Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki projektor do 600 Euro.


KrzysiekA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak malowany to moim zdaniem ,tylko specjalna farba (komplet) do ekranow. Koszt tego znaczny. Poza tym nie jest to najlatwiejsze diy... wystarczy ze zostanie po walku malutka kreska i bedziesz to widziec przy projekcji. Dodatkowo ekran gotowy material guma to wytrzesz a prysnie Ci cos na malowany i bedziesz miec problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą srebrną farbę już kupiłem. Mam pełno kawałków MDFu żeby wypróbować. Spróbuję tą srebrną mieszać z szarą. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak by się udało srebrną farbą trochę podciągnąć gain w górę nie rozjaśniając samej farby to byłoby to.

 

Specjalna farba jest fajna ale 120 Euro za komplet 2x 500 ml to drogo i do tego nie wiem czy mi 500 ml na mój ekran starczy. Poza tym sam mieszając farbę jestem w stanie trafić z odcieniem dokładnie w punkt. Farba musi jedynie być matowa. Myślę że akrylowa farba podkładowa w kolorze szary jak najbardziej się do tego nada. Farbą białą lub czarną będę mógł uzyskać odpowiedni odcień i mam nadzieję że dodając srebrnej podniesie mi gain. Ale to tylko teoria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze kombinujesz jak kuń pod górkie ;) ale to szlachetne nie boisz sie diy.

A moze sprobuj z jakas plyta i malowaniem natryskowym ?? pokop dobrze po zachodnich www napewno znajdziesz jakis ciekawy projekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam, że podpinam się pod temat, śledzę go tak jak i o MS od jakiegoś czasu i szkoda zakładać nowy. Kupiłem w piątek Sony HW65 w okazyjne cenie (nówka) i teraz poszukuje ekranu. Docelowo będzie MS 110". Dodam, że pokój nie przystosowany, a projek (miał być Epson tw6600) zabrał prawie cały budżet. Myślałem o jakimś ekranie w przedziale 200-400zł, ale po lekturze wiem, że odrazu można o nich zapomnieć. Kwotę jaką mogę przeznaczyć to ok 1000zł. Wszędzie piszą o Adeo, ale on wychodzi poza budżet. Szukam coś w przedziale 106"-110", narazie najlepiej podwieszany pod sufitem i zwijam, znalazłem coś takiego, niby firma też niezła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) macie może doświadczenie z tym ekranem, albo jakieś inne dobre propozycje? Dziękuję za odpowiedzi:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam, że podpinam się pod temat, śledzę go tak jak i o MS od jakiegoś czasu i szkoda zakładać nowy. Kupiłem w piątek Sony HW65 w okazyjne cenie (nówka) i teraz poszukuje ekranu. Docelowo będzie MS 110". Dodam, że pokój nie przystosowany, a projek (miał być Epson tw6600) zabrał prawie cały budżet. Myślałem o jakimś ekranie w przedziale 200-400zł, ale po lekturze wiem, że odrazu można o nich zapomnieć. Kwotę jaką mogę przeznaczyć to ok 1000zł. Wszędzie piszą o Adeo, ale on wychodzi poza budżet. Szukam coś w przedziale 106"-110", narazie najlepiej podwieszany pod sufitem i zwijam, znalazłem coś takiego, niby firma też niezła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) macie może doświadczenie z tym ekranem, albo jakieś inne dobre propozycje? Dziękuję za odpowiedzi:-)

...skoro docelowo ma być MS to niepotrzebnie wbijasz się w koszty jakimiś szmatami za 300 zł.... wyświetlaj na razie na ścianie ( jak masz możliwość) ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepok77 nie czytales, ze od kraftmana trzymac sie z daleka ??

to juz lepiej ta rolete z ikei kupic.

Jak masz soniaka to Adeo lub Kauber lub ms. Inne wynalazki za pare stowek, tylko udawaja ekran. Masz porsche a chcesz zalozyc mu kormoranki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Już mnie głowa boli od szukania i przyznam, że Adeo i Kauber to naprawdę super ekrany, ale ich cena również. Szkoda mi trochę wydawać ponad 2k na ekran, który i tak w przyszłym roku zmienię na MS. Naprawdę nie znajdę nic godnego uwagi do 1000zł? Jak zainwestuje w Adeo lub Kauber to myślę, że zostanie na dłużej, a jednak wolałbym MS, tylko obecnie nie mam miejsca na ekran ramowy. W przyszłym roku kupuje mieszkanie i odrazu rozplanuje miejsce na MS. Kurcze, łatwiej było kupić projektor:-). Co do projekcji na ścianie to nie ma szans, jest czerwona z szarym gzymsem. Na środku tv 47", dlatego potrzebuje narazie ekran opuszczany, który będzie schodził przed tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz rade to maluj konsek sciany a jak musisz miec rozwijany to kup cos taniego typu buenoscreen lub rzeczywiscie rolete z ikei. Nie ma sesu ladowac 2-3k w adeo lub kauber jak docelowo chcesz miec ms a sprzedac ekran uzywany to nie lada wyczyn ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie lubię byle czym ocierać..., ale w moim przypadku naprawdę szkoda bo MS będzie na 100%, czytam jeszcze o SUPREMA FENIKS ELEGANT 234x132 cm Matt Gray, co o nim myślicie?, te 1200zl jestem w stanie dać, w końcu będę oglądał przez jakieś 7-8 miesięcy i ściany ani rolety mnie nie kręcą:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Epsonami jest różnie. Wszystko chyba zależy jak trafisz. Ja mam 6600, który całe lato wisiał na tarasie pod zadaszeniem i nic się nie dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można go wyczyścić w zaciszu domowym czy konieczny serwis ?

 

z 1070 mam podobnie jak KrzysiekA choć z judderem chyba przesadza, specjalnie dzisiaj testowałem na kilku filmach i tragedii niema choć jest zauważalny zwłaszcza jeśli wiemy czego szukać. Tragedia jest przy braku synchronizacji, takiego pokazu slajdów nigdy nie widziałem. Bardziej mnie martwi ostrości w dynamicznych scenach, czasem wyraźnie widać kiedy dany element ulega wyostrzeniu, na TV tego nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z 1070 mam podobnie jak KrzysiekA choć z judderem chyba przesadza, specjalnie dzisiaj testowałem na kilku filmach i tragedii niema choć jest zauważalny zwłaszcza jeśli wiemy czego szukać.

Myślę że to kwestia indywidualna. Lepiej można to ocenić mając w projektorze upłynniacz i go na zmianę włączać i wyłączać. O dziwo w ogóle mi nie przeszkadzał efekt tęczy w DLP chociaż go od czasu do czasu widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postrzeganie tęczy to chyba jakiś szwindel, u mnie każdy ją widział ale dopiero gdy powiedziałem że coś takiego jest i jak należy pracować wzrokiem by ją zobaczyć. Też mi nie przeszkadza choć fajnie by było jej nie mieć.

 

Mój bazowy TV nie ma upłynniacza, drugi już tak i różnica jest, tutaj dochodzi przekątna więc pewne wady są uwypuklone ale dalej jest ok. przy włączonej synchronizacyjni judder jest zauważalny, przy wyłączonej to istna masakra, obraz skacze jak w multikinie, faktycznie statki nie lecą a skaczą jak żaba.

 

Zmieniałem tryb synchronizacji z wideo na TV czyli 24 -> 60hz, sprawdziłem tylko 3 sceny. W Jupiter Ascending, panorama na miasto bez zmian jest akceptowanie, Hobbit w niektórych scenach poszczególne elementy tła nie miały pełnej płynności, teraz tego nie widać.

 

Najgorsze jest to że do 3000 zł mamy tylko dwa sensowne urządzenia, w każdym razie nie znalazłem alternatywy a na coś realnie lepszego trzeba już sporo dołożyć i upłynniacza może nie być. Zastanawia mnie epson i jego szybkość, w teście wideo w jednej scenie z włączonymi ulepszeniami obraz był zauważalnie mniej płynny od tego generowanego przez benq.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jak powoli dochodzę do pełnej satysfakcji. Jakoś nie odczuwam potrzeby czegoś lepszego. No ale może od samego początku nie miałem wielkich wymagań. Chciałem kupić nawet coś taniego używanego. A projektor miał mi służyć jako zastępstwo do telewizora jak mi rodzina zajmie telewizor. Z tego co wyszło jestem w 100 procentach zadowolony i jeszcze troszkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto chce malować niech przypomni wątek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i jeszcze tu się wczytajcie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by się ktoś pokusił o stworzenie wzoru na szarość ekranu. Parametry to wielkość ekranu i jasność projektora. Kolor szarego wyliczałoby się w procentach t.z. 0% to czarny 100% to biały. Jeżeli miałoby się uzyskać 80% szary to mieszałoby się 80% białej farby z 20% czarnej. Wiadomo że im jaśniejszy projektor tym ciemniejszy może być ekran. Czyli jasność projektora musi być w mianowniku. Teraz dochodzi do tego wielkość ekranu. Wiadomo że im większy ekran tym jaśniejszy musi być a więc musi być w liczniku. I to wszystko trzeba pomnożyć przez jakiś współczynnik i przez 100% Pytanie ile ma wynosić ten współczynnik.

 

Właśnie się zastanowiłem i chyba ważna jest powierzchnia ekranu a nie jego szerokość a więc szerokość trzeba podnieść do kwadratu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi przyszła srebrna farba akrylowa. Eksperymenty zacząć czas..

ze srebrem alu trza bardzo uważać - robią sie giga hotspoty na środku ekranu -

ja bym wziął tą tikurilla - może w wersji nieco ciemniejszej niż sama tiku zaleca do ekranów

 

jak chcesz mieszać srebrną farbę z innymi koniecznie przeczytaj wątki o ekranie Black Widow -

to co zapodałem na jutubie powyżej i wątki z tym związane - dużo podpowiedzi jak to zrobić i co mieszać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc spróbowałem na kawałku MDFu. Abstrahując od hotspota którego się nie da ocenić na tak małym kawałku płyty to przy stosowaniu farby srebrnej występuje jeden mały problem. Każda najmniejsza nierówność, każde włókno MDFu jest ekstremalnie widzialne bo jest albo czarne gdyż odbija światło w innym kierunku albo ekstremalnie białe bo akurat odbija światło prosto w oczy. Jeżeli taki ekran miałby działać to powierzchnia musiałaby być idealnie gładka. Na razie próbowałem ściemnić srebrną farbę przy pomocy czarnej. Efekt jest wyraźnie widoczny. Ciemne miejsca są tak ciemne jak na rolecie z Ikei a białe tak białe jak bez rolety. Gdyby nie te wszystkie włókna MDFu które psują całość. Następny krok to muszę pomalować jakąś płytę gładko laminowaną a następny to zmieszać Farbę srebrną z szarą ażeby uzyskać określony stopień odblaskowości.

 

Na jednym zdjęciu porównanie z roletą jak rozjaśnia światła a na drugim zdjęciu porównanie z białą ścianą jak ściemnia cienie. Na zdjęciu tego nie widać ale biały się nieprzyjemnie mieni i jest bardzo niejednorodny w porównaniu do ściany i rolety.

 

A więc sama zasada działania się sprawdza. Trzeba tylko zlikwidować to mienienie i nierównomierność. Na nierównomierność gładka powierzchnia plus dodatek matowej szarej farby żeby zmniejszyć efekt odbicia srebrnej farny.

 

Dodam tylko że to kółko ma dokładnie taki sam odcień szarego jak roleta tylko że pod światło działa odblaskowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13669-0-25831800-1481899289_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysieK, proponuje żebyś założył osobny temat o malowaniu ekranu DIY.

Jestem ciekaw efektów.

Sam też kiedyś próbowałem różne mieszanki na ekran ALR.

Najpierw z aluminium, później z lak. perłowym.

Aż w końcu najlepszy efekt dał ... szary satynowy dulux.

 

Co do projektorów, to uważam że jednak interpolacja klatek robi różnice.

Komfort oglądania jest zupełnie inny przy płynnym obrazie.

Z tych tańszych (nowych) to wtedy chyba tylko ten Epson.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Epson. Szkoda bo jeżeli chodzi o samą "analogowość" obrazu to BenQ był lepszy. Ale epson ma faktycznie jaśniejsze kolory co też nie jest bez znaczenia gdyby nie ten czarny. Nie próbowałem BenQ na rolecie ale podejrzewam że czarny byłby nie gorszy w dzień niż w moim telewizorze. Generalnie jeżeli nie biorąc pod uwagę czarnego to oba projektory mają tak samo dobry obraz statyczny tylko że inny. Epson ma intensywniejsze lepsze kolory a BenQ jest bardziej naturalny. Jednak jak się włączy upłynniacz w Epsonie To BenQ zostaje daleko daleko w tyle. To wygląda na ekranie tak realnie

Na BenQ była jedna wielka dygawica która psuła cały efekt.

 

Szczególnie te najazdy kamery nad górami na epsonie wyglądają tak jakby się tam naprawdę było.

 

A co do farby to mi chyba żona nie pozwoli pomalować ściany w sypialni na tak ciemno szary i do tego jeszcze lekko srebrny. Mimo to z samej ciekawości i dlatego że farby już mam będę próbował dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BenQ była jedna wielka dygawica która psuła cały efekt.

zgrałem materiał w 1080 i stwierdziłem że wygląda fajnie, zupełnie inaczej niż na TV.. a żadnego dygotania nie było, obraz bardzo płynny, nie zauważyłem utraty ostrości przy dynamicznych scenach. Generalnie bajka.. nigdy nie widziałem materiału 60fps dlatego takie małe wow.

 

YT nie ma synchronizacji dlatego był pokaz slajdów, w filmie jest ok tzn są lekkie utraty ostrości ale to tylko w 24fps i też nie wiadomo czy to benek czy kamera. Po za tym pamiętaj że w teście wideo mimo interpolacji epson miał gorszą płynność obrazu niż 1070.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epson 5300 upłynnia o ile się nie mylę do 120 Hz. Ja w Youtube musiałem zablokować odtwarzarkę HTML bo strasznie przycina. Odtwarzam z Flasha. W bezpośrednim porównaniu jest znaczna różnica. Zarówno w ostrości jak i w płynności. Epson jest dużo dużo lepszy na 24p ale w materiale 60Hz też widać różnicę na korzyść Epsona dlatego mu tą słabą czerń wybaczę. Zresztą na rolecie czerń po ciemku jest lepsza niż w BenQ na białej ścianie. Ciemny ekran jednak daje bardzo dużo.

Podejrzewam że BenQ na rolecie czarnego nie można by było odróżnić od reszty ekranu. Ale to tylko gdybanie bo roletę kupiłem po tym jak odesłałem BenQ. Jak ktoś ma biały ekran to Epson jest w zasadzie bezużyteczny w porównaniu do BenQ. Czarny jest szary a obraz jest nędzny.

 

Dlatego do do Epsona radzę szary ekran nawet do oglądania po ciemku i nawet w przystosowanym pomieszczeniu. Jest to po prostu konieczność.

 

Ma wystarczający zapas jasności nawet w ECO żeby sobie z szarym ekranem poradzić. Nie wiem tylko do ilu cali. Ja na dwu metrowej szerokości bez problemu oglądam w pochmurny dzień z odsłoniętymi oknami nie odczuwający dyskomfortu.

 

YT nie ma synchronizacji dlatego był pokaz slajdów, w filmie jest ok tzn są lekkie utraty ostrości ale to tylko w 24fps i też nie wiadomo czy to benek czy kamera.

Filmy 24P powinno się kręcić z migawką 1/50 sekundy żeby rozmazać ruch. Wtedy otrzymuje się efekt kinowy i nie ma dygawicy. Samo przerobienie 50p na 24p nie da efektu kinowego. Trzeba jeszcze rozmazać ruchome obiekty. Jak krawędzie ruchomych obiektów nie są ostre mniej wpada w oko skokowość ruchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia kupuje projektor by mi filmy we flashu i Yt nie skakały.. na teście wideo w temacie widać że epson + interpolacja ma taką samą płynność co w1070 (obu brakuje płynności , 7:40+) przy czym benq ma mniejszego laga. Nie mówię że epson jest zły ale ja mam strach kupić go do dywanu i psów (że o sypialni pełnej pyłów nie wspomnę). Upłynniacz na pewno daje ale Twoje testy to tak .. sorry.. jakbyś wszystko poprawnie zrobił to na epsonie obraz też będzie lepszy, interpolacja nie jest idealna.

 

efekt utraty ostrości nie ma nic wspólnego z migawką,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA dzieki za napisanie troche info natemat tego Epsona i Benq.

Ja aktualnie mam kase na taki projek jak sony jenak nie bede sie porywac w ciemno, tylko po nowym roku wezme dzien wolnego swoj projek pod pache i pojade na demo. Mam zamiar porownac do swojego tego budzetowego epsona potem ten lepszy lcd panasa i sony. Wybiore to co bedzie mi najbardziej odpowiadac jakosc/cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia kupuje projektor by mi filmy we flashu i Yt nie skakały.. na teście wideo w temacie widać że epson + interpolacja ma taką samą płynność co w1070 (obu brakuje płynności , 7:40+) przy czym benq ma mniejszego laga. Nie mówię że epson jest zły ale ja mam strach kupić go do dywanu i psów (że o sypialni pełnej pyłów nie wspomnę). Upłynniacz na pewno daje ale Twoje testy to tak .. sorry.. jakbyś wszystko poprawnie zrobił to na epsonie obraz też będzie lepszy, interpolacja nie jest idealna.

 

efekt utraty ostrości nie ma nic wspólnego z migawką,

..Panowie... zacznijmy od tego ,że aby porównywać jakość projektorów FHD należy im podać jak najlepszy materiał FHD z jak najlepszym bitreate, a jak wiadomo taki materiał to tylko z oryginalnych płyt blu-ray... np. film z referencyjną jakością obrazu i dźwięku pod tytułem "OBLIVION" ( " Niepamięć")...

...wypowiadanie się na temat obrazu i jego jakości korzystając z materiałów typu Youtube jest co najmniej nie na miejscu... pliki mkv nie są złe ( sam z nich czasem korzystam) ale gdybym miał się wypowiadać na temat , "ten czy ten projektor FHD lepszy" , to tylko ori BD... bo tutaj mamy pewność ,że jest to najgęstszy i najpewniejszy materiał źródłowy...i przy takim materiale projektor pokaże co naprawdę może bo dla tego materiału został stworzony......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BD trochę przesada bo nie jeden TV na tym ogląda ala YT to już jazda po bandzie.

 

Masę ludzi używa 1070 i sobie chwali więc niemożliwością jest by projektor posiadał takie wady. Po za tym powtarzam, prezentowany materiał z YT u mnie chodzi idealnie płynnie więc projektor jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia kupuje projektor by mi filmy we flashu i Yt nie skakały..

Akurat kupiłem projektor bo mam około 200 filmów i prawie wszystkie 24p. Nie wiem jak mają inni ale ja nie jestem wstanie oglądać bez upłynniacza. Może dlatego że przez ostatnie kilka lat oglądałem telewizor z upłynniaczem.

 

BD trochę przesada bo nie jeden TV na tym ogląda ala YT to już jazda po bandzie.

 

Masę ludzi używa 1070 i sobie chwali więc niemożliwością jest by projektor posiadał takie wady. Po za tym powtarzam, prezentowany materiał z YT u mnie chodzi idealnie płynnie więc projektor jest ok.

Wierz mi miałem w domu BenQ w1070+ i mam teraz Epson TW 5300. Jeżeli wyłączyć by upłynniacz to nie ma co wiele dyskutować wziąłbym w ciemno Benq. Jednak po włączeniu upłynniacza są to dwa całkowite światy. Zarówno płynność jak i ostrość obrazu w ruchu. Nie wątpię że ci działa płynnie a przynajmniej ci się tak zdaje. Dopiero po włączeniu upłynniacza wiesz że ci się zdaje. Nie zapomnij że ten materiał z Youtube ma 60 klatek. Przy 24P już nie jest tak różowo.

 

KrzysiekA dzieki za napisanie troche info natemat tego Epsona i Benq.

Ja aktualnie mam kase na taki projek jak sony jenak nie bede sie porywac w ciemno, tylko po nowym roku wezme dzien wolnego swoj projek pod pache i pojade na demo. Mam zamiar porownac do swojego tego budzetowego epsona potem ten lepszy lcd panasa i sony. Wybiore to co bedzie mi najbardziej odpowiadac jakosc/cena.

Szczerzę radzę samemu porównać zwłaszcza że jak kupujesz w internecie to można odesłać. Najlepiej w domu i w spokoju. Epsona nie ma co porównywać na białym ekranie bo to nie ma wiele sensu. Czarny jest za jasny.

 

efekt utraty ostrości nie ma nic wspólnego z migawką

Chyba nie za bardzo zrozumiałeś o co mi chodzi. Jest takie zalecenie akademii filmowej że długość naświetlania powinna być podwójną wartością ilości klatek. Jeżeli film jest nakręcany w 24 klatkach to otwarcie migawki powinno wynosić 1/50 sekundy. Robi się to celowo po to żeby rozmazać obiekty w ruchu. Podobnie jest z filmami 60 klatek na sekundę. Zalecane otwarcie migawki to1/120 sekundy. Każdy kto robił zdjęcia i ma o tym pojęcie wie że nie da się zrobić nieporuszonego zdjęcia w ruchu z migawką 1/50 sekundy. Jest nawet zalecenie że czas naświetlania robiąc zdjęcia z ręki na pełnoformatowym aparacie musi być krótszy niż odwrotność ogniskowej obiektywu. Czyli że jeżeli dla obiektywu o ogniskowej 50 mm zastosujemy migawkę dłuższą niż 1/50 sekundy to najprawdopodobniej zdjęcie poruszymy.

Do czego zmierzam. Oczywiste jest że jeżeli w kamerze zastosujemy 1/50 sekundy to nie ma mowy żeby obiekty poruszające się nie rozmazały. Jest to robione celowo żeby zminimalizować zjawisko juddera w filmach 24p. Po prostu jeżeli obiekt poruszający się jest trochę rozmazany to tak bardzo nie widać juddera. Wierz mi nie ja to wymyśliłem. Tak się po prostu robi filmy i jest to podstawa warsztatu kamerzysty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojade na demo ,tylko z szarym ekranem, bo taki mam. Chce zobaczyc kilka projkow w jeden dzien, wiec u siebie w domu nie dam rady.

Zostaje wycieczka.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.