Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zzytam z zaciekawieniem wątek magnetofonowy, mam ok 150 kaset z lat swojej młodości - nagrane na magnetofonach Technics i Akai - modeli nie pamiętam i część niestety na kaseciakach Diory. Mam Dwukasetowego decka Diory , ale dzisiaj brzmi to kiepsko ( wtedy też). Pomyślałem o kupnie lepszego Decka. Mam dobrze poukładany tor audio pod CD i streamer. Czytając ten wątek pomyślałem o : Onkyo Integra 2570 vs Pioneer 939 mk II vs Uher CG 350. Wszystkie w moim budżecie. Zamierzam jedynie słuchać moich "starych" kaset, może  dla zabawy coś nagrać na takim nowym Deck'u dla porównania. Który z powyższych polecacie? Czy na w/w stare kasety zabrzmią znacząco lepiej ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z tych decków będzie tak grał jak mu na to pozwoli jego stan techniczny i przez to trudno o wskazanie który lepszy.Najlepiej postawić obok siebie wszystkie trzy i po kolei wypróbować.Wiadomo że jest to raczej nierealne.Pozostaje zatem zakup w ciemno....))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Uszyk napisał:

Każdy z tych decków będzie tak grał jak mu na to pozwoli jego stan techniczny i przez to trudno o wskazanie który lepszy.Najlepiej postawić obok siebie wszystkie trzy i po kolei wypróbować.Wiadomo że jest to raczej nierealne.Pozostaje zatem zakup w ciemno....))

Po tylu latach to wiadomo,  ze stopień zużycia jest decydujący. Widzę,  że chyba Onkyo ta-2570 jeszcze najłatwiej dostać w "rozsadnej" cenie. Inne Onkyo Integra np: 2850 czy 2750 porównywalne z 2570 ( bo widzę,  że to jakaś legenda Onkyo) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
23 godziny temu, carlos med napisał:

Który z powyższych polecacie?

Z powyższych nie wybiorę, ale propozycja moja na dzisiaj taka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja od 10 lat mam Akai GX-52 po serwisie. Maszyna niezniszczalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o trzydziestoletnim conajmniej kaseciaku w "wyśmienitym stanie" to mi się smutno robi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

Jak czytam o trzydziestoletnim conajmniej kaseciaku w "wyśmienitym stanie" to mi się smutno robi...

Większość oferowanych na All.. czy OL. to szrot, ale pewnie można trafić egzemplarze w dobrym stanie, za większe pieniądze.  W kaseciaku sporo elementów się może zużyć, ale skoro moja Diora po tylu latach działa bez problemu, to te z wyższej półki może tym bardziej. Zależy jak kto dba. Cały mój sprzęt audio za niemałe PLN ma > 20 lat i bije na głowę wiele nowych,  nietanich konstrukcji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, carlos med napisał:

Diora po tylu latach działa bez problemu, to te z wyższej półki może tym bardziej.

Jesteś w błędzie. Nie idź tą drogą.....Siedzę w kaseciakach 40 lat i mogę coś na ten temat powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Uszyk napisał:

Jesteś w błędzie. Nie idź tą drogą.....Siedzę w kaseciakach 40 lat i mogę coś na ten temat powiedzieć.

Pewnie masz rację. Potrzebuję kaseciaku żeby od czasu do czasu posłuchać starych kaset i może dla zabawy nagrać coś nowego i tylko tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
43 minuty temu, carlos med napisał:

Pewnie masz rację. Potrzebuję kaseciaku żeby od czasu do czasu posłuchać starych kaset i może dla zabawy nagrać coś nowego i tylko tyle. 

10 lat temu miałem tak samo. I kupiłem za 400zł Akai GX-52 po serwisie od człowieka byłego serwisanta Unitry, który miał dostęp do części zamiennych "niefabrycznych", bo części oryginalnych zamiennych od Akai od dawna już nie ma. Wyczyścił, wymienił rolki dociskowe idlerów coś tam jeszcze (mam gdzieś na mailu), itp.

Śmiali się ze mnie tutaj w tym właśnie wątku, ze taki Akai wart jest 150zł i że słono przepłaciłem. Pewnie to ci, którzy kupują sprzęt z wystawek niemieckim z obciętym przewodem zasilającym. A praca serwisanta przecież kosztuje.

A ja wiem, że decyzję podjąłem dobrą. Sprzęt wygląda prawie jak nowy ze sklepu i gra całkiem ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie
Zmiana z "fabrycznych" na "niefabrycznych"

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kangie napisał:

10 lat temu miałem tak samo. I kupiłem za 400zł Akai GX-52 po serwisie od człowieka byłego serwisanta Unitry, który miał dostęp do części zamiennych fabrycznych, bo części oryginalnych zamiennych od Akai od dawna już nie ma. Wyczyścił, wymienił rolki dociskowe idlerów coś tam jeszcze (mam gdzieś na mailu), itp.

Śmiali się ze mnie tutaj w tym właśnie wątku, ze taki Akai wart jest 150zł i że słono przepłaciłem. Pewnie to ci, którzy kupują sprzęt z wystawek niemieckim z obciętym przewodem zasilającym. A praca serwisanta przecież kosztuje.

A ja wiem, że decyzję podjąłem dobrą. Sprzęt wygląda prawie jak nowy ze sklepu i gra całkiem ciekawie.

Pełna zgoda. Każdy chce kupić taniej. Pewnie , że lepiej dać dzisiaj 500pln zamiast 1500 lub więcej. Lubię robótki ręczne z lutownicą, ale kaseciaka chcę kupić dla przyjemności, a nie żeby go stawiać co chwilę na nogi , choć oczywiste jest , że nawet kupno droższego( niż można znaleźć) i teoretycznie w lepszym stanie nie gwarantuje spokoju w sprzęcie sprzed 20 lat. Wolę "przepłacić" i mieć wieksze szanse na trafiony zakup, niż oszczędzać i liczyc na cud, bo przy tych kwotach ( więcej wydałem na pojedyncze kable ) tak naprawdę to się liczy.

A skoro Twój AKAI działa do dzisiaj to najlepszy dowód dobrej decyzji ( różnica w cenie 250zl podzielona na 10 lat...bezcenne, nawet uwzględniając inflację).

A przy okazji GX-52 spełnił oczekiwania w porównaniu z poprzednikiem?

 

A przy okazji...ze wzruszeniem czyta się wątek o JVC BR 7000 ERA kupowanym za grosze 15 lat temu. Czuć pasję do tematu. Niestety po latach coraz więcej wpisów,  że sprzęt pada. No cóż takie to życie audio vintage. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
5 minut temu, carlos med napisał:

A przy okazji GX-52 spełnił oczekiwania w porównaniu z poprzednikiem?

Poprzednik to "jamnik" czerwony plastikowy dwukasetowy International z 1991 r. zatem można uznać, że GX-52 to mój pierwszy "poważny" deck. Pamiętajmy, że to dwugłowicówka, zatem pewny dyskomfort przy nagrywaniu. 3 głowice wiadomo - lepsze. Ale podjąłem decyzję, że wolę zrobionego GX-52 niż "trupa" GX-65 czy tam GX-95, który będzie wymagał dostępu do trudnodostępnych części zamiennych. Pieniądze i przede wszystkim czas ucieka. Wolę wróbla w garści niż gołębia na dachu. 😉

Wszystkie fundusze wkładałem w gramofoniarstwo i nie chciałem wydawać więcej złotych na kaseciaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GX-ach świat się nie kończy. Dla mnie ten poniżej nie tylko jest w pełni vintagowy ale ma ładne brzmienie solidną głowicę i elektronikę. Wystarczy zrobić przegląd mechaniki(pasy,idler,rolka) i za niedużą kwotę może cieszyć oko i ucho. Mam wyższy model z tej serii i jestem b.b. zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Uszyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakupie magnetofonu mam zamiar wybrać między 

1. Akai gx-75

2.Onkyo ta-2570

3. Pioneer ct-737 

4. Sony tc-k81 

Leciwe konstrukcje i zakup każdego wiąże się z ryzykiem . W wątku i opiniach każdy chwali swoje. Magnetofon do odsłuchu kaset sprzed 30 lat nagranych głównie na Technics,  ale mam zamiar tez nagrać trochę nowego materiału muzycznego w dobrej jakości.  Będę wdzięczny za sugestie odnośnie wyboru. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jak trafisz na egzemplarz z niepokręconymi ustawieniami azymutu i nie zużytymi blaszkami w klawiszach funkcyjnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Uszyk napisał:

Owszem, jak trafisz na egzemplarz z niepokręconymi ustawieniami azymutu i nie zużytymi blaszkami w klawiszach funkcyjnych.

Czytałem o tym,  generalnie to widzę,  że kupienie któregokolwiek z wartch uwagi modeli w dobrym stanie to szukanie igły w stogu siana, a raczej szrotu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, carlos med napisał:

to szukanie igły w stogu siana, a raczej szrotu. 

Nie jest tak źle , jak z wszystkim zawsze istnieje ryzyko. Można trafić na model ładnie działający jak i szrot. Ale takie mamy hobby. Mam kilka modeli i są takie które kupiłem i działają latami bezawaryjnie jak i takie które wymagały jakiś napraw- najczęściej stare rozciągnięte paski napędowe ,stara rolka lub gumka na idlerze. Do ogarnięcia przez fachowca .  Nowy to też loteria. Czytałem gdzieś o nowym magnetofonie Teac -koszt 2000 i po roku skończyły się głowice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiego modelu Nakamichi można myśleć o przewadze w porównaniu z wymienionymi przeze mnie magnetofonami ? DR-3 ( choć to 2 głowice) czy wyżej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to , że ostatecznie dokonam wyboru między Akai GX-75  a Nakamichi CR-3. Jest trochę różnic między nimi ... Wyższe modele to juz nie mój budżet tym razem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2023 o 23:13, carlos med napisał:

Zzytam z zaciekawieniem wątek magnetofonowy, mam ok 150 kaset z lat swojej młodości - nagrane na magnetofonach Technics i Akai - modeli nie pamiętam i część niestety na kaseciakach Diory. Mam Dwukasetowego decka Diory , ale dzisiaj brzmi to kiepsko ( wtedy też). Pomyślałem o kupnie lepszego Decka. Mam dobrze poukładany tor audio pod CD i streamer. Czytając ten wątek pomyślałem o : Onkyo Integra 2570 vs Pioneer 939 mk II vs Uher CG 350. Wszystkie w moim budżecie. Zamierzam jedynie słuchać moich "starych" kaset, może  dla zabawy coś nagrać na takim nowym Deck'u dla porównania. Który z powyższych polecacie? Czy na w/w stare kasety zabrzmią znacząco lepiej ?

Pozdrawiam

Miałem jeszcze nie tak dawno Pioneera 939 mkII. Cudowna maszyna.

Moja rada- zrobiłem tak że nagrałem wszystkie kasety, oczywiście tylko chromowe wprost z winyle. Żadnego nagrywania z CD.

Efekt był doskonały, wybierałem tylko najlepsze winyle, najchętniej na 45 RPM, po prostu potraktowałem to nie jak zabawę, ale kaseciak stał się czysto audiofilskie źródłem. 

Zadziałało. Teraz rozglądam się za Akai podobnej klasy. 

Z Pioneerem było fajnie bo super kontakt z człowiekiem który je serwisuje i spr,edaje części. Uwaga na wymianę paska, albo robisz to na 100%, albo oddajesz w dobre ręce. 

Tak jak napisałem, traktujcie taki magnetofon jak Ferrari, to dzieło sztuki.

PS nie wymieniać opampów, to nie cedek. Wszystko jest dobrane jak trzeba, po co niszczyć oryginał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, carlos med napisał:

Wygląda na to , że ostatecznie dokonam wyboru między Akai GX-75  a Nakamichi CR-3. Jest trochę różnic między nimi ... Wyższe modele to juz nie mój budżet tym razem

Pewnie i tak predzej czy pozniej kupisz obydwa a potem kolejne, to wciąga… Ja mam od dawna CR-3 i to jest deck, ktorego nigdy sie nie pozbędę.  Ale jak kazdy moj deck przeszedł regulacje, sprawdzenie parametrów. Oczywiscie jak koledzy pisali, obecnie najważniejszy jest stan techniczny a nie model, wszystko wymaga sprawdzenia i przeglądu. Moze napisz skad jestes, jesli z okolic stolicy to chetnie pomogę, pisz na prv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, yesther napisał:

Pewnie i tak predzej czy pozniej kupisz obydwa a potem kolejne, to wciąga… Ja mam od dawna CR-3 i to jest deck, ktorego nigdy sie nie pozbędę.  Ale jak kazdy moj deck przeszedł regulacje, sprawdzenie parametrów. Oczywiscie jak koledzy pisali, obecnie najważniejszy jest stan techniczny a nie model, wszystko wymaga sprawdzenia i przeglądu. Moze napisz skad jestes, jesli z okolic stolicy to chetnie pomogę, pisz na prv.

Wciąga jak poszukiwanie każdego innego elementu systemu , tu może dodatkowo jakieś sentymenty się dokładają. Oczywiscie , ze żródło zakupu to największy problem. Można założyć, że jeśli kupuję taniej to zostawiam sobie luz na ew. poprawki tylko , że czasem można się zdziwić. Wyłączając Revoxy (B-215) wysokie modele Nakamichi ZX-7 i 9, CR-7E (podobno skory do awarii) Dragona, Tandbergi ... zostaje kilka modeli Akai,  Pioneer,  Onkyo, Aiwa, Sony, Kenwood i "niższe " NAKi  o , których każdy pisze własne spostrzeżenia,  że jeden lepszy od drugiego. Traktując je wszystkie jako klasę Hi-Fi... Sub- Hi-End  nie ma dla mnie większej różnicy,  który wybiorę,  ważne żeby był sprawny, możliwy do naprawy jak coś padnie , no i z opcją przeglądu. Mam świadomość,  że można się wkręcić na amen i może się on stać niemal głównym źródłem przynajmniej na jakiś czas( dlatego az mnie korci żeby zgrać trochę ulubionych płyt i sprawdzić jak zabrzmią ze starego może niedocenianego nośnika ...takie hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Uszyk napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Swego czasu prowadziłem salon muz. hi-fi i high-end. Na tablicy informacyjnej podałem w opisie hi-end i zarzucono mi błąd. Ale to było kiedyś a teraz...... wolna amerykanka.

Zapomniałeś kropki na końcu albo Cię nie nauczono.

Oczywiście,  że High-End jest pierwotną formą w języku angielskim. Hi-End jest raczej jej spolszczeniem , zakorzenionym w języku stosowanym i ... pewnie obie formy są dopuszczalne. 

Oficjalnie ja osobiście zawsze użyłbym High-End , ale przy naszych oby naukowo słusznych rozważaniach Hi-End nie powinien nikogo oburzać.  Jak już pisałem użyłem tej formy prześmiewczo,  a angielskim posługuję się na co dzień biegle. Bardziej martwią mnie błędy w polskiej pisowni, ale każdemu może się zdarzyć. 

Screenshot_20231007_194946_Chrome.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie moim "nowym" źródłem muzyki z kaset został AKAI gx-75. Ze sprzętu jestem bardzo zadowolony. Jak na swoje lata trzyma się nieźle, wymagał małych poprawek jak to w tym wieku , ale w&f ma na poziomie 0,03%. 

Nigdy wcześniej nie słyszałem tak dobrze brzmiącego magnetofonu. Gdyby nie to , że cały tor mam zbalansowany na XLR, to zaskoczenie byłoby jeszcze większe, moim zdaniem gra wybitnie, różnice vs to samo ze streamu są zaskakująco małe. Dynamika mniejsza . 

Myślę,  że dobrze wybrałem,  oczywiście fani Nakamichi, Revoxa czy innych topowych decków mogą powiedzieć , że to nie ta liga , ale dla mnie wystarczy. Nie jest to moje główne źródło.  Może kiedyś spróbuję jeszcze jakiegoś NAKa , ale tak trudno trafić sprzęt w dobrym stanie z tamtych lat.

Dziękuję wszystkim,  a szczególnie @yesther za pomoc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Ja zdradziłem GX-75 z Grundigiem CT-905. Zauroczył mnie swoim brzmieniem aksamitnym 😉. Nie ma bezpośredniego napędu, dwóch wałków, zmotoryzowanej kieszeni kasety, podświetlenia, licznika czasu, ale regulacje bias i level ma osobno dla każdego kanału i to jest dla mnie ważne. I też jest b. ładny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.10.2023 o 09:55, jarozi napisał:

Grundigiem CT-905

Aż  sobie go włączyłem ,  bo bardzo dawno  nie używałem. Podoba mi się jego wyświetlacz.  75  też zapuszczę aby się rozruszał . Grundig taki delikatniejszy przy Akai które jest bardziej masywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzeus67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny film - do tego magnetofon aktualnie dostępny:

 

Warto zobaczyć też inne doskonałe filmy tego autora.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2023 o 09:55, jarozi napisał:

Gratuluję. Ja zdradziłem GX-75 z Grundigiem CT-905. Zauroczył mnie swoim brzmieniem aksamitnym 😉. Nie ma bezpośredniego napędu, dwóch wałków, zmotoryzowanej kieszeni kasety, podświetlenia, licznika czasu, ale regulacje bias i level ma osobno dla każdego kanału i to jest dla mnie ważne. I też jest b. ładny. 

A brzmieniowo duże różnice między gx-75 a CT-905?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są, ale charakter tych różnic to kwestia subiektywna. Wydaje się, że Akai jest dokładny, neutralny. Grundig jest cieplejszy, bardziej miękki. 

Mój system to: Acoustic Research A-07, Cambridge Audio SR-10, JPW AP3, Tannoy VR-4.

20 godzin temu, carlos med napisał:

A brzmieniowo duże różnice między gx-75 a CT-905?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2023 o 09:55, jarozi napisał:

Gratuluję. Ja zdradziłem GX-75 z Grundigiem CT-905. Zauroczył mnie swoim brzmieniem aksamitnym 😉. Nie ma bezpośredniego napędu, dwóch wałków, zmotoryzowanej kieszeni kasety, podświetlenia, licznika czasu, ale regulacje bias i level ma osobno dla każdego kanału i to jest dla mnie ważne. I też jest b. ładny. 

Poprawiam się - ma napęd dwuwałkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.