Skocz do zawartości
IGNORED

fezz audio titania i dobór kolumn


wieża

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym posłuchać wzmacniacza lampowego. Do tej pory nie miałem okazji, ani chęci. Dzisiaj jednak chciałbym posłuchać i porównać, czy ten dźwięk mnie zauroczy. Zastanawiam się nad fezz audio titania (lub inny). Z jakimi kolumnami warto zestawić ten wzmacniacz i posluchac? Kolumny do 12-13 tys. Wliczajac w to upust rabatowy jaki można uzyskać, więc mogą byc nieco droższe. Uwielbiam muzyke klasyczna, ale tez kocham rockowe wokale. W brzmieniu szukam dynamiki, muzykalnosci, barwy, w tym barwnych, ale naturalnych wokali. No i pięknej, lecz naturalnej średnicy.

 

P. S. No i na ile ten wzmacniacz może ubogacic brzmienie obecnych Tannoy Revolution dc6t?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał posłuchać fezza ze studio 16 HZ , ale podobnie jak Ty nie słuchałem lampy ani kolumn ze studia16 więc moja rada jest bardziej czysto teoretyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Chciałbym posłuchać wzmacniacza lampowego. Do tej pory nie miałem okazji, ani chęci. Dzisiaj jednak chciałbym posłuchać i porównać, czy ten dźwięk mnie zauroczy. Zastanawiam się nad fezz audio titania (lub inny). Z jakimi kolumnami warto zestawić ten wzmacniacz i posluchac? Kolumny do 12-13 tys. Wliczajac w to upust rabatowy jaki można uzyskać, więc mogą byc nieco droższe. Uwielbiam muzyke klasyczna, ale tez kocham rockowe wokale. W brzmieniu szukam dynamiki, muzykalnosci, barwy, w tym barwnych, ale naturalnych wokali. No i pięknej, lecz naturalnej średnicy.

 

P. S. No i na ile ten wzmacniacz może ubogacic brzmienie obecnych Tannoy Revolution dc6t?

A dlaczego akurat Fezz audio titania? Zdecydowałeś sie juz na konkretne lampy (w tym przypadku kt88), czy na razie rozważasz różne wzmacniacze i nie masz sprecyzowanego rodzaju lampy?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie, na razie nie mam sprecyzowanego wzmaka i lamp :)

Moja rada jest taka: najpierw zdecyduj sie jaki rodzaj lamp mocy Ci najbardziej odpowiada. To zawęzi Ci obszar poszukiwań. Gdy juz zdecydujesz sie na typ lampy postaraj sie odsłuchać kilka wzmacniaczy mocy opartych o te lampe. Pamiętaj ze wzmacniacze oparte o lampy typu 300b, 2a3 wyciągną zaledwie kilka W mocy, wiec wybór kolumn jest mocno ograniczony.

Na pierwszą lampe dużo bezpieczniej wybrać uklad PP, bo takie urządzenia dysponują znacznie większa mocą i wtedy dobór kolumn nie jest takim wyzwaniem.

Miedzy wzmacniaczami PP zostaje Ci wiec glownie wybór miedzy el34 a kt88. Brzmieniowo lampy te mocno sie różnią, wg. Mnie wypisane przez Ciebie preferencje będzie spełniać lepiej jednak lampa el34.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W danym budżecie dużego wyboru dobrych, firmowych wzmacniaczy, gdzie poza jakością dźwięku masz także zagwarantowany serwis, nie znajdziesz. Na pewno wybór urządzenia Fezz Audio Titania jest jak najbardziej optymalny, pod warunkiem ze szukasz urzadzenia, zbudowanego na lampach KT88. Zupełnie inne brzmienie uzyskasz np. ze wzmacniacza 300B, gdzie w podobnym budżecie w najbliższych dniach możesz wybrać konstrukcję Fezz Audio Mira Ceti (http://q21.pl/fezz-audio-mira-ceti.html). Do wzmacniacza 300B jednak należy zastosować zupełnie inne kolumny o wysokiej skuteczności.

Nie chce podawać Ci konkretnych rozwiązań, zapraszam serdecznie na odsłuchy. Jedynie jeśli decyzja zapadła na Fezz Audio Titania, na pewno warto odsłuchać kolumny Pylon Audio Diamond 25 (http://q21.pl/pylon-audio-diamond-25.html) oraz także polską konstrukcję Audio Academy Hyperion IV (http://q21.pl/audio-academy-hyperion-iv.html).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieża

Mam u siebie od kilku dni Titanię, gram na Franco Serblin Accordo, jest naprawdę bardzo dobrze.

Co ciekawe wokale brzmią tak samo świetnie lub lepiej niż kilka razy droższa tranzystorowa integra.

Zatem prądożerne kolumny dadzą się napędzić Titanią. Pełna recenzja wkrótce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.