Skocz do zawartości
IGNORED

Który Amplituner Stereo wybrać


Kopciu1

Rekomendowane odpowiedzi

zależy mi po prostu na tym żeby pojechał do salonu i sam usłyszał różnice i wtedy zdecyduje.

Wszystkim na tym zależy. Mi też :)

 

Ależ to Ty chwaliłeś 130W i tylko dla przykładu podałem, iż z (niespełna) 60-watowej końcówki dużo bardziej można odczuć uderzenie mocy, bo Onkyo to uderzenia nie ma

Nic nie chwaliłem, tylko sprostowałem: nie 130W na kanał , a łącznie - choć zapewne jest mniej, poza tym te Waty to szeroki i złożony temat. Dźwięk o mocy kilku/kilkunastu W w pomieszczeniu mieszkalnym mógłby zagrozić konstrukcji budynku...zapewniam Cię, że odczuwam uderzenia i kopy na własnej skórze. Być może nie pochodzą z Onkyo a z kolumn ? Tego nie wiem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chwaliłem, tylko sprostowałem: nie 130W na kanał , a łącznie - choć zapewne jest mniej, poza tym te Waty to szeroki i złożony temat. Dźwięk o mocy kilku/kilkunastu W w pomieszczeniu mieszkalnym mógłby zagrozić konstrukcji budynku...zapewniam Cię, że odczuwam uderzenia i kopy na własnej skórze. Być może nie pochodzą z Onkyo a z kolumn ? Tego nie wiem ;)

"130 W/ 6 Ohm ( to aż za dużo

do mieszkania) by bez problemu napędzić duże podłogówki"

- To nie jest chwalenie? Zdementowałem to pisząc, iż słabsza końcówka mocy potrafi mi lepiej napędzić podłogówki, więc oczywiście iż podawana moc to złożony temat. Pytanie, czy słuchałeś swoich podłogówek na innych wzmacniaczach by mieć porównanie tych "kopów na własnej skórze" . ;) W dużym pomieszczeniu można mocno odkręcić gałkę i dźwięk tak nie męczy i bas przy okazji też jest, ale w mniejszym byłoby to męczące i dlatego lepszy impuls na basie staje się ważniejszy od możliwości bardzo głośnego grania. Ponadto jestem przekonany iż nie słuchałeś choćby zintegrowanych układów dźwiękowych w komputerach podłączonych analogowo do tego Onkyo, skoro pisałeś, iż 8150 samo w sobie gra czyściutkim dźwiękiem. Cieszę się, iż ten amplituner stereo spełnia Twoje wszelkie oczekiwania, jednak od tego jest forum, by dzielić się swoimi doświadczeniami nie tylko pod tym kątem, że "kupiłem, jest świetnie, polecam, nic więcej do szczęścia nie potrzeba" (trzeba się wystrzegać takich opinii), lecz również pod tym, iż niekiedy ciut drożej, a w tym przypadku - wręcz taniej (wzmacniacz plus zapewne posiadany już komputer) można uzyskać lepszy efekt. Pozdrawiam! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Podjedz do nas na próbny odsłuch. Podłączymy Ci Onkyo 8150, Yamahe RN602 i ktory z czystych wzmacniaczy z podobnego budżetu.

Sam będziesz mógł określić który dla Ciebie jest lepszy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopciu1.

Wypróbuj Onkyo TX-8150 - czyli WZMACNIACZ STEREO z prawdziwego zdarzenia z dodatkami w jednej skrzynce.

Podepnij we własnym domu do swoich kolumn, zapodaj muzykę i testuj. Masz 2 tygodnie.

Nie będzie pasował - zwrócisz.

Tutaj drogi raczej już nie znajdziesz , bo Koledzy zaczęli mieszać Waty, multikanałowe amplitunery Kina Domowego, odtwarzacze CD, a sarkazmu o końcówce mocy nie zrozumieli i zrobił się pasztet. Ciekawe, że jeszcze nikt nie napisał, że sprzęty t.z.w. budżetowe - poniżej ??? tysięcy w ogóle nie grają ;)

 

Dla kogoś kto nie ma porównania i doświadczenia sprzęt poniżej tysiaka zawsze będzie najlepszy. Bo pewnie ten jedyny. Gdy się porówna wtedy ...... :-) przychodzi rozczarowanie. Często nie trzeba wydawać zbyt dużo, tylko trzeba wiedzieć co szukać.

 

Wzmacniacze Onkyo? One są naprawdę średniej jakości. Bardzo słaba wydajność prądowa przekłada się na słabą dynamikę (są nijakie) i wyostrzone górne pasmo zlewające się z podbita średnicą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo prosta, tez szukam jakiegos ampli ale nie chce wydawac duzo kasy bo bedzie sobie cykal w pokoju dziecka. Jesli nie onkyo to co ?? zaproponujcie prosze amplituner o podobnych mozliwosciach w podobnej cenie. Nie kazdy potrzebuje 10 tanszych klamotow aby osiagnac lepsze brzemienie , dla wielu w granicach percepcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w podanej cenie są raptem 3-4 urzadzenia tego typu i to Onkyo wypada najlepiej. Kupuje to ktoś komu zależy na takim klocku wszystkomajacym wiec jaki jest sens pisania ze jak wyda dwa razy tyle to mu lepiej zagra ? Przez to każdy temat zmierza do nikąd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens pisania ze jak wyda dwa razy tyle to mu lepiej zagra ? Przez to każdy temat zmierza do nikąd...

A pisać o tym, iż lepiej zagra gdy się wyda mniej, nadal można? ;) Kwestia właśnie jedynie tego, czy naprawdę potrzeba wszystkich funkcji w amplitunerze, czy wystarczą "skromne" możliwości komputera ze wzmacniaczem - to już oczywiście do indywidualnej oceny zainteresowanych takimi urządzeniami. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A pisać o tym, iż lepiej zagra gdy się wyda mniej, nadal można? ;) Kwestia właśnie jedynie tego, czy naprawdę potrzeba wszystkich funkcji w amplitunerze, czy wystarczą "skromne" możliwości komputera ze wzmacniaczem - to już oczywiście do indywidualnej oceny zainteresowanych takimi urządzeniami. ;)

O "komforcie" wykorzystania komputera ( plus monitora) do słuchania muzyki nie wspomnę ;)

Panowie, po co ta napinka ?

Autor tematu od dawna się nie odzywa. Pewnie już kupił to co mu podpasowało.

Miłego wieczoru :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna, od dwóch dni. :) No oczywiście - komfort jest inny (ale czy aż tak? Zrobienie playlisty, wrzucenie kilku albumów do foobara, albo włączenie streamingu z sieci i może grać cały dzień przy wyłączonym monitorze), ja używam komputera stacjonarnego, ale laptop też się sprawdza, i za nic nie zamieniłbym tego brzmienia na to z odtwarzaczy wbudowanych w amplitunery Onkyo, słuchałbym najwyżej radia FM i nic więcej by nie cieszyło z całej tej funkcjonalności. Ponoć Yamaha ma lepsze odtwarzacze w swoich urządzeniach, mi brzmienie po analogu z Yamahy bardzo odpowiada (choć mam Onkyo), ale wbudowanego odtwarzacza w żadnej Yamasze niestety nie testowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej musiałbym DAC-a kupić.

A to czemu? Zewnętrzny DAC to oczywiście wielki krok na przód i oczywiście polecam takie rozwiązanie, jednak w laptopie jest wyjście słuchawkowe - do niego przejściówka mini jack --> 2x cinch i interkonektami RCA do wzmacniacza, ew. amplitunera posiadającego tryb direct/pure direct. Nie spotkałem amplitunera, który by grał po HDMI lepiej niż w taki sposób. Plus HDMI jest w wygodzie - łączymy wszystko jednym kablem i możemy mieć i 5.1 i 7.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten kabel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i taki. ;) Ja akurat używam przejściówki jak niżej i mogę wtedy korzystać z dowolnych, również wysokiej klasy interkonektów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kosztowała podobnie, szczerze mówiąc to nie mam jak porównać jaki ma wpływ i ile psuje w dźwięku, bo bez niej do tego samego źródła nie podepnę samych interkonektów RCA. ;) Ale kable to już co innego, tutaj są duże różnice, można wydać i setki i tysiące zł i ciągle będzie słychać poprawę, mimo takiej przejściówki za 1,50zł. Choć wiem, że są sceptycy, więc to już polecam samemu spróbować, choćby wypożyczając jakieś lepsze za kaucją z salonów audio, niektóre wysyłkowo też to umożliwiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dźwięk z laptopa to tylko i wyłącznie połączenie cyfrowe, żadnych RCA ani przejściówek bo to niestety nie zagra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy 9050 a 8150 jest w dźwięku a nie klasie. To o czym pisze Sitek. Wzmacniacz jest nieco suchy.

Pma 720 jest dźwięki gorszy. Ma mniejszą kontrolę basu. Trzeba uważać z jakimi kolumnami się go zestawia. Odtwarzacz sieciowy 730 jest całkiem udany.

Puszczając dźwięk z komputera za pomocą takiego kabla to tragedia. Obecna cena za nowy dac Cambridge 100 wydaje się być tak niska że szkoda bawić się w coś innego. Używany arcam rdac w granicach 700-800 zł.

 

Pozdrawiam i zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam widać inne doświadczenia, dla mnie DAC-i w amplitunerach, a zwłaszcza ich wbudowane odtwarzacze plików, grają szorstko, płasko, kartonowo, nie sposób uzyskać z nich gładkiego i nasyconego, barwnego dźwięku. HDMI jest lepsze od tanich analogowych interkonektów w ataku dźwięku, co sprawia iż dźwięk jest atrakcyjniejszy, ale to tylko złudzenie grania dynamicznego (czyli z odpowiednimi różnicami w głośności poszczególnych dźwięków oraz fragmentów nagrań), natomiast szorstkość i zniekształcenia elektroniczne powodują, iż dźwięk nie jest tak miły dla ucha. Lepszej klasy RCA atak dźwięku poprawiają i tutaj kończy się ostatnia przewaga HDMI (prócz wygody "wszystko w jednym kablu").

 

Dopuszczam oczywiście myśl, iż być może nie trafiłem na aż tak źle grające komputery o jakich koledzy mówią - zawsze więc warto to porównać na swoim sprzęcie. Jak wspomniałem - wypożyczyć jakieś lepsze interkonekty, a przejściówka to totalnie groszowa sprawa.

 

Rozwinąłbym natomiast myśl S4Home nt. zewnętrznego DAC-a. Mianowicie te zaproponowane wyniosą poziom dźwięku już o kilka klas wyżej (względem grania z integry w komputerze jak również względem amplitunerów), a zestaw DAC+wzmacniacz (powiedzmy wspomniany CA 100 + A-9050) to cena niemal ta sama co za sam amplituner 8150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi teraz jedną rzecz odnośnie DAC-ów...

Podpinając takiego CA 100 pod laptopa i z niego do jakiegokolwiek wzmacniacza czy amplitunera,to uzyskamy ten sam dźwięk,czy wzmak lub amplituner mają też jakiś wpływ na końcowy dźwięk?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w amplitunerze mam trzy rózne wersję dźwięku podpinjac

1. Jako zewnętrzny dekoder RCA porównywalny dźwięk do optyka ale mniej basu i góry

2. Optycznie dobry duży bas dźwięk żywy i jasny, trochę za dużo wysokich tonów.

3.np pod CD analogowo gra bardziej płasko

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając takiego CA 100 pod laptopa i z niego do jakiegokolwiek wzmacniacza czy amplitunera,to uzyskamy ten sam dźwięk,czy wzmak lub amplituner mają też jakiś wpływ na końcowy dźwięk?

Oczywiście wzmacniacz ma wielkie znaczenie. Jednak gdy źródło będzie grało brzydko, to wzmacniacz cudów nie zdziała, co najwyżej doda coś od siebie by zamaskować brzydotę dźwięku który do niego dotarł.

 

3.np pod CD analogowo gra bardziej płasko

Też słyszałem odtwarzacze CD grające gorzej od przetworników w amplitunerach i od zintegrowanych dźwiękówek w komputerach. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miś źródłem dźwięku była karta dźwiękowa, tylko że akurat to wejście w amplitunerze wybrałem, cd, DVD, tape gra tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara Yamaha Rx-V657.

Wszystko już testowałem pure direct nie zawsze jest lepszy, ponieważ podaję on nam dźwięk na surowo, nie które utwory zabrzmia lepiej przetworzone przez przetwornik. Są to bardzo małe różnice czasami może się po prostu 'wydawać' że gra lepiej.

Jest jeszcze efekt Straight tutaj już słychać różnice ewidentnie. Słyszę u siebie bardziej podbite skraje pasma co w moich jasnych kolumnach staje się nie do zniesienia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten ból starej Yamahy z jasnymi kolumnami. Jest to walka z niedopasowaniem równowagi tonalnej amplituner-kolumny, a nie szukanie jakości dźwięku. Gdy podłączyłeś komputer analogiem, to komputer przetwarzał cyfrę na analog, amplituner bez trybu direct z analogu na cyfrę i z powrotem z cyfry na analog. Te zabiegi niwelowały jaskrawe granie, ale przy okazji uciekało mnóstwo detali z dźwięku, zatem pogarszała się jego jakość. Natomiast w direct po prostu gra jaskrawo - bo Yamaha bez skrępowania pokazuje wysokie tony, a kolumny nimi krzyczą (na neutralnym wzmacniaczu za grube pieniądze zapewne też by krzyczały). I stąd nie dziwi mnie wniosek, iż po analogu gra źle... - no w przypadku Twojego amplitunera wielokanałowego owszem, ale w temacie amplitunerów stereo/wzmacniaczy z tego samego przedziału cenowego co Twój ampli KD, wygląda to po prostu zupełnie inaczej, nie ma takich problemów jak u Ciebie że albo jaskrawo albo wielokrotne przetwarzanie cyfra->analog->cyfra->analog jednego sygnału przed puszczeniem go na kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło ma olbrzymie znaczenie i wpływa znacząco na dźwięk. Wzmacniacz może to edytować ale nigdy nie odwróci brzmienia źródła. Wiele razy pisano tutaj że gra cały system. W przypadku stereo, to amplituner kina zawsze będzie tym najsłabszym ogniwem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem na przykład pod Rotela RA-1520, Denona PMA1500EA i inne podobne cenowo wzmacniacze kilka różnych źródeł ( Rotel RCD-991, RCD-971, tańsze odtwarzacze Marantza, DVD Denona 3910, oraz ....jakiś tani za 5 zł odtwarzacz Manta) i nie powiedziałbym aby w przypadku budżetowych konstrukcji źródło miało aż tak znaczący wpływ na charakter całego zestawu.

 

Dla mnie to kolumny i wzmacniacz napędzają system.

No chyba że mam nierozpoznaną, wrodzoną głuchotę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.