Skocz do zawartości
IGNORED

Klub BK subwoofer


hifibloke

Rekomendowane odpowiedzi

RAF77 Ty miałeś 2xMonolith+? czemu wróciłeś do jednego(jeden M+?)? Zastanawiam się nad drugim M+ ale myślę też czy nie kupić Anti-Mode 8033 i to da lepszy efekt
Do jednego ale nie do BK.
Svs SB 3000 kupiłem.

Nie wiem jak z antimode, nie miałem.
Myślę że będzie lepiej, będziesz mógł sobie zciszyc częstotliwości które ci dudnią, na przykład.

Ja mam teraz takie mini dsp wybudowane w subwoofer, tylko jakoś nie zebrałem się jeszcze żeby kupić mikrofon i pomiary robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Toma z Bk

Tryb Anti-Mode s2 działa tylko na jednym kanale, może współpracować z 2 subwooferami z tym samym sygnałem wejściowym (dual mono), ale dla stereo lewy i prawy potrzebujesz 2 anty-tryby

Czyli nawet ten droższy antimode może tylko obsłużyć jeden kanał? 

Chciałem mieć dwa suby lewy, prawy kanał a tu widzę dup........ a. 

Podaje sygnał tylko z jednego kanału. Jest to bardzo istotne dla subwooferów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

dołączam do clubu z dwoma bk xxls400 ?

bezpośrednio porównywałem z

sumiko s5

rel t5  

svs 2000 

testowałem w pomieszczeniach kompletnie nieprzygotowanych .

pokój 18 m2 , 24 m2 i 50 m2 

W mało wymagającej muzyce wszystkie suby prezentują podobny poziom.

Mam kilka swoich utworów na których testuje swoje zestawy audio i dobrze pamiętam na czym wykładały sie poprzednie systemy. 

Tam gdzie trzeba pokazać  transjenty z nagłym zaskoczeniem maluszki sumiko deklasują wszystkie suby . Całkowicie inny wymiar dzwięku.  

Na drugim miejscu postawił bym rela z bk.    Rel za bardzo zbliżony bas do sumiko lecz zbyt mała moc. Bk nadrabia mocą ,fajna stopa perkusji ale gdzieś rozłazi się ten dzwięk na końcu wybrzmienia .

Svs gra najbardziej efektownie ale ma pudełkowate tanie naloty któregoś pasma. Ogólnie przyzwoity ale właśnie ale ...... to nie to .

Bk ze względu na cenę pozbawiam wad.

Oferuje wszystkiego po trochu .

Testowałem w pomieszczeniach wyżej wymienionych.

Po testach i całym dniu latania na kolanach i ustawieniu optymalnym stwierdzam :

bk xxls 400 w pierwszych pokojach 18m2 ,24 m2 mogą niemile rozczarować.

udało mi się wyszukać w nich basu ale można odczuwać pewien niedosyt . Jest dobrze ale mogło by być lepiej.

Za to co te suby potrafią w pomieszczeniu 50 m2 zwala z nóg . W dużym pomieszczeniu dopiero dostają pazura 

Dynamika i teraz to czuć na klacie walnięcie. 

Polecam dwa bk xxls 400 tylko do dużych pomieszczeń . W mniejszych to i z svs ultra nie będzie radochy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Ciesze się ze jest ten klub.

Co polecicie do małego audio pomieszczenia - near field system (lampa + monitorki)

Mam na oku P12-300SB-DF jednak czytam ze serie XL są git - 200 oraz 400.

W ogóle nie widzę by ktoś się pozbywał - pewnie są za dobre.

PS. Czy jest sens iść w servo typu Rythmik w podobnej cenie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Cześć. Któryś z kolegów spinał może subwoofer z końcówką w klasie D za pomocą speakona? Jeśli tak to w jaki sposób? W instrukcji jest tylko wzmianka aby skontaktować się z producentem czy jest taka możliwość. REL w swoich materiałach szerzej opisał problem i odradzają a nawet zakazują podpinania czarnego przewodu do czarnego złącza głośnikowego ponieważ w D klasie na tym złączu znajduje się dodatni potencjał( 10-15v) względem masy i może  to po pewnym czasie spowodować uszkodzenie wzmacniacza w subie. Zalecają jednak pozostawienie czarnego przewodu „w powietrzu „ a w razie buczenia suba ten przewód można podłączyć pod obudowę końcówki. Czy to rozwiązanie można zastosować również w przypadku BK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 37

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.