Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsh RP 260 cicho śpiewają a strasznie sycza


yaka@flurred.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aż tak źle, hehe. Ja na pewno nie powiem że są kiepskie. Doszedłem do wniosku że takie brzmienie nie jest tym czego oczekuję. One są za grzeczne i za łagodne. Dlatego będę raczej wracał do Klipscha. Rozważam jeszcze Triangle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Elacków to napisałem swoją opinię. Nie zgadzasz się z nią, to trudno. Uważam że są to świetne kolumny ale po osłuchaniu się z nimi doszedłem do wniosku, że to nie to. Za grzeczne, za łagodne, zwał jak zwał. Zmieniłem zdanie. Od tak. Napisanie opinii nie zobowiązuje mnie do wielbienia marki przez określoną ilość czasu. Z resztą od kąd mam Elacki miałem okazję posłuchać kilku innych kolumn i nadal uważam że są to dobre kolumny. Nawet myślałem nad wymianą wzmacniacza do nich i bardzo fajnie zagrał i z nimi Rotel no ale to kolumny definiują brzmienie więc je zmieniam zamiast wzmacniacza. Nie wiem czy dobrze rozumiem. Masz rp280 na 20m??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek a sprawdź z ciekawości.

Heco direkt oraz model celan gt np. 702. Czy tannoy xt8f

Subfan to dobre kolumny gęste mocne ale nie dla każdego. Jak ktoś lubi wyraźna bardziej klarowna górę to nie tędy droga.

Detale to nie tylko góra, ale i średnica. Ci co Wola takie granie doceniają elaca.

Osobiście obie konstrukcję są mi znane bardzo dobrze i na szczęście raz słuchaj na tych raz na tych :)

20 metrowe pomieszczenie to takie gdzie można swobodnie układać duże konstrukcje podłogowe. Także nie miałem z tym problemu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek a sprawdź z ciekawości.

Heco direkt oraz model celan gt np. 702. Czy tannoy xt8f

Subfan to dobre kolumny gęste mocne ale nie dla każdego. Jak ktoś lubi wyraźna bardziej klarowna górę to nie tędy droga.

Detale to nie tylko góra, ale i średnica. Ci co Wola takie granie doceniają elaca.

Osobiście obie konstrukcję są mi znane bardzo dobrze i na szczęście raz słuchaj na tych raz na tych :)

20 metrowe pomieszczenie to takie gdzie można swobodnie układać duże konstrukcje podłogowe. Także nie miałem z tym problemu

Tannoye słuchałem XT8F, XT6F, Mercury i to nie moje brzmienie. Heco nie mam możliwości odsłuchu i też papierowe membrany raczej odpuszczę. I też fakt że po przesiadce z klipscha na elacki, na średnicy dało się więcej detali usłyszeć.

 

Nie wiem z czym jest taki problem, z tą ilością sopranów w Debutach. Wystarczy zdjąć osłonkę tweetera i już jest więcej sopranów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Gora jest ok i mam inakustik ktory tez sie sprawdza,co prawda bylem przygowany na zmiane na melodike lub supre(czego sie dowiedzialem na forum) do temperowania ale jest ok a po tyg czy dwoch moze byc tylko lepiej(przyjechaly nowe na palecie od dystrybutora w dbd cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem amplituner KD Yamahy i z nim na początku grały moje klipsche i było dobrze. Po przesiadce na wzmacniacz NADa zrobił się jazgot niesamowity. Każde cyknięcie wbijało się w uszy. Z resztą na temat tego problemu powstał ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek a sprawdź z ciekawości.

Heco direkt oraz model celan gt np. 702. Czy tannoy xt8f

Subfan to dobre kolumny gęste mocne ale nie dla każdego. Jak ktoś lubi wyraźna bardziej klarowna górę to nie tędy droga.

Detale to nie tylko góra, ale i średnica. Ci co Wola takie granie doceniają elaca.

Osobiście obie konstrukcję są mi znane bardzo dobrze i na szczęście raz słuchaj na tych raz na tych :)

20 metrowe pomieszczenie to takie gdzie można swobodnie układać duże konstrukcje podłogowe. Także nie miałem z tym problemu

Home myślisz, że jakimś dobrym wzmakiem da się z Klipscha coś dobrej średnicy wyciagnac? Ale także myśląc przyszłościowo by taki wzmak był uniwersalny przy zmianie kolumn, by tej średnicy znów nie było za dużo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DjTechnics

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli dokładnie o szczegóły na średnicy. Gram sobie w gierkę i szczegóły z górki słychać idealnie, może ciut za ostro, metaliczne. Lecz detale z niższej średnicy słychać cicho, że muszę się wsluchiwac, oczywiście mogę podkręcić głośność ale wtedy szczegóły z wysokich rejestrów są zbyt głośne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce na wzmacniacz NADa zrobił się jazgot niesamowity.

 

HeHe, jak to napisałem ponad rok temu to mnie słownie zlinczowano. Dodam że jak M-DAC'a podłączyłem bezpośrednio pod końcówkę to było w miarę... OK (głośniki usher 601 i ATC11) wniosek taki że -pre- jest do d..y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ZenekXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeHe, jak to napisałem ponad rok temu to mnie słownie zlinczowano. Dodam że jak M-DAC'a podłączyłem bezpośrednio pod końcówkę to było w miarę... OK (głośniki usher 601 i ATC11) wniosek taki że -pre- jest do d..y.

Dodam tylko to co pisałem wcześniej. Po wymianie kabli i zworków nie zostało śladu po ostrościach ani rozjaśnieniach.

 

Jak wpinam między pre out/main in jakiś interkonekt zamiast gwoździ to też dźwięk mięknie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie NAD nie podszedł, zwłaszcza pre i wymieniłem na mono audiolaba, ale po wymianie głosników na Klipsche trzeba się było pozbyć audiolaba.

Generalnie powiem tak: żeby obskoczyć cały temat trzebabybyło zatrudnić się w sklepie audio tak na pół roku i obsłuchać setki konfiguracji tak jak to robią Chłopaki z branży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja pokusilem sie o wyprubowanie Magnata ma600 od S4 i od jakis 2godz sobie gra. Pierwsze wnioski-z czystym sumieniem gra lepiej z 280(mam je od piątku)niz 8150 bez dwuch zdan. Nawet przy wyzszych poziomach glosnosci nie meczy,bas jest lepszy,stereofonia nawet sie poprawila,ogolnie duzy plus za cos z bt na pokladzie(tez dziala bez zarzutu)kosztujacego ok 2 tys. Taki maly ale mocy mu nie brakuje ,underdog jak sie patrzy☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8150 gra przeciętnie bo to ampli stereo. W porównaniu do wzmaka za taką samą cenę różnica jest spora.

Testowales dac w tym magnacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, weź go od nas u zobaczysz. Nie ma w nim za wiele lampy ale brzmienie bardzo ładne

 

Nie spotkałem się z wzmacniaczem grającym wyłącznie środkiem. Takim który ewidentnie ma to pasmo wyeksponowane. Więc wracając do twoich obaw technics, raczej byłbym spokojny. Zwróćmy uwagę że nawet wolniejsze lampy nie powoduje uwypuklenia środka nadmiernego.

 

Krzysiek, ja także byłem zawsze za łączeniem Yamahy z klipschami. Kiedyś któryś z użytkowników tak mnie tu zjechał że jak, przecież to metalicznosc do już wysokiej góry. Właśnie widać ile kto słuchał.

 

Subfan posłuchaj go dłużej, zobaczysz że to wzmak bez kompleksów. Nie jest to jakiś high end ale w tej kwocie jest po prostu staranny i dobrze grający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Djtechnics spojz na problem srednicy z punktu zbyt uwydatnionej gory tzn jak ją troche okielznasz to srednica sama sie poprawi i uwypukli siłą rzeczy. A co so ma600 gra jak najbardziej poprawnie i przyjemnie,dziwie sie ze nie ma praktycznie o nim zadnych wiadomosci,zwlaszcza za te pieniadze. Nie wiem jak z innymi kolumnami ale do klipscha spokojnie powinien byc polecany. Wykonanie i prezencja tez na wysokim poziomie,jestem miło zaskoczony. A skoro mowa o cenie to onkyo swojego czasu kosztowalo ok 2500 a za magnata na dzien dzisiejszy do 2000 czuje ze da rade. Ciekawy jestem o ile lepiej wypadl by ma1000,szkoda ze bez bt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subfan szkoda, że nie masz porównania do bardziej popularnych wzmakow w cenie do 3k. Ile ten magnat ma lamp, bo co jakiś czas trzeba wymieniać... Zdecydowałeś się już na tego magnata?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepne sie do tematu, przymierzam sie do kupna zestawu onkyo 8150 + kolumny klipsch r 26f ( pokoj 20 m ) czy moze dolozyc do r 28f ? ( tylko czy nie bede za duze do takiego pomieszczenia) a moze pojsc w rp 260f ? ( tylko tylni BR i glebokosc kolumny sprawia ze nie wiele miejsca bedzie miedzy tylem kolumny a sciana czytalem ze powinno byc najlepiej 50cm a moge sobie pozwolic max na 25cm) prosze o rade

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiez albo nie ale moje rp280f stoją na smartfon z kawałkiem(pomiar na szybko������������)od sciany i tez mam 20metrów. Jezeli zalezy ci na dodatkowych funkcjach to onkyo ma ich wiecej ale np ww magnat ma ich tez nie mało a jak u mnie gra lepiej. Nie znam serii rf ale z tego co wiem rp jest lepsza wiec 260 pobieraj smialo lub 280 w zaleznosci jaki masz apetyt na bas.

dzieki za szybka odpowiedz;p 280 nie wchodze w gre za duzy budzet, czyli jeden glos na rp 260 f

 

 

+ czesc recenzji 280 tek ...Skrzynie wentylowane są układem bas-refleks o prostokątnym wylocie znajdującym się na tylnej ściance, więc w przypadku RP-280F należy zachować pewien dystans od ściany – w pokojach o powierzchni ok. 40 metrów kwadratowych odstęp jednego metra zwykle wystarczy żeby bas nie był zbytnio podbijany w średnim zakresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Hastaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Popatrz na yt jak ustawione sa na wiekszosci filmow,tez w pomieszczeniach o wieeele mniejszych niz 40m. Ja swoje troche suwalem zanim spoczely wlasnie w takiej odleglosci i nie zapominaj tez ze testy takowe sa przeprowadzane przez ludzi ktorych to bas z chario delfinków potrafi zabic na 20m(z takimi opiniami naprawde sie spotkalem)Z resztą zalezy jakie masz preferencje względem basu i jakiej muzyki sluchach. A co do budzetu nie mow ze jestes jednym z tych ktorzy to sugerują sie ceną z allegro(ja zaplacilem 3600 NOWE)

 

Popatrz na yt jak ustawione sa na wiekszosci filmow,tez w pomieszczeniach o wieeele mniejszych niz 40m. Ja swoje troche suwalem zanim spoczely wlasnie w takiej odleglosci i nie zapominaj tez ze testy takowe sa przeprowadzane przez ludzi ktorych to bas z chario delfinków potrafi zabic na 20m(z takimi opiniami naprawde sie spotkalem)Z resztą zalezy jakie masz preferencje względem basu i jakiej muzyki sluchach. A co do budzetu nie mow ze jestes jednym z tych ktorzy to sugerują sie ceną z allegro(ja zaplacilem 3600 NOWE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.