Jump to content
IGNORED

Były szef firmy ADAM Audio, zakłada nową firmę!


Kyle

Recommended Posts

Klaus Heinz, dowodził firmą ADAM, aż do jej kłopotów z płynnością finansową które miały miejsce jakiś czas temu i ADAM Audio została przejęta przez jakiś inny kapitał. Teraz Klauz założył nową firmę HEDD.

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak na razie firma HEDD, ma w ofercie 3 modele monitorów studyjnych. Prezentują się na pierwszy rzut oka bardzo optymistycznie (pod wzgl konstrukcji i specyfikacji). Jednak co do tej specyfikacji, to zobaczymy jak będzie w praktyce, bo ADAM sprzedawał dosyć oszukane monitory. Przykładowo model A7X miał mieć pasmo 42Hz-50kHz, oczywiście nie podano przy jakim spadku (jeszcze w szkole mnie uczyli, że jak nie podajemy spadku, to domyślnie zakłada się-3dB). W praktyce, w pomiarach ADAM A7X przez niezależne laby, wychodziło zejście przy 3dB spadku SPL do marnych 51Hz, a przy 6dB do marnych ~47Hz. Jakby tego było mało, to pasmo domyślnie mieściło się w tolerancji +-2,5dB - po monitorze nazywanym "studyjny" oczekiwałbym lepszego rezultatu, czyli granic nie gorszych od +-2dB.

 

Model HEDD Type 07 ma mieć pasmo z tolerancją +-1,5dB od 45Hz-20kHz - jeśli potwierdzą to niezależne laby, to będziemy mieli monitory ze stosunkowo dobrym zejściem, gdzieś do okolic ~40Hz @ -3dB. Jednak jak wiadomo, producenci w specyfikacjach często bzdury piszą (po prostu oszukują klientów), więc jednak z oceną jakości tych produktów poczekam na pomiary wykonane przez jakieś dobre pisma/serwisy.

 

ps. no i ADAM A7X miał niezbyt niskie szumy własne, a jakość wykonania (krzywo zamontowane regulatory) pozostawiała nieco do życzenia. Jednak przyznać muszę serwis mieli bardzo-dobry, bo bezpłatnie po 4 latach wymienili tunele bassreflex i zepsuty włącznik - wszystko zrobione w firmie ADAM Audio, a nie w jakiś pośrednim serwisiku

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W Thomann.de pojawił się model HEDD Type 7 . Obawiałem się, że będzie oscylował w okolicach cenowych ADAM S2X (ponad 10 tys), bo bliżej mu do tego modelu niż do A7X, ale na szczęście kosztuje jedynie lekko ponad 5 tys /para.

 

Type 7 ma końcówki mocy ICEpower, czyli Bang Olufsen (tak jak ADAM S2X) - te wzmacniacze powinny mieć mniejsze szumy własne od tego co jest w A7X.

Link to comment
Share on other sites

Trzy podejścia do zbudowania monitorów.Adam - klasycznie zwrotnica aktywna na filtrach + wzmacniacze w klasie AB, Eve dsp + wzmacniacze w d klasie (aż prosi się wejście cyfrowe) i teraz Hedd zwrotnica pewnie podobnie jak w Adamach wzmacniacze w klasie d i w przyszłości wejścia cyfrowe za "drobną dopłatą). Byłem na początku trochę podjarany tymi nowymi HEDD ale odpuściłem sobie ze względu na wysokotonowy i raczej jego charakterystykę kierunkową. Hedda nie słuchałem ale w adam i eve drażniło mnie to że mała zmiana położenia głowy skutkowała zmianą wysokich. Wstęga w tym wydaniu to nie dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Znalazłem pomiary HEDD Type 07 na stronie Lauda Audio pl.

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na zrzucie z programu pomiarowego, widzę jest zaznaczona inna skala niż wskazuje strzałka (program ma zaznaczoną skalę 10dB pomiędzy grubymi liniami, a nie 2dB jak wskazuje wielka strzałka).

 

No i wg. tej skali którą wypatrzyłem sprawy mają się tak:

Zaletą jest bardzo-dobre zejście (HEDD Type 07 schodzą do ~38Hz @-6dB, dla porównania ADAM A7X schodzą, choć wg. pomiarów z innych pism, do ~47Hz @-6dB - czyli różnica dosyć przepadzista na korzyść HEDD Type 07). Balans tonalny globalnie jest wyrównany, jednak lokalne nierówności są tak duże, że wahania mają lekko +-3dB - może to wina komory w której mierzono. Zobaczymy jak wypadną pomiary u innych.

Link to comment
Share on other sites

Zero szans na sukces. Skoro nie było kasy na ratowanie firmy z tradycją i dorobkiem, to tym bardziej nie ma jej na rozwój i jakość oraz technologie w nowej firmie. Skoro jakość wykonania w starej firmie była słaba, parametry oszukane i wykonanie mierne oraz kiepskie zarządzanie, to nie można się spodziewać, że w nowej firmie będzie lepiej. Kolejna próba ratowania tyłka ale to jest skazane na śmierć tym bardziej, że wybór jest dziś ogromny.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.