Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki projektor do 600 Euro.


KrzysiekA

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ramowe - musi być idealnie gładka

Ta roleta z Ikei jest pod tym względem bardzo dobrej jakości. Ale od razu uprzedzam. Projektor musi być naprawdę jasny. Jeżeli nie przeszkadza ci Judder i efekt tęczy to BenQ th681 jest do tego celu idealny. W Smart Eco jest prawie tak samo jasny jak w normalnym trybie lampy ale za to jest o wiele cichszy i do tego ma bardzo dobry kontrast. No i wtedy nie masz już żadnych kompromisów jeżeli chodzi o jasność obrazu i kontrast.

 

Lata temu, obraz z poprzedniego projektora oglądałem na szarej płycie. Było całkiem nieźle.

Teraz według wszystkich obliczeń obraz na białej ścianie jest za jasny, ale ten za jasny obraz się wszystkim podoba :)

Zostaję przy białej :) Tym bardziej, że to i tak tylko jakieś tymczasowe rozwiązanie.

A jaki masz projektor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie jest wystarczająco jasny chociaż luminancja koloru w DLP jest trzy razy mniejsza niż w LCD ale czy to ma aż tak duże znaczenie? Miałem BenQ w1070+ ale niestety nie próbowałem na rolecie. Generalnie obraz bardziej podobał mi się na BenQ gdyby nie judder. A w jakim trybie lampy oglądasz? Może ECO w BenQ jest ciemniejsze niż ECO w Epsonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w jakiś sposób zmierzyć jaki gain ma ta roleta. Wtedy można by jakimś kalkulatorem policzyc czy nadaje się do konretnego projektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak zaczynałem przygodę z kinową projekcją, pierwszym projektorem był prezentacyjny Epson o jasności 2000lux.

Kontrast był tragiczny, czerń świeciła, kolory blade, więc pokusiłem się o pomalowanie ściany gdzie odbywała się projekcja na ciemny szary.

Z tego co pamiętam obraz stał się dużo bardziej akceptowalny , czerń, nasycenie kolorów o kilka stóp do przodu. Oczywiście był też ciemniejszy, trzeba było oglądać w trybach wysokiej jasności.

Nie pamiętam jak było z odwzorowaniem barw, szczerze powiedziawszy nie zwracałem kiedyś na to uwagi, zachłyśnięty byłem wielkością, ale przy projektorach prezentacyjnych, bądź tanich kinówkach gdzie kontrast nie powala takie przyciemnienie ekranu daje dużo.

Piszę tutaj o użytkowaniu przy zgaszonym świetle. W dzień także sprawdza się lepiej, choć dalej nie akceptowalnie, by dało się taki obraz oglądać z przyjemnością ( szczególnie przy ciemniejszych scenach ).

 

Przy lepszych projektorach kinowych, takie patenty można sobie darować, lecz przy budżetowych warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak zaczynałem przygodę z kinową projekcją, pierwszym projektorem był prezentacyjny Epson o jasności 2000lux.

Kontrast był tragiczny, czerń świeciła, kolory blade, więc pokusiłem się o pomalowanie ściany gdzie odbywała się projekcja na ciemny szary.

Z tego co pamiętam obraz stał się dużo bardziej akceptowalny , czerń, nasycenie kolorów o kilka stóp do przodu. Oczywiście był też ciemniejszy, trzeba było oglądać w trybach wysokiej jasności.

Nie pamiętam jak było z odwzorowaniem barw, szczerze powiedziawszy nie zwracałem kiedyś na to uwagi, zachłyśnięty byłem wielkością, ale przy projektorach prezentacyjnych, bądź tanich kinówkach gdzie kontrast nie powala takie przyciemnienie ekranu daje dużo.

Piszę tutaj o użytkowaniu przy zgaszonym świetle. W dzień także sprawdza się lepiej, choć dalej nie akceptowalnie, by dało się taki obraz oglądać z przyjemnością ( szczególnie przy ciemniejszych scenach ).

 

Przy lepszych projektorach kinowych, takie patenty można sobie darować, lecz przy budżetowych warto spróbować.

Na początku miałem BenQ z wyraźnie lepszym kontrastem i ciemniejszą czernią i w tym wypadku ekran mógłby być dużo jaśniejszy od rolety żeby uzyskać taki sam efekt. Oczywiście tylko po ciemku a nie w dzień. Niestety czarny nie jest najlepszy w projektorach LCD. Moim zdaniem biały ekran odpada całkowicie chyba że pomalowałbym faktycznie cały pokój na czarny a i tak nie jestem pewny czy efekt byłby satysfakcjonujący.

 

Powiem szczerze wolałbym DLP gdyby nie to że nie dostanie się takowego w rozsądnej cenie z dobrym upłynniaczem. Jedyną zaletą LCD w stosunku do DLP to kolory. Są zdecydowanie bardziej intensywne. W DLP za to obraz jest bardziej naturalny. Że tak powiem bardziej plazmowy. No i oczywiście kotrast wyraźnie lepszy.

 

A więc mniej więcej określiłem gain rolety. Zrobiłem to w sposób pokazany na zdjęciu poniżej. Okazało się że nie jest aż tak ciemno. Roleta ma około 0,5.

 

A więc żeby uzyskać taką samą jasność jak na białym ekranie projektor musi mieć dwa razy więcej lumenów. Czyli jeżeli ktoś ma projektor 1500 lumenów to żeby mieć taką samą jasność na rolecie potrzebuje 3000 lumenów. BenQ BENQ TH681 ma 3300. W trybie Smart Eco nie jest tak bardzo głośny a niewiele ciemniejszy niż 3000 lumenów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jak to jest z jasnością w moim przypadku przy pomocy kalkulatora. Zalecana jasność to 16fL, niektórzy twierdzą że lepiej jest przy 22fL a jeszcze niektórzy twierdzą że wystarczy 8 fL. Szczerze mówiąc nie wiem skąd ludzi biorą te liczby ale jest to nie istotne. Musiałem liczyć na gainie 1 i wynik podzielić prze dwa bo kalkulator nie jest wstanie policzyć dla gain niższego niż 0,7. Wyszło mi 14fL dla trybu lampy ECO dla ekranu 90 cali a więc dla rolety. Jak widać roleta sobie radzi. Potwierdza to też moją opinię że lepiej by było włączyć normalny tryb lampy bo wtedy uzyskuję jasność 21 fL a więc górną zalecaną jasność. Wtedy już nie ma się naprawdę do czego przyczepić poza oczywiście głośnością projektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Policzyłem też jakby bylaby jasność na MS przy 120 calach zakładając że MS ma gain 1.2 jak to znalazłem na stronie producenta. Wyszło mi że MS przy 1500 lumenach a więc w trybie ECO miałby 19 fL (roleta ma 14 fL) a więc byłby trochę jaśniejszy niż roleta przy 90 calach. Różnica nie jest duża ale jednak jest.

 

Trudno powiedzieć który ekran miałby lepszy kontrast.

post-13669-0-52247200-1489146246_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw gain'u takiej rolety.

Jednak z tego co wiem, bez luksomierza, a najlepiej miernika luminancji się tego nie określi.

Lepiej trochę przystopować z tymi wyliczeniami, żeby kogoś nie wprowadzić w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw gain'u takiej rolety.

Jednak z tego co wiem, bez luksomierza, a najlepiej miernika luminancji się tego nie określi.

Lepiej trochę przystopować z tymi wyliczeniami, żeby kogoś nie wprowadzić w błąd.

Myślę że masz rację ale w wypadku ekranów odblaskowych. Myślę że w wypadku gdy ekran odbija światło równomiernie we wszystkich kierunkach gain zależy tylko od stopnia szarości ekranu. Ekran odblaskowy może być ciemniejszy niż biały ekran a mimo to może mieć wyższy gain niż biały ekran czyli będzie "świecił" jaśniej niż biały ekran.

 

Ale dobrze że na to zwróciłeś uwagę. Każdy ma swój rozum i powinien sam ocenić czy kierować się tym co napisałem czy nie.

 

Może jeszcze inaczej. Porównanie jasności laptopa z ekranem IPS ustawionym na najjaśniejszy obraz z projektorem którego lampa pracuje w trybie normalnym. Normalnie wieczorem trochę ściemniam laptopa bo trochę razi. Niestety nie byłem wstanie ustawić ostrości na oba ekrany no ale to chyba nie jest potrzebne do oceny jasności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13669-0-11683900-1489156856_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia ładne.

Cenię ludzi zaradnych i z pomysłem.

Ale trochę się pogubiłem.

Czy możesz powiedzieć, jak w domowych warunkach udało się wyliczyć te 0.5

Mnie uczono, że jedyną rzeczą która wiadomo że ma wartość gain równą 1 jest powierzchnia siarczanu baru.

Wszystkie inne trzeba mierzyć.

Ale to było już jakiś czas temu, a świat idzie do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Wziąłem papier fotograficzny który jest dosyć jasny, jaśniejszy od wszystkiego białego co mam i wydrukowałem na drukarce termosublimacyjnej pasy skali szarości. Następnie porównałem wydrukowany wzorzec z roletą.

Trudno powiedzieć jak to się do siarczanu baru ale nie sądzę żeby różnica była większa niż kilka procent zwłaszcza że to papier fotograficzny Canona. Owszem cała procedura obarczona jest dużym błędem ale sądzę że gain rolety mieści się w zakresie 4,5 a 5,5 bo roleta ma odcień paska który ma 50% szarości. Podstawowe pytanie na ile gamma na wydruku odbiega od wzorca bo tam mógłby się wkraść największy błąd.

 

Ale tu nie chodzi żeby z tego strzelać tylko mniej więcej oszacować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak się tego nie da zrobić.

Nie wiadomo jaki gain ma biała kartka, czy biała roleta.

Składają się na to kolor jak i powierzchnia.

Np. najbiejszy biały odbije tylko jakieś 85% światła.

Ani kartka, ani roleta nie mają idealnie "równomiernej" powierzchni.

Wzornik powinien być LRV, który jest inny niż skala szarości.

O domowej drukarce nie wspomne.

Tu 0,15 tam 0,25 i na koniec wychodzi +/- 0,4

 

Tak czy inaczej, widać że w małym pomieszczeniu roleta się sprawdza.

I o to chodzi w budźetowym kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak się tego nie da zrobić.

Nie wiadomo jaki gain ma biała kartka, czy biała roleta.

Składają się na to kolor jak i powierzchnia.

Np. najbiejszy biały odbije tylko jakieś 85% światła.

Ani kartka, ani roleta nie mają idealnie "równomiernej" powierzchni.

Wzornik powinien być LRV, który jest inny niż skala szarości.

O domowej drukarce nie wspomne.

Tu 0,15 tam 0,25 i na koniec wychodzi +/- 0,4

 

Tak czy inaczej, widać że w małym pomieszczeniu roleta się sprawdza.

I o to chodzi w budźetowym kinie.

Może i masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysieK, proponuje żebyś założył osobny temat o malowaniu ekranu DIY.

Jestem ciekaw efektów.

Akurat natknąłem się na twój wpis i sądzę że to chyba dobry pomsył. Myślę że wrócę do tematu malowania ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba na na matowym szkle. Zbyt duży odblask a więc musze pół na pół zmieszać z szarą farbą. Niestety dalej stuktura jest mocno widoczna chociaż nie aż tak bardzo jak na MDFie. Jak będzie mniejszy odlblask powinno być mniej widoczne.

 

I zdjęcie do tego.

 

A tak to wygląda na tle jasnej ściany(nie białej).

 

Myślę że cała sztuka polega na odpowiednich proporcjach farby szarej i srebrnej. Jak na razie to na pewno jest stanowczo za srebrna ponieważ ekran zmienia jasność nawet jak przesunę się o pół metra. Na pewno będzie miał paskudnego hotspota.

Jak się nie będzie tak bardzo świecił jak psu jaja na wiosnę to też nie będzie tak bardzo widać struktury. Przynajmniej tak mi się zdaje.

 

Tu widać jak paskudnego ma hotspota.

 

Najpierw spróbuję z szarą farbą pół na pół. Powinno pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13669-0-78070200-1489337070_thumb.jpg

post-13669-0-10971400-1489337081_thumb.jpg

post-13669-0-03446800-1489337092_thumb.jpg

post-13669-0-02766000-1489337861_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam. Ma ktoś może Epsona TW6700. Nabrałem ochoty na lepszy i przede wszystkim jaśniejszy projektor? Zastanawiam się czy nie kupić. Jak ten projektor sprawdza się w praktyce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze za pare setek wiecej mona juz nabyc uzywany sony hw55...

Nieaktualne już kupiłem. Kosztował dwa razy więcej niż TW 5300 ale obraz ma chyba ze trzy razy lepszy. Czarny jest czarniejszy niż w TW5300 i to dużo, za to biały jest dużo jaśniejszy. Generalnie jest dużo jaśniejszy i do tego o wiele cichszy. Poza tym przysłona nie wydaje żadnych dźwięków i reaguje szybciej. Jedyny problem zoom mi za bardzo nie pasuje. Mam paski 5 cm po prawej i lewej stronie. Za bardzo się tego nie spodziewałem. Zastanawiam się co z tym zrobić. Zastanawiałem się czy nie kupić soczewkę do okularów taką z -0.5 i przykleić przed obiektywem. Sony byłby dla mnie za ciemny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem zoom mi za bardzo nie pasuje. Mam paski 5 cm po prawej i lewej stronie. Za bardzo się tego nie spodziewałem.

Czyli obraz nie zapełnia całej powierzchni ekranu 16:9? Trochę to byłoby dziwne... albo masz niestandardowy ekran albo z tym projem coś nie tak.

 

Zastanawiałem się czy nie kupić soczewkę do okularów taką z -0.5 i przykleić przed obiektywem.

Co za pomysł :) Gdyby tak się dało to pewnie co drugi tak by sobie robił dodatkowego zooma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za pomysł :) Gdyby tak się dało to pewnie co drugi tak by sobie robił dodatkowego zooma.

Sprawdzałem okularami. Działa. Nie wiem tylko czy nie pogorszy mi to ostrości. Ja mam okulary z cylindrami to mi rozmyło obraz w jednym kierunku ale bez cylindrów powinno działać w każdym bądź razie -0,5 z cylindrem powiększyło mi obraz o jakieś 20 cm na szerokość. Soczewka do okularów nie kosztuje majątku to spróbuję. Zastanawiam się tylko jak to elegancko przymocować do obiektywu. Co do nie zapełnienia ekranu to na szczęście mam bez ramek i jak z soczewką nic nie wyjdzie to i tak bardzo nie przeszkadza ale to było dla mnie duże zaskoczenie. Nie sądziłem że jest taka duża różnica w zoomie. Tak w ogóle to chciałem na ścianie pod ekrane wymalować drugi ekran większy i jaśniejszy do filmów 3D ale nici z tego jak mi zooma nie starcza. Projektor stoi w odległości 2,5 metra od ekranu i tw 5300 mogłem rozciągnąć na ponad 210 cm szerokości a ten tylko na 190 cm. Ale za to w drugą stronę chyba można go o wiele więcej zmniejszyć tylko że mi to nie potrzebne. Myślę że projektor wymaga kalibracji a przynajmniej gamma bo przy kontrastowych scenach prawie nie widać szczegółów w cieniach bo światła rażą. Poza tym wydaje mi się że biały jest trochę za niebieski. Ma może ktoś ten projektor i go kalibrował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle doprałeś model projektora do swoich warunków - nie sprawdzałeś w kalkulatorze?? Masz za blisko proj ekranu. Nie możesz po prostu odsunąć projektor dalej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle doprałeś model projektora do swoich warunków - nie sprawdzałeś w kalkulatorze?? Masz za blisko proj ekranu. Nie możesz po prostu odsunąć projektor dalej?

Projektor ma zoom 1.6 a mój stary 1.2 to myślałem że jak ma większy zakres zoomu to będzie na pewno pasować. Tylko że on ma większy zakres ale w drugą stronę. Poza tym projektor jest głębszy przez co obiektyw przesunął się o pięć centymetrów do przodu. Ale nie jest aż tak źle. Trzeba będzie się przyzwyczaić. Dobrze że ma Lens Shift to nie trzeba korygować bo by był jeszcze mniejszy. Tak to mniej więcej wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu zrozumiałem, że obraz masz ściśnięty tylko w poziomie co byłoby dość dziwne. U Ciebie jest zwyczajnie mniejszy zoom. Na te współczynniki nie ma co patrzeć... wszystko trzeba sprawdzać w kalkulatorze, bo czasem można się zdziwić.

 

Przy tak ciemnym ekranie wcale się nie dziwię, że nie masz detali w cieniach. Jak ja na początku wyświetliłem obraz na prawie czarnej ścianie to ledwo cokolwiek było widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu zrozumiałem, że obraz masz ściśnięty tylko w poziomie co byłoby dość dziwne. U Ciebie jest zwyczajnie mniejszy zoom. Na te współczynniki nie ma co patrzeć... wszystko trzeba sprawdzać w kalkulatorze, bo czasem można się zdziwić.

 

Przy tak ciemnym ekranie wcale się nie dziwię, że nie masz detali w cieniach. Jak ja na początku wyświetliłem obraz na prawie czarnej ścianie to ledwo cokolwiek było widać.

To ściśnięcie to chyba źle opisałem. Chodziło mi o to że obraz jest mniejszy od ekranu.

Znalazłem test tego projektora i wynika z niego że gamma jest różna dla różnych jasności. Podciągnąłem gammą i teraz cienie są O.K. Zresztą miałem BenQ W1070 + i miał podobny problem czyli cienie za ciemne. Z tego co wynika z testu to gamma jest różna dla różnych jasności i wypadałoby projektor skalibrować.

Generalnie jestem zadowolony chociaż do paru rzeczy mógłbym się przyczepić. Mam wrażenie że ostrość obiektywu jest gorsza niż w tw5300 może z powodu większego zoomu i bardziej rozjechana jest zbieżność kolorów. W tym projektorze można to skorygować aczkolwiek nie wiem na ile to prawidłowo działa. Podobno trwa to ponad godzinę to na razie sobie odpuszczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem coraz bardziej zadowolony. Na początku zawsze szukam dziury w całym a potem mi przechodzi ale w dzień mnie ten projektor zupełnie przekonał. Można używać zamiast telewizora a ponieważ mam okno po zachodniej stronie to nawet nie muszą go zasłaniać kontrast w dzień jak na projektor zajebisty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13669-0-57980700-1509967804_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epson tw 6700.

a mógłbyś nagrać głośność proja -

tak z bliska od 1 metra do 0,3 m -

tam i z powrotem - aby można się było zorientować

jak głośny jest - w wielu opisach jest że cichy - ale inne epsony (5xxx) mają z tym pewne problemy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś nagrać głośność proja -

tak z bliska od 1 metra do 0,3 m -

tam i z powrotem - aby można się było zorientować

jak głośny jest - w wielu opisach jest że cichy - ale inne epsony (5xxx) mają z tym pewne problemy

...cichy...to określenie względne.... zależy z czego się przesiada lub co się wcześniej słyszało. ... są projektory przy których każda inna maszyna jest nie cicha... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.