Skocz do zawartości
IGNORED

Procesor do 8k zl


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ktos mial okazje porownywac u siebie Onkyo PR-SC5530 z Marantz AV7702 Mk. II ? Onkyo w tej cenie miesci sie jako uzywka, marantz jako nowy. Zastanawiam sie nad nimi w polaczeniu z Cyrusami XP jako wzmacniaczami. Ew bardzo obiecujaco wyglada Pioneer SC-LX89 ale zastanawiam sie czy brzmieniowo bedzie podobnie do procesora z Cyrusami. Anthem z Play-Fi wyglada ciekawie, ale nijak nie miesci sie w budzecie.

Ma to sluzyc do komfortowego ogladania telewizji i kina domowego. Zestawy jeszcze nie wybrane - albo Dynaudio Focus lub starsze Contoury albo Jamo Concert do ktorych mam juz tyly i centralke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwiesz ogonek i masz światowy TOP-CLASS (kosztował ok. 8 000 Euro jak dobrze pamiętam). Pancernik !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mam taniej Tag McLarena AV32R BP192, który tego Denona rozjedzie na miazgę ;).

 

BTW Emotive nie ma HDMI 2.0a. A to dzis dyskwalifikacja niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam zegar atomowy (rubidowy, cezowy czy tam inny zasada jest ta sama )

to pętla PLL która lockuje lokalny generator kwarcowy do przejść elektronów .

Jest kilka metod uzyskania przestrajanego generatora wykorzystywana w tych zegarach : analogowe PLL + VCXO, bezpośrednia synteza cyfrowa (DDS), cyfrowa PLL + VCXO.

Ale źródłem zegara jest zwykły gen. kwarcowy.

Dlatego jitter tych zegarów nie koniecznie musi być lepszy niż genaraora kwarcowego siedzącego już w twoim dacu :) .

Co innego stabilność czętotliwości .

 

Dobrym przykładam jest właśnie ten zegar .

Rzut oka na phase noise: gorsze niż CRYSTEK za 100PLN :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli masz na myśli mnie to napiszę Ci tak: miałeś go okazję kiedys posłuchać? W kategorii 7.1 będzie ciężko o lepszy procesor, choć mam swoje typy na godnego konkurenta ... Lexicon, ale ten przed opakowaniem Harmana Kardona w ładna markę. A jesli popatrzymy na tylko 5.1 to jeszcze parę się znajdzie. A jak kupisz do niego Diraca, miniDSP nanoAVR HDA i wejdziesz po analogu 5.1 z sygnałami wyciągniętymi ze sciezek DDTHD i DTS HD MA to będzie dźwiękowa nirvana.

 

Nie wszyscy kinomaniacy mają warunki na budowanie systemu z gornymi glośnikami. Wtedy takie "staruszki" mają sens. A na pewno zagrają lepiej niz wszelkiej maści amplitunery. Wiem bo większość topowych przewinęła się przez moj system.

 

do autora watku ... kupowanie 5530 nie ma zadnego sensu. Brak HDMI 2.0a i DTS-X. Na pewno za dwa tygodnie Onkyo na IFA pokaze nowe flagowce.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI 2.0a czyli z HDR rzeczywiście nie ma ale mój odbiornik TV też go nie obsługuje więc z tym będę musiał żyć.

Wszystkie starsze procesory bez HDMI 2.0 i HDCP 2.2 odpadają, zakładam, że chcę mieć święty spokój na najbliższe kilka lat z wymianą procesora lub ampli, więc staram się kupić jak najlepszy nowoczesny na tę chwilę. Interesuje mnie najlepsza możliwa wizja i w zakresie fonii podstawowe dekodery bezstratne oraz po prostu dobre brzmienie na standardowym Dolby Digital jakie póki co obsługuje nasza telewizja. Co do DTS-X i innych wymyślanych co chwila standardów - miałem kiedyś AVC-11SR Denona, który na ówczesne czasy też miał wszystkie istniejące dekodery - 80% z nich nigdy nie użyłem. Od tego czasu wyleczyłem się z gonienia króliczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza odpuść bo to chłam. Tag mclaren to zupełnie inna liga. Alternatywnie polecam meridiany lub Arcama av888 którego sam w tej chwili użytkuję. To fantastyczny procesor z formatami hd. Kupisz takowego w granicy 6000. To pierwszy współczesny procesor który zagrał lepiej niż mój były meridian 861.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am zegar atomowy (rubidowy, cezowy czy tam inny zasada jest ta sama )

to pętla PLL która lockuje lokalny generator kwarcowy do przejść elektronów .

Jest kilka metod uzyskania przestrajanego generatora wykorzystywana w tych zegarach : analogowe PLL + VCXO, bezpośrednia synteza cyfrowa (DDS), cyfrowa PLL + VCXO.

Ale źródłem zegara jest zwykły gen. kwarcowy.

Dlatego jitter tych zegarów nie koniecznie musi być lepszy niż genaraora kwarcowego siedzącego już w twoim dacu :) .

Co innego stabilność czętotliwości .

 

Dobrym przykładam jest właśnie ten zegar .

Rzut oka na phase noise: gorsze niż CRYSTEK za 100PLN :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli masz na myśli mnie to napiszę Ci tak: miałeś go okazję kiedys posłuchać? W kategorii 7.1 będzie ciężko o lepszy procesor, choć mam swoje typy na godnego konkurenta ... Lexicon, ale ten przed opakowaniem Harmana Kardona w ładna markę. A jesli popatrzymy na tylko 5.1 to jeszcze parę się znajdzie. A jak kupisz do niego Diraca, miniDSP nanoAVR HDA i wejdziesz po analogu 5.1 z sygnałami wyciągniętymi ze sciezek DDTHD i DTS HD MA to będzie dźwiękowa nirvana.

 

Nie wszyscy kinomaniacy mają warunki na budowanie systemu z gornymi glośnikami. Wtedy takie "staruszki" mają sens. A na pewno zagrają lepiej niz wszelkiej maści amplitunery. Wiem bo większość topowych przewinęła się przez moj system.

 

do autora watku ... kupowanie 5530 nie ma zadnego sensu. Brak HDMI 2.0a i DTS-X. Na pewno za dwa tygodnie Onkyo na IFA pokaze nowe flagowce.

 

nie powinno być rubinowy?

taka kasa za procesor, ehh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie starsze procesory bez HDMI 2.0 i HDCP 2.2 odpadają

 

Sygnał video kieruje się bezpośrednio do odbiornika, pchanie się w tak gęsty strumień aby wyłowić audio, to

w tej cenie nic ciekawego nie znajdziesz. Współczesny dobry player ma dwa wyjścia: audio/video + audio.

Z reguły są to dedykowane nadajniki wraz z lepszą sekcją zegara, a dodatkowo nie ma tam takiego tłoku.

Poza tym, to nie zawsze musisz włączać procesor aby obejrzeć coś na odbiorniku dzięki wyjściu audio/video.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że te Onkyo zostało oskalpowane z procesorów video.

 

I niestety ma najgorszy możliwy system autokalibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest bardzo dobra wiadomość - to zbędny bagaż.

 

Najpewniej tak. Trudno o audiofilską jakość z elektroniką video na pokładzie. Tak czy inaczej, zapewnienia o obsłudze sygnału 4K brzmią mało poważnie, bo upscalingu do 4K już tam nie ma.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upscalingu do 4K już tam nie ma.

 

Po tym wpisie można wywnioskować, że HD będzie wyświetlane jedynie na 1/4 ekranu, a jak wiemy, to tak nie jest - każdy odbiornik 4K ma taki skaler na swoim pokładzie i nie ma potrzeby aby go dublować. Zamianę 1 piksela na 4 sąsiadujące potrafi wykonać prosty kalkulator - producent odpowiednio o to zadbał.

 

Obsługa 4K to kompatybilne nadajniki i odbiorniki HDMI, więc to nie żart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się z dyskusji, że pewnie chodzi o moją ofertę sprzedaży Onkyo 5530 na alle...

Dla osoby z forum, która zdecyduje się na zakup w ten weekend, na hasło "audiostereo" konkretny rabat - wyższy niż 20% :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Domyślam się z dyskusji, że pewnie chodzi o moją ofertę sprzedaży Onkyo 5530 na alle...

Dla osoby z forum, która zdecyduje się na zakup w ten weekend, na hasło "audiostereo" konkretny rabat - wyższy niż 20% :)

Na co się teraz "czaisz "

Widzę że przez dwa lata jak byłem u Ciebie przewinęło się naprawdę sporo sprzętu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co się teraz "czaisz "

Widzę że przez dwa lata jak byłem u Ciebie przewinęło się naprawdę sporo sprzętu

 

Teraz w planach mam zakup spoza audio ;) Na razie staram się pohamować i nie wydawać już na kino, bo kto wie do czego by to doprowadziło ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wg Was zabawa z procesorem i koncowka ma sens. Zbalansowanie jest robione sztucznie, procesory video sa te same co w "pelnych" odpowiednikach. Pytanie czy nie zostac na wysokim av tylko z przodami zapietymi po pre-outach na zewnetrznej koncowce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens przy większej liczbie podpiętych kolumn od podstawowego systemu 5.1 gdzie przód i tak już jest na końcówce. Jeśli zostajesz przy 5.1 nie ma sensu moim zdaniem. Natomiast jak idziesz w system 5.1.2/5.1.4 czy 7.1.2/7.1.4 wskazane jest wspomóc się zew. końcuwkami mocy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma sens,

np. mam (co prawda) stary komplet za 3,5kzl, sprawdza się w stereo, kinie, koncertach, muzyce wielokanałowej i zaprawdę nic nowego bym nie kupił w niewiele wyższym budżecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rozwiązanie wysokiego modelu amplitunera i dobrej końcówki stereo .

Dla mnie to optymalne rozwiązanie które jest rozwiązaniem rozsądnym.

 

Jeżeli myślisz o procesorze i końcówce wielokanalowej to tego drugiego odradzam.lepiej użyć końcówek stereo a dźwięk jest o wiele ciekawszy.byc może wielokanalowe najwyższej klasy grają dobrze.srednia i wyższa półka w tym wypadku nie grała u mnie tak dobrze jak osobne końcówki sterofonoczne

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa porcja wiedzy o procesorach Marantza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.