Jump to content
IGNORED

Denon AVR-X2200W współpraca z dekoderem NC+


slcaffe

Recommended Posts

Od kilku tygodni walczę z podłączeniem Turbo dekodera NC+ konkretnie ADB 5720SX do amplitunera Denon AVR-X2200W. Podłączając zarówno przez kabel HDMI jak i optyczny, amplituner rozpoznaje zawsze tylko sygnał stereo. Oczywiście dekoder ma włączoną opcję wyjścia Dolby Digital, ścieżki filmów/programów wybrane na takie, które zawierają sygnał DD, niestety w amplitunerze zawsze z tego źródła mamy tylko dwa kanały. Z Bluray-a Denon-a sygnał odczytywany jest prawidłowo. Jak podłączę HDMI na skróty z dekodera do TV i w TV ustawię, że na wyjściu ma być DTS, to faktycznie amplituner wykrywa DTS (zawsze taki sam). Jak odłączę kabel HDMI pomiędzy wyjściem amplitunera (ze zwrotnym kanałem), a TV, więc zostaje tylko optyczny z dekodera, znowu jest tylko stereo.

 

Support NC+ zaleca podłączenie dekodera kablem HDMI bezpośrednio do TV, a kablem optycznym do amplitunera, Wtedy niestety TV wystawia na sztywno dźwięk wielokanałowy na kanale zwrotnym do amplitunera, zawsze taki sam niezależnie co leci, poza tym tracimy menu ekranowe z amplitunera i ewentualnie scaling rozdzielczości jeśli ktoś używa, więc nie jest to podłączenie dedykowane przez producenta amplitunera. Jak podłączymy HDMI przez amplituner mamy zawsze tylko dwa kanały dźwięku, jakby dekoder nie potrafił dogadać się z amplitunerem co on obsługuje i co można tam wysłać. W parametrach menu HDMI dekodera są znaki zapytania.

 

Czy ktoś już spotkał się z podobnym problemem lub może coś podpowiedzieć ?

Pozdrowienia

Sł.

Link to comment
Share on other sites

Kolego to nie problem tylko twoja nie wiedza. Skoro z blu-raya jest dobrze to chyba jasne jak słońce że źródło daje tylko stereo. Jeśli myślałeś że kupisz sobie sprzęt do nc+ i będziesz miał piękny dźwięk 5.1 lub więcej to jesteś w dużym błędzie. Większość kanałów daje zwykłe stereo, jeśli jest DD to tylko 2.0, filmy lub audycje w 5.1 zdarzają się bardzo rzadko.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.