Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  95 członków

Albedo Klub
IGNORED

Klub albedo


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Testowałeś czy chcesz kupić w ciemno? Ciekawy jestem czy iść wyżej z okablowaniem Albedo 😊

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz monocrystal nie wiem czy głośnikowe czy sygnałowe ,ja miałem długo zapięte głośnikowe monokrystal monolitch kilka wersji i rca , z rca przeszedłem na xlr  ale nie spodobał mi sie i poszedłem w neotech nemoi 1220 też srebro monokrystaliczne i ten lepiej się zgrał z moim pre hegel p4amk2 i końcówka h4se , znowu po monolithach głosnikowe teraz mówie i monokrystal grałem do wczoraj na stealtch hybrid i było super gładkość szybkość przestrzeń separacja po prostu kompletny dzwięk ,no tam czasami miałem lekka nadwyżke w dolnych partiach  ale to skorygowałem dsp w Roon , i od wczoraj latam na albedo reference  gł  , pierwszy dzień słabo bo trochę ostrzyły górke ale na drugi dzień już są gładkie ale nie umiem powiedzieć na dzień dzisiejszy czy sa lepsze od stealtch musze polatać , te refernce w porównainiu do monokrystal  monolitch są napewno dużo mądrzejsze bo pamiętam  choć to już było dawno jak monokrystal monolith głosnikowy nie był tak dojrzałym kablem troche taki wariat ,reference jest bardziej dojrzał w ogólnym przekazie ale bardzo podobny do monokrystal monolith tylko pełniejszy bardziej kompletny. Ciekaw jestem co prezentuje Metamorphosis myśle że po za moim zasięgiem cenowym i logicznym ale opinie  chciał bym poznać 😉

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały set mam monolith monocrystal, tzn. głośnikowe, RCA między NAIM i MF, XLR między dzielonką MF. Nic nie kłuje na górze bo mam bardzo profesjonalnie akustykę ogarniętą 😁. Zastanawiam się nad wersją reference właśnie. Raczej na spokojnie bo nie robię w audio nerwowych i mało przemyślanych ruchów. Ciekawy jestem jak najwyższa seria Albedo wypada w porównaniu do monolith...

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albedo w piewrszy dzień zawsze troche ostrzy sprawdzone tez u kolegów na różnych systemach i często przez takie szybkie akcje odsłuchy wypada słabo , reference kupiłem w Norwegi i kolega mi to ogarniał ,nigdy nie był zainteresowany ta marka bo miał podobne zdanie ,ale kazałem mu wpiąć na kilka dni  ,i w pierwszy dzień mówi chropowate trochę  a na drugi juz nie chciał mi ich wysłać 😉 a ma nordost heimdal2 piec hegel h390 dac chyba denafrips pontus kolumny Amphion xenon po modzie 🤪 A akustyke mam ogarniętą włacznie z panelami 3D sufity  itp,,,

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów

Od kilku dni posiadam swoje pierwsze kable Albedo. Już wiele lat temu czytałem dużo pozytywnych opinii o tej firmie ale dopiero teraz sam przekonałem się ile dobrego mogą wnieść do sytemu. Miałem oczywiście już kilka różnych kabli głośnikowych ale te wyjątkowo zrobiły na mnie dobre wrażenie.  Dotychczasowe Chord Epic Reference wymieniłem na Albedo Monolith Reference i uważam, że to strzał w 10-kę. Wzmacniacz Hegel H590 z kolumnami Audiovector SR6 Avantgarde dopiero z tymi kablami pokazał co potrafi.

Znakomita rozdzielczość średnich i wysokich tonów bez wyostrzenia. Teraz mikro detale są podane jak na tacy. Najbardziej jednak urzekła mnie scena. Przestrzeń jest ogromna, trójwymiarowa. Niskie tony pod pełną kontrolą. Z pewnością zostaną w moim systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kuba7777 napisał:

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów

Od kilku dni posiadam swoje pierwsze kable Albedo. Już wiele lat temu czytałem dużo pozytywnych opinii o tej firmie ale dopiero teraz sam przekonałem się ile dobrego mogą wnieść do sytemu. Miałem oczywiście już kilka różnych kabli głośnikowych ale te wyjątkowo zrobiły na mnie dobre wrażenie.  Dotychczasowe Chord Epic Reference wymieniłem na Albedo Monolith Reference i uważam, że to strzał w 10-kę. Wzmacniacz Hegel H590 z kolumnami Audiovector SR6 Avantgarde dopiero z tymi kablami pokazał co potrafi.

Znakomita rozdzielczość średnich i wysokich tonów bez wyostrzenia. Teraz mikro detale są podane jak na tacy. Najbardziej jednak urzekła mnie scena. Przestrzeń jest ogromna, trójwymiarowa. Niskie tony pod pełną kontrolą. Z pewnością zostaną w moim systemie. 

Super że Ci się wpasowały w system.  Pozostałe kable jakie? Próbowałeś jakichś łączówek Albedo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, bogus18 napisał:

Super że Ci się wpasowały w system.  Pozostałe kable jakie? Próbowałeś jakichś łączówek Albedo?

Nie próbowałem żadnych innych kabli Albedo. Jedyną łączeniówke, która mam w systemie to kabel USB Tellurium Ultra Silver. Mam nim połączony komputer, który jest moim źródłem oczywiście dopracowany w szczegółach do audio z wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kuba7777 napisał:

Nie próbowałem żadnych innych kabli Albedo. Jedyną łączeniówke, która mam w systemie to kabel USB Tellurium Ultra Silver. Mam nim połączony komputer, który jest moim źródłem oczywiście dopracowany w szczegółach do audio z wzmacniaczem.

Albedo w w swojej ofercie ma też USB ,nie mam takiego połączenia i kabla nie znam 🙂

Może warto sprawdzić jak głośnikowy trafił to może i ten się sprawdzi  .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bogus18 napisał:

Albedo w w swojej ofercie ma też USB ,nie mam takiego połączenia i kabla nie znam 🙂

Może warto sprawdzić jak głośnikowy trafił to może i ten się sprawdzi  .

Pozdrawiam 

Dzięki za informację może kiedyś sprawdzę ten kabel USB Albedo. Póki co jestem zadowolony z obecnego i w pierwszej kolejności chcę wymienić kable zasilające. Dotychczas większość przewodów od Tomanka. W zeszłym tygodniu kupiłem listwę zasilającą GigaWatt PF2 mkII oraz kabel zasilający Sevenrods. Temat kabli nie jest mi jeszcze dostatecznie znany ale nadszedł czas by o tym pomyśleć. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lemo napisał:

Witam gram na głośnikowych monolith monocrystal i chce zmienić kabel rca . Czy może ktoś porownywal monolith monocryst rca do neotech 1220? 

Mam oba tylko neotech 1220 w wersji xlr ,ale miałem tez monolith monocrystal xlr z albedo i wybrałem neotecha ale to może bardziej spasowanie z resztą toru było jak wybór lepszy gorszy 😉 Neotech jest odrobinę gładszy 

8 godzin temu, bogus18 napisał:

Albedo w w swojej ofercie ma też USB ,nie mam takiego połączenia i kabla nie znam 🙂

Może warto sprawdzić jak głośnikowy trafił to może i ten się sprawdzi  .

Pozdrawiam 

Miałem usb albedo bardzo długo i wydawało mi sie że jest dobry dopóki nie spróbowałem tellurium q ultra silver i MPS 900 oba moim zdaniem wypadły lepiej od albedo , nie wiem miał tendencje do podbijania średniego basu i strasznie mnie to irytowało , reszta była bez zarzutu 

Rca monolitha monocrystal też mam ale na dziś nie mam zastosowania dla niego ,grałem nim bardzo długo to uważam dobry kabelek jeśli jest umiejętnie spasoswany z resztą toru , natomiast od kilku miesięcy mam w końcu głosnikowe rference na które polowałem ze 3lata i tego już nikomu nie oddam nu nu nu 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie gdyby ktoś był zainteresowany to chętnie oddam za 50% ceny katalogowej zworki banan-widły Albedo Jumper BI-WIRE Monocrystal. Przeszedłem na bi-amping w ATC i jedna para się zwolniła. Używane około 1,5 roku od nowości. Ze 3 razy wpinane i przepinane więc mechanicznie i wizualnie bez zarzutu 😃.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🇵🇱 Dobre bo polskie, czy polskie, bo dobre? Ze względów historycznych, mentalnych czy też przekazywanego pokoleniowo przeświadczenia, że zagraniczne, „zachodnie” produkty są lepsze jakościowo, trwalsze, a ich technologia jest na wyższym poziomie zaawansowania, często bardzo sceptycznie podchodzimy do polskich producentów. W dzisiejszym video zaprezentujemy Wam sześć wspaniałych propozycji polskiego audio, które wygrywa z zagraniczną konkurencją na wielu płaszczyznach, zarówno oryginalności designu, podzespołów, jakości wykonania, mocy, a przede wszystkim idealnym stosunkiem jakości do ich ceny. Przykładowo, kolumny głośnikowe od Pylon Audio wybierzemy zarówno w wersji premium, z naprawdę genialną jakością wykonania, jak i bardziej budżetowej, lecz wcale nie ustępującej wydajnością wersji. Fezz Audio, idealnie zgrywające się z wyżej wspomnianymi Pylonami, to świetna propozycja lamp, które w swojej najnowszej odsłonie przeszły ogromną metamorfozę designerską. To tylko przedsmak naszej dzisiejszej opowieści o dobrym, polskim audio, dlatego rozkręcamy patriotycznego ducha i jedziemy z tematem!

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zapytali, kto z Was ma już coś polskiego w swoim systemie audio? Który model i jak wrażenia z użytkowania? Lubimy czytać Wasze odczucia i rekomendacje, ponieważ czerpiemy z nich inspiracje na kolejne odcinki, dlatego koniecznie dajcie znać w komentarzu, co sądzicie o polskich producentach.

Pozdrawiamy Zespół Salonu Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.10.2022 o 19:36, lemo napisał:

Witam gram na głośnikowych monolith monocrystal i chce zmienić kabel rca . Czy może ktoś porownywal monolith monocryst rca do neotech 1220? 

Witam, powiem uczciwie miałem tą przyjemność.  W moim systemie lepiej zaprezentował się kabel 1220, dla mnie różnica nie była subtelna tylko wyraźna Notabene Solid tez mu ustępował . Aktualnie gram na Nei-1001 i chwilowo nie szukam juz Rca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm… w audio dzieją się rzeczy, które się fizjologom nie śniły 😜😀, ale to dobrze…

Porównania bezpośredniego nie robiłem, ale Monolith posiadałem przez długi okres w swoim systemie, najpierw w wersji XLR, później RCA, to bardzo fajny IC. W tak zwanym międzyczasie zawitał u mnie niebieski 1220 zakończony wtykami KaCsa, po dwóch tygodniach rzezi niewiniątek i braku widoków na poprawę, podziękowałem i pogoniłem na Allegro, sprzedał się błyskawicznie, bo to pewnie dobry drut jest, tylko u mnie nie zagadał.

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krzysztof_56775 napisał:

Hmmm… w audio dzieją się rzeczy, które się fizjologom nie śniły 😜😀, ale to dobrze…

Porównania bezpośredniego nie robiłem, ale Monolith posiadałem przez długi okres w swoim systemie, najpierw w wersji XLR, później RCA, to bardzo fajny IC. W tak zwanym międzyczasie zawitał u mnie niebieski 1220 zakończony wtykami KaCsa, po dwóch tygodniach rzezi niewiniątek i braku widoków na poprawę, podziękowałem i pogoniłem na Allegro, sprzedał się błyskawicznie, bo to pewnie dobry drut jest, tylko u mnie nie zagadał.

Wtyki kacsa to już mówi wiele miałem go z wbt. Przepaść ogromną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, infsynk napisał:

Wtyki kacsa to już mówi wiele miałem go z wbt. Przepaść ogromną 

A ja chwilowo miałem ze srebrnymi wtykami ETI silver link i było to granie zbliżone do Monolitha, ale tego sprzed monocrystal.

Bardzo fajny rozdzielczy kabelek.

 

47 minut temu, infsynk napisał:

Wtyki kacsa to już mówi wiele miałem go z wbt. Przepaść ogromną 

Ale które WBT, bo jest ich trochę i WBT wcale nie jest takie hiper super.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2022 o 12:59, naczesany napisał:

Albedo Monolit jedna z pierwszych wersji. Pozbyłem się tej koszulki (chyba z węża ogrodowego :). Zostały tylko paski srebra.

Wstawiłem WBT 0102 Ag Nextgen Signature

Nie ma nawet co porównywać do wtyków fabrycznych. Jest ogólnie bardziej spokojnie, uporządkowanie, selektywniej, żadnych wyostrzeń. A że drogo? Czego się nie robi dla pasji. Samemu trzeba sobie odpowiedzieć czy warto. Pewnie do "jasnych" systemów bezpieczniej jest spróbować na miedzi.

Wtyki WBT mają specyficzny styk (punktowy) a wiadomo są różne szkoły. U mnie gniazdo też WBT i jestem zadowolony. Źródło CD z lampami wyjściowymi więc się zgrało na rodzie.

Miałem kiedyś najnowsze Monolit Monocrystal i zostały jednak te z pierwszej wersji.

Albedo na WBT.jpg

Albedo_old_01.jpg

Moim ostatnim odkryciem jest Oyaide-AZ-910-RCA. Nówkę za 1m za 2300zł grzech byłoby nie brać.

Można się domyślić jakie narzuty mają sklepy.

Gra podobnie jak Albedo (ten stary model).

Co do wtyków WBT z najwyższej serii to nie ma co ukrywać - są znakomite. Ale jak pisze sir.jax wcale nie są takie hiper. Owszem raz wpiąć i nie tykać bo inaczej warstwa się ściera, konstrukcyjnie bardzo delikatne, podatne na uszkodzenia przy przepinaniu. Za to wtyki w Oyade wykonane perfekcyjnie.

O nowej wersji Albedo Monolith MONOCRYSTAL - RCA nie będę pisał ale nie uważam ich za szczytowe osiągnięcie w porównaniu do starej produkcji.

Choć mogę się mylić bo porównywałem tzw. "niewygrzane" - ot wpiąłem, posłuchałem i odesłałem.

 

 

 

Albedo_01.jpg

Oyaide-AZ-910-RCA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, naczesany napisał:

Do Oyaide byłem raczej sceptycznie nastawiony chyba przez ogrom podróbek (dotyczy wtyków) na rynku.

Po tym kabelku chyba czas zainteresować się wtykami tej marki.

Zwłaszcza w zasilających, polecam 😉

Jak wypada to Oyaide vs Monilith?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony i Oyaide bardzo podobne brzmieniowo; Oyaide jakby więcej szczegółów przekazywał. Oba są bardzo równe, neutralne, trąbka z dobrych nagrań nie kłuje w uszy jak można czasami usłyszeć na słabym sprzęcie. Te kabelki pięknie dźwięk "doszlifowują".

Słucham ostatnio utworów skrzypcowych Nicoli Benedetti - po prostu czysta poezja i aksamit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, naczesany napisał:

Albedo Monolit jedna z pierwszych wersji. Pozbyłem się tej koszulki (chyba z węża ogrodowego :). Zostały tylko paski srebra.

Tak, z takiego. Te wtyki zniszczyły mi gniazda.

I jak ściągnąłeś te węże ogrodowe z jednej z pierwszych wersji Monolitha,

to ukazały się te paski srebra, ale w tym zielonym termokurczu czy srebrne golaski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.