Jump to content
IGNORED

Wymiana. Zestaw do muzyki klasycznej


wieża

Recommended Posts

witam wszystkich. jestem nowym użytkownikiem tego forum. jako miłośnik muzyki klasycznej i jazzu od ok 2 lat jestem posiadaczem zestawu stereo składającego się z Marantz SA 7003, Marantz PM 8005 i kolumn Tannoy Revolution dc6t. w okresie marca 2017r będę miał do dyspozycji ok 25tys.zł na modyfikację zestawu. myślałem nad wymianą kolumn i wzmacniacza. czy to dobra droga? czy jest inna, lepsza opcja? słucham głównie baroku, dvoraka, straussa! (uwielbiam straussa), chopina, szostakiewicza. co proponujecie wymienic, i czego posłuchać? jestem otwarty na propozycje. do marca jeszcze trochę czasu pozostało, więc warto go wykorzystać na odsłuchy.

Link to comment
Share on other sites

Do baroku kolumny na Lowtherach ,albo Sonido,do symfoniki jak Beethowen,Mahler to już potrzeba demonów dynamiki,coś w stylu Klipsh Cornwall,JBL, na pewno nie wąskie designerskie kolumny ,żeby uzyskać dynamikę i bas choć trochę udające grę orkiestry,głośnik basowy12 cali i duże pudło musi być,oczywiście pomieszczenie odsłuchowe musi być odpowiednie do kolumn,ja słucham klasyki na 100m2 poddasza kiedy nikogo innego nie ma w domu.....

Link to comment
Share on other sites

miłośnik muzyki klasycznej

To bardzo pięknie!

Wnioskuję po nazwiskach kompozytorów, że symfonika i duże składy, chociaż nie wiem którego Straussa lubisz....

Najważniejsze pytanie - co jest dla Ciebie najważniejsze w słuchaniu, bo o wszystko to tylko na żywo - i to nie w każdej sali....

Czy dynamika, czy barwa brzmienia instrumentów, czy organizacja sceny....

Ja osobiście (też głownie słucham klasyki) nie chciałbym jej słuchać na JBL pomimo ich ogromnej dynamiki....

Ja polecę ProAki - choć wiem, że to nie jedyna droga, ATC też niezła propozycja...

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ jak wszyscy wiemy budżet w audio jest tylko propozycją wyjściową i jest określony tylko po to, żeby na końcu stwierdzić ... a może dolożę jeszcze xxxPLN to ma dla Ciebie taką ciekawostkę - jakbyś sprzedał wszystkie posiadane elementy, to może magnepany i mocny tranzystor (a później pewnie lampa)? Choć to raczej nie modyfikacja systemu tylko rewolucja. Niestety trochę ponad budżet. Ale można się zakochać. A na pewno warto pusłuchać, spróbować.

Nawet jak na kolumny wydasz te 25tys, to z tym modelem marantza i tak szybko będziesz chciał się rozstać. Szukałbym używek.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.