Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

<br />Teaki. Tak się odmienia<br />

Ja to wiem, ale niestety takie to forum dziwnie zrobione, że własnych postów po kilkunastu minutach nie da się edytować i nawet jakbym chciał poprawić to i tak nie dam rady. Ale zawsze Redaktorze drogi możecie to zrobić. Z drugiej strony język ma być taki by druga strona zrozumiała co się od nich mówi/pisze. Chyba ci co byli zainteresowani zrozumieli ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony język ma być taki by druga strona zrozumiała co się od nich mówi/pisze. Chyba ci co byli zainteresowani zrozumieli ;-)

 

Nie pisz tak ;) To za mało jest trochę !!! Pisać tak żeby inni zrozumieli to oczywiście jest sztuka. Ale trzeba jeszcze umieć pisać zgodnie z zasadami językowymi. Pisać "ładnie", tak aby czytający nie tylko zrozumieli przekaz i kontekst, lecz jeszcze by formę i styl docenili. Gramatyka, ortografia to nie jest tylko pusty wymysł. Oczywiście nie piszę tego w Twoim kierunku jozwa - broń Bóg! Tak tylko podchwyciłem temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Nie pisz tak ;) To za mało jest trochę<br />
Tak jak już napisałem. Chciałem poprawić, ale jest za późno. Robienie błędów jest rzeczą ludzka. Ważne by je MÓC poprawić. A to nie było mi dane.

A propos Teac, to nie wiem czy zauważyliście, że była taka moda, iż klawisze funkcyjne były membranowe. Znalazłem tez takie coś w Soniakach, ale też chyba w JVC czy Aiwa.

f0032ba4c8ad54c5e6735f5cbca7a037.jpg

322ed40eb407da75972aefb7295a2db5.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa membranowe były . . ..

a ze mną dzisiaj jechał taki osobnik, brany w ciemno, dzisiaj będzie sie grzał pod pierzyną, a może wieczorem albo jutro włącze go i mam nadzieje że odpali

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) WP2017120_qxnwprs.jpg

 

Tak, wiem że nie ma nasadki na kieszeń kasety, jakoś to przeboleję jak będzie śmigał jak nie, to nie przeboleję, hehehe.

 

Byłem tydzień temu na giełdzie na Balickiej RTV a tam handel sprzętem AV retro kwitnie.

 

WP2017112_qxnwpxx.jpg

 

takich stoisk jest conajmniej 4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bilbo

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była sobie taka moda na klawisze membranowe i na różne dziwne kombinacje kolorystyczne i wzornicze około połowy lat 80-tych uw. Jeszcze w sprzęcie z wyższej półki ta moda była do przyjęcia. Najgorsze, że z tej mody usiłowano najbardziej korzystać w celu zamaskowania, kolorową pstrokacizną i bzdurnymi napisami, mierności najtańszych modeli. Mamy więc decki z 5 przyciskami na krzyż i ze wskaźnikami wysterowania na 5 LED-ach i litanią opisów technicznej doskonałości najzwyklejszego silnika DC i korzyści płynących z one touch recording.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jozwa maryn
niepotrzebne cytowanie

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanujmy miejsce na serwerze. Chodzi mi o cytowanie postów razem ze zdjęciami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ke_raj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Szanujmy miejsce na serwerze. Chodzi mi o cytowanie postów razem ze zdjęciami...

 

To ja może skorzystam z możliwości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I działa ! świeci. trzeszczy, wydaje dźwięki, chyba od wojny stał nieużywany . . .

Przetarłem rolke napędową bo się świeciła od brudu i puściłem kasetę.

Potencjometry trzeszczą, ale to nie problem.

Ma dwie płyty główne i do pryskania calibracji jest dostęp od dołu, będę musiał jutro popsikać bo jeszcze ona mi została, gdyż bierze udział w nagrywaniu też.

Jak na taki złom i pół godziny grania to brzmienie całkiem ciekawie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję poprawę...

;)

Co do Akai - nie powiem, efektowny wizualnie model. Jeśli gra tak, jak wygląda, to... Ta seria zawsze mi się podobała. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />I działa ! świeci. trzeszczy, wydaje dźwięki, chyba od wojny stał nieużywany . . . <br />
Ten wskaźnik wysterowania jest na VFD czy na Ledach? Bo tak jakoś niedowidzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I działa ! świeci. trzeszczy, wydaje dźwięki, chyba od wojny stał nieużywany . . .

Przetarłem rolke napędową bo się świeciła od brudu i puściłem kasetę.

Potencjometry trzeszczą, ale to nie problem.

Ma dwie płyty główne i do pryskania calibracji jest dostęp od dołu, będę musiał jutro popsikać bo jeszcze ona mi została, gdyż bierze udział w nagrywaniu też.

Jak na taki złom i pół godziny grania to brzmienie całkiem ciekawie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem, miałem.

Osłony na kieszeń pewno nie ma dlatego że żarówka mocno nagrzewa taśmę i poprzedni właściciel zdejmował ją przy użytkowaniu. W moim klawisze funkcyjne musiałem b.mocno dociskać żeby zadziałały.

No i w końcu znudził mi się. Ale silnik ma nieprzeciętny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat - naprawa Sony TC-590

Objawy - nie podnoszący się mostek z głowicami. Jak już się podniesie czasami problem z opadnięciem. Zwolnione obroty, dźwięk lekko pływa, trudność z przewijaniem. Jak już mostek się podniesie - odtwarzanie na przyzwoitym poziomie niemal wszystkich kaset poza tym pływaniem.

 

Po przeczytaniu podpowiedzi z tego i drugiego forum diagnoza - konieczna wymiana pasków.

 

Co zrobiono:

Po otworzeniu obudowy - na mechanizmie biały nalot. W torze przesuwu taśmy i w całej kieszeni brud i kusz. Rolka aż się świeci. Płaski pasek popękany ale nie dramatycznie wyciągnięty. Wydaje się nawet że jest ok ale decyduję się na wymianę no bo przecież mostek się nie podnosi.

Wymieniam płaski pasek - poszło łatwo i jest to bajecznie proste. Postanawiam także wymienić rolkę. Dla zainteresowanych - pasuje doskonale od Kasprzaka (można kupić taniej jak dedykowaną do tego modelu).

Sprawdzam czy coś to dało - i cholera mostek dalej się nie podnosi. DOpiero teraz zauważam że za podnoszenie mostka jest odpowiedzialny - drugi cienki pasek. No i zaczynają się schody. Trzeba rozebrać niemal cały mechanizm. Wydobywam go z magnetofonu, odpinając 3 kostki z kablami. Rozbieram cały mechanizm na tyle aby po rozchyleniu jego części wcisnąć nowy mały cienki pasek na swoje miejsce. Tamten był bardzo mocno wyciągnięty jak się okazuje. . Składam mechanizm sprawdzam czy wszystko chodzi - włączam klawisze a tu nic nie chodzi. Wkurzenie. Rozbieram jeszcze raz i jeszcze raz składam. Znowu nie chodzi. Jestem załamany ale nie poddaję się. Rozbieram mechanizm trzeci raz. Patrzę uważnie co z czym współpracuje, jakie dźwigienki z jaką krzywką. Co robi mikrowłącznik umieszczony w pobliżu mechanizmu zamykania kieszeni. W końcu olśniewa mnie że po rozchyleniu mechanizmu nie wszystko dobrze się ułożyło. Jedna z dźwigienek nie trafiła w odpowiednie miejsce w dużym szarym kole zębatym. Przez to również nie działa mikrowłącznik i otwieranie kieszeni. Sprawdzam wszystko działa. Spoglądam na głowicę. Że jest zjechana niestety to widziałem ale ona nie trzyma jednej linii z rolką i kasującą ani w pionie, poziomie ani skos nie jest prawidłowy. Jak to grało? Ustawiam tak aby głowica była w jednej linii z głowicą kasująca i rolką. Na razie ustawiam to wg "linijki i wzroku" Robię test mazakiem "white board" oraz wyłamaną kasetą czy ślad na głowicy jest dobry. Wg mnie ok. (załączę zaraz zdjęcia) - kasety jakie odtwarzam grają dużo lepiej niż przedtem. Jest więcej sopranu. NIektóre grają bardzo dobrze . Na niektórych wyraźnie jedna strona gra dobrze druga jakby miała problem z sopranami - szczególnie kasety nagrane na decku onkyo integra 2570 i akai gx 65. Chcę ustawić skos. Zaglądam do instrukcji ale głupieję . Każą kręcić śrubką która wg mnie nie może ustawiać skosu. (w następnym poście zdjęcie śrubek, głowicy i pytanie czy dobrze myślę)

 

Na razie ustawianie głowicy zostawiam - to temat na osobną walkę i zajętą całą sobotę.

W następnych postach zamieszczę zdjęcia - krótki opis i pytania do was.

W każdym bądź razie przeszłem niezłą szkołę - naprawy mechaniczne mi nie straszne raczej. Jakby ktoś się z tym męczył może pomogę.

Generalnie deck nie zrobił na mnie wrażeniaw porównaniu do już posiadanych biorąc pod uwagę nawet to że nie ustawiony.

 

Pierwsze zdjęcie przedstawia Sony TC-K590 po otwarciu - przed naprawą.

Drugie - nalot na mechanizmie ogólnie cały mechanizm tapla się w białym smarze chyba silikonowym. Wszędzie go pełno nawet tam gdzie nie potrzeba. Chyba ktoś chciał tym zaradzić na niepodnoszący się mostek - tylko ze zapaskudził tym niemal wszystko.

Kolejne zdjęcia przedstawiają rolkę która aż się świeci tak jest twarda i wyślizgana - pewno to było przyczyną kołysania dźwięku.

 

Dalej zdjęcie popękanego paska i wnętrza magnetofonu.

 

Kurcze nie wiem jak zrobić żeby odpowiedzi były jedna pod drugą . Wszystko wkleja mi się w jedną odpowiedź. Zatem dalszy ciąg zdjęć.

 

Na kolejnych trzech zdjęciach widać ślad taśmy na głowicach po ustawieniu. Głowica zamalowana czarnym mazakiem "white board" Wg śladu widać że ustawienie jest raczej ok. Więc dlaczego ma nieraz problemy z odtwarzaniem jednej strony kasety? (zanikający i pojawiający się sopran w jednym z kanałów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-67527-0-98362600-1512331605_thumb.jpg

post-67527-0-17505200-1512331622_thumb.jpg

post-67527-0-83995900-1512331632_thumb.jpg

post-67527-0-07395800-1512331936_thumb.jpg

post-67527-0-96036200-1512331985_thumb.jpg

post-67527-0-85783800-1512331995_thumb.jpg

post-67527-0-63876900-1512332305_thumb.jpg

post-67527-0-26570400-1512332315_thumb.jpg

post-67527-0-05464500-1512332328_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akai ma na lampie wskaźnik, nareszcie taki jak lubie duży czytelny i potwornie szybki.

Co do klawiszy to fakt ze komfortu nie ma, a na dodatek już widze że pauza i z 3 mniej isttotne nie działają - peak, rec cancel, rec mute,

Na razie ich nie używam, wole go wygrzać żeby ocenić ogólnie,

Osłona kieszeni ponoć była, jak znajdą to będe miał a jak nie to nie.

Ale jednak dźwięk ma, dynamika jak pierun, albo inaczej jak Akai.

Nie wiem jak sie go kalibruje, jak ustawia podkówki przy jakiej wartości na wyświetlaczu.

 

Więcej dokładnych fotek jest mnóstwo w internecie, że ten pierun waży 10 kg . . .

 

A wczoraj sobie kupiłem jeszcze CD Philipsa CD-460, znawcy wiedza co to, mechanizm CD-2, bardzo dobry dźwiękowo.

Dzięki niemu mam teraz dobre zródło do kaseciaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki na przedostatnim zdjęciu wspomniane śrubki.

Środkowa po lewej i najwyższa po prawej mocują głowicę do sanek. Nie mają zatem znaczenia. Pod najwyższą i najniższą lewą oraz najniższą prawą są sprężynki.

Instrukcja do TC-K590 każe ustawiać skos śrubką lewą najniższą co wydaje mi się bez sensu bo przecież lewa górna trzyma. Jak zacznę kręcić lewą najniższą to głowica conajwyżej pochyli się w stronę kieszeni lub osłony za kasetą. MOim zdaniem trzeba kręcić śrubką prawą najniższą ponieważ wówczas cała strona prawa idzie w kierunku osłony kieszeni lub osłony za kasetą. Czy dobrze myślę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyłka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bilbo

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki na przedostatnim zdjęciu wspomniane śrubki.

Środkowa po lewej i najwyższa po prawej mocują głowicę do sanek. Nie mają zatem znaczenia. Pod najwyższą i najniższą lewą oraz najniższą prawą są sprężynki.

Instrukcja do TC-K590 każe ustawiać skos śrubką lewą najniższą co wydaje mi się bez sensu bo przecież lewa górna trzyma. Jak zacznę kręcić lewą najniższą to głowica conajwyżej pochyli się w stronę kieszeni lub osłony za kasetą. MOim zdaniem trzeba kręcić śrubką prawą najniższą ponieważ wówczas cała strona prawa idzie w kierunku osłony kieszeni lub osłony za kasetą. Czy dobrze myślę?

 

W serwisówce jest błąd. Pokazany jest mechanizm z dual capstan i inną głowicą o widełkach prowadzących po przeciwnej stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sido,

 

A gdzie masz prowadnicę głowicy kasującej ? Ktoś łomem leczył tego decka przed Tobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie ma prowadnicy, pewnie sprzżtaczka na szmacie leciała i poszło . . .....w siną dal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie ma prowadnicy, pewnie sprzżtaczka na szmacie leciała i poszło . . .....w siną dal.

 

Panowie. Macie rację. Nawet nie zauważyłem. Na szczęście chyba jest to zwykła głowica którą dostanę nawet z Kasprzaka. Co do serwisówki to też zauważyłem, że jest tam pokazany dwuwałkowiec ale zaglądałem też do serwisówki TC-K 570 i tam chyba tak samo kazali kręcić lewą śrubką - sprawdzę to jeszcze. Może nieuważnie spojrzałem.

NIe udał mi się ten zakup. Na 4 zakupy jeden nietrafiony. Maił być w stanie bardzo dobrym a tu wszystko do zrobienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście chyba jest to zwykła głowica którą dostanę nawet z Kasprzaka.

 

no nie wiem, czy taka głowica z Kasprzaka skasuje Tobie metalową taśmę, ale może wyjaśnią to koledzy, którzy lepiej orientują się w zagadnieniach technicznych.

Czy wystarczy, że magnetofon posiada zaprojektowany do taśm metalowych generator prądu podkładu i kasowania, czy potrzebna też specjalna głowica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo poszukać głowicy z innego Soniaka, który jest na części. Względnie jakąś głowic kasującą z prowadnica. Te prowadnice w wielu głowicach są wyjmowalne. Może ktoś grzebał i wyciągnął ją a potem nie założył? Po za tym jeśli to będzie tylko deck do grania a nie nagrywania, to chyba nie ma problemu. W deckach z rdzeniem ferrytowym zamiast głowicy nie ma prowadnic, a jakoś udaje się prawidłowo skasować taśmę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

... W deckach z rdzeniem ferrytowym zamiast głowicy nie ma prowadnic, a jakoś udaje się prawidłowo skasować taśmę.

 

Czy możesz rozwinąć tę myśl? Kasowanie zapisu na taśmie magnesem stałym, a nie rdzeniem ferrytowym, było stosowane w magnetofonach najprymitywniejszych i raczej mono, a nie stereo.

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta prowadnica nie pomaga również w prawidłowym ustawieniu toru przesuwu?. Jakaś blaszka mi tam w obudowie latała i ją odłożyłem. Może to ta prowadnica.

W każdym bądź razie dziękuję za podpowiedzi.

Przyznam że nagrywaniem tez chciałem się pobawić ale tylko żeby zobaczyć jak to ustrojstwo w ogóle nagrywa.

Powiedzcie mi co może być przyczyną że niektóre kasety grają dobrze na jednej stronie a na drugiej znacznie gorzej ale nie tragicznie, a po drugie dlaczego kasety nagrane na innych dekach brzmią na tym Sony dobrze ale słychać takie jakby przerywane i nie całkowite (delikatne) gubienie się sopranu ma jednym z kanałów. MOże to wina tego że głowica jest wytarta?

Odpowiedź nasuwa się oczywiście taka że ustawienie głowicy nie jest poprawne ale czy wówczas nie byłoby odtwarzanie pogorszone na obu stronach?

Trochę zabawy z tym będzie, bo głowica nie trzymała ani wysokości ani azymutu a do tego była przechylona tzn. jej czoło nie było prostopadłe do sanek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widziałeś decki wyższej półki? One mają rdzeń zamiast standardowej głowicy zasilane z generatora BIAS. I tam propwadnicy nie ma. Faktem jest, ze prowadnica jest nad lewą rolką, ale na samym rdzeniu nie ma.

Dsc00985ab.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widziałeś decki wyższej półki? One mają rdzeń zamiast standardowej głowicy zasilane z generatora BIAS. I tam propwadnicy nie ma. Faktem jest, ze prowadnica jest nad lewą rolką, ale na samym rdzeniu nie ma.

 

 

Spokojnie ! To są tak samo ferrytowe głowice kasujące jak i w deckach z niższej półki i tak samo zasilane z generatora prądu podkładu i kasowania. A prowadnic nie mają bo ma je lewa rolka która jest regulowana a w dodatku są mniejsze bo muszą się zmieścić w małym okienku. A magnesy trwałe to w jamnikach były i dosuwane były do taśmy tylko na czas kasowania / nagrywania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast standardowej głowicy zasilane z generatora BIAS

A takie białe "coś" poniżej mostka głowicy kasującej, to czasem nie przewód zasilający? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy przytargał magnetofon TEAC V-7010. Maszyna piękna choć panel przycisków z prawej strony sponiewierany. Problem jest taki iż padnięty jest silniczek, który zaznaczyłem na rysunku. Jest to silniczek o oznaczeniu BHS7B05. Silniczek rozebrałem i wyczyściłem, pomogło na tyle iż zaczął kręcić ale zwyczajnie nie ma mocy aby wykonywać to co do niego należy. Pytanie, czy ktoś z forumowiczów ma może taki silniczek, lub zna miejsce gdzie taki silniczek można kupić.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.