Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo TX-NR 656 czy 646?


c-k

Rekomendowane odpowiedzi

R24F nie kupuj. Z malutkich tylko Elac FS77, Bronze 5

No ja właśnie pamiętam granie z Dynamic EQ i Volume na włączonych więc może tu leży szkopuł.

Teraz to już trudno powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Posiadam dysk twardy 2,5" umieszczony w obudowie z złączem Usb. Chciałbym go wykorzystać na pliki z muzyką zamiast klasycznego pendrive. Czy amplituner będzie pracował z takim dyskiem bez jego dodatkowego zasilania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięk działa, choć w obudowie z interfejsem 2.0 ampli nie czytał dysku. Po zmianie obudowy na nową (Usb 3.0 myślę że nie ma to znaczenia) działa bardzo dobrze równieżz plikami DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięk działa, choć w obudowie z interfejsem 2.0 ampli nie czytał dysku. Po zmianie obudowy na nową (Usb 3.0 myślę że nie ma to znaczenia) działa bardzo dobrze równieżz plikami DSD.

usb

 

 

usb 2.0 czy 3.0 nie ma tu nic do znaczenia, widocznie 2.0 miałeś sformatowany w systemie NTFS a onkyo takich plików nie czyta, jak byś sformatował dysk w systemie FAT32 to dysk by czytał bez problemu,.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nie ma znaczenia 2.0 czy 3.0 i chodziło mi raczej o to, że obudowa obudowie nie równa. Stara obudowa z dyskiem i interfejsem 2.0 podłączona do PC działała bez problemu a w onkyo już nie. Dysk sformatowaniy w FAT32.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obudowa?

Może za niskie napięcie podawała ? Hmm ciekawe.

Też tak mi się wydaje ponieważ talerze dysku nabieraly rozpędu a po chwili się zatrzymywały i tak cyklicznie co kilkanaście sekund.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musiało być to. Ale to ciekawe bo tak nie powinno być. Albo się coś z czasem zuzylo albo po prostu lipna od początku. Tyle że w kompie działało bo napięcie mogło być deczko wyższe i wystarczało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to musiało być to. Ale to ciekawe bo tak nie powinno być. Albo się coś z czasem zuzylo albo po prostu lipna od początku. Tyle że w kompie działało bo napięcie mogło być deczko wyższe i wystarczało.

Chyba prąd ;)

Moze onkyo ma wydajnisc portu USB 500mA a inne urzadzenia mogą mieć wydajnosc 1A.

Charakterstyczne cykanie dysku,i rozpędzajacy sie talerz i po chwili zwalniający jest syndromem nie wystarczającego prądu do rozpedzenia talerza dysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

S4Home

jak Onkyo 656 się spisuje po podłączeniu w bi-amping?, zastanawiam się czy zainwestować w dodatkowe kabelki. Posiadam kolumny podłogowe Jamo S628HCS. To dość duże kolumny, wybredne jeśli chodzi o ustawienie (boczny duży głośnik niskotonowy umieszczony na bocznej ściance kolumny) i bas. Jednak jestem z nich zadowolony grają z minimalnym ociepleniem i szczegółowością i potrafią nieźle zagrzmieć. Jednak bas nie jest aż tak dynamiczny jakbym tego oczekiwał, dlatego chciałbym się dowiedzieć czy bi-amping coś wniesie jeśli chodzi o kontrolę niskich tonów no i średnicy z wysokimi. Budżetowy przewód jaki posiadam i zastosowałbym go do niskich tonów to Klotz Twinax LY240 2x4,0mm natomiast do średnicy zastanawiam się nad zakupem kabelka również budżetowego Inakustik Premium LS Silver 1.5mm. Co o tym sądzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wniesie.

A czy czasem w tych Jamo średnica i bas nie jest na jedynym terminalu a wysokotonowy oddzielnie?

 

Tego nie wiem, nie mogę znaleźć nigdzie takiej informacji odnośnie podziału na sekcje.

Proszę uzasadnić dlaczego bi-amping w tym przypadku nic nie wniesie. Ampli i kolumny maja taka możliwość więc co o tym sadzić? moda wśród producentów sprzętu audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wczesniej tez Jamo S 718 i tam chyba był wysokotonowy oddzielnie, w Heco jest tak samo.

Liczysz na poprawę basu przy takim podłączeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej liczę na lepszą kontrolę nad dynamiką basu natomiast jeśli chodzi o średnie i wysokie to sam nie wiem czego można by się spodziewać....... ciekawość po prostu.

Nie wiem dlaczego zdecydowałem się na ampli (chyba z uwagi na większą uniwersalność) bo częściej słucham w stereo z wykorzystaniem wbudowanego dac`a i oddzielnego po analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie poprawię to, to co piszą na forach i portalach o bi-ampingu to mrzonki?

przykładowy tekst z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Dysponując dwoma wzmacniaczami stereofonicznymi, możemy jeden z nich oddelegować do obsługi sekcji nisko-średniotonowej, drugi do wysokotonowej. Zwłaszcza wzmacniacz zasilający sekcję wysokotonową będzie pracował w bardzo komfortowych warunkach, ale przez to będzie wykorzystany tylko w kilkunastu procentach.

 

Lepszy bilans i rozłożenie mocy daje podział na sekcję niskotonową i średnio-wysokotonową, możliwy jednak dopiero przy współpracy z konstrukcjami trójdrożnymi. Sposób podziału pasma jest determinowany przez konstrukcję zespołu głośnikowego, przed użytkownikiem pozostaje jednak wciąż kilka sposobów podłączenia wzmacniaczy.

 

Za pomocą dwóch takich samych wzmacniaczy stereofonicznych można wykonać konfigurację albo tzw. poziomą - jeden wzmacniacz zostaje oddelegowany do obsługi zakresu częstotliwości niskich i średnich, a drugi wysokich, albo pionową - jeden wzmacniacz obsługuje jedną kolumnę, z tym że jeden jego kanał (np. lewy) zasila sekcję nisko-średniotonową, a drugi wysokotonową."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz dwa wzmacniacze? :D

Nie!

To po co mi to wklejasz?

Masz ampli kina domowego i kolumny Jamo, wiec daj sobie spokój z tą fanaberia jaką jest bi amping.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sobie probowac.

 

Mam jamo s608 ale do niczego poza kinem i podstawka pod kwiatek sie nie nadaja.

 

Ratowanie tych glosnikow w stereo raczej nie ma sensu, no ale probuj biampingu przekonasz sie co to marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK trochę za dużo wkleiłem :D co nie zmienia faktu że mam tych wzmacniaczy w ampli kilka. Podłączenie sekcji średnio i nisko tonowej i wysokiej odrębnie do zacisków kolumn frontowych i do nieużywanych zacisków 7.1 (używam 5.0) kablami o odpowiednio różnych przekrojach powinno czymś zaowocować, prawda?

Zresztą chciałbym poznać opinię S4Home. Mają możliwości kombinacji, przepinek itp. a ja takich nie mam. Pozatym zakup dodatkowych kabelków to nie majątek, więc kupię i przekonam się sam o czym nie omieszkam tu poinformować, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak już chcemy dwa wzmacniacza to lepiej kupić jeden a o klasę lepszy niż bawić się w dwa średniej klasy i średnie kolumny jak i przewody.

(Bi-amping) ma racje bytu już dla koneserów muzyki, nie chcę nikogo obrażać ale czy w domowych warunkach (w bloku) jest sens pchać się w bi-amp???

Lepiej zamiast dwóch mieć jeden a dobry wzmacniacz ewentualnie można w (bi-wire) się pobawić, jedni słyszą a inni nie słyszą różnicy w dźwięku :)

 

Ps.

Kolego mam Denon AVR-X6200W nie jest to już średnia klasa i miałem bi-amp....szczerze nie słyszałem różnicy, jedyną różnicę usłyszysz jak wzmacniacz pod kolumny podłączyć bo one są do stereo a nie amplitunery-one do KD są dobre....ale sam się przekonaj jak masz czas :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie do końca. Bo to nie jest uzależnione od amplitunera tylko kolumn. Są takie które w eleoszy sposób reagują na bi amp i są takie które gorzej. Niestety jamo słabo na to reaguje. Gdyż z reguły chodzi o zachowanie czystości góry względem zrzerajacego dużo prądu dołu. Tu tego problemu nie ma. Więc nie specjalnie to wniesie poprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając się pod temat. Stety niestety jestem posiadaczem kolumn JBL Studio 190 i Klipsch RP-160M, które leżą gdzieś w szafie. Pomijając fakt konieczności uzupełnienia co najmniej o central i sub, możecie doradzić na jaki ampli się zdecydować? Onkyo, który jest w temacie czy też wystarczający będzie Denon AVR-X1300W (jest do "wzięcia" za ok. 1500zł)? JBL grają u mnie od czasu do czasu na ampli stereo HK 3490, więc mógłby zostać podłączony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kapusta piszę 1300w sobie odpuść, ja bym nawet jak coś szedł o model wyżej czyli od avr-x3200 wzwyż a to z tego powodu iż one mają wyjście "pre-out"

Onkyo656 nie posiada.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie zła. Ale jak masz kupić dla kupienia to nie o to chodzi. Zależy też od kwoty, warto jednak dołożyć do modelu 656 który po prostu gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie zła. Ale jak masz kupić dla kupienia to nie o to chodzi. Zależy też od kwoty, warto jednak dołożyć do modelu 656 który po prostu gra lepiej.

 

Dzięki za rady. Kupię 656 lub X2300. Jest też dostęp do chyba najniższego modelu Marantz'a, SR 5011 - do osiągnięcia cena na poziomie +/- 2400/2600zł tylko w tym przypadku nie wiem jak z gwarancją, bo zakup byłby z Austrii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.