Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo TX-NR 656 czy 646?


c-k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rady. Kupię 656 lub X2300. Jest też dostęp do chyba najniższego modelu Marantz'a, SR 5011 - do osiągnięcia cena na poziomie +/- 2400/2600zł tylko w tym przypadku nie wiem jak z gwarancją, bo zakup byłby z Austrii.

 

Dopiero teraz doczytałem to o czym wspomniał @BaliGdynia - 656 bez pre-out odpada. Tak więc rzeczywiście, albo coś powyżej X3... albo ten Marantz. Dzięki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie myśl aby nie kupować ampli bez pre Out

Tyle ludzi co żałowało na forach że muszą teraz ampli wymieniać to były bardzo dużo.

Jesteś na forum to za jakiś czas się osłuchasz ampli i będziesz chciał poprawić stereo, wtedy przychodzi pora na wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jeśli 50/50 to tylko amp+wzm prędzej czy później każdy widzi z tego korzyści.

Marantz ma fajnie bo ma i wzmacniacze z "main in" jak i końcówki mocy np. stereo MM7025 jak i 5kanałow MN7055 i 7kanałów MM8077 i bardzo fajnie to wygląda wszytko z jednej marki. Ja ze swojej strony mogę polecić to co miałem Denon avr-x3200w+Denon pma1510ae teraz jedynie avr na 6200w zmieniłem :)

Nie wszystkim się "bulaj" w Marantz podoba ale....kwestia gustu.

I tak jak Kapusta pisze, potwierdzam, ludzie żałowali 400zł dopłacić i brali 2200czy2300w a po 3-6mc sprzedawali ze stratą 800zł :)

Lepiej na spokojnie dozbierać kasy lub kupić amp av+tylko fronty na początek. Co do GW....każdy sprzęt który nie był w PL kupiony nie jest chonorowany u polskiego dystrybutora czyli GW nie obowiązuje w PL.

Co ciekawe żyjemy w EU ale jednak nie do końca. Ja Mojego amp av prosto od Denona z UK kupiłem i GW jest na całą Europę tylko nie Polskę :) czyli wynika na to iż Polska nie jest w EU hehe. Polityki firmy Horn nie rozumiem....tylko kasa kasa kasa.

Bierz Denona z Austrii, Włoch czy z UK, nie musisz się bać jeszcze nie słyszałem aby były wadliwe.....jak to inna firma :) co ostatnio głośno o tym.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za rady. Kupię 656 lub X2300. Jest też dostęp do chyba najniższego modelu Marantz'a, SR 5011 - do osiągnięcia cena na poziomie +/- 2400/2600zł tylko w tym przypadku nie wiem jak z gwarancją, bo zakup byłby z Austrii.

To gwarancję masz na terenie Austrii, chodź duża szansa że Niemiec też.

Jak chcesz polska to pisz do nas.

 

No widzicie a nie tylko. Bo da się to obejść. Kolega z forum zrobił sobie sam przełaczke a ja z kolei w domu oddzielam te systemy. Tylko fribty są wspólne. Reszta nie jest że sobą spięta. :) Wszystko się da

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz doczytałem to o czym wspomniał @BaliGdynia - 656 bez pre-out odpada. Tak więc rzeczywiście, albo coś powyżej X3... albo ten Marantz. Dzięki ;)

 

Kup 656, spisuje się rewelacyjnie również w stereo nie wspominając o KD. Onkyo nie bez przyczyny dodał pokrętła regulacji tonów na panelu przednim a to rzadkość wśród ampli. Podstawa do dobrego odsłuchu i zadowolenia z słuchania muzyki w stereo na tym amplitunerze i nie tylko na tym to dobrej jakości pliki, dobre źródło, dobrze nagrane płyty CD etc. z złym źródłem to i sprzęt klasy premium zagra jak pierdziawka ;) Ampli posiada znakomity układ DAC Asahi Kasei. Warto za te pieniądze bo dostaje się uniwersalność, czyli dobre kino domowe i dobre stereo. Nie chcę być odebrany tak, że mam to chwalę, ale naprawdę w tej cenie brać i nie marudzić a od S$Home dostaniesz dobrą cenę..... wiem bo choć z innych przyczyn kupiłem ampli gdzie indziej to wcześniej z nimi korespondowałem.

 

@S4Home

możesz napisać coś więcej o tej przełączce+jakieś foto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Home, jaki masz sprzęt?

Myślisz że mige powiedzieć?

Uważam że nie powinienem :)

 

Przełączka zrobiona w postaci hebelków. Kolega tutaj robił podobną. W środku masz polutowane do tego kabelki i przelaczasz. Więc do skrzynki wchodzą kable z amplitunera i wzmacniacza a wychodzą tylko jedne do kolumn.

 

Aha, jest firma. Tylko zastrzelcie mnie nie pamiętam która to. I ona robi taki przełącznik. Jedna z matek związanych z audio.

Można też to zrobić z trigerem aby przelączało się samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A niby czemu Ci nie wolno?

Bo jeszcze ślina by nam poleci z zazdrości :) ja stawiam iż co drugi dzień zmiana elektroniki jest....właściciel sklepu ma fajnie jednak :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Raczej ma co innego niż sprzedaje i nie chce się przyznać :D

Taaaa gitarrrre hehe :)

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama??? Toć co chwilę linki ze sklepów są i zapraszają do siebie jak i kuszą ratami itp....to już nie reklama :)

Ja nie odbieram tego gdy właściciel sklepu "chwali się" że to reklama.

Fajnie jak ma możliwość to czemu nie, zazdrościć też nie ma czego bo ma większy wybór i podejrzewam iż sam nie wie co by chciał aby w domu stało.

Jedynie mogę pozazdrościć takiej prac, tak jak TopGear testują autka.... to chyba wymarzona praca... to tak tu w sklepie audio można pobawić się :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Dobra S4H no daj reklamę i powiedz co w domu gra po pracy i czemu taki wybór???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Reklama??? Toć co chwilę linki ze sklepów są i zapraszają do siebie jak i kuszą ratami itp....to już nie reklama :)

Ja nie odbieram tego gdy właściciel sklepu "chwali się" że to reklama.

Fajnie jak ma możliwość to czemu nie, zazdrościć też nie ma czego bo ma większy wybór i podejrzewam iż sam nie wie co by chciał aby w domu stało.

Jedynie mogę pozazdrościć takiej prac, tak jak TopGear testują autka.... to chyba wymarzona praca... to tak tu w sklepie audio można pobawić się :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Dobra S4H no daj reklamę i powiedz co w domu gra po pracy i czemu taki wybór???

Podbijam. S4H co masz w domciu :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A niby czemu Ci nie wolno?

Wiele osób sugeruje się tym co mają inni a ja tak nie chce. Każdy wybór powinien być pokierowany indywidualnym podejściem.

 

Bo jeszcze ślina by nam poleci z zazdrości :) ja stawiam iż co drugi dzień zmiana elektroniki jest....właściciel sklepu ma fajnie jednak :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Nie, uwierzcie mi ja mam dystans do audio. Bardzo lubię ten sprzęt, testować sprawdzać często też u siebie w domu.

Ale lubię też motocykle, grillowanie i taka całkiem aktywność poza :) chodź często bram na nią czasu

 

S4home z forum to chyba nie wlasciciel.

Co masz na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości spytam jak gra w KD 656 (ma DSP32bity) między Yamahą 481 czy dynamiczniej bo dźwięk i dynamika yamahy i podeszła w KD? Daje to jakąś różnicę miedzy 32 bit a 24bit w Kinie?

Pytam bo w tamtym roku chciałem na początku kupić 656 ale naczytałem się wadliwości o Onkyo i padło na Yamahę a jestem ciekaw tego DSP 32 w KD czy coś daję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny :)

Ale stale ten sam. :)

 

Tak z ciekawości spytam jak gra w KD 656 (ma DSP32bity) między Yamahą 481 czy dynamiczniej bo dźwięk i dynamika yamahy i podeszła w KD? Daje to jakąś różnicę miedzy 32 bit a 24bit w Kinie?

Pytam bo w tamtym roku chciałem na początku kupić 656 ale naczytałem się wadliwości o Onkyo i padło na Yamahę a jestem ciekaw tego DSP 32 w KD czy coś daję

656 gra wyraźnie lepiej od 481.

W tym roku nie spotkałem się z ani jedna sztuka posiadającą awarie jak w starszych modelach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home>

Jakiś link do "przełączki" - jak to wygląda? Ktoś sprzedaje gotowe? Czy to ma wpływ na jakość?

 

Pytam ponieważ oddałem ONKYO TX656, które jak na swoją cenę gra w stereo "dobrze/przyzwoicie/poprawnie" - wyjątek stanowi krzykliwa góra (w 20% zgromadzonych przeze mnie flac'ów ) we współpracy z moimi Bowers'ami serii 6 S3. Natomiast w kinie rewelacja!.

W większości wypowiedzi użytkowników RZ810 wyczuwa się ton z którego wnioskuję, że przyrost poprawy (po przesiadce z 656) nie jest adekwatny do różnicy w cenie. Może faktycznie zostaje rozwiązanie 656 + "przełącznik" + wzmak stereo. Chciałem ominąć dwa klocki, ale widać ciężko. Gdyby nie ta góra 656 zostałby w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
S4Home>

Jakiś link do "przełączki" - jak to wygląda? Ktoś sprzedaje gotowe? Czy to ma wpływ na jakość?

 

Pytam ponieważ oddałem ONKYO TX656, które jak na swoją cenę gra w stereo "dobrze/przyzwoicie/poprawnie" - wyjątek stanowi krzykliwa góra (w 20% zgromadzonych przeze mnie flac'ów ) we współpracy z moimi Bowers'ami serii 6 S3. Natomiast w kinie rewelacja!.

W większości wypowiedzi użytkowników RZ810 wyczuwa się ton z którego wnioskuję, że przyrost poprawy (po przesiadce z 656) nie jest adekwatny do różnicy w cenie. Może faktycznie zostaje rozwiązanie 656 + "przełącznik" + wzmak stereo. Chciałem ominąć dwa klocki, ale widać ciężko. Gdyby nie ta góra 656 zostałby w domu.

Dziś ktoś tu na forum wystawił post

3fef4af4a5d930a6a2552dccf13972e5.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Allegro może degradowac dźwięk. poza tym to dzielnik napięcia. Przełącznik służy aby działało albo jedno albo drugie a nie oba na raz.

Faktycznie ci się udało, jeden z użytkowników sprzedaje. Dodał dzisiaj temat o tym. :)

Poproś o zdjęcia środka. Jesli kable i połączenia są solidne a dogadajcie się z ceną to takie wyjście moim zdaniem jest po prostu lepsze.

Masz dwa systemy jeden do stereo drugi do kina, i o to chodzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

656 gra wyraźnie lepiej od 481.

W tym roku nie spotkałem się z ani jedna sztuka posiadającą awarie jak w starszych modelach.

 

Czyli jak wyraźniej napisz jaki wpływ ma ten DSP32bit miedzy 24 bo filmy BR i tak sa kodowane w 24bitach jaka jest różnica w dźwięku w KD ale bez marketingu pisz bo to mnie ciekawi a nigdzie nie znalazłem w testach tego własnie porównania ?

Czy to 32bit co jest w Dac-u ma głównie wpływ na stereo i pliki DSD czy bardziej kładzie nacisk na KD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Ci mydlił oczu marketingowym bełkotem, ani też dlaczego różnica wynika, czy w ogóle wynika z zastosowania innego przetwornika.

Model 656 jest odpowiednikiem Yamahy modelu 681. Ze względu na moc i zastosowanie innych rozwiązań zasilających modele te grają po prostu lepiej. Po prostu gra pełniej, dynamiczniej, z lepszą kontrolą.

Nie wiem, wątpię, że jest to spowodowane 32 bitowym przetwornikiem.

681 także gra lepiej od 481 a jednak budowa bardzo podobna.

 

Bardziej można by porównywać czy 656 gra lepiej/gorzej od 681 właśnie ze względu na ten przetwornik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest naturalne że większy i klase wyższy wzmacniacz konkurencyjnej marki będzie lepszy ;) Zresztą pytasz o jedne z najpupolarniejszych urządzeń, którą są bankowo w każdym dobrym sklepie, jak Cie to tak interesuje szczegółowo to weź sie przejdz tym pobawić, samemu porównać, to Ci więcej wyjaśni niż zdjęcia i opinie ludzi :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję szybkiej porady. Celuję w trzy ampli Yamaha 781, Pioneer 1131, i Onkyo 656. Który zagra bardziej szczegółowo z dobrze kontrolowanym nisko schodzącym basem w stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.