Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsh RP 260 cicho śpiewają a strasznie sycza


yaka@flurred.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz dawać czadu to lepsze będą 260* bo zapewne Ci zależy na dobrej stopie perkusji.

Lepiej dobierać na te kolumny i tak są spore rabaty w salonach

 

W dużych glosnosciach przy niektórych nagraniach na pewno będą kuly.

Ja wytlumilem ścianę naprzeciw kolumn, sporo zglagodnialy, wcześniej nie dało się słuchać.

Używam ich bez maskownic, na wysokotonowca zrobilem kilku centymetrowy daszek z cienkiej gąbki (znalazłem ją w skrzynce ze sztućcami i wpadłem na takowy pomysł) może ktoś pomyśli że to idiotyczny pomysł ale dużo daje, ponieważ siedzę dość blisko kolumn, dzięki temu zabiegowi słyszę w miarę równe pasmo, a tak to sama góra która zagluszala środek i efekt dziury w paśmie.

 

Po półrocznym wygrzewaniu mogę stwierdzić góra troszkę zglagodniala i bas sporo łagodniejszy. Pamiętam jak jr kupiłem łupalo i cykalo że szok.

Teraz mogę stwierdzić że basu ma dość mało 250f, jedynie w kątach pokoju bas konkretny jak na dyskotece ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DjTechnics

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha rx657. Słuchałem ostatnio na Onkyo Dali zensor 3 i mi się podobało bo góra była intensywna ale nie ostra. W innym salonie usłyszałem trójki na ampli Yamahy i byłem na nie, bo za ostro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że amplituner Yamahy RX jest za ostry do Klipschów.Nowe wzmaki to inne granie.Nie takie ostre.Onkyo bardziej równe i może dlatego lubi Klipsche.Klipschów zawsze się obawiałem,ale jak piszesz,ze nie było ostro z moim Onkyo,to chyba muszę odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odsluchiwalem nowe wzmaki i Ci powiem, że było nawet ostrzej niż moja Yamaha.

Daj znać po odsluchach może Tobie uda się znaleźć wzmacniacz który zagra fajnie z Klipshami.

Myślałem też o 8150 ale wzmacniacz brzmiał dużo lepiej, a mi właśnie na jakości dźwięku zależy niz na pierdolach ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto dołożyć do rp260. Niestety model 250 nie jest udany.

Onkyo 8150 gra stosunkowo łagodnie w górze pasma i przy połączeniu melodika dźwięk jest wyraźny ale nie ostry.

Chcesz się przekonać zapraszamy, drzwi są otwarte sprzęt podłączony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kwoty,

ale Xindak, zintegrowany wzmacniacz Cayin A55TP, NADa 356BEE robiącego za końcówkę mocy. Marantza 8005.

 

A jakby do rb 81 podłączyć coś z klasy D np. AUDIOMATUS ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych wzmacniaczy, niestety co do nich się nie wypowiem.

Ale klasa D to nie atut dla klipscha. Te kolumny wymagają ciepłych wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie Panowie, że amplitunery kinowe zaczynaja jakoś grać dopiero po kalibracji i zalaczeniu swoich cyfrowych procesorów dzwiekowych. To nie wzmacniacz stereo ze wciskamy Pure direct i gotowe, amplituner kinowy sam z siebie nie gra. Sluchalem nie raz amplitunerów, mialem w domu przed zabawa w stereo i to jak graja dane kolumny podlaczone do wzmacniacza stereo a amplitunera to jest przepasc. Dlatego odsluch kolumn na amplitunerze kinowych i wydawanie o nich opinii jest moim zdaniem sporym blędem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś zupełnie innego zdania niż wielu użytkowników tego forum, którzy twierdzą że tylko tryb direct zapewni jako taki odsłuch stereo.

Uważam że najlepiej ustawiać po swojemu, tak samo jak jestem zdania aby używać pokręteł bass treble jeśli komuś to potrzebne.

Ale co to ma do Klipsch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za kalibracja tylko, że manualna na słuch ;-)

Whiplash mógłbyś napisać co Ty tam ustawiasz, że Ci to gra?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wszystko zależy od kwoty,

ale Xindak, zintegrowany wzmacniacz Cayin A55TP, NADa 356BEE robiącego za końcówkę mocy. Marantza 8005.

 

Właśnie zrobiłem zestawienie RB81 II z Xindakiem Xa-6800R jak dla mnie strzał w dziesiątkę, tego brzmienia oczekiwałem za tą cenę oczywiście :). pozostaje jeszcze kwestia kabelków tak żeby wypożyczyć do odsłuchu, bo te co posiadam janzeny solid bi-wi są za krótkie

Oprócz podpowiedzi @Krzysiek B (supra) może jeszcze jakieś sugestie ?

Dodam że mi nic nie syczy.

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD'a znam z wcześniej, a te które zaproponowałeś za drogie, a z GB sprowadzał w ciemno nie będę, ale Xindak mi odpowiada (2900zł)

a te kabelki spróbuje wypożyczyć.

Dzięki za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś zupełnie innego zdania niż wielu użytkowników tego forum, którzy twierdzą że tylko tryb direct zapewni jako taki odsłuch stereo.

 

Stereo na amplitunerze kinowym dla mnie to profanacja. Jeszcze wysokie modele można zaakceptowac ale ampli za 2-3 tys zl w stereo poprostu nie gra. W pure direct to już w ogole jest tragedia. Zero dynamiki, basu, sopranu. Dopiero po zalaczeniu Audyssey Dynamic EQ jakoś to gra. Co innego wzmacniacz stereo, tu brzmienie w pure direct zawsze jest conajmniej dobre a po zastosowaniu regulatorów ulega pogorszeniu.

 

Ja jestem za kalibracja tylko, że manualna na słuch ;-)

Whiplash mógłbyś napisać co Ty tam ustawiasz, że Ci to gra?

 

Jak mialem Denona AVR 1910 to sluchajac muzyki w stereo uzywalem trybu Audyssey Bypass L/R + zalaczony Dynamic EQ. Wtedy jakas dynamika sie pojawiala. W direct to byla tragedia..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Whiplash

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inne wzmaki sprawdziles?

Z kabelków kimber 4pr, chord clearway.

 

Pozdrawiam

A porównywałeś może RP260 z RP280?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z innego forum słuchał. W pełni się zgadzam z jego opinia. Słuchałem 250 oraz 280.

W 250-260 słychać, że brakuje środka. W 280 brzmienie jest wypełnione i niczego nie brakuje.

Słuchałem wszystkie klipsche z serii RP. Czyli 250 260 i 280 porównanie na moim pma1520AE.

Jedyna wspólna to tubowy gwizdek' date=' brzmi on tak samo w całej serii.

I teraz tak, średnica i dolne częstotliwości, najsłabiej jest w 250, trochę więcej w 260. Ale to co jest w 280 to dyskwalifikuje obie serie 250 i 260 łącznie.

Średnie są pełne, nie trzeba ich szukać, są poprostu słyszalne na równi.

Pisząc na równi chodzi mi o wypełnienie z dołem i górą, wszystko uzupełnia się wzajemnie, niczego nie brakuje.

Bas czy też dół, jest pełny, mocno obecny, wyczuwalny, słyszalny wszędzie.

250 bardziej od 260 trzeba ustawić względem ściany komody, wszystko miało znaczenie.

280 jak nie postawie to brzmi w całym zakresie.

Nic nie dominuje, niczego nie brakuje w 280tkach, a mam je kilka godzin.

 

Dla mnie denon pma1520AE z klipschami RP280F brzmi fenomenalnie.

 

Jestem mega zadowolony, złapałem króliczka za uszy, skończyłem męczarnie z brakiem dynamiki, z brakiem basu.

 

Doceniam denona, wierzyłem w niego i mnie nie zaraził w brew opiniom o denonie a zwłaszcza 1520.

 

Klipsche, to była jedna i ostateczna z propozycji dla mnie w salonie we Wrocku, (będąc już właścicielem 1520), myślałem że znowu jakiś wynalazek, szkoda że zacząłem marnie kupując 260 zamiast 280.

 

Do salonu 30mkw o ciężkiej akustyce, klipsze RP280F znalazły swoje wieczne granie.

 

Dziękuję wszystkim ;)[/quote']

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DjTechnics

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z innego forum słuchał. W pełni się zgadzam z jego opinia. Słuchałem 250 oraz 280.

W 250-260 słychać, że brakuje środka. W 280 brzmienie jest wypełnione i niczego nie brakuje.

Mam te Elacki ale trochę mnie nudzą, a ten potężny 20cm głośnik w rp280 robi wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się. Jaki Krzysku Ty miałeś pokój? Pisałeś kiedyś, że z 260 miałeś za dużo basu, to 280 to zabasuje i przyjemności zero.

Dobrze, że moje 250f nie nudzą przez chwilę. Myślę, że gdy lekko docieple brzmienie wzmakiem to będę zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się. Jaki Krzysku Ty miałeś pokój? Pisałeś kiedyś, że z 260 miałeś za dużo basu, to 280 to zabasuje i przyjemności zero.

Dobrze, że moje 250f nie nudzą przez chwilę. Myślę, że gdy lekko docieple brzmienie wzmakiem to będę zadowolony.

25m. W rp260 patent z przytkaniem basrefleku się sprawdzał to i w rp280 by się sprawdził

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta opcja z zatyczkami brzmiała kiepsko, pewnie przez te małe glosniczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta opcja z zatyczkami brzmiała kiepsko, pewnie przez te małe glosniczki.

To nie chodzi o to aby je całe zatkać, tylko minimalnie zmniejszyć otwór. Nawet wsadzenie kawałka gąbki o grubości 1cm i położenie na dolnej ściance portu daje efekty i właśnie takie coś mam na myśli... no chyba że ktoś ma Van den Hula na torze to sobie może zatkać całkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek czyli co powrót do Klipscha? :):):)

RP280 grają jeszcze lepiej, mają więcej basu z tym że jest jeszcze lepiej kontrolowany niż w RP260.

Kolumny grają swobodniej i średnica jest lepiej namacalna. Myślę że po prostu po Klipschach przesiadłeś się na drugi skraj brzmienia czyli na ELACa.

Może coś pomiędzy było by tym czego dokładnie szukasz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym celowal w coś pomiędzy, z lepszą średnica i minimalnie lagodniejsza góra tylko w co? ;-)

Ciekaw jestem jaki będzie kolejny model Klipscha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek czyli co powrót do Klipscha? :):):)

RP280 grają jeszcze lepiej, mają więcej basu z tym że jest jeszcze lepiej kontrolowany niż w RP260.

Kolumny grają swobodniej i średnica jest lepiej namacalna. Myślę że po prostu po Klipschach przesiadłeś się na drugi skraj brzmienia czyli na ELACa.

Może coś pomiędzy było by tym czego dokładnie szukasz....

Znalazłem to coś pomiędzy tylko cena mnie przeraża. Triangle Esprit Antal EZ

 

Też bym celowal w coś pomiędzy, z lepszą średnica i minimalnie lagodniejsza góra tylko w co? ;-)

Ciekaw jestem jaki będzie kolejny model Klipscha.

Kolejny to jak się pospieszą to może za 3 lata. Dziwne, że nie wydali kontynuacji rf-7 i reszty tej serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo klipsche są bardzo dobre. Gdybym odkrył patent z suprą i zworkami wcześniej to pewnie nie miałbym dziś elacków. Brakuje mi tych konturów i wykopu. Nie wszystko można usłyszeć od razu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.