Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo TX-NR 656 czy 646?


c-k

Rekomendowane odpowiedzi

Te amplitunery mają 4-punktowy korektor parametryczny dla subwoofera. Amplituner mierzy akustykę suba w Twoim pomieszczeniu i na tej podstawie ustawia korektor, żeby usunąć podbicia i zrównoważyć charakterystykę. Możesz też dostroić brzmienie ręcznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popej czyli piszesz o automatycznej kalibracji? Raczej staram się sam ustawiać zarówno korektor, odcięcia itp. Więc ogólnie chodzi mi tylko o porównanie dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie skorygujesz charakterystyki fazowej a to między innymi robią wspomniane amplitunery.

Ja mam starszą Yamahę 777, która jeszcze nie ma korekty subwoofera. Moja Yamaha wyrównuje charakterystyki pełnopasmowych głośników i tłumi główne odbicia. Powiedziałby, że korekta sprawia, że transjenty są bardziej czytelne i perkusja brzmi lepiej. Jak sobie radzi Pioneer i Onkyo tego nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popej na testy miałem 781 -gra co najmniej poprawnie wyciągając dużo z muzyki, miałem też Pioneera vsx 920 i byłem z niego zadowolony. Bardziej zależy mi na subtelnych niuansach muzyki, szczególnie w stereo ,ale też słucham koncertów wielokanałowych. I fakt dobry sprzęt pokazuje źle nagraną muzę dosadnie. Yamaha gra dla mnie analitycznie, szczegółowo mniej dynamicznie. Ale mam tylko porównanie do 920, czy też do denona 1300(ten jest dla mnie po prostu słaby)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dokładnie chodzi mi o system 2.0 jak gra. Prawdziwe stereo to 2.0. Jak oceniacie poszczególne modele? Czy warto kupić onkyo do kina i stereo? Jak ampli zachowuje się podczas słuchania w nocy.Czy czuć dynamikę? Czy można i czy jest w nim tryb NIGHT lub LOUDNESS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha ma genialne loudness, to się nazywa YPAO Volume. Kręcisz gałką głośności a równowaga tonalna się nie zmienia. Jest jeszcze funkcja Adaptive DRC, czyli kompresja, która powinna poprawić czytelność dźwięku przy niskiej głośności. Tego nie używam ze względów ideologicznych, bo większość muzyki i tak jest zbyt mocno skompresowana. Może do KD to miałoby sens. I oczywiście są tryby dynamiki dla muzyki zakodowanej w Dolby, ale to chyba standard we wszystkich amplitunerach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem onkyo ograniczyło bardzo kalibrację ale wcale nie wypada tak najgorzej.

Biorąc pod uwagę czysty dźwięk z tego amplitunera bo pewnie i taki ci chodziło to wszystkie 3 grają na podobnym poziomie. I mają na prawdę zbliżona charakterystykę.

Yamaha jest nieco bardziej przestrzenna, onkyo gra mocniej, z kolei Pioneer płynniej.

Mamy te modele na stanie. Zachęcam cię do odwiedzenia nas lub przetestowania wybranych modeli u siebie.

 

Pozdrawiam

 

jak chcecie prawdziwe stereo to kupcie sobie wzmacniacz :D

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Onkyo 656 i jestem prawie całkowicie zadowolony, choć jedna rzecz mnie irytuje. W Yamaha i Pioneer w tych amplitunerach działają głośniki z drugiej strefy jako efektowe Atmos. W Onkyo niestety nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wybrałem Onkyo 656 i jestem prawie całkowicie zadowolony, choć jedna rzecz mnie irytuje. W Yamaha i Pioneer w tych amplitunerach działają głośniki z drugiej strefy jako efektowe Atmos. W Onkyo niestety nie

Na Zone2 jak w innym pokoju używasz głośniki to powinno być stereo z zacisków jaki i przez wyj "pre out" Zone2. Onkyo 656 jest 7.2 czyli jak Atmos to 5.2.2.

dc32d5f59c5d7bd9a5007469206ed13a.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaliGdynia chodzi mi o to ,że podstawowa konfiguracja moich głośników to 7.1.2 -w Pioneer i Yamaha jest tak ,że dodatkowe głośniki Atmos podpina się do wyjścia drugiej strefy i wtedy podczas odsłuchu Atmos wyłączane są tylne efektowe a załączane górne Atmos podpięte do Zone2. W Onkyo już tak nie jest. Albo mam konfigurację 7.1.2 albo z tych samych Atmos 5.1.2czyli boczne efektowe z 7.1 działają jak efektowe Atmos. Co ciekawe w menu ampli jest funkcja górne przednie ale jest nie podświetlona choć pod zaciski Zone 2 ją podłączone głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
BaliGdynia chodzi mi o to ,że podstawowa konfiguracja moich głośników to 7.1.2 -w Pioneer i Yamaha jest tak ,że dodatkowe głośniki Atmos podpina się do wyjścia drugiej strefy i wtedy podczas odsłuchu Atmos wyłączane są tylne efektowe a załączane górne Atmos podpięte do Zone2. W Onkyo już tak nie jest. Albo mam konfigurację 7.1.2 albo z tych samych Atmos 5.1.2czyli boczne efektowe z 7.1 działają jak efektowe Atmos. Co ciekawe w menu ampli jest funkcja górne przednie ale jest nie podświetlona choć pod zaciski Zone 2 ją podłączone głośniki.

No tak Pionek i Yamaha to 9.1 amp av są a Onkyo 7.1 i temu w tamtych możesz ustawić 7.1.2 lub 5.1.4 a w Onkyo tylko 7.1 lub 5.1.2., może gdybyś pod "pre out Zone2" dał wzmacniacz i z niego kolumny to może byś miał 7.1.2 lub 5.1.4 ale mi się wydaje skoro Onkyo 656 jest 7.2 to nic innego nie zrobisz jak 7.2 lub 5.2.2 a Zone2 no cóż do kuchni lub innego pokoju :)

Generalnie poczytaj gdzieś indziej o tym lub może do sklepów meile z zapytaniem co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym amplitunerze lepiej mieć konfigurację 5.1.2 i drugą strefę niż 7.1.2

Myślę że to świadomy zabieg. Nikt tego amplitunera nie kupuje do dużych salonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na niemieckich stronach. Miałem gdzieś takie zestawienie. Nie.mige teraz znaleźć.

Strzelam że będzie to koło 60w w przypadku 656. Dużo się pomylilem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz to wstaw ja lubię mieć biało na czarnym.To ty branża powinieneś to wiedzieć bo sprzedajesz nie ja a mnie sie pytasz ile się pomyliłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomiary rzeczywiste i rzetelne

A co to są pomiary rzeczywiste i rzetelne? :)

Generalnie rzetelne pomiary są robione wg norm, w sposób który znacznie różni się od rzeczywistego zastosowania wzmacniacza.

I odwrotnie, pomiary w rzeczywistych warunkach pracy są dość trudne do zdefiniowania i bez szerokiego opisu metody mogą prowadzić do nadużyć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po co jak kupuje to chem wiedzieć producent zazwyczaj podaję tylko w stereo i w 1 kanale Onkyo jest tak zachwale w budżetówce to chem wiedzieć pośród innych u mnie w maualu 481 yamahy piszę max obciążenie 600W(wszystkie modele uniwersalne) w manualu onkyo nie ma tego chodź na tyle jet napisane u mnie 260W jak chesz zrobi ci skan instrukcji i testu z AV chcesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka nie obciąża wzmacniacza tak mocno, jak pomiary testowe. Muzyka ma inny współczynnik mocy maksymalnej do mocy średniej niż sygnał sinusoidalny. Jeżeli nie chcesz mieć przesterowań, to średnia moc odtwarzanej muzyki musi być parę razy mniejsza niż moc maksymalna wzmacniacza. I siłą rzeczy obciążenie zasilacza jest kilka razy mniejsze niż w testach.

 

Ja patrzę na te pomiary tak: wartość dla 1-2 kanałów, to jest to, co wzmacniacz może oddać maksymalnie. Np. pierwsze uderzenie forte w muzyce. To co widać dla 5-7 kanałów, to jest średnia moc, przy której można słuchać muzyki. Stosunek mocy maksymalnej do średniej rzędu 2-4 jest w porządku, odpowiada temu, co dzieje się w nagranej muzyce.

 

Onkyo 656 w pomiarach uzyskał 7*74W, czyli 518W. Zasilacz w tym momencie powinien pobierać prawie 800W. Przypuszczam, że przegrzeje się, jeżeli pomiar potrwa zbyt długo. W specyfikacji Onkyo ma 570W poboru, pewnie to wytrzyma długoterminowo. Czyli praktyczna średnia głośność powinna być nieco mniejsza, rzędu 7*50-60W. Bez przesterowań przy mocniejszym uderzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.