Jump to content
bart-azazel

onkyo ns-6170 nowy odtwarzacz strumieniowy

Recommended Posts

czyli da się to podłączyć do dysku sieciowego przez router tak, żeby widział pliki? Aktualnie mam 8150 i tu muszę odpalić PC włączyć DLNA, a wolałbym mieć gdzieś w kącie cichy dysk z muzyka wpięty do sieci

Edited by Marcin_72404

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak ten Onkyo ns-6170 ma się do Rotela T-14, zarówno w zakresie funkcjonalności jak i brzmienia?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

router zmieniony i dysk wpięty :)

Jak wejdziesz w konkretny folder, czyli album jakiegoś wykonawcy to jak ci sortuje pliki? Normalnie czy alfabetycznie?

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

Jak wejdziesz w konkretny folder, czyli album jakiegoś wykonawcy to jak ci sortuje pliki? Normalnie czy alfabetycznie?

normalnie, tak jak zapisane z CD w mediaplayer, aktualnie mam wpięty jedynie pendrive ale to chyba nie ma różnicy Edited by Marcin_72404

U mnie z dysku ciągle czyta alfabetycznie. Muszę każdy folder przesortować z aplikacji. W pionku było tak samo, natomiast Yamaha widziała pliki OK. Juz sam nie wiem czy to wina WD Cloud czy strimera.

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

Pytam, bo nie znalazłem - czy da się bezpośrednio pod ns-6170 podłączyć końcówkę mocy? Czy ma funkcję pre?

Edited by tomek11

Bluesound Node 2i - Rega Elicit R - Dynaudio X34 a wcześniej: Dynaudio X14, X32, Monitor Audio RX2, Dali 450, Tannoy M3, Rega Brio R, Naim Unitiqute 2b, Arcam A32, 23T, CA SM 6v1, Creek "żabki", Onkyo...

Nowa aktualizacja. Dodano m.in. obsługę MQA. Postarali się...

https://www.pl.onkyo.com/en/articles/firmware-update-ns-6170-135381.html

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Firmware Update NS-6170 - (Version 2130-2000-0000-0010)

• Adds support for TIDAL Masters. To listen to TIDAL Masters, you need to upgrade to a TIDAL HiFi Member.
  • Minor bug fixes and stability improvements.
  • Adds support for MQA file playback. For detail about updated function, please refer to http://www.onkyo.com/manual/sup/upd/mqa_onk.pdf

Jak mam plik MQA np. Album Division Bell to pasek utworu idzie ale cisza w głosnikach jest. Podobnie jak inne w MQA. Aktualizacja zrobiona, znaczek MQA się wyświetla i nie wiem co jest grane a w zasadzie co nie jest. Pomoże ktoś ? 

Lyngdorf TDAI 2170, Dali Helicon 400 mk2, Van den Hul Revelation , Onkyo 6170, coax Neotech, filtr sieciowy DIY, Melodika 3400, Belden, Yarbo 7000.

48 minut temu, war3z napisał:

Pewnie.

Jeśli lecisz po optyku to musisz w setup dać na On.

Po analogu nie ma potrzeby.

Śmiga jak ta lala :) Dzięki !

Lyngdorf TDAI 2170, Dali Helicon 400 mk2, Van den Hul Revelation , Onkyo 6170, coax Neotech, filtr sieciowy DIY, Melodika 3400, Belden, Yarbo 7000.

Witam Kolegów. 

A cóż to za cudo to MQA?  I skąd wziąść Muzę w tym formacie? 

Posiadam Onkyo TX-8250 po wczorajszej aktualizacji, ale nie stwierdziłem cudów... 

Ups, ok, już doczytałem. Nie było pytania ☺️

Czołem z rana,

testuje NS-6170, generalnie brzmi pięknie :) Na FM zaorał tuner Rotela 950BX ale z zaskoczeniem stwierdziłem iż sygnal DAB+ jest gorszy brzmieniowo niż FM (trójka).

Pewnie bede miał wiele pytan, dla mnie strumieniowiec to kompletna nowość i czarna magia ;).

Czy puszczając na nim spotify (premium) idzie z Onkyo zawsze z najwyższą jakością? Czy jest może zależny od ustawień jakie są na smartfonie, komputerze?

Drugie pytanie, czy podłączając komputer do wejscia USB, uzyskujemy coś więcej niż odtwarzanie plików z WMP?  Np zew karta dźwiękową i tym samym odtwarzanie wszystkich dźwięków z kompa?  

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Dodam w zakresie porównania tunerów cyfrowych DAB i analogowych, że cyfrowy mux Polskiego Radia gra gorzej niż na FM i to nie wina samego odtwarzacza tylko i wyłącznie Polskiego Radia, które skopało ten strumień. Osobiście jestem w zasięgu muxa Radia Bielsko (a także czeskiego i słowackiego) i dopiero tam można usłyszeć znaczną różnicę na korzyść DABu. Brzmi to po prostu wybornie. 

4 godziny temu, P4R4D0X napisał:

Czy puszczając na nim spotify (premium) idzie z Onkyo zawsze z najwyższą jakością? Czy jest może zależny od ustawień jakie są na smartfonie, komputerze?

Jak masz na smartofnie premium to będzie Premium. Sprawdz Tidal i puść przez chromecast.

29 minut temu, rafal735r napisał:

Jak masz na smartofnie premium to będzie Premium. Sprawdz Tidal i puść przez chromecast.

OK, czyli wystarczy że mam wykupione premium, i na smartfonie ustawioną "jakość: bardzo wysoka".

I inne ustawienia w smartfonie nie wpływają na Onkyo czyli:  "normalizacja dźwięku"

"poziom głośności: cicho, normalnie, głośno"?

Tidala spróbuje dziś odpalić (zarejestrować się na okres próbny), ale kompletnie nie wiem jak to działa, ustawia i z czym to się je...;(

Wszelkie porady mile widziane :)

Pozdrawiam, Jacek.

Prawie jak w Spotify. Ja używam przez chromecast. 

A właśnie. A gdzie się w apce da zaznaczyć MQA? Czy to tylko z kompa? 

Ja najprościej lecę z apki Onkyo wchodzę na tidal i odpalasz płyty oznaczone jako masters nic nie robisz tylko musi lecieć po analogu.

Screenshot_2019-01-06-22-14-48-925_com.onkyo.jp.onkyocontroller.png

-=SLAYER RUL3Z =-

2 godziny temu, rafal735r napisał:

Prawie jak w Spotify. Ja używam przez chromecast

Przyznam, że nie bardzo rozumiem jak odtwarzać Tidal przez chromecast, oraz co należy rozumieć pod zwrotem "połączenie po analogu"

Jestem w temacie kompletnym ignorantem ;(

Pozdrawiam, Jacek.

Na onkyo masz chromecast. Potem tylko wybierasz w aplikacji onkyo jak spotify.