Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo TX-NR 656 czy 646?


c-k

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką cena? Kolega napisał zaczyna się bo wybór jest taki że zaraz tu będzie 5 podstron. Jaki dźwięk cię interesuje? Co w e80 ci się podoba co nie. Jakie pomieszczenie? Masz resztę do zestawu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham różnej muzyki - trochę rocka, pop, ale i czasem też coś z jazzu. Lubię słyszeć szczegóły, lubię też przestrzeń. W jbl podoba mi się dynamika, bas ( choć czasem zdarza się że basy wychodzą poza kontrolę ) basu jest sporo i nie używam w ogóle suba. Pomieszczenie ok 18 m2. Mam cały zestaw jbl 5.0 i gdybym wymieniał kolumny to wymieniłbym pewnie tylko fronty. Budżet - raczej coś max do 4 - 4,5 tys za parę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy xt6f uzyskasz przestrzeń, średnicę, i lepszą kontrolę na basie.

W tym pułapie cenowym każde kolumny będą lepsze od tych e80.

Elac fs 78, magbat 755, melodika bl40, heco music style 900 mimo dużo niższej ceny.

 

Jak masz niedaleko to wstap do nas na odsluch to zobaczysz co i jak.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy xt6f uzyskasz przestrzeń, średnicę, i lepszą kontrolę na basie.

W tym pułapie cenowym każde kolumny będą lepsze od tych e80.

Elac fs 78, magbat 755, melodika bl40, heco music style 900 mimo dużo niższej ceny.

 

Jak masz niedaleko to wstap do nas na odsluch to zobaczysz co i jak.

 

Dzięki. Poczytam sobie o tych kolumnach. Jak coś będę miał kupować to na pewno będę musiał gdzieś odsłuchać. Niestety do was mam daleko :(

Ale dzięki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry!

 

Po przeczytaniu tych wszystkich wypowiedzi jestem jestem jeden krok (kliknięcie) od zakupu modelu 656. Właśnie byłem w sklepie go "pomacać" i to jest to.

 

Mam tylko jedno pytanie i to dosyć ważne (...a w sumie dwa pytania), a odpowiedzi nigdzie nie mogę znaleźć i w sklepie pan z obsługi również nie wiedział.

 

Pierwsza sprawa: czy amplituner musi być włączony, jeżeli podłącze do niego dekoder telewizji cyfrowej (poprzez HDMI) i chciałbym mieć dźwięk w TV? Napisze prosto z mostu: czy moja żona włączając sobie TV i dekoder (UPC HORIZON) musi włączać także dekoder żeby był dźwięk? Telewizor to Samsung ue46s5300 (albo 5500, nie pamiętam). To ważne pytanie .. a nie chciałbym znaleźć się na klatce schodowej z amplitunerem :-)

 

Druga sprawa i trochę mniej znacząca, ale jednak. Czy w takich dekoderach istnieje coś takiego jak blokada głośności? Chodzi o to, żeby na przykład zablokować poziom głośności do 60%-70% - już tłumaczę, mam małego 3-latka w domu i on lubi psocić, boje się, że jak zrobi sobie z potencjometru zabawkę to zrobi krzywdę moim głośnikom (póki co są jakie są, następny zakup to głośniki na wiosnę) i po prostu wystraszy siebie i schorowaną sąsiadkę w sile wieku :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam, Mieciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja odpowiem, choć mam model 636, ale sądzę, że będzie podobnie jak w 656. Mój dekoder nc+ jest podłączony do Onkyo, a amplituner do TV (Panasonika), wszystko kablami HDMI, tv obsługuje ARC. Jak w dekoderze masz wybrany przycisk CBL/SAT i na takim ustawieniu go wyłączysz, to potem możesz spokojnie włączyć tylko dekoder i TV, i tak oglądać telewizję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Po przeczytaniu tych wszystkich wypowiedzi jestem jestem jeden krok (kliknięcie) od zakupu modelu 656. Właśnie byłem w sklepie go "pomacać" i to jest to.

 

Mam tylko jedno pytanie i to dosyć ważne (...a w sumie dwa pytania), a odpowiedzi nigdzie nie mogę znaleźć i w sklepie pan z obsługi również nie wiedział.

 

Pierwsza sprawa: czy amplituner musi być włączony, jeżeli podłącze do niego dekoder telewizji cyfrowej (poprzez HDMI) i chciałbym mieć dźwięk w TV? Napisze prosto z mostu: czy moja żona włączając sobie TV i dekoder (UPC HORIZON) musi włączać także dekoder żeby był dźwięk? Telewizor to Samsung ue46s5300 (albo 5500, nie pamiętam). To ważne pytanie .. a nie chciałbym znaleźć się na klatce schodowej z amplitunerem :-)

 

Druga sprawa i trochę mniej znacząca, ale jednak. Czy w takich dekoderach istnieje coś takiego jak blokada głośności? Chodzi o to, żeby na przykład zablokować poziom głośności do 60%-70% - już tłumaczę, mam małego 3-latka w domu i on lubi psocić, boje się, że jak zrobi sobie z potencjometru zabawkę to zrobi krzywdę moim głośnikom (póki co są jakie są, następny zakup to głośniki na wiosnę) i po prostu wystraszy siebie i schorowaną sąsiadkę w sile wieku :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam, Mieciu.

na drugie pytanie. Tak można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa: czy amplituner musi być włączony, jeżeli podłącze do niego dekoder telewizji cyfrowej (poprzez HDMI) i chciałbym mieć dźwięk w TV? Napisze prosto z mostu: czy moja żona włączając sobie TV i dekoder (UPC HORIZON) musi włączać także dekoder żeby był dźwięk? Telewizor to Samsung ue46s5300 (albo 5500, nie pamiętam). To ważne pytanie .. a nie chciałbym znaleźć się na klatce schodowej z amplitunerem :-)

 

To się nazywa pass thru. Trzeba to włączyć w opcjach przy nowym amplitunerze ale tak działą to i nie trzeba mieć włączonego ampli.

 

Druga sprawa i trochę mniej znacząca, ale jednak. Czy w takich dekoderach istnieje coś takiego jak blokada głośności? Chodzi o to, żeby na przykład zablokować poziom głośności do 60%-70% - już tłumaczę, mam małego 3-latka w domu i on lubi psocić, boje się, że jak zrobi sobie z potencjometru zabawkę to zrobi krzywdę moim głośnikom (póki co są jakie są, następny zakup to głośniki na wiosnę) i po prostu wystraszy siebie i schorowaną sąsiadkę w sile wieku :)

 

Nie dekoder a amplituner ale tak. możesz ustawić poziom głośności maksymalny oraz poziom głośności na start przy włączeniu (konkretna wartość, lub przy jakim został wyłączony). Polecam ustawić ten pierwszy punkt,

 

Zapraszam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niestety tylko.paragon kolega dostał.

Widocznie jest taki fakt że sprzedawca na allegro kłamał albo nie dostarczył wszystkich dokumentów

Napisz jaki to sprzedawca

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raz.

A dwa:

Niestety tylko.paragon kolega dostał.

To pewnie jakiś import z zachodu. I potem właśnie szukanie wsparcia na forach:/

Przepraszam że to powiem ale jest sporo handlarzy na allegro: "sprzedać ,zapomnieć"

Czy nie warto negocjować z nami czy innymi kolegami z branży i mieć wsparcie po sprzedażowe czy chociaż Polską kartę gwarancyjną.

Rozumiem kiedy cena to dwukrotność. Ile dał za ten amplituner?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To raz.

A dwa:

 

To pewnie jakiś import z zachodu. I potem właśnie szukanie wsparcia na forach:/

Przepraszam że to powiem ale jest sporo handlarzy na allegro: "sprzedać ,zapomnieć"

Czy nie warto negocjować z nami czy innymi kolegami z branży i mieć wsparcie po sprzedażowe czy chociaż Polską kartę gwarancyjną.

Rozumiem kiedy cena to dwukrotność. Ile dał za ten amplituner?

Racja 100%

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,imortowane z zachodu,, - a czy branza nie sprzedaje elektroniki importowanej z zachodu lub wchodu-bo w końcu większość to made in china-:)....?

co do polskiej gwarancji do tez na ,,dwoje babka wrozyla,, i wszyscy słyszymy nawet u nas na forum o historiach z gwarancja na sprzet...

 

powyższy post branzy można by dwojako ilustrować - nie każdy sprzedawca używanego sprzętu to oszust tak jak nie każdy sprzedawca zbranzy jest aniołem...-:)

 

trochę nie smaczne jest ,,wrzucanie wszystkich do jednego wora,, i nie widze w tym czystych intencji...

 

ps.nie jestem handlarzem -to tak dla jasności wypowiedzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wyjaśnienia dokładnie o co chodzi. Oczywiście wszystkie to import. Chodzilo mi bardziej o import indywidualny, omijanie dystrybutora.

Nie raz zdarzyło nam się że dzwoni klient że kupił w jakimś sklepie na Allegro i pyta czy nie pomożemy mu w konfiguracji bo nie ma instrukcji a wsparcie ze sklepu gdzie kupił to 0.

Co do gwarancji to polski dystrybutor ma serwis na miejscu. A importowane produkty są wywożone z powrotem do kraju gdzie kupione i tam naprawiane.

Nie twierdzę że wszyscy są źli i kupujcie u nas. Ale kiedy różnica w cenie jest symboliczna może warto się zastanowić dwa razy i mieć DARMOWE wsparcie po sprzedaży. Ja do tej pory mam klientów z tego forum którzy dzwonią po pół roku i pytają jak coś zmienić. Zawsze pomagam, a przecież mógł bym już brzydko mówiąc olac tak? Ale wolę żeby był zadowolony bo poleci dalej.

 

Jak cena jest przez pół to oki warto a potem jakoś dać sobie radę.

 

Venom wracając do wątku czy kolega dał radę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.