Skocz do zawartości
IGNORED

Literacki nobel 2016 dla Dylana


Tommiashi

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym zauważ,że większość wpisów krytycznych dezawuowała znaczenie i wartość twórczości Dylana.Czyli nie tylko byli przeciwko nagrodzie co w ogóle przeciwko jego twórczości.

 

Decyzja jest kontrowersyjna ale ja ją aprobuję.Te teksty to jest poezja czyli literatura.Na pewno lepsza niż twórczość innego Noblisty Dario Fo.

Jeżeli robi się z kogoś na siłę geniusza, to skutki są takie, że pojawią się głosy umniejszające. W zgodzie z prawami Newtona.

 

Decyzja nie jest kontrowersyjna, lecz kompromisowa.

Wybór Fo jest obraźliwy. "Bella ciao".

 

Nie jestem dylanologiem więc przywołam cytaty z mistrza wywiadów.

"Dylan's 'Subterranean Homesick Blues' was a monster record. I heard that thing and I was jumping all over the car. And then when I heard the one after that, 'Like a Rolling Stone', I wanted to quit the music business, because I felt: 'If this wins and it does what it's supposed to do, I don't need to do anything else', but it didn't do anything. It sold; but nobody responded to it the way that they should have. (...) It didn't happen right away, and I was a little disappointed. I figured, 'Well, shit, maybe it needs a little reinforcing."

"As for Dylan, Highway 61 Revisited was really good. Then we got Blonde on Blonde and it started to sound like cowboy music, and you know what I think of cowboy music." Frank Zappa, w wywiadach z 1967 r.

 

Co do "Blonde on Blonde". Jest taka żartobliwa scena w filmie pt. Przeboje i podboje (High Fidelity, 2000), gdy Jack Black, sprzedawca w sklepie z płytami, wciska ogłupionemu klientowi tą płytę - "stary, nie masz tego?" (must–have!).

 

To Ty napisałeś o "ostrym lansiku". Jak go więc zdefiniujesz?

Jeśli to zrobisz, będziemy mogli ocenić, czy podane przeze mnie dane potwierdzają jego istnienie, czy nie. W mojej ocenie - bynajmniej. Masz oczywiście prawo do własnego zdania.

Najbliższa prawdy jest diagnoza Papagena:

 

Pozdrawiam!

Nie należy być takim sierioznym. Lansik - podać jego odgłos.

Papageno się myli. Polaryzacja nie jest konieczna, Jest jeszcze stan trzeci, obojętny.

 

Pozdrawiam z wzajemnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob Dylan jest tak samo przebrzmiałą gwiazdą jak Santana,Mick Jagger czy

...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.