Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsh RP 260 cicho śpiewają a strasznie sycza


yaka@flurred.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uczepiłem się, ale już kończę. Rozumiem (DELIKATNIE). Cieszę się, i mam nadzieje że dzięki Waszej pomocy kolega rozwiązał problem.

 

O rzekomo RADYKALNYCH zmianach będę pisał przy każdej okazji, ponieważ aż roi się tutaj od kabelkowych szamanów. Próbuję przez to uratować niektórych przed RADYKALNYM odciążeniem kieszeni. Gdyby Waszemu koledze ktoś doradzał kupić kabel za 1000zł i IC za 600zł, żeby poprawić bas w niebasowych kolumnach, to jak byście zareagowali? Wiem, nie to było tematem wątku, ale nie zaszkodziło podnieść mały alarm. Tak na wszelki wypadek :)

 

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę odbioru bez zakłóceń ...

Nie trzeba kierować się ceną żeby poprawić bas kablem tylko raczej firmowym charakterem kabla. Ta różnica w cenie między kablem za 100zł, a 1000zł wynika trochę z czegoś innego. Z tego co czytam twoje posty to masz dziwne wyobrażenie na tema zmian brzmienia spowodowanych kablami. Powiedz, ile kabelków przetestowałeś?

 

doświadczony kolega, który odpowiednio mnie pokierował. Napisał mądre słowa. Jeśli nie chcesz skończyć z jedną nerką, to sobie odpuść, drogie, niewiele poprawiające jakość dźwięku DAC-ki, wzmacniacze, a szczególnie kable.

Kolega doświadczony i takie rzeczy wypisuje?? Wzmacniacze niewiele wnoszące? Jak ktoś pracuje i zarabia to kupuje sobie sprzęt na jaki go stać, a jak ma nieodpowiednio złożony zestaw to poprawa wymaga kosztów mniejszych bądź większych. Do większych nikogo nikt nie namawia, czytaj wymiana kolumn, ale do mniejszych tak, czytaj wymiana kabla. Audio to droga zabawa, a kolega ostrzegający przed sprzedażą nerki pomylił trochę zakupoholizm z polepszaniem systemu. Zakupoholizm, alkoholizm, hazard jeden kit. To tak jak by ostrzegać kasjerkę z Auchana żeby nie brała kredytu na 5 lat z oprocentowaniem 40% na telewizor za 20 tys.zł bo jej nie stać, może i stać ale pewnie ma dużo ważniejszych wydatków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, ile kabelków przetestowałeś?

Dwa, ale to mi wystarczyło do oceny sytuacji, ponieważ jeden to zwyczajny, z żyłą z miedzi beztlenowej, a drugi to: "Specjalna konstrukcja bla, bla, bla zapewni Ci bardziej klarowny, dynamiczny, zróżnicowany, głęboki, precyzyjny, detaliczny, kontrolowany, rozdzielczy, i czego tam dusza zapragnie dźwięk". Wg. mnie różnicy nie było. Ja słyszę wyraźną różnicę jedynie w materiale na płycie i w kolumnach. 13cm wooferek, nie zastąpi przetwornika o większej membranie, jeśli mowa o niskim basie, choć to też pojęcie względne, bo jeśli nie ma go na płycie, to i 12" nic nie wskóra. Możliwe i bardzo prawdopodobne, że jestem głuchy, lub jak ktoś napisał "jeśli posiadasz chińskie zabawki, to nie dziw się, że nie słyszysz różnic", więc nie chcę więcej polemizować na ten temat. Wybacz mi, że się tu wtrąciłem. Mamy odmienne podejście do tematu, i nie uważam, że racja z pewnością jest po mojej stronie. Szanuje Twoje opinie, i może ja kiedyś zmienię swoje poglądy.

 

Jeśli mowa o klockach typu DAC, wzmacniacz, czy odtwarzacz CD, to o niskim przyroście jakości dźwięku w stosunku do ceny pisał kolega audiofil, który żongluje klockami High-end. Stać go, więc to robi, ale choć on jeden przyznał, że to tylko hobby, bo wzmacniacz za 50K, nie zagra 10 razy lepiej od tego za 5K, najwyższej 10% lepiej, więc gra nie warta świeczki, ale to kręci, jak niektórych zmiana samochodu przynajmniej dwa razy w roku. Na koniec powiem, że gdyby było mnie stać, to też bym nie wytrzymał z tym samym zestawem dłużej niż rok, bo dla melomana ta pasja nie ma granic.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o klockach typu DAC, wzmacniacz, czy odtwarzacz CD, to o niskim przyroście jakości dźwięku w stosunku do ceny pisał kolega audiofil, który żongluje klockami High-end.

 

To jest prawda. Największą zmianę jeśli chodzi o jakość/cena daje nasz start "z prawdziwym audio". Czyli przejście z głośniczków komputerowych , czy też plastikowej wieży ze sklepu Rtv na dobrze dobrany "pełnowymiarowy" zestaw Hi-Fi.

Wtedy różnice są kolosalne w dźwięku i nie da się temu zaprzeczyć.

Następnie czym idziemy wyżej ze sprzętem czyli drożej to niestety nie uzyskamy już takiego wielkiego skoku. Wydajemy więcej pieniędzy , a różnice w brzmieniu nie są już tak duże,

Oczywiście zmiany są, nieraz mniejsze , nieraz dużo większe ale relacja cena/jakość już nie jest tak dobra jak na samym początku.

 

Audio potrafi mocno wciągnąć i nieraz można się w tym finansowo "zagubić" dlatego należy wiedzieć kiedy powiedzieś STOP!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zbaczajmy. Zacznie się wątek na temat kabli a nie o to chodzi. Te wojny są zbyt często. Zostawmy dla szukających informacji o Klipschach informacje o Klipschach nie o kabelkach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Koledzy powiedzieliby o KLIPSCH - RB-81 II (niestety podłogowce są dla mnie za duże) lubie lata 80'te, a te głośniczki ponoć podbijają dól i górę, czyli mógłbym je polubić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre monitory ze sporym basem, jest on natomiast dość twardy. Czy ci się spodoba w latach 80tych?

Hmmm ciężko powiedzieć. Niektóre utwory na pewno, ale czy nie będzie za sucho? W większości te nagrania są średniej jakości.

 

Sprawdziles jeszcze z ciekawości kable oehlbach i ku mojemu zdziwieniu dają nawet lepszy rezultat niz melodika. Mowie o połączeniu z klipschami:)

Warto sprawdzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości te nagrania są średniej jakości

No właśnie, i tu problem.

Jest kilka sklepów które je mają, może wypożyczą za "kaucją"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ZenekXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziles jeszcze z ciekawości kable oehlbach i ku mojemu zdziwieniu dają nawet lepszy rezultat niz melodika. Mowie o połączeniu z klipschami:)

Warto sprawdzać.

Oooo, a jednak. Ktoś się tu rozkręca, hehehehe.

 

A co Koledzy powiedzieliby o KLIPSCH - RB-81 II (niestety podłogowce są dla mnie za duże) lubie lata 80'te, a te głośniczki ponoć podbijają dól i górę, czyli mógłbym je polubić :)

Miałem rf62 II i według mnie takie kruszynki jak rb81 wypadało by czymś trochu zamulić. O ile do serii Premiere odradzałbym NADa ze względu na dogrzanie na niższej średnicy i przełomie średnicy i basu to do Reference II jak najbardziej polecam NADa gdyż tam jest przestrzeń do wypełnienia.

 

Pozdro Panowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek,

U nas wypożyczysz bez problemu ale niestety ich już nie mamy. Warto sprawdzić.

Nad może być tu faktycznie dobrym pomysłem.

Krzysiek, no trochę mnie to zaciekawiło więc zagłębilem się w temat. Tyle że nie wymieniałem zworek. To muszę jeszcze sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem rf62 II i według mnie takie kruszynki jak rb81 wypadało by czymś trochu zamulić

 

Właśnie odsłuchuje rb-61 II, i tu masz rację przy trochę głośniejszym odsłuchu by był dobry bas jest ostro, za dużo/za mocno w wysokich. Czyli czym zamulić ? kablami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ZenekXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też da rady tylko wzmacniacz musi być również łagodniejszy

 

mam Audiolab 8200M i janseny solid bi-wi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ZenekXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest dokładnie z tą wersją Klipscha ale podejrzewam, że jest taki sam numer ze zworkami jak w premierech. Kimber raczej nie jest łagodzący. Z resztą w tym temacie już trochę napisałem jak rozwiązałem problem wyostrzeń na górze. Moja metoda to Supra ply podpięta pod dolne terminale i zrobienie zworków z supry. Dalej można kombinować interkonektem. Qed reference oszczędnie podaje górę i fajnie wypełni średnicę w tych kolumnach. Albedo Blue jest jasny ale bardzo łagodny. Ewentualnie zostaje VDH. Nie wiem jak brzmi Audiolab ale pierwsze co to podpiął bym suprę i zrobił z niej zworki. Supra nie zamuli tych kolumn tylko wygładzi górę. Z tym zamuleniem to źle się wyraziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci to nie da. Audiolab to absolutnie nie kompan do Klipscha. Tym bardziej twardych monitorów które robi Klipsch.

Do Audiolaba koniecznie nie Klipsch.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci to nie da. Audiolab to absolutnie nie kompan do Klipscha. Tym bardziej twardych monitorów które robi Klipsch.

Do Audiolaba koniecznie nie Klipsch.

 

Pozdrawiam

 

OK, a jaki wzmak (najlepiej końcówkę mocy) By Kolega zaproponował ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kwoty,

ale Xindak, zintegrowany wzmacniacz Cayin A55TP, NADa 356BEE robiącego za końcówkę mocy. Marantza 8005.

 

Jaka kwota?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kwoty,

ale Xindak, zintegrowany wzmacniacz Cayin A55TP, NADa 356BEE robiącego za końcówkę mocy. Marantza 8005.

 

Jaka kwota?

 

 

no tak ze 3 tysie może być używka (wcześniej musiałbym audiolaby sprzedać)

NADa 356BEE miałem, jako końcówka to OK, ale pre zniekształcał powyżej 11

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no tak ze 3 tysie może być używka

 

W ostateczności, nowy może być? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - wysyłają do Polski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie,żeby Klipsche nie łączyć z Japończykami.Hmm...A spotkałem sie z opiniami,że Onkyo kocha Klipsche.

Kurcze boję się tych Klipschów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz je w ciemno czy jak?

Zależy też jaki model Onkyo masz na myśli?

Czego słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich na TX 8150 i było dość łagodnie w górze pasma jak na Klipsha.

Poczekaj niech się Krzysiek wypowie, on na tych kolumnach słuchał metalu.

Następnie słuchałem na 9050 tu już dużo lepsze brzmienie, zwłaszcza w dolnych rejestrach ale o wiele ostrzej :-\

Jaki masz pokój?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DjTechnics

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22m2

Właśnie szukam kolumn aby nie były przymulone ale też nie kuły w uszy zwłaszcza przy większych głośnościach.

Jeśli zdecydowałbym się na Klipscha to max. na rp250f ,260tki są za drogie.

 

hieroglify z ciapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek to nie Twój wpis na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.