gra normalnie, po czym zaczyna „pulsująco” zwalniać.

Jak już występuje zwalnianie to widzę, że gniecie taśmę – „plisuje” ją po skosie co kawałek.

Zastanawiam się, czy głębiej podtaczać rolki idealnie do wymiaru starej – lepszej, czy przyczyna leży gdzie indziej. Podejrzewam bowiem stary pasek licznika. Dodam, że jak niedawno przypadkowo go całkowicie zablokowałem i licznik stał, to magnetofon nie chciał chodzić - po urchomieniu „play” stawał niemal natychmiast. Przy liczniku jest czujnik przesuwu taśmy.

Dodam, że jest nowy pasek z allegro dedykowany przez sprzedawcę do tego modelu.

Jakieś sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Waldemar_66202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis na dekoderze jest kodowany swoim własnym kodem i nie można tego dysku podpiąć pod komputer i skopiować tego pliku.

 

Nagraj z telewizora jakimś aparatem na statywie ;) Myślę że wystarczy nam to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten program nagrany na dysku dekodera ale zupełnie nie wiem jak to teraz przenieść na jakiś nośnik i przekazać dalej. Zapis na dekoderze jest kodowany swoim własnym kodem i nie można tego dysku podpiąć pod komputer i skopiować tego pliku.

 

Eh... całe życie pod górkę... i na co ta cała cyfryzacja - że tak przypomnę słowa Kazimierza Pawlaka: "powymyślali te durackie udogodnienia" i "żeby tu teraz człowiek musiał się w tych luksusach mordować" :-)

 

Drzewiej człowiek przykładał mikrofon do głośnika telewizora kiedy w niedzielę chciał piosenki z koncertu życzeń nagrać na magnetofonie - ten sposób rejestracji materiału można zaadoptować na potrzeby XXI wieku i zadziałać jak to zaproponował sk-victor ;-)

 

Tak czy siak - dzięki za opis filmu i chęć pomocy!

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akai gra jak trzeba. Trzeba było jeszcze podtoczyć rolki. Pozdrawiam.

P.s. może ktoś poleciłby mi dział lub inne polskojęzyczne forum, którego uczestnicy posiadaliby obszerne informacje dot. naprawy magnetofonów kasetowych i szpulowych oraz byliby chętni się nimi dzielić. Zbieram padaki, naprawiam, wzgłębiam temat. Nie sprzedaję, nie zarabiam. Często potrzebuję wsparcia. Na anglojęzycznych forach ludzie bardziej otwarci. U nas często przeważają hermetyczne środowiska zamknięte na nowych/nieznajmomych.

P.s.

Dostałem na prv wiadomość w stylu "wiem jak ci pomóc ale tego raczej nie zrobię". Wydaje mi się, że była to jakaś dwuznaczna propozycja spekulacyjno - handlowa. Branża przecież mało już komercyjna więc nie rozumiem.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zabrania sprzedawać, zarabiać. Kolekcjonerstwo ściśle wiąże się z handlem. Trafić coś wartościowego gratis, to... niesamowite szczęście i tyle.

Czy branża nie jest komercyjna? Hmmm - zerknij na portale aukcyjne, szczególnie w opcje pokazujące "wszystkie przedmioty sprzedającego". Niektórzy się z tego utrzymują i to podejrzewam lepiej, niż nie jeden pracownik handlu - czytaj: sprzedawca.

 

Co do polskojęzycznych forów - wpisałem w wyszukiwarkę frazę "forum magnetofony" i oto wynik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nic prostszego. Szczególnie reklamować któregokolwiek nie zamierzam. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s.

Dostałem na prv wiadomość w stylu "wiem jak ci pomóc ale tego raczej nie zrobię". (...) więc nie rozumiem.

Że co? Ktoś jest w stanie taką postawę obywatelską mi wytłumaczyć? Bo ja też niestety nie rozumiem. Może możesz zapytać wprost czym kierował się autor tego zdania? Jest to interesujace z punktu widzenia zagadnień społecznych i psychologicznych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje pilota do Kenwood KX-7060S może ktoś ma coś na zbyciu ?

Ponoć model to:RC-X0700

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-37970-0-27507100-1509547811_thumb.jpg

post-37970-0-57592500-1509547811_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kami3n147
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ciekawy jestem czy ktos ma jakis sprawdzony, domowy sposob na dokladne szlifowanie rolek dociskowych.

W moim przypadku teraz bardziej zalezy mi na duzych rolkach do magnetofonu szpulowego. Rownoleglosc scianki zewnetrznej gumy do srodka/trzpienia rolki jest bardzo krytyczna jesli chodzi o rownomiernosc przesuwu i rowny nacisk na calej szerokosci tasmy rolki do capstanu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wszystkie materiały na temat autokalibracji Pioneera i wnioski są dość zaskakujące. Okazuje się, że najlepszą kalibrację miały modele CT-979 i CT-93. CT-95 i CT-S920S miały już wersję mocno odchudzoną.

 

A oto szczegóły:

CT-979/CT-93: CT-777 CT-676/CT-S810 CT-95/910/920S CT-S820S/620

bias - 130 kroków (15kHz) 64 kroki 3 kroki (12kHz) 64 kroki 3 kroki

rec level - 32 kroki (400Hz) 32 kroki 16 kroków 32 kroki 16 kroków

mid-EQ - 16 kroków (3kHz) 16 kroków 16 kroków 16 kroków 16 kroków

high-EQ - 3 kroki (15kHz) 3 kroki 3 kroki (12kHz) 4 kroki 16 kroków

 

Częstotliwości są te same. Jeśli inne - dodałem w nawiasie.

 

Mam na ten temat swoją teorię, która oczywiście może być błędna, ale...

 

Oczywiście, z jednej strony można mówić o uproszczeniach, jakie zastosował Pioneer w systemie Super Auto BLE, zmniejszając liczbę możliwych wartości prądu podkładu z 64 do zaledwie trzech. Ale jednocześnie zwiększył liczbę kroków kalibracji EQ, i to dla dwóch częstotliwości.

Możliwe, że firma uznała, że tak dokładna kalibracja prądu podkładu nie jest już konieczna w latach 90-tych. Z testów kaset, przeprowadzonych w 1994 roku przez amerykańskie Audio wynikało, że różne kasety przeważnie niezbyt różniły się wymaganym prądem podkładu. Dla większości, zwłaszcza dobrych, taśm odchyłki od taśmy wzorcowej były niewielkie. Spore były natomiast różnice czułości taśm (w przypadku metalowych taśmy typu II przekraczające 3 dB), a w przypadku wielu taśm, zwłaszcza wielowarstwowych, stwierdzono znaczne nierównomierności pasma przenoszenie pomimo skalibrowania magnetofonu do taśmy dla dwóch częstotliwości: pomiędzy tymi częstotliwościami występowały znaczne wahnięcia.

 

Być może inżynierowie Pioneera stwierdzili, że dla nowoczesnych taśm, dość dobrze trzymających podstawowe parametry zgodnie z IEC, tak dokładna kalibracja prądu podkładu nie jest już konieczna, natomiast trzeba dokładniej kompensować wahania charakterystyki częstotliwości pomiędzy tymi częstotliwościami, dla których kalibruje się prąd podkładu. I stąd właśnie więcej możliwych wartości EQ, i to dla dwóch zakresów częstotliwości.

 

Ale to prowadziłoby do następnego wniosku:

W starych magnetofonach należy używać starych taśm, a w nowych magnetofonach - nowych taśm, i to nawet wtedy, gdy magnetofony mają układy kalibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku taśm IECII zgadzam się, że starsze taśmy są kłopotliwe przy kalibracji (choć kaseta BASF Chromedioxid Super z okolicy 1982 roku po kalibracji nagrywa, ale bez spodziewanych rezultatów). Nie ma problemów z kalibrowaniem taśm IECIV, ale II, zwłaszcza BASF, wymagają innego podejścia. Skoro zaś japońskie kasety dominowały na rynku, to z zasady Pioneer chyba podszedł do problemu upraszczając metody kalibracji. Bo z punktu widzenia samego oprogramowania obsługującego ustawienia kalibratora, to chyba nie jest żaden problem. I nie wymaga to też jakichś gigantycznych nakładów finansowych przewyższających koszty wytworzenia decka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno prosiłem o pomoc w sprawie zwisającej taśmy z kasety przy prawej szpulce w Dragonie.

Odpowiedzialny za ten stan, jest zbyt luźny pasek od licznika który połączony jest z tą szpulką.

Przy lewej szpulce jest zamontowane tradycyjne sprzęgło z kawałkiem filcu, a ponieważ jest to autorewers to za naciąg taśmy z prawej szpulki odpowiada pasek od licznika.

To była sugestia kol.Artkka.

Wielkie dzięki Arturo !!!.

Wymieniłem pasek na mniejszy i po problemie(jak na razie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno prosiłem o pomoc w sprawie zwisającej taśmy z kasety przy prawej szpulce w Dragonie.

Odpowiedzialny za ten stan, jest zbyt luźny pasek od licznika który połączony jest z tą szpulką.

Przy lewej szpulce jest zamontowane tradycyjne sprzęgło z kawałkiem filcu, a ponieważ jest to autorewers to za naciąg taśmy z prawej szpulki odpowiada pasek od licznika.

To była sugestia kol.Artkka.

Wielkie dzięki Arturo !!!.

Wymieniłem pasek na mniejszy i po problemie(jak na razie).

 

Nie chwal drogi Stanisławie dnia przed zachodem słońca, przekonałeś się, że ta Gadzina potrafi być wyjątkowo wredna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek Sony TC-K590 . Chciałem mieć jakiś magnetofon 3 głowicowy ale jednowałkowy. Nie musiał być z jakiejś wyższej półki.

Na przyszłość pozostaje mi zdobyć jakiegoś ES-a i może jakiegoś Pioneera i daję sobie spokój z kolekcjonowaniem.

Niestety tym razem nie miałem szczęścia. Wg opisu sprzęt miał być w 100% sprawny.

Niestety po podłączeniu okazuje się że mostek z głowicami podnosi się ale nie do końca i za chwilę opada. Jak pomogłem mu palcem to zaskoczył i po kilku takich wspomaganiach zaczął już wchodzić sam. Myślę że pewno mechanizm jest do smarowania albo także pasek za luźny na co wskazują kolejne objawy.

Odtwarzany dźwięk jest zwolniony -potrzebna regulacja obrotów. Poza tym wydaje mi się iż dźwięk lekko drży na dłuższych taśmach- rolka nie jest w idealnym stanie- potrzebne matowienie. Przewijanie również wolniejsze niż w innych deckach. Sam dźwięk wydobywający się z tej "zabawki" (w porównaniu do solidnie zbudowanego onkyo Ta2570) jest całkiem całkiem.

Wszystkie te przypadłości dam radę ogarnąć. Może macie jeszcze jakieś sugestie co może być, ale bez zdjęć i osobistego obejrzenia pewno trudno cokolwiek więcej powiedzieć.

Wkurzające jest to że magnetofon miał być w pełni sprawny a trzeba będzie jednak przy nim sporo pogrzebać. Na razie jak się wydaje za to głowica nie grzebana choć widać ślady jej zuzycia.

Zastanawiam się czy nie odsprzedać go po kosztach jeśli go wyszykuję, no chyba że zaskoczy mnie ciekawym brzmieniem oraz niezawodnym działaniem.

Sprzedający o opcji zwrotu sprzętu lub oddania części ceny nie chciał słyszeć. Twierdzi że przed sprzedażą oddał go do serwisu i zapłacił 79 zł oraz uzyskał zapewnienie że wszystko jest ok. Ja jednak działalności tego serwisu nie widzę w tym magnetofonie, bo choćby za wolne obroty - to słychać niemal od razu. Co do sprzedającego to się nie wypowiadam - może jest zupełnym laikiem i jak mu grało to uznał że wszystko ok. Niestety zakup nie był na A.....więc nawet mu negatywa nie mogę wystawić. Za te pieniądze nie mam też siły się z nikim użerać.

Ma może ktoś z was takiego decka i może podzielić się wrażeniami?

A co sądzicie o Sony TC-K790ES? warto się zainteresować czy to oznaczenie ES jest nieco na wyrost dla tego modelu? Słyszałem już takie opinie o niektórych edycjach ES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pewno mechanizm jest do smarowania albo także pasek za luźny na co wskazują kolejne objawy.

 

Dokładnie tak się ten mechanizm zachowuje przy luźnym pasku od serwa. Tak że żadna to usterka. Resztę też ogarniesz bez problemu. Mam tego decka, bardzo go lubię. Mechanizm bdb i bezproblemowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak się ten mechanizm zachowuje przy luźnym pasku od serwa. Tak że żadna to usterka. Resztę też ogarniesz bez problemu. Mam tego decka, bardzo go lubię. Mechanizm bdb i bezproblemowy.

Dobrze to słyszeć że tego decka można lubieć. Szkoda że dali taką ohydną osłonę kieszeni. Wiem że te usterki są do ogarnięcia i jestem spokojnej myśli. Wkurza mnie jedynie nieświadomość lub celowe wprowadzanie w błąd przez sprzedających co do stanu decka. Jak się świecą diody i wydobywa się dźwięk to znaczy że sprawny.

Panowie jeśli chodzi o nagranie tego programu z telewizora to raczej nie da rady. Mam jedynie jakiś aparat na którym zmieści się kilkanaście minut filmu a program o ile pamiętam miał ponad godzinę. Poza tym waga pliku byłaby spora - musiałbym rozsyłać płyty . Z obróbki wideo jestem cienki. Nie dorobiłem się niestety żadnej kamery. Moim zdaniem film warto obejrzeć ale nie ma rewelacji. Za dużo uczuć za mało spraw technicznych. Co tu mówić jeśli sam pomysłodawca kasety powiedział że mu nie żal że to już przeminęło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sido, też mam TC-K590, jak to ktoś wcześniej trafnie określił to "poczciwy" deck, mój choć w doskonałym stanie jednak dźwiękowo nie dorównuje Nakamichi DR-3, BX-125 a CR-3 to już zupełnie inna liga. Mam miejsce tylko na 3 decki na stałe podłaczone więc TC-K590 czeka na inne czasy :), jest czwarty w kolejce jak na razie :)

Rolka dociskowa pasuje taka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest minimalnie węższa guma, ale nadrabia plastikiem, pasuje idealnie, chociaż poprzednią też udało mi się ładnie zmatowić, więc mam dwie sprawne. Jak rolka była twarda dźwięk u mnie minimalnie pływał. Jeśli silnik będzie hałasował to możesz kropnąć w niego jakies oleum, u mnie to bardzo pomogło, nastała cisza, ale na pewno mozna wymienić silniczek, to koszt parunastu zł.

Korespondowałem w sprawie tego decka z niejakim Aleksem (A.N.T.) z Tapeheads, jeśli czytasz to forum to pewnie wiesz, że to ogólnoświatowy guru w sprawie decków. Polecił wymienić w tym Soniaku przełącznik monitor na MAX4066:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kupiłem z tej aukcji ale już idzie z miesiąc do mnie. Ma to rzekomo mocno poprawić brzmienie tego decka, zobaczymy, dam znać jak przyjdzie... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie jedynie nieświadomość lub celowe wprowadzanie w błąd przez sprzedających co do stanu decka.

Pierwszy raz kupowałeś magnetofon? ;)

Sk-victor lepiej zna ten model, ja tylko napiszę, że jescze nie zdarzyło mi się, żeby w Sony drżenie dźwięku powodowała rolka,

jeśli nie jest zryta (nie ma widocznych wgłębień i śladów i nie skamieniała) to powinna jeszcze pochodzić min.rok dwa do wymiany

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany szukam zebatki do technicsa

 

 

16 mm srednica 38 zebow foto w zaczniku. 07d9ebbb0f5f0fc84f69f38dd8091186.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.