Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  95 członków

Albedo Klub
IGNORED

Klub albedo


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, sir.jax napisał:

Jak to się mogło stać  ja mam od lat Monolitha i mnie się jeszcze nie udało złamać banana BFA😁

Powiem Ci, że wszystkie te banany w moim monolit są takie delikatne w dotyku, nie sprawiają wrażenia porządnych.

Udało mi się obrać ten kabel, ta srebrna tasiemka też taka raczej delikatna. Wsadziłem narazie bez konfekcji, ma ktoś może pomysł czy da się to zakonfekcjonowac czymś bez lutowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, naczesany napisał:

Trochę się dziwię że coś się dzieje z wtykami. Dla mnie to dobre wtyki, wysoka polerka. Czasami jak za luźne można sobie pomóc płaskim śrubokrętem.

Albedo_banan_01_zoom.jpg

Albedo_banan_02.jpg

Ty masz zupełnie inny wtyk niż ja!!! W moim nie było tego bolca wewnątrz tylko jakąś plastyczna masa

16468493766296399505950679446866.jpg

16468494175453118858767767428974.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, naczesany napisał:

Trochę się dziwię że coś się dzieje z wtykami. Dla mnie to dobre wtyki, wysoka polerka. Czasami jak za luźne można sobie pomóc płaskim śrubokrętem.

Albedo_banan_01_zoom.jpg

Albedo_banan_02.jpg

Chodzi o trwałość i tutaj jest srednie bo nie wytrzymują obciążeń , xlr znowu ma zle zapięte koszulki iplecionka sie wysuwa z czasem ,pomimo wad ich to i tak pogoniły u mnie dużo droższe sety np van den hula wile czy bazodruty furu  itd,, albedo ma hm daje mi wszystko jak by to co daje dobra miedz ale miedz nie oddaje blasku powietrza  nawet ta ooc monokrystaliczna ma moim zdaniem lekkiego misia ,albedo to świetny constans 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, freju napisał:

Chodzi o trwałość i tutaj jest srednie bo nie wytrzymują obciążeń , xlr znowu ma zle zapięte koszulki iplecionka sie wysuwa z czasem ,pomimo wad ich to i tak pogoniły u mnie dużo droższe sety np van den hula wile czy bazodruty furu  itd,, albedo ma hm daje mi wszystko jak by to co daje dobra miedz ale miedz nie oddaje blasku powietrza  nawet ta ooc monokrystaliczna ma moim zdaniem lekkiego misia ,albedo to świetny constans 😉

A masz pomysł na jaką konfekcję mógłbym wymienić tę oryginalną żeby nie było problemu z tą tasiemką? Wtyki zazwyczaj są chyba bardziej przystosowane do kabli niż tasiemek a nie chciałbym lutować bo nie umiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, arturpj napisał:

Powiem Ci, że wszystkie te banany w moim monolit są takie delikatne w dotyku, nie sprawiają wrażenia porządnych.

Udało mi się obrać ten kabel, ta srebrna tasiemka też taka raczej delikatna. Wsadziłem narazie bez konfekcji, ma ktoś może pomysł czy da się to zakonfekcjonowac czymś bez lutowania?

No tak. Taśma ze srebra to grubość liczona raczej w mikronach.

To dlatego konfekcji na własną rękę może być destrukcyjna, być może nawet dla dźwięku. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, sir.jax napisał:

No tak. Taśma ze srebra to grubość liczona raczej w mikronach.

To dlatego konfekcji na własną rękę może być destrukcyjna, być może nawet dla dźwięku. 

Coś będę kombinował, jakieś tam pomysły mam. W tej chwili założyłem prowizorycznie banana takiego za 2zl bo akurat miałem. Tasiemkę dałem od zewnątrz konstrukcji a nie do dziurki na kabel, nałożyłem sztywno gumę i jest ok, muszę tylko teraz znaleźć jakieś sensowne wtyki żeby też można było na podobnej zasadzie zrobić. Dlatego zastanawiam się nad widłami.

W ogóle jak obrałem kabel to okazało się, że tasiemka w miejscu zaraz za lutem/zgryzaniem, też była pęknięta i trzymała 1/3 szerokości. Boję się, że w reszcie wtyków też tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dlaczego sprzedajesz po jednym wpięciu w system, jeśli można wiedzieć oczywiście 😊? Nie zagrał z resztą?

Ja właśnie cały set na Monolith Monocrystal wymieniłem i jest bajka.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mztv napisał:

nowa cena Albedo Monolith xlr 1m- 2000 zł...polecam

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/14/443577.php

 

To nie monocrystal ? to ja taki sprzedałem chyba za 2t-lub 2,2tys  ale monokrystal 1m , a teraz chce np za głośnikowy nie monokrystaliczne model dwie taśmy  2,3za  2x2m  i sie krzywią ;))

Tak wracając do tematu xlr monokrystal także mi sie nie spodobał ma coś nie halo na górze trudno to określić ,ale dawałem mu wiele szans przez rok albo dwa bo tyle go miałem ,gdzies tam ta górka ostrzyła mi zawsze i to w różnych różnistych konfiguracjach 😉  to nie była góra jak na kabel za 5tys w tym budżecie wymagam pewnej dojrzałości gładkości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.03.2022 o 22:03, arturpj napisał:

Coś będę kombinował, jakieś tam pomysły mam. W tej chwili założyłem prowizorycznie banana takiego za 2zl bo akurat miałem. Tasiemkę dałem od zewnątrz konstrukcji a nie do dziurki na kabel, nałożyłem sztywno gumę i jest ok, muszę tylko teraz znaleźć jakieś sensowne wtyki żeby też można było na podobnej zasadzie zrobić. Dlatego zastanawiam się nad widłami.

W ogóle jak obrałem kabel to okazało się, że tasiemka w miejscu zaraz za lutem/zgryzaniem, też była pęknięta i trzymała 1/3 szerokości. Boję się, że w reszcie wtyków też tak jest.

Nie bardzo wiem po co ty kombinujesz Zbyszek ci to zrobi za free a masz panie org konfekcje , naprawiałem juz dwa razy kable albedo bezpośrednio w firmie albedo i nigdy nie zapłaciłem za to ani złotówki jedynie koszt mojej wysyłki w jedna stronę , także pod tym względem to firma  Zbigniewa wypada na tle konkurencji bardzo wzorowo celująco wręcz , i nie bój sie za trzpień nic nie zapłacisz 😉 wystarczy napisać lub zadzwonić do niego i jest po sprawie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, freju napisał:

Nie bardzo wiem po co ty kombinujesz Zbyszek ci to zrobi za free a masz panie org konfekcje , naprawiałem juz dwa razy kable albedo bezpośrednio w firmie albedo i nigdy nie zapłaciłem za to ani złotówki jedynie koszt mojej wysyłki w jedna stronę , także pod tym względem to firma  Zbigniewa wypada na tle konkurencji bardzo wzorowo celująco wręcz , i nie bój sie za trzpień nic nie zapłacisz 😉 wystarczy napisać lub zadzwonić do niego i jest po sprawie 😉

Zbigniew czy Grzegorz? 🙂

niewazne, kombinuje dlatego, że nie chce za chwilę mieć identycznego problemu, te wtyki są złej jakości i za ciężkie. Zresztą jest już po sprawie, zakonfekcjonowalem je wtykami z wyższej półki, nie było to tak trudne jak wcześniej myśleliśmy, wystarczy pomysł, nożyczki, rurki termokurczliwe i jest. Sonicznie podoba mi się teraz jeszcze bardziej a jakość wtyków jest o kilka staj lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, arturpj napisał:

Zbigniew czy Grzegorz? 🙂

niewazne, kombinuje dlatego, że nie chce za chwilę mieć identycznego problemu, te wtyki są złej jakości i za ciężkie. Zresztą jest już po sprawie, zakonfekcjonowalem je wtykami z wyższej półki, nie było to tak trudne jak wcześniej myśleliśmy, wystarczy pomysł, nożyczki, rurki termokurczliwe i jest. Sonicznie podoba mi się teraz jeszcze bardziej a jakość wtyków jest o kilka staj lepsza

Ups sorki pomyliłem imiona z innym producentem 😉  Aha temat skończony ,na marginesie ja bym tego nigdy nie zrobił nawet jesli to jest lepsze rozwiazanie taki kabel trudno bedzie ci odsprzedać w przyszłości bo nikt ci nie zawierzy na słowo , a zaufaj mi przyjdzie ten moment i czas na zmaine ja juz do tego dorosłem przywykłem i sie pogodziłem że nigdy nie ma z tym hobby końca i traktować to trzeba jak wedkarstwo zbieranie znaczków itp,, ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, freju napisał:

Ups sorki pomyliłem imiona z innym producentem 😉  Aha temat skończony ,na marginesie ja bym tego nigdy nie zrobił nawet jesli to jest lepsze rozwiazanie taki kabel trudno bedzie ci odsprzedać w przyszłości bo nikt ci nie zawierzy na słowo , a zaufaj mi przyjdzie ten moment i czas na zmaine ja juz do tego dorosłem przywykłem i sie pogodziłem że nigdy nie ma z tym hobby końca i traktować to trzeba jak wedkarstwo zbieranie znaczków itp,, ;))

To akurat nie jest problem dla mnie, te kable grają u mnie dłuższy czas i nie ciągnie mnie do zmiany, myślę, że zostaną. Jeśli nie, to mam je komu podarować 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.04.2022 o 08:28, muzofan napisał:

Dlaczego sprzedajesz po jednym wpięciu w system, jeśli można wiedzieć oczywiście 😊? Nie zagrał z resztą?

Ja właśnie cały set na Monolith Monocrystal wymieniłem i jest bajka.

wpiąłem i grał przez 6-7 lat :)

zmieniłem na Albedo Metamorphosis MONOCRYSTAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.05.2022 o 06:30, mztv napisał:

niestety nie jestem audiofilskim poetą......czystość, swoboda, naturalne brzmienie...dźwięk jakby się otworzył....nakręcałem się na ten kabelek od dłuższego czasu....kupiłem i mam to co chciałem 🙂

Tak miałem po podłączeniu Monolitha a tu jeszcze więcej , tylko ta cena...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.