Skocz do zawartości
IGNORED

Norma Audio Revo SC-2/PA-150


Gość tomkly

Rekomendowane odpowiedzi

łapanie za słówka.. czasem trudno jest ubrać w słowa by opisać coś co nie brzmi naturalnie i szorstko. Jest to o tyle dziwne że artystki, które miały ustawiony w nagraniu głos nisko i ciepło... ale nie na tym wzmacniaczu. Tu ciepło ulotniło się i pojawiło się coś szorstkiego. Jednocześnie jest to moim zdaniem jedyny irytujący minus.

Tak na marginesie porównam go z jeszcze jednym użądzeniem. Gdyby ten wzmacniacz kosztował połowę swej ceny brałbym go bez zastanowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

łapanie za słówka.. czasem trudno jest ubrać w słowa by opisać coś co nie brzmi naturalnie i szorstko. Jest to o tyle dziwne że artystki, które miały ustawiony w nagraniu głos nisko i ciepło... ale nie na tym wzmacniaczu. Tu ciepło ulotniło się i pojawiło się coś szorstkiego. Jednocześnie jest to moim zdaniem jedyny irytujący minus.

Tak na marginesie porównam go z jeszcze jednym użądzeniem. Gdyby ten wzmacniacz kosztował połowę swej ceny brałbym go bez zastanowienia.

 

Przepraszam, jeśli odebrałeś mój wpisa za czepianie się...inaczej rozumiem szorstkie i suche...a podbarwione...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że poprzedni wzmacniacz po prostu te same nagrania ocieplał? Modwright to też ciepło grający wzmacniacz, RI100 ciepłym trudno nazwać, ale dźwięk to zawsze wypadkowa wszystkich elementów systemu, z kolumnami, które na końcu reprodukują dźwięk włącznie. Drążę bo nijak mi szorstkie, czy suche wokale do Normy nie pasują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że poprzedni wzmacniacz po prostu te same nagrania ocieplał? Modwright to też ciepło grający wzmacniacz, RI100 ciepłym trudno nazwać, ale dźwięk to zawsze wypadkowa wszystkich elementów systemu, z kolumnami, które na końcu reprodukują dźwięk włącznie. Drążę bo nijak mi szorstkie, czy suche wokale do Normy nie pasują.

zatem zapraszam do mnie... ostatecznie kupiłem... VITUSa, możemy go porównać z IPA140. I to porównanie może zaboleć

ModWright odpadł z powodu właśnie tego ocieplenia które dawało efekt "BUŁY" - wszystko bylo przesadnie miłe dla ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w domu stoją dwa IPA140 - i coś niedobrego dzieje się w średnicy - damskie wokale skurczone i szorstkie - góra otwarta i dobra, męskie wokale ok, bas - dynamiczny i kontrolowany ale trochę efekciarski, lecz to co się dzieje z damskimi głosami jest nienaturalne i podbarwione. Punkt odniesienia Vitus RI100, Modwright KWI200. Nie jestem recenzentem nie mam kożyści materialnych z tego co piszę

 

Jeśli chodzi o wokale to jest to konik pana Enrico Rossi. Miałem przyjemność spędzić z konstruktorem kilkanaście godzin w ciągu 2 dni na AS. Sporo rozmawialiśmy o rzeczach technicznych jak i muzyce. I tu nie mogę się z Tobą zgodzić, słuchałem wielu wokali, męskich jak i damskich na Xavianach Orfeo i brzmią one fantastycznie. Enrico przykłada wiele wagi do ustawienia systemu, do brzmienia i to procentuje. Włosi są bardzo wrażliwi na punkcie muzyki i jakości i nie sądzę, żeby ten pan podchodził nonszalancko do tak ważnej kwestii. Piszę tylko o tym co słyszałem, żadne inne opinie ani recenzje nie mają wpływu na moją ocenę.A na jakich kolumnach słuchasz IPA140?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaproszenie, acz znam oba wzmacniacze. Oba są naprawdę dobre i choć mój wybór byłby raczej odwrotny, to przecież nie ja dokonywałem wyboru. To kwestia reszty systemu i preferencji brzmieniowych. Znając IPĘ będę się jednakże upierał, że o ile urządzenie jest sprawne to na pewno nie jest odpowiedzialne za chropowatość wokali - ta integra po prostu tak nie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wokale to jest to konik pana Enrico Rossi. Miałem przyjemność spędzić z konstruktorem kilkanaście godzin w ciągu 2 dni na AS. Sporo rozmawialiśmy o rzeczach technicznych jak i muzyce. I tu nie mogę się z Tobą zgodzić, słuchałem wielu wokali, męskich jak i damskich na Xavianach Orfeo i brzmią one fantastycznie. Enrico przykłada wiele wagi do ustawienia systemu, do brzmienia i to procentuje. Włosi są bardzo wrażliwi na punkcie muzyki i jakości i nie sądzę, żeby ten pan podchodził nonszalancko do tak ważnej kwestii. Piszę tylko o tym co słyszałem, żadne inne opinie ani recenzje nie mają wpływu na moją ocenę.A na jakich kolumnach słuchasz IPA140?

na Canto grand - jeśli tu szukasz przyczyn ostrości to pudło! Nie tędy droga. Okablowanie DPA/Sugden/Cardas, oprócz tego przy słuchaniu na Proac response 2 było dokładnie to samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem jak te kolumny grają ze wzmacniaczami z półki Normy i z wyższej półki.

krótko mówiąc - w domu stanął Vitus. Długo dawałem Normie szansę jednak to kompletnie inna skala urządzenia i inna skala dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że grasz na Canto Grand -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego, co pamiętam były chyba dwie wersje tej kolumny, którą masz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canto bylo robione w 3 wersjach, a wersję najprostszą można upgradować. mam Canto na Morelu Elite z dedykowaną nową zwrotnicą.

Kończę moje 2 tygodnie z Normą - Na pewno jest to bardzo dobry wzmak w swojej cenie, ale daleko mu do wzmacniaczy do których go porównywano. W domu stanęło zupełnie inne urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakich realizacjach, jeśli możesz podać, testowałeś...?

tak na szybko...

Damskie wokale:

Adele - 25 (LP)

Selah Sue - Reason (LP i CD)

Nosowska - Osiecka (CD) - tu byly jaja największe z wokalem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sluchales Marcin tych wzmakow (zwlaszcza o Norme pytam) po XLR czy RCA ?

zarówno XLR jak i RCA... Nie ma co drążyć. zdecydowalem się na Vitusa RI100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma gra duzo przejrzysciej po RCA, wiec bylem ciekaw i generalnie sam konstruktor odradza uzywania XLR (dodane dla ozdoby). To takie info dla potomnych mialo byc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mam sentyment do tych głośników, ale nie jest to high-end. Wydaje się, że takie wzmacniacze zasługują na więcej.

i dostanie więcej ;) - coś szwajcarskiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się jadnak dziwię, że szukając dla siebie tak drogiego wzmacniacza testy robiłeś na monitorach za 4000 zł ? Nie jest to przynajmniej dla mnie , miarodajny do końca sprawdzian tych wzmacniaczy . Każda tania kolumna ma przecież swoje ograniczenia i może być tak wiele tych wzmacniaczy pokazało słabości tej konstrukcji...

 

A co to za szwajcarskie cudo będzie?

 

coś mało gramotnie w części wyszło więc korekta poniżej :)

 

Nie jest to przynajmniej dla mnie miarodajny do końca sprawdzian tych wzmacniaczy. Każda tania kolumna ma przecież swoje ograniczenia i może być tak, że liniowo grający wzmacniacz, który nie zniekształca pokazał słabości tej konstrukcji...to jest czysta fizyka, inaczej nie byłoby sensu robienia zaawansowanych konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji są to kolumny za 7,5 k (morel elite plus nowa zwrotnica), zaś grają jak wielu innych producentow za znacznie więcej więc ta argumentacja jest nie do końca trafna.

 

przymierzam się do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub W8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji są to kolumny za 7,5 k (morel elite plus nowa zwrotnica), zaś grają jak wielu innych producentow za znacznie więcej więc ta argumentacja jest nie do końca trafna.

 

przymierzam się do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub W8

Najpierw posłuchaj nowych Ethosów, Boenicke to przy nich nijakie pierdziaweczki :)

Zgłoś się do Rafała, on najlepiej zna ich możliwości. Weźmiesz swój piec i będzie zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze Marcinie ze tutaj koledzy mają racje że twoje kolumny są niestety zbyt słabe żeby ocenić jakosć wzmacniaczy o których tutaj piszesz ,pamiętając o tym że kolumny to najważniejszy element w torze , ale jak najbardziej powodzenia w budowie systemu, pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze Marcinie ze tutaj koledzy mają racje że twoje kolumny są niestety zbyt słabe żeby ocenić jakosć wzmacniaczy o których tutaj piszesz ,pamiętając o tym że kolumny to najważniejszy element w torze , ale jak najbardziej powodzenia w budowie systemu, pozdro

Sympatyczny kolego trzy wzmacniacze testowane byly też z Proac Response 2. Wnioski dalej są te same. Proszę wyznaczcie poziom, dla którego odsłuchy będą wystarczająco reprezentatywne :D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Nosowska - Osiecka (CD) - tu były jaja największe z wokalem

 

A co tam się działo? Pytam, bo bardzo lubię tę płytę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Sympatyczny kolego trzy wzmacniacze testowane byly też z Proac Response 2. Wnioski dalej są te same. Proszę wyznaczcie poziom, dla którego odsłuchy będą wystarczająco reprezentatywne :D.

 

Słuchałem ipa140 z German Physics the Unlimited Carbon, jak i z xavianami (na avs) i to co piszesz o wokalu nie zgadza się kompletnie. Norma znana jest z tego ,ze wokale gra ponad przeciętnie wiec, to raczej inny element Twojego systemu tutaj zawodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to raczej inny element Twojego systemu tutaj zawodził.

 

Ale skoro to zjawisko ustępowało po wpięciu innego wzmacniacza to nadal wina reszty toru?

 

Wiadomo, gra całość systemu, ale skoro były podpinane inne kolumny i inne wzmacniacze to może coś w tym być. Dochodzi jeszcze kwestia własnych preferencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Dochodzi jeszcze kwestia własnych preferencji.

 

To kolejne stwierdzenie typu "wytrych". Nie atakuję, tylko stwierdzam/zauważam nowy trend. Jak coś nie ten teges to: system neutralny lub własne preferencje.

A jesteśmy na największym forum audio w Polsce, więc może przestańmy ściemniać.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejne stwierdzenie typu "wytrych". Nie atakuję, tylko stwierdzam/zauważam nowy trend. Jak coś nie ten teges to: system neutralny lub własne preferencje.

A jesteśmy na największym forum audio w Polsce, więc może przestańmy ściemniać.;)

Moje indywidualne preferencje są wyjątkowe - cenię sobie naturalność i wierność.

 

:D

 

@Cytrus trafiasz w sedno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A jesteśmy na największym forum audio w Polsce, więc może przestańmy ściemniać.;)

 

A co z jakością Panie ??

aaa zapomniałem, liczy sie wielkość!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.