Skocz do zawartości
IGNORED

Zgrywanie muzyki z płyt CD


Piospi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moje wav-y da się jeszcze "uratować" ? :-)

Podczas zgrywania EAC-kiem zawsze pobieram informacje o płycie tytuły oraz okładkę (małą 500x500 pikseli) i jest

ona widoczna jako dodatkowy plik graficzny .

Czy ktoś kto się na tym zna może "wszyć" te dodatkowe informacje w plik "muzyczny" żeby streamer to wyświetlał ?

kazdy plik da sie uratowac.

 

No właśnie. To był sarkazm z mojej strony ������

to sory, nie zrozumialem, ale pozno jest, wybacz ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trafiłem na dwie płyty w mojej kolekcji, które najwidoczniej mają jakieś zabezpieczenia. EAC ciągle mieli i mieli z korekcją błędów oraz pojawiają się błędy z komunikatem "błąd synchronizacji" :/ Jest jakiś trik na takie płyty?

 

 

Płyty oczywiście oryginalne, bez rys i od polskich artystów ;>

Jeżeli rzeczywiście płyty mają zabezpieczenie przed zgrywaniem to nowe wersje EACa nie poradzą sobie z tym. Jakaś starsza wersja (nie pamiętam jaka, ale dosyć stara była) mogła sobie poradzić z zabezpieczonymi płytami, ale zrezygnowano z tej funkcji, opcji, ze względu na protesty właścicieli praw autorskich (mam nadzieję, że dobrze pamiętam i nic nie pomyliłem).

 

Jeżeli płyty w rzeczywistości nie mają zabezpieczeń przed kopiowaniem to możesz spróbować użyć tryb ciągły. Włącza się go przez:

menu EAC->opcje napędu->zakładka tryb zgrywania->zamiast Tryb bezpieczny zaznaczyć Tryb ciągły.

Trzeba tylko pamiętać, żeby później to przełączyć ponownie na tryb bezpieczny, bo tryb ciągły nie gwarantuje nic, żadnej jakości, to znaczy jeżeli będą błędy to nawet nie będziesz wiedzieć, że były ;) :) .

Można jeszcze dla spokoju ducha spróbować trybu szybkiego. Włącza się na tej samej zakładce. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej mają jakieś zabezpieczenia. EAC ciągle mieli i mieli z korekcją błędów oraz pojawiają się błędy z komunikatem "błąd synchronizacji" :/ Jest jakiś trik na takie płyty?

Kiedyś używałem AnyDVD + CloneCD. Sprawdzało się, ale nie bawiłem się perfekcyjne bity na kopii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zgrywałem płyty cd programem EAC dodam że pierwszy raz Płyty się zgrały do flac i wav ale nie ma tytułów nagrań tylko 1,2,3 itd .Czy mógłby ktoś mnie naprowadzić gdzie zrobiłem błąd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zgrywałem płyty cd programem EAC dodam że pierwszy raz Płyty się zgrały do flac i wav ale nie ma tytułów nagrań tylko 1,2,3 itd .Czy mógłby ktoś mnie naprowadzić gdzie zrobiłem błąd

Poczytałeś ten temat?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może tam znajdziesz odpowiedzi, bo może być ich kilka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

NAD, NAIM i inni też już mają takie dedykowane urządzenia.

Szkoda, że nie podali (takie "niedomówienie" ;) ) jaki napęd w środku siedzi ...

 

Gdyby ripował bezpośrednio do NAS a, to IMHO byłby wart pochylenia się nad jego szczegółami....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie podali (takie "niedomówienie" ;) ) jaki napęd w środku siedzi ...

Tez mnie to zastanowilo,nigdzie nie mozna znalesc o tym napedzie informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to zastanowilo,nigdzie nie mozna znalesc o tym napedzie informacji.

 

 

Poszukaj w Chinach :) Od jakiś minimum 10 lat większość napędów 'komputerowych" jest tam produkowana.

 

Większość ma za długi czas dostępu co generuje ekstra jitter dodawany gratis do bit perfect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ma za długi czas dostępu co generuje ekstra jitter dodawany gratis do bit perfect

 

Możesz rozwinąć, bo nie rozumiem.

Napędy, które mają szybki czas dostępu generują mniejszy jitter ? (??)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć, bo nie rozumiem.

Napędy, które mają szybki czas dostępu generują mniejszy jitter ? (??)

 

Czas podaje się w ms i skoro napędom przeważnie odczytanie zajmuje 220ms a te z czasem 80ms kiedyś były a dziś są tylko drugiej ręki to odpowiedz sobie sam jak te płyty będą z-czytane stan wiązki laserowej nad pitem będzie stabilny czy raczej chwiejny, gdyż trzeba zaraz następnego szukać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas odczytywania podczas odtwarzania?

The drive has an access time of less than 80 ms

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Kiedyś bawiłem się nawet zgrywaniem winyli na CD , teraz też to od czasu do czasu robię . Kiedyś używałem Nero 6 , obecnie mam Nero 7 . Po zakupie Korga Mr2000s , Bossa Br 1200 oraz Tascama 200 sb komputerowe programy typu Nero poszły trochę do lamusa . Jeśli chodzi o tworzenie Wav i mp3 przy pomocy Tascama wsadzam płytkę CD audio do napędu Tascama uruchamiam funkcję dubbing i słuchając zapisuję , bądź na pendriva , bądź na pamięć SD . Taki automat dla leniwych . A za pomocą Nero to chyba starsi wypalacze płyt wiedzą doskonale jak się to robi. Jest zresztą w sieci cała masa programów konwerterów do mp3 . Nazw nie pamiętam za co przepraszam za moją sklerozę.

 

Cześć, posiadam ogromną ilość płyt CD ze swoją muzyką i chciałbym ją zgrać na komputer. Zawsze do tej pory korzystałem z Windowsa Media Player. Mam do Was dwa pytania:

 

 

 

- czy nagrywarka ma znaczenie przy zgrywaniu? można zgrać wiekowym napędem w laptopie czy lepiej skorzystać z nagrywarki w stacjonarnym komputerze (ta druga nagrywarka jest nowsza i lepsza, więc prawdopodobnie posiada lepszy laser)?

 

- czy do tak prostej czynności wystarczy ten Media Player? czy zalecacie korzystać z programu Exact Audio Copy?

 

 

Przepraszam za może tak noobowskie pytania, ale chciałbym jak najlepiej zgrać muzykę ze swoich płyt w najlepszej jakości - stąd moje wątpliwości ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Koledzy doradźcie jakiś program do zgrywania płyt na Linuxa.

Miałem EAC i jest bardzo fajny ale po zmianie Win10 na Linuxa muszę znaleźć inny program.

 

Asunder

Grip

ripperX

k3b

rubyripper

abcde

morituri >>> whipper

 

Jest jeden problem...i to zasadniczy. Soft pod lina, co prawda, używa cdparanoi, ale nie masz AR...więc nie połączysz się z żadną bazą aby sprawdzić poprawność ripowanej płyty...nie ma do czego porównać wyników. Windowsowy EAC ma bezpośredni dostęp, z tego co pamiętam, do napędu CD/DVD, a pod linuxem kernel ma dostęp do urządzenia, więc pytanie o sterowniki, które sofot musiałby podać kernelowi aby mieć bezpośredni dostęp do napędu.

 

PS - jest jeszcze FREAC oraz EAC jako emulacja pod Wine i tego lepiej się trzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Wiem, że tych programów jest sporo. Pytałem właśnie o taki zbliżony jakościowo do EAC-a.

Nad tym FRE:AC się zastanawiałem właśnie.

Zainstaluj sobie Wine, pod wine EACa i problem z głowy.

Nawet z ciekawości, przed chwilą sprawdzałem - działa, zarówno AR jak i CDBB. Podejrzewam, że z Wine problemów mieć nie będziesz, a jeśli tak, to masz pod nim soft, który znasz z Windowsa, a który działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrywałem swoje albumy do FLAC, na dziś zrobiłbym nieco inaczej i zostawił WAV :) Niby Flac to kompresja bezstratna, ale jednak :) jakoś te flaki nie grają jak oryginał CD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli płytę cd w formacie xrcd zgram za pomocą ripowarki do wav to zachowam jej jakość xrcd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrywałem swoje albumy do FLAC, na dziś zrobiłbym nieco inaczej i zostawił WAV :) Niby Flac to kompresja bezstratna, ale jednak :) jakoś te flaki nie grają jak oryginał CD...

Ja zgrywam FLAC do przenośnego grajka, normalnie wolę słuchać płyt - jakoś nie wydaje mi się możliwe, że kopie zagrają lepiej. Zaznaczam, że to tylko moje przekonanie - nie miałem okazji słuchać FLAC z u siebie. Mój kumpel ma fioła na punkcie plików i słuchałem trochę u niego - powiem, że nie byłem zachwycony; dźwięk był dość suchy i mało muzykalny. Nie wiem, czy to wina formatu, czy sprzętu ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tu nie chodzi o fioła bądź nie czy też bicie przysłowiowej piany:) Po prostu to obserwacja empiryczna, mam SBoxa u siebie z nastawieniem na odtwarzanie muzyki z plików (dla wygody) i oryginalne CD jako wzorzec i ciągle to CD jakoś lepiej brzmi, nawet gdy gra z DVD jako transport vs. FLAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morituri >>> whipper

 

Jest jeden problem...i to zasadniczy. Soft pod lina, co prawda, używa cdparanoi, ale nie masz AR...więc nie połączysz się z żadną bazą aby sprawdzić poprawność ripowanej płyty...nie ma do czego porównać wyników.

 

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) : Verifies rip accuracy using the AccurateRip database

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.