Skocz do zawartości
IGNORED

Hi endowa,bazprzewodowa transmisja sygnału.


Gość Paweł Skurzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie,czy teraźniejszość,lub najbliższa przyszłość ma szanse

zrewolucjonizować sposób przesyłu "prądu" od końcówki do kolumn.

 

 

WOW !

 

I co, chciałbyś mieszkać/przebywać w takim pomieszczeniu ?

Energia potrzebna do rozbujania głośników pochodząca wprost z eteru, to ... morderstwo ! :)

Nie, nie - nie tędy droga.

 

Bezprzewodowo można przesyłać sygnały "sterujące", najlepiej w domenie cyfrowej. W kolumnie głośnikowej

należałoby ukryć: odbiornik, DAC, wzmacniacz, plus oczywiście zasilacz (na kabel) ! To jest od dawna.

Choćby stary zestaw Jamo Digital CineMaster THX, w którym zastosowano takie indywidualne rozwiązania.

Przeszkód więcej niż korzysci, poza tym nie ma zabawy w indywidualne dobieranie klocków - a to sól tego hobby.

 

Jak więc widzisz, wyeliminowanie "grubego kabla" nie jest ani proste, ani pożyteczne, ani tanie.

Rozwiązanie może tkwić w zestawach aktywnych, ale one także wymagają kabla z sygnałem sterującym.

Można go skrócić dzięki 1-kanałowym systemem bezprzewodowej transmisji danych ze źródła, ale to egzotyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Czyli gdyby maksymalnie uprościć to co napisałeś,problemy są natury technicznej i mentalnej? czy w takim razie np. Goldmund zmierza w dobrym kierunku? i jeszcze jedna analogia, kiedyś mówiło się, że sól tego hobby to nośniki fizyczne a jednak, w relatywnie niedługim okresie czasu,do streamingu i plików udało się przekonać niemałą grupę audiofilów,może tu też nastąpi zmiana mentalnościowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do streamingu i plików udało się przekonać niemałą grupę audiofilów,może tu też nastąpi zmiana mentalnościowa?

 

Ależ zmianę mentalności można zrobić ale u lemingów jedzących korzonki u zwierzątek pracujących słuchem dalej jest ważne czy usłyszą jedzonko czy też nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy są natury technicznej i mentalnej?

 

Bezprzewodowe przesyłanie takiej energii wprost do głośników trąci snem szaleńca. :)

 

Resztę da się zorganizować w dowolnej konfiguracji, wedle potrzeby - nie ma żadnych problemów technicznych.

Mentalność czy też gust są wtórne - dla wielu pomieszczenie bez wystawionej na środek "biżuterii" jest passe.

W pustym pomieszczeniu z wzorcowym dżwiękiem, ale z ukrytą instalacją ( in wall) czuli by się niehigieniczne. :)

Tablet do sterowania i wygodny fotel to za mało ... :)

 

Czy Goldmund zmierza w dobrym kierunku, to nie mi osądzać - ważne, że tworzy wybór.

Meridian zasilał swoje głośniki skrętką, która przesyła DANE (a nie gotowy SPDIF) do kolumn.

W nich wbudowane są : zasilacz, odbiornik LAN, sterowanie, DAC, końcówki mocy, głośniki.

Kompletne granie, czyli dla każdego coś miłego. Ale czy to jest DOBRY KIERUNEK ? Nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekspresy do kawy dobry ekspres dopiero zaczyna się od 8Kzł (jak ktoś mi napisze że taniej ten kiep!)

Gadasz dokładnie tak samo, jak Ci ludzie, którzy twierdzą, że dobry nóż kuchenny zaczyna się od 500zł.

 

Goldmund bazuje na innej częstotliwości gdzie na razie jest luzik z kanałami no ale do czasu jak widać po Wi-Fi

Na jakiej? Wi-Fi działa na 2,4 i 5 Ghz . Najgorzej jest przy 2,4 Ghz, bo w tym zakresie działa też Bluetooth i ... kuchenki mikrofalowe. Dodatkowo przy 2,4Ghz same kanały Wi-Fi na siebie zachodzą. Natomiast przy 5 Ghz są "odseparowane".

 

Przeszkód więcej niż korzysci, poza tym nie ma zabawy w indywidualne dobieranie klocków - a to sól tego hobby.

Dla mnie to zaleta. Jak kupujesz sprzęt "wszystko w jednym" to po prostu możesz szybko ocenić całość i nie ma zwalania na inną firmę (jak np. w Dynaudio, gdzie często się słyszy "bo one potrzebują lepszego wzmacniacza").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz dokładnie tak samo, jak Ci ludzie, którzy twierdzą, że dobry nóż kuchenny zaczyna się od 500zł.

 

Kolego tu jakiś poziom kultury obowiązuje! Tak że jeśli już to nie gadasz tylko mówisz!

 

Podtrzymuję zdanie co do ekspresów kolbowych do kawy! Kawa to moja namiętność, podobne hobby jak słuchanie muzyki tylko bardziej organiczne :) Wiem o niej bardzo dużo o czym świadczą moje wpisy w wątkach kawowych!

 

Problem ogólny w życiu polega na tym że za jakość trzeba zapłacić ale skoro tak nie jest to pokarz mi bezprzewodowy system za 4tysiące złotych grający tak jak Goldmunda prezentowany na AVS !!!

,

Z tym nożem co wyjechałeś to też żenada noże np. ze stali ( Damasceńskiej) bo nie tylko robi się z niej miecze, potrafią znacznie więcej kosztować! Proces nakładania kolejnych warstw stali (nawet do 2000) ich umiejętne nawęglanie i kucie to parę miesięcy pracy. Ile Tobie płacą że zrobił byś to za pincet zeta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dawna hipoteza, że stal ta była otrzymana przez skuwanie ze sobą wielu (300–1000 i więcej) warstw stali węglowej o kolejno narastającej twardości, okazała się fałszywa. Współczesne eksperymenty metalurgiczne, oparte na szczegółowych badaniach mikrostruktury tej stali, pozwoliły na opracowanie procesu technologicznego prowadzącego do uzyskania stopu o właściwościach bardzo zbliżonych do oryginalnej stali damasceńskiej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej?

 

Pisz do Goldmunda pewnie Ci odpowie, nie interesowałem się szczególnie podczas odsłuchu "technikaliami" interesowało mnie za to bardzo jak ten system zbliży się do muzyki live.

 

Zasygnalizuję nie trzeba specjalnie kopać dalej! Jest tyle frajdy że przestajemy myśleć o technice a zajmujemy się muzyką!

 

Na pocieszenie to dodam że można by za ok 150'000 zestawić na kablach inaczej grające ale również interesujące systemy grające.

 

Ale ten ostatni system niech pozostanie moją tajemnicą :)

 

Współczesne eksperymenty metalurgiczne, oparte na szczegółowych badaniach mikrostruktury tej stali, pozwoliły na opracowanie procesu technologicznego prowadzącego do uzyskania stopu o właściwościach bardzo zbliżonych do oryginalnej stali damasceńskiej.

 

 

 

Zbliżonych ale nie takich samych, na dodatek to nie pincet zeta dalej!

 

Rozumiesz problem tkwił w cenie a nie w technologii!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym nożem co wyjechałeś to też żenada noże np. ze stali ( Damasceńskiej) bo nie tylko robi się z niej miecze, potrafią znacznie więcej kosztować! Proces nakładania kolejnych warstw stali (nawet do 2000) ich umiejętne nawęglanie i kucie to parę miesięcy pracy. Ile Tobie płacą że zrobił byś to za pincet zeta?

 

 

 

 

Pisz do Goldmunda pewnie Ci odpowie, nie interesowałem się szczególnie podczas odsłuchu "technikaliami" interesowało mnie za to bardzo jak ten system zbliży się do muzyki live.

 

Zasygnalizuję nie trzeba specjalnie kopać dalej! Jest tyle frajdy że przestajemy myśleć o technice a zajmujemy się muzyką!

 

Na pocieszenie to dodam że można by za ok 150'000 zestawić na kablach inaczej grające ale również interesujące systemy grające.

 

Ale ten ostatni system niech pozostanie moją tajemnicą :)

 

Zbliżonych ale nie takich samych, na dodatek to nie pincet zeta dalej!

 

Rozumiesz problem tkwił w cenie a nie w technologii!

 

Chyba coś innego napisałeś.

A nóż ze stali damasceńskiej można kupić już od ok 200 plnów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś innego napisałeś.

A nóż ze stali damasceńskiej można kupić już od ok 200 plnów.

 

To tak samo jak 50ml olejku Aragonowego za 12 zeta.

 

Ale aluzji nie pojmiesz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To tak samo jak 50ml olejku Aragonowego za 12 zeta.

 

Ale aluzji nie pojmiesz :)

Jeśli już to arganowy.

 

Przeczytaj co sam napisałeś wcześniej, tylko tyle i aż tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zaleta. Jak kupujesz sprzęt "wszystko w jednym" to po prostu możesz szybko ocenić całość i nie ma zwalania na inną firmę (jak np. w Dynaudio, gdzie często się słyszy "bo one potrzebują lepszego wzmacniacza").

 

Zaleta tak ale artystów niewielu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nożem co wyjechałeś to też żenada noże np. ze stali ( Damasceńskiej) bo nie tylko robi się z niej miecze, potrafią znacznie więcej kosztować! Proces nakładania kolejnych warstw stali (nawet do 2000) ich umiejętne nawęglanie i kucie to parę miesięcy pracy. Ile Tobie płacą że zrobił byś to za pincet zeta?

1) Pokaż nóż kuchenny ze stali Damasceńskiej :)

2) Co takiego żenującego jest w tym, że powiedziałem, że "ktoś twierdzi, że dobre noże zaczynają się od 500zł"?

 

ps. noże tego typu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

są ze stali, która "może jest stalą damasceńską", bo z prawdziwej stali damasceńskiej nikt noża obecnie zrobić nie umie, bo nikt do końca nie wie jak taką stal otrzymać, a to co obecnie się sprzedaje należałoby sklasyfikować jako stal "bliska damasceńskiej", albo "może damasceńska"

 

Panowie prośba o zaprzestanie wpisów na temat AGD :)

Ups

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to co obecnie się sprzedaje należałoby sklasyfikować jako stal "bliska damasceńskiej", albo "może damasceńska"

 

Proponuję kup sobie coś bliskiego do bezprzewodowego High Endu od Goldmunda LOL

 

Wątek o garnkach uważam za zamknięty; Pawle wybacz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne kable są za wolne i to o znaczną wartość w stosunku do potrzeb

 

Ano.

Moje kable mają szybkość 20 km/h

Trochę szybciej niż jazda na rowerze mojej dziewczyny, ale do prędkości jednego macha jeszcze sporo brakuje.

Myślę, że najszybsze kable będą szybsze od prędkości światła.

Prześlą sygnał szybciej, niż odbiornik zdąży go odebrać.

Sam rozumiesz.

 

Kolego tu jakiś poziom kultury obowiązuje!

 

Poziom kultury to raz, a poziom fantazjowania to dwa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oczywiste, że bezprzewodowa transmisja musi być cyfrowa. To oznacza, że w kolumnie musi być DAC i wzmacniacz. Highendową implementacją tej koncepcji jest system Linn Exact. Jednak Linn nie zdecydował się na transmisję bezprzewodową i są ku temu dobre powody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oczywiste, że bezprzewodowa transmisja musi być cyfrowa.

 

Nie musi. :) ( analogia z radioodbiornikami, czy też z mikrofonami scenicznymi )

Ale faktem jest, że to "archaiczna" metoda.

 

Jednak Linn nie zdecydował się na transmisję bezprzewodową i są ku temu dobre powody.

 

Należy tutaj rozróżnić protokół niosący SPDIF od protokołu, który niesie DANE z muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi. :) ( analogia z radioodbiornikami, czy też z mikrofonami scenicznymi )

Ale faktem jest, że to "archaiczna" metoda.

 

 

 

Należy tutaj rozróżnić protokół niosący SPDIF od protokołu, który niesie DANE z muzyką.

 

Bezprzewodowych mikrofonów scenicznych nie używa się w studio. I pewnie też nie bez powodu.

 

Kwesti spdif vs dane nie rozumię. Wyjaśnij proszę o co Ci chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwesti spdif vs dane nie rozumię. Wyjaśnij proszę o co Ci chodziło.

 

1) Player odczytuje dane, formuje z nich strumień SPDIF, opakowuje i wysyła.

Odbiornik rozpakowuje SPDIF, pozyskuje z niego dane zegarowe, podaje strumień na DAC.

 

2) Player bezpośrednio wysyła dane do bufora odbiornika.

Odbiornik z otrzymanych danych formuje strumień podawany na DAC wg. własnego zegara.

 

Bezprzewodowych mikrofonów scenicznych nie używa się w studio.

 

Myślę, że bezprzewodówka w studio, to już trąci profanacją. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku bufora trudnością jest synchronizacja kanałów.

Absolutnie nie rozumiem dla czego miałby być jakikolwiek problem z synchronizacją kanałów przy buforowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie rozumiem dla czego miałby być jakikolwiek problem z synchronizacją kanałów przy buforowaniu.

Miałem na myśli sygnał do dwóch kolumn. Wtedy trzeba je ze sobą zsynchronizować. Czyli w każdej kolumnie musiałby być zrealizowany bardzo dokładny pomiar czasu. Może się da, ale po co sobie tak życie komplikować. Lepiej zrobić tak jak Linn, czyli przesłać sygnał cyfrowo po drucie. Nawiasem mówiąc na stronach Linna jest napisane, że długo pracowali nad odpowiednim protokołem transmisjii, bo żaden istniejący się nie nadawał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.