Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
Pantaleon

Streamery bridge - wpływa na brzmienie

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Wszyscy,

Kilka dni temu pojawił się temat Auralic'a Mini i jego porównania z playeram na Mac.

Chciałbym rozpocząć temat poboczny i chyba wciąż nieco niszowy, a który może być potencjalnie ciekawy dla posiadaczy drogich DAC'ów lub DACo-wzmacniaczy.

Pytania zasadniczo są dwa:

1/ na ile streamery występujące w roli czystego bridge'a, czyli nie posiadające DACa na pokładzie (jak np. Auralic Aries) lub mogące przesyłać sygnał cyfrowy z pominięciem wewnętrznego konwertera (jak np. Auralic Mini) mają (i ewentualnie jak duży) wpływ na dźwięk?

Na pierwszy rzut oka ten wpływ powinien być marginalny - taki "bridge" nie tworzy bowiem dźwięku, jako takiego, lecz jest jedynie rodzajem funkcjonalnego pomostu między nośnikiem (NAS / serwis streamingowy) a konwerterem. Jeśli tak jest w praktyce, to zastosowanie takiego mostu byłoby kuszące nawet dla właścicieli hi-endowych DACów.
Z drugiej strony pod znakiem zapytanie stanąłby zakup drogich konstrukcji spod znaku na Aurendera, Auralica a nawet tych średnio drogich jak choćby ostatnia konstrukcja Brystona (de facto to tylko prawdopodobnie Rastberry Pi w innych ciuszkach).

Jestem na międzynarodowym forum Devialeta, gdzie 2 ludzi z którymi piszę, deklaruje wykorzystywanie właśnie rzeczonego Auralica Mini (PLN 2,5k) do "karmienia" Devialetów z przedziału 7-15 tys EUR (oczywiście przy wykorzystaniu drogich łączówek USBA_B), co wygląda na totalny mezalians ... a może nie (?).

2/ Jak, pod względem "brzmienia" wyglądają konstrukcje typu Auralic Mini, Rastberry, itp w starciu ze zoptymalizowanym komputerem z dobrym playerem na pokładzie?

Jeśli macie doświadczenia w tym obszarze - piszcie.

Pozdrawiam, Pantaleon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla porządku drugim takim "bridgowym playerem", a znacznie tańszym jest Quloos QA661:

[img]http://img.dgtle.com/forum/201508/05/002618gx13n3ie33j108fx.jpg[/img]

[img]http://tupianguanjia.com/preview/large/1089893/4e7rc/xmos.jpg[/img]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam w domu. Gra tylko z karty SD lub jako bridge z PCa. Z PCA nie słuchałem bo nie gram w ten sposób. Z karty SD znakomicie. Wysyła DSD jako DoP po SPDIF. Gra też obrazy ISO SACD.
I jest na sprzedaż :). Zostawiam sobie Sundaware D100 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Soundaware'a też nie znam.

Możesz mi napisać coś więcej na temat tego Quloos QA661?
Ile za niego chcesz?

Pozdrawiam, P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='azis_light' timestamp='1477945550' post='3952253']
a tym Sundaware D100 Pro można sterować z smartfonów ?
[/quote]
Android i IOS
http://www.head-fi.org/t/682517/review-soundaware-d100-pro-deluxe-edition-the-ultimate-source jest bez Wi-Fi z kablem (może to i lepiej?)

ale...
jak on gra w porównaniu np z auralic?

[quote name='pmcomp' timestamp='1477916024' post='3951815']
Zostawiam sobie Sundaware D100 Pro
[/quote]

A którą wersję Kolega ma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='azis_light' timestamp='1477945550' post='3952253']
a tym Sundaware D100 Pro można sterować z smartfonów ?
[/quote]

Tak.

[quote name='Pantaleon' timestamp='1477943199' post='3952208']
Soundaware'a też nie znam.

Możesz mi napisać coś więcej na temat tego Quloos QA661?
Ile za niego chcesz?

Pozdrawiam, P
[/quote]

Poszło PW.

[quote name='absinth3' timestamp='1477979130' post='3952436']
Android i IOS
[url="http://www.head-fi.org/t/682517/review-soundaware-d100-pro-deluxe-edition-the-ultimate-source"]http://www.head-fi.org/t/682517/review-soundaware-d100-pro-deluxe-edition-the-ultimate-source [/url] jest bez Wi-Fi z kablem (może to i lepiej?)

ale...
jak on gra w porównaniu np z auralic?

A którą wersję Kolega ma?
[/quote]

Tą deLuxe Edition
z wejściami zegara:

[img]https://earmass.files.wordpress.com/2013/09/cimg0003.jpg[/img]

Nie porównywałem do Auralica. Porównywałem do LINNa Majik DS. Gra lepiej. Przede wszystkim wypuszcza DSD jako DoP po SPDIF. Potrafi czytać z serwera po NFS albo UPNp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No to jest mały problem:
Auralic Aries vs CocktailAudio X50

http://cocktailaudio.4hifi.pl/ca_x50.html

ktoś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='absinth3' timestamp='1479144942' post='3965842']
No to jest mały problem:
Auralic Aries vs CocktailAudio X50

[url="http://cocktailaudio.4hifi.pl/ca_x50.html"]http://cocktailaudio.4hifi.pl/ca_x50.html[/url]

ktoś coś wie?
[/quote]

Huh... patrząc na możliwości to łeb urywa - nie widziałem jeszcze tak wyposażonego urządzenia, z taką specyfikacją techniczną. Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach ale na "dzień dobry" jest o czym gadać. Nawet cena aż tak bardzo nie odstrasza (EUR 1.799,00);
https://www.hifisound.de/en/Hifi-Components/Multimedia-Components/Streamer/Cocktail-Audio-X50-High-End-Music-Server-black-without-HDD.html
wychodzi na to, że w Polsce będzie tańszy niż Auralic Altair (zdecydowanie gorzej wyposażony).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Pantaleon' timestamp='1477836418' post='3951100']
Drodzy Wszyscy,

Kilka dni temu pojawił się temat Auralic'a Mini i jego porównania z playeram na Mac.

Chciałbym rozpocząć temat poboczny i chyba wciąż nieco niszowy, a który może być potencjalnie ciekawy dla posiadaczy drogich DAC'ów lub DACo-wzmacniaczy.

Pytania zasadniczo są dwa:

1/ na ile streamery występujące w roli czystego bridge'a, czyli nie posiadające DACa na pokładzie (jak np. Auralic Aries) lub mogące przesyłać sygnał cyfrowy z pominięciem wewnętrznego konwertera (jak np. Auralic Mini) mają (i ewentualnie jak duży) wpływ na dźwięk?

Na pierwszy rzut oka ten wpływ powinien być marginalny - taki "bridge" nie tworzy bowiem dźwięku, jako takiego, lecz jest jedynie rodzajem funkcjonalnego pomostu między nośnikiem (NAS / serwis streamingowy) a konwerterem. Jeśli tak jest w praktyce, to zastosowanie takiego mostu byłoby kuszące nawet dla właścicieli hi-endowych DACów.
Z drugiej strony pod znakiem zapytanie stanąłby zakup drogich konstrukcji spod znaku na Aurendera, Auralica a nawet tych średnio drogich jak choćby ostatnia konstrukcja Brystona (de facto to tylko prawdopodobnie Rastberry Pi w innych ciuszkach).

Jestem na międzynarodowym forum Devialeta, gdzie 2 ludzi z którymi piszę, deklaruje wykorzystywanie właśnie rzeczonego Auralica Mini (PLN 2,5k) do "karmienia" Devialetów z przedziału 7-15 tys EUR (oczywiście przy wykorzystaniu drogich łączówek USBA_B), co wygląda na totalny mezalians ... a może nie (?).

2/ Jak, pod względem "brzmienia" wyglądają konstrukcje typu Auralic Mini, Rastberry, itp w starciu ze zoptymalizowanym komputerem z dobrym playerem na pokładzie?

Jeśli macie doświadczenia w tym obszarze - piszcie.

Pozdrawiam, Pantaleon
[/quote]Wpływ jest identyczny jak standardowego transportu cd czyli olbrzymi. Podpytaj Rafał.M on ma mój kilkuczęściowy transport plików, obecnie z najnowszą kartą od Marcina. Dopiero co pozbyłem się ostatniego Linna Akurate i Majika.
Szczerze to po bezpośrednim porównaniu myślałem, że są popsute. Dobry transport to werwa, dynamika, wybrzmienia, barwa i całkowita spójność. Standardowe streamery w roli transportu grają mało dynamicznie (ze słabymn dociążeniem i wypełnieniem niższych rejestrów)chudo, płasko i szaro.
Warto wybrać coś z porządnym zasilaczem i dobrej jakości kartą wyjściową. Jakby było wejście zegarowe to w ogóle bajka.

[quote name='pmcomp' timestamp='1477992403' post='3952542']
Tak.

Poszło PW.

Tą deLuxe Edition
z wejściami zegara:

[img]https://earmass.files.wordpress.com/2013/09/cimg0003.jpg[/img]

Nie porównywałem do Auralica. Porównywałem do LINNa Majik DS. Gra lepiej. Przede wszystkim wypuszcza DSD jako DoP po SPDIF. Potrafi czytać z serwera po NFS albo UPNp.
[/quote]Podawałeś mu sygnał zegara? Skąd wziąłeś takie wartości, z Muteca? Edytowane przez Szymon1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Szymon1' timestamp='1479155400' post='3966020']
Podpytaj Rafał.M on ma mój kilkuczęściowy transport plików, obecnie z najnowszą kartą od Marcina.
[/quote]

Szymon1, a możesz proszę napisać kilka słów o tym transporcie ? Karta Jcat jak rozumiem i co dalej ? Zasilanie liniowe, ... ?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='maciek36' timestamp='1479155644' post='3966026']
Szymon1, a możesz proszę napisać kilka słów o tym transporcie ? Karta Jcat jak rozumiem i co dalej ? Zasilanie liniowe, ... ?

dzięki
[/quote]To jest temat na dłuższą rozprawę. Gdzieś na forum już go opisywałem. Najlepiej wpadnij to sam posłuchasz i obejrzysz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Szymon1' timestamp='1479155524' post='3966020']
Wpływ jest identyczny jak standardowego transportu cd czyli olbrzymi. Podpytaj Rafał.M on ma mój kilkuczęściowy transport plików, obecnie z najnowszą kartą od Marcina. Dopiero co pozbyłem się ostatniego Linna Akurate i Majika.
Szczerze to po bezpośrednim porównaniu myślałem, że są popsute. Dobry transport to werwa, dynamika, wybrzmienia, barwa i całkowita spójność. Standardowe streamery w roli transportu grają mało dynamicznie (ze słabymn dociążeniem i wypełnieniem niższych rejestrów)chudo, płasko i szaro.
Warto wybrać coś z porządnym zasilaczem i dobrej jakości kartą wyjściową. Jakby było wejście zegarowe to w ogóle bajka.

Podawałeś mu sygnał zegara? Skąd wziąłeś takie wartości, z Muteca?
[/quote]

Tak.
Ale jak Ci pisałem na PW Mutec tych dwóch częstotliwości nie poda jednocześnie. Podłączasz oba kable do wyjścia Muteca i ręcznie w Mutecu ustawiasz częstotliwość bazową na 44,1 kHz dla płyt samplowanych 44/88/176 albo 48 dla płyt samplwanych 48/96/192. Przy ustawionym na stałe mnożniku x512.
Trochę upierdliwe bo nie można skakać po kolekcji z różnymi samplami ale dźwiekowo jest bajka. Ja lepszego plikowego źródła nie słyszałem. LINN Majik DS jak transport przy tym to porażka.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='pmcomp' timestamp='1479155876' post='3966034']
Tak.
Ale jak Ci pisałem na PW Mutec tych dwóch częstotliwości nie poda jednocześnie. Podłączasz oba kable do wyjścia Muteca i ręcznie w Mutecu ustawiasz częstotliwość bazową na 44,1 kHz dla płyt samplowanych 44/88/176 albo 48 dla płyt samplwanych 48/96/192. Przy ustawionym na stałe mnożniku x512.
Trochę upierdliwe bo nie można skakać po kolekcji z różnymi samplami ale dźwiekowo jest bajka. Ja lepszego plikowego źródła nie słyszałem. LINN Majik DS jak transport przy tym to porażka.

Pozdro
[/quote]Czyli bez mnożnika nic nie można podać. Szkoda, bo trzeba kombinować z zegarem (mogę wypuścic jedynie 44,1 lub 48khz). Musze kupić dzieciakowi jakiegoś niedrogiego plikowca a ten wygląda porządnie. Jak z obsługą i szybkością działania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Po UPnP wszystko hula. Z karty SD też. Zauważyłem lekkie rzadkie przycięcia przez serwer NFS ale to może byc też wina moje sieci. Nie diagnozowałem głębiej.

[quote name='Szymon1' timestamp='1479156315' post='3966048']
Czyli bez mnożnika nic nie można podać. Szkoda, bo trzeba kombinować z zegarem (mogę wypuścic jedynie 44,1 lub 48khz). Musze kupić dzieciakowi jakiegoś niedrogiego plikowca a ten wygląda porządnie. Jak z obsługą i szybkością działania?
[/quote]

Do tego playera nie. Ale Mutec ma mnożnik ustawiany. Ściągnij sobie manual i poczytaj.Wszystko jest wyjasnione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi