Jump to content
IGNORED

Jaki czarny lakier do naprawki skrzyni?


malikali

Recommended Posts

Panowie poszukuję czarnego lakieru, który po wyschnięciu będzie twardy nadający się do szlifowania i polerowania, naprawa tyczy się odpryśnięcia lakieru o rozpiętości kilku mm takiej skrzyni subwoofera

Sunfire-HR8.jpg

Próbowałem już różnych lakierów w tym do naprawy powłok lakierniczych

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale po wyschnięciu to raczej przypomina gumę niż twardą powłokę. Nie wiem czym jest pomalowany ten sub, ale podczas szlifu sypie się proszek wpadający w biel o charakterystycznym zapachu, jakie lakiery możecie polecić?

Link to comment
Share on other sites

To już nie wiem co to, znam tylko poliuretany i akryl. Może niekoniecznie musi być ten poliester,ważne że kod lakieru ten sam-czarny pewnie RAL 9005.

 

Nawet jak ma się to samo a zaburzy się proporcje lakieru i utwardzacza przy takiej poprawce, to też znać różnicę odcienia.

 

Jakby co to służe za darmo, albo obskocz jakieś warsztaty czy by nie dali kapeczkę czarnego bo tak od ręki to za setkę na mieszalni się grubo płaci.

Link to comment
Share on other sites

A długo schnie taka farba do utwardzenia żeby można było przeszlifować? Bo kupiłem kiedyś też poliuretan Baltic z utwardzaczem 790/903V tej firmy i czekam 2 tygodnie farba się dalej ciągnie. Utwardzacz domieszany zgodnie z instrukcją 1:2 to chyba coś nie tak z tą moją farbą jest?

Link to comment
Share on other sites

Na drugi dzień, zazwyczaj, typowo dolane warstwy nieco mocniej. Bywa że jest jeszcze gumowaty,szlif się zwija pod papierkiem na mokro,pad szlifierki się zabija jeśli na sucho. Dlatego dystrybutor lakieru mówił mi że na trzeci dzień z polerką wchodzić. Ciekawe ile firm z tym czeka (szybko szybko i do klienta)

 

Czasami niektóre podkłady tego samego dnia.

 

Ja pracowałem z ICA i troszkę ostatnio Milesi .

 

Dwa tygodnie to jest katalogowe całkowite utwardzenie a twardość do obróbki to dzień,dwa.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba było to lekko zaszpachlować by wyrównać powierzchnię - jak będzie grubo lakieru to na pewno nie utwardzi się w "katalogowym" terminie, dodatkowo po czasie lakier siądzie i będzie wgłębienie...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.