Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo TX-NR 656 czy 646?


c-k

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli dobrze rozumuję do Spotify jest funkcja conect. Z aplikacji Spotify na tablecie jest możliwość wyboru jakie urządzenie w sieci ma grać. A jak tu jest z obsługą tidala? apka od onko ma zaimplementowanego tidala?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego tematu o tx nr 656 chciałbym o coś zapytać. Przymierzam się właśnie do kupna amplitunera Onkyo i brałem pod uwagę właśnie TX-NR656 ale także droższy TX-RZ710. Czy ktoś z Was porównywał może brzmienie tych dwóch modeli ? Czy jest sens dopłacać do tego droższego modelu i czy będzie zauważalna różnica w brzmieniu zwłaszcza w stereo ?

Prosiłbym o jakąś poradę bo nie wiem na co się zdecydować. Obecnie mam już dość leciwego Onkyo TX-SR605.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie warto i lepiej się pokusić o RZ800.

 

RZ800 raczej odpada, to starszy model i z tego co wiem nie ma np Dynamic Audio Amplification oraz nie ma chyba dostępu do serwisów muzycznych typu Spotify, Tidal itd. a na tym mi zależy. Z chęcią wziąłbym RZ810 ale to już zbyt duża kwota i niestety on odpada.

Jestem obecnie ciekaw Waszych opinii na temat porównania TX-NR656 z TX-RZ710 w kwestii jakości dźwięku ( głównie w stereo ). RZ710 ma WRAT a NR656 nie. Nie wiem na ile się to przekłada na realne różnice w odsłuchu i czy sens inwestować w ten wyższy model. Ktoś miał może okazję porównywać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie warto. O ile WRAT faktycznie wnosi nic niewielka poprawę o tyle różnica w dzwieku jest zauważalna w modelu rz8 i jeśli chcesz dokładać to do tego.

Modele z serii 7 jakoś nigdy onkyo specjalnie się nie udawały.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A tak z ciekawości zapytam, co ten RZ800 czy 810 mają w sobie takiego względem np NR656, że tak wszyscy piszą iż dopiero w tych modelach jest tak znacząca różnica w jakości dźwięku na korzyść tych modeli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają po prostu lepszej podzespoły co wpływa na jakość dźwięku to tak łopatologicznie :) RZ800 ma Spotify nie ma tylko Tidal.

Swoją drogą to dziadostwo że tak wysokich modeli nie aktualizują :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się podzespoły. W rz800 i rz900 jest wydajny zasilacz który przy stereo kierują duża moc na kolumny frontowe a przy kinie nie powoduje spadków dynamiki na głośniejszych scenach.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra deczko gorzej. 605 to bardzo udany i wydajmy model. Pierwszy Ampli z dekoderami HD. W tamtych czasach bezkonkurencyjny w swoim budzecie.

Później zaczęto wprowadzać dużo więcej bajerów, kosztem właśnie budowy. 605 była metalowa z aluminiową gałką teraz to rzadkość.

 

Trzeba jednak pamiętać że ma już trochę lat i to wysłużony amplituner.

Jesteś posiadaczem 605ki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś posiadaczem 605ki?

 

Tak, jestem posiadaczem 605ki i gra on faktycznie bardzo ładnie. Myślałem jednak że 656 zagra choć troszkę lepiej dzięki tej nowej funkcji Dynamic Audio Amplification. W sumie wcale bym go nie zmieniał na nowszy gdyby nie to że nie ma on funkcji sieciowych, Spotify, Tidal itd, obsługi 3d ( a mam blu-ray, tv i filmy w 3d więc się to przyda ) Liczyłem też jednak na dobre/lepsze brzmienie niż w 605

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie zostaję przy swoim starym HTR558 ;)

 

Ale akurat 558 to dużo słabszy model zarówno od 605 jak i 646 czy 656.

 

Ale co ty myślisz że tylko z amplitunerami tak jest :) ? ze wszystkim.... niestety

 

Niestety to prawda, komputery, telefony, AGD czy nawet chemia gospodarcza.

 

Myślałem jednak że 656 zagra choć troszkę lepiej dzięki tej nowej funkcji Dynamic Audio Amplification

 

U Ciebie w 605 tce to się nazywa Audyssey Dynamic EQ.

Jesli funkcje sieciowe są Ci bardzo potrzebne to taka wymiana ma sens. Gdyż nie gra on o tyle gorzej aby go dyskwalifikować. Pytanie też jak często słuchasz na nim stereo?

Możesz także iść w używany 828 tu dźwięk będzie dużo lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt audio,to osobna historia,agd oraz auta nie koniecznie.Nie narzekam na nowe sprzęty,kupuję firmowe sprawdzone modele,i nie widzę sensu męczyć się starymi gratami.Nowe Japońskie auto ,małe spalanie długa gwarancja,zero problemów.To nie to samo co sprzęt audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowym I30 w wersji z silnikiem Desla w serwisie byłem kilku krotnie, z zapchanym filtrem, żarówką i czymś jeszcze jakaś pierdółką też. Każdo razowa wizyta płatna. Więc gdzie ta gwarancja? Wiem że w przypadku KIA lakier wchodzi w gwarancję, jednak i tak bym uważał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowym I30 w wersji z silnikiem Desla w serwisie byłem kilku krotnie, z zapchanym filtrem, żarówką i czymś jeszcze jakaś pierdółką też. Każdo razowa wizyta płatna. Więc gdzie ta gwarancja? Wiem że w przypadku KIA lakier wchodzi w gwarancję, jednak i tak bym uważał.

Hyundai to Koreańczyk,dodatkowo nie specjalnie fajne auta,sam miałem dwa Exell na USA,oraz Accent,i pochłonęły fortunę na naprawy,dlatego poszedłem do salonu,i kupiłem nowego Japończyka tam składanego,nie w Europie,super serwis,raz do roku płatny przegląd,rabat przy kupnie 12 tyś,sporo jeżdżę ja i żona,i nic,jest cały czas jak nóweczka,dlatego,nigdy już nie kupię używanego auta.

Za zaoszczędzone pieniądze na naprawy mogę często wymieniać sprzęt audio,i tu tylko używany flagowe modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a w takim razie np w model TX-RZ810 warto inwestować ? Koszt ponad 5 tys więc praktycznie 2 razy więcej niż 656. Czy w tym 810 dźwięk w kinie i stereo będzie dużo lepszy niż w 605 i 656 ?

 

A dodam jeszcze że u mnie grają JBL e80. Ktoś mi ostatnio powiedział że nie ma sensu inwestowac w nic lepszego niż ten 656 bo i tak na takich kolumnach nie odczuje się różnicy... Co o tym sądzicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a w takim razie np w model TX-RZ810 warto inwestować ? Koszt ponad 5 tys więc praktycznie 2 razy więcej niż 656. Czy w tym 810 dźwięk w kinie i stereo będzie dużo lepszy niż w 605 i 656 ?

 

A dodam jeszcze że u mnie grają JBL e80. Ktoś mi ostatnio powiedział że nie ma sensu inwestowac w nic lepszego niż ten 656 bo i tak na takich kolumnach nie odczuje się różnicy... Co o tym sądzicie ?

zdecydowanie nie zawracaj sobie tym głowy,nie warto dopłacać nawet 1000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat 558 to dużo słabszy model zarówno od 605 jak i 646 czy 656.

 

Nie no to był żart :)

U Ciebie w 605 tce to się nazywa Audyssey Dynamic EQ.

dlatego też się kiedyś zastanawiałem,jak te amplitunery grają bez tej funkcji

 

A dodam jeszcze że u mnie grają JBL e80. Ktoś mi ostatnio powiedział że nie ma sensu inwestowac w nic lepszego niż ten 656 bo i tak na takich kolumnach nie odczuje się różnicy... Co o tym sądzicie ?

To dobrze powiedział.Jak nie masz zamiaru zmieniać kolumn to nie ma co przesadzać.A jak kupisz lepszy amplituner,to na 99% będziesz chciał zmienić kolumny.To już taka choroba.Dlatego ja do swoich MA BX2 nie kupię lepszego jak 656 lu ewentualnie Yamahę 779 lub 781.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanashi nie warto do tych jbl iść w wyższy model zgadzam się. Jeśli jednak zmieniło byś kokumny różnica pomiędzy seria 6 a rz8 jest. Szczególnie uważam że warto obecnie rozważyć rz800 który jest po prostu tańszy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanashi nie warto do tych jbl iść w wyższy model zgadzam się. Jeśli jednak zmieniło byś kokumny różnica pomiędzy seria 6 a rz8 jest. Szczególnie uważam że warto obecnie rozważyć rz800 który jest po prostu tańszy.

 

Ok, pewnie masz rację. Myślę jednak, że gdybym miał już więcej wydać i inwestować w lepszy model z serii 8 to pewnie wziąłbym nowszy 810. Zdaję sobie sprawę że wtedy musiałbym zmienić kolumny żeby to miało sens. Może ktoś doradzi - jakie kolumny z takim amplitunerem dobrze by zagrały i mogłyby zastąpić jbl e80 ?

Może ktoś podać jakieś przykładowe modele kolumn? Ciekaw jestem w jaki pułap cenowy musiałbym celować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.