Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki projektor do 600 Euro.


KrzysiekA

Rekomendowane odpowiedzi

Odtwarzacz nie może ci przestawić częstotliwości odświerzania karty bo nie ma prawa dostępu do sterowników tej karty. To można zrobić jedynie z poziomu systemu.

 

No chyba że ty masz taki wspaniały odtwarzacz. Napisz który to potrafi. A ja sprawdzę w właściwościach z jakim odświeżaniem działa karta przy materiale filmowym 24p.

Każda aplikacja może uzyskać dostęp do zasobu, co najwyżej o niego zapyta, widocznie gry też nie mogą zmieniać ustawień karty.. toć nowość.

 

Jako odtwarzacza używam mini dystrybucji linuxa, w produktach MS wypróbowałbym aplikacje klasy KODi, Jriver. Pomoc znajdziesz w dokumentacji, ja nie sprawdzę bo mój monitor nie schodzi poniżej 60hz.

 

~2:50

 

To kolega powinien wiedzieć. Częstotliwości to się podawało w komputerze na wyjściach analogowych.

a teraz co ustawiasz ? ilość klatek ? natężanie prądu czy PPI ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Maksymalna rozdzielczość w trybie cyfrowym 7680x4320@60Hz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

HDMI 1.4 UHD 4K jednak przy niższym odświeżaniu obrazu na poziomie 30Hz (3840 x 2160 pikseli)

HDMI 2.0 przy 60hz

 

BenQ

maxresdefault.jpg

 

monitor:

62_1240481847.jpg

 

grafika

nvidia.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że dyskusja czy odświeżanie 60 Hz to 60 klatek na sekundę wydaje mi się trochę jałowa. Każdy to wie że 60 Hz to 60 klatek na sekundę. O przepraszam nie każdy. Kolega tego najwyraźniej nie wie skoro chce to dogłębnie przedyskutować. Tylko że dla mnie taka dyskusja to jak dyskusja nas zawartością cukru w cukrze.

Mam nieodparte wrażenie że kolega chciałby się trochę potarmosić. Nie wiem czy dla sportu czy ma kolega problemy z tłumioną agresją. W zasadzie mnie to nie obchodzi.

Chciałbym tylko kolegę poinformować że nie jestem zainteresowany zadymą w moim temacie. Jak kolega napiszę coś konstruktywnego to z chęcią się z kolegą wymienię myślami ale nie mam zamiaru dyskutować nad tym co oznacza 24p bo to oczywistość nad oczywistościami i zwykła strata czasu.

A więc informuję kolegę że zaczepki będę ignorował co nie oznacza że będę ignorował kolegę. Jak kolega coś mądrego napisze to z chęcią podyskutuję na ten temat.

Na dobry początek to mógłby kolega dać linka do jakiejś aplikacji do odtwarzania plików wideo która przestawia w karcie graficznej ilość klatek na wyjściu taką samą jak w materiale wideo. Ja osobiście takiej pod Windowsa nie znam ale może mało znam.

 

Kolega sugerował że takową zna. Powiem szczerze że byłbym wdzięczny za taką informację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trzy filtry fotograficzne magenta do korygowania zielonego odcienia. Taki mam na lampie. Filtry mają 5, 10 i 15 %. W sumie składając filtry mogę uzyskać od 5 do 30% korekcji co 5%. W sumie zapłaciłem 13 Euro. Porównując to do gotowego filtra to wyjątkowo tanio. Zastanawiam się tylko jak ja to przymocuje do projektora. Sam ciekaw jestem co z tego wyniknie. Kolorymetr mam to powinienem ustawić dosyć dokładny biały. Ewentualne niedokładności filtra można skorygować już w ustawieniach projektora ale nie trzeba będzie korygować aż tak dużo jak teraz. Ciekaw na ile mi to

podniesie kontrast.

Tak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer wysyła sygnał na wyjście HDMI a tel literki w formacie to nie częstotliwość tylko ilość klatek. To kolega powinien wiedzieć. Częstotliwości to się podawało w komputerze na wyjściach analogowych.

Powiem szczerze że dyskusja czy odświeżanie 60 Hz to 60 klatek na sekundę wydaje mi się trochę jałowa. Każdy to wie że 60 Hz to 60 klatek na sekundę. O przepraszam nie każdy. Kolega tego najwyraźniej nie wie skoro chce to dogłębnie przedyskutować. Tylko że dla mnie taka dyskusja to jak dyskusja nas zawartością cukru w cukrze.

Nie rób z ludzi idiotów.... bo sie na tym przejdziesz.

 

Mam nieodparte wrażenie że kolega chciałby się trochę potarmosić

sory, jestem hetero.

 

Na dobry początek to mógłby kolega dać linka do jakiejś aplikacji do odtwarzania plików wideo która przestawia w karcie graficznej ilość klatek na wyjściu taką samą jak w materiale wideo. Ja osobiście takiej pod Windowsa nie znam ale może mało znam.

w produktach MS wypróbowałbym aplikacje klasy KODi, Jriver

KODi sprawdziłem przez d-sub na laptopie, działa bez problemu. MPC / MPC-HC podobnie

 

media player classic chyba znasz....

link do kodi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zrobienie środowiska pod wideo to kwestia kupna byle jakiego pena czy karty i możesz się bawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODi sprawdziłem przez d-sub na laptopie, działa bez problemu. proszę link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki. Kodi już zainstalowałem. Na laptopie nic się nie da przełączyć bo laptop ma tylko 60p. Musze sprawdzić jak to wygląda na projektorze ale to nie dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się lubisz bawić i masz czas to MPC-HC i sprawdzenie silników renderowania, zobaczyć który najbardziej odpowiada, sprawdzić możliwości i konfiguracje, poznać temat. Nauczyć się wykorzystywać możliwości PC zwłaszcza jeśli masz trochę "krzemu" w obudowie.

 

MPC może być dla Ciebie poręczniejszy, KODI to typowe media center..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w MPC wygląda to identycznie. Jak widzisz aplikacja ma dostęp do karty / sterownika i może zmienić zakres RGB, odświeżanie, podstawić plik kalibracyjny (LUT) itd. Jak już pisałem zacznij od podstaw. Bez filozofowania bo wymyślasz kwadratowe koło od nowa

 

jeśli mowa o drgawkach to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mi dzis na oryginalnej 10 MPC przestał działać po uruchomieniu logo sie pojawia i nic

u mnie podobnie, kiedyś znalazłem coś takiego i działa, sprawdź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się lubisz bawić i masz czas to MPC-HC i sprawdzenie silników renderowania, zobaczyć który najbardziej odpowiada, sprawdzić możliwości i konfiguracje, poznać temat. Nauczyć się wykorzystywać możliwości PC zwłaszcza jeśli masz trochę "krzemu" w obudowie.

 

MPC może być dla Ciebie poręczniejszy, KODI to typowe media center..

Kodi znam z Raspberry Pi. Jako media center faktycznie dobry. Na Windowsa nie najwygodniejszy. Spodobał mi się się ten Splash z powodu ustawienia Light Boost. Upłynniacz w zasadzie w odtwarzaczu nie jest mi potrzebny i powiem szczerze ten w Splash dupy nie urywa. Straszne artefakty. Ale jak mi się zdarzy coś obejrzeć na laptopie to lepiej tak niż bez upłynniacza. Przydałby się jakiś odtwarzacz który ma dynamiczny kontrast czyli zmienia ustawienia kontrastu w zależności od treści. Przy scenach ciemnych mógłby trochę podciągać kontrast a w jasnych zmieniać na normalny żeby nie przepalało świateł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w MPC wygląda to identycznie. Jak widzisz aplikacja ma dostęp do karty / sterownika i może zmienić zakres RGB, odświeżanie, podstawić plik kalibracyjny (LUT) itd. Jak już pisałem zacznij od podstaw.

Powiem szczerze że nie wiem do czego to wszystko miałoby być mi potrzebne. W końcu to tylko odtwarzacz. Jakiejś dużej różnicy w jakości video pomiędzy poszczególnymi odtwarzaczami nie widzę. Jak już pisałem coś takiego jak dynamiczny kontrast byłby fajny. Już nawet bym sobie ręcznie przestawił odświeżanie na wyjściu karty bo jakoś mi to w szczególny sposób nie przeszkadza gdyby odtwarzacz miał zamiast tego dynamiczny kontrast. Problemów z płynnością też nie mam żadnych. Ewentualnie odtwarzacz mógłby mieć ustawianie gammy bo w moim projektorze nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziarno nie jest artefaktem a jego ilość w znacznej mierze zależy od karty. Ale tak splash generuje dość mizerny obraz.

 

W końcu to tylko odtwarzacz. Jakiejś dużej różnicy w jakości video pomiędzy poszczególnymi odtwarzaczami nie widzę

MadVR nie jest odtwarzaczem !!! a różnica jest bezdyskusyjnie zauważalna nawet przez amatora. W dziale pc-audio miałeś bardzo długi temat o HTPC nie zabrakło porównania odtwarzaczy.

 

Opanowałeś hz, okazało się że odświeżanie w cyfrowym świecie też istnieje, najwyższy czas zacząć odróżniać odtwarzacz od renderu wideo.

 

chroma%20upscampling%20comparison%201.png

 

b3IZb.jpg

 

maxresdefault.jpg

 

96dqtf.jpg

 

036cfcd4_Diagx2mVRJinc3.png

 

3f4c52d8_Diagx2mVRLanczos3AR.png

 

a363bac0_Diagx2mVRNN.png

 

3558b097_Diagx2mVRBilinear.png

 

dff29fdb_Diagx2mVRLanczos3.png

 

f4abed76_madVRLevel0.png

 

88634501_madVRLevel5.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opanowałeś hz, okazało się że odświeżanie w cyfrowym świecie też istnieje, najwyższy czas zacząć odróżniać odtwarzacz od renderu wideo.

Powiem szczerze że za bardzo mnie to nie interesuje. Schodzimy z tematu a tematem jest projektor a nie odtwarzacze. Dziękuje za wysiłek ale wolałbym wrócić do tematu głównego.

 

Jak kolega chce być pomocny to niech mi wklei linka do tematu o odtwarzaczach to sobie poczytam jak będę miał chwilę czasu. W moim wypadku dyskusja na temat odtwarzaczy jest bezprzedmiotowa bo na jednym wejściu hdmi będę miał podłączony odtwarzacz Fantec który ma tuner DVB-T a na drugim BR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli już poruszam temat co będę podłączał to wie ktoś może jak oglądać Netflixa na projektorze? Można przez komputer ale powiem szczerze jakość obrazu Netflixa na komputerze dupy nie urywa i komputer jako odtwarzacz nie jest najwygodniejszy. Brakuje przede wszystkim pilota.

 

Zastanawiam się czy to złącze USB w projektorze ma zasilanie 5V i czy pociągnie mi Raspberry Pi. Byłoby wygodnie żeby malina włączała się samo po włączeniu projektora. Wtedy rozwiązałoby się wiele problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przez komputer ale powiem szczerze jakość obrazu Netflixa na komputerze dupy nie urywa

sprawdzałeś aplikacje z windowsa ? może google chromecast ?

 

komputer jako odtwarzacz nie jest najwygodniejszy. Brakuje przede wszystkim pilota.

jest bardzo wygodny i szybki, pilotem może być wszystko.

 

Zastanawiam się czy to złącze USB w projektorze ma zasilanie 5V i czy pociągnie mi Raspberry Pi. Byłoby wygodnie żeby malina włączała się samo po włączeniu projektora. Wtedy rozwiązałoby się wiele problemów.

przecież komputer nie jest wygodny.. nie ma pilota.

 

minimum logiki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimum logiki...

Mam prośbę. Mógłby się kolega trochę opanować i zachowywać bardziej cywilizowanie.

 

jest bardzo wygodny i szybki, pilotem może być wszystko.

Nie jestem zainteresowany.

 

przecież komputer nie jest wygodny.. nie ma pilota.

Raspberry Pi jest sterowny pilotem urządzenia do którego jest podłączony przez HDMI. Nie wiem tylko czy pilot od projektora będzie sterował maliną. W każdym bądź razie na pilocie są przyciski do sterowania odtwarzaczem. Muszę po prostu podłączyć i sprawdzić. Dla mnie ważniejsze jest czy zasilanie z USB pociągnie prądowo Raspberry Pi. Nigdzie nie znalazłem ile prądu może dostarczyć to złącze. Pozostaje jedynie sprawdzić na żywca.

 

sprawdzałeś aplikacje z windowsa ? może google chromecast ?

Właśnie wyczytałem że chromecast ma maksymalnie 720p czyli raczej się nie nada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zainteresowany.

Zastanawiam się czy to złącze USB w projektorze ma zasilanie 5V i czy pociągnie mi Raspberry Pi. Byłoby wygodnie żeby malina włączała się samo po włączeniu projektora. Wtedy rozwiązałoby się wiele problemów.

czuje że dzień trzeba zacząć od flaszki..

 

BTW: podłącz telefon i zobacz czy się ląduje, ewentualnie zainstaluj soft który odczyta napięcie, dysk usb etc.

 

cf0e4bmfh4fa.gif

 

Raspberry Pi jest sterowny pilotem urządzenia do którego jest podłączony przez HDMI. Nie wiem tylko czy pilot od projektora będzie sterował maliną

CEC obecne, str 51 instrukcji...

 

Właśnie wyczytałem że chromecast ma maksymalnie 720p czyli raczej się nie nada.

standardowo ciągnie 1080, wersja ultra 4k..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam kolegi zaangażowanie. Kolega ściągnął instrukcję obsługi od mojego projektora, przeszukał ją, znalazł odpowiedni fragment i podał mi stronę. A mi się nie chciało rozpakować CD z instrukcją. Takich ludzi nam trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Chromecast. Sprytne urządzonko. Niestety niewiele da się ustawić jeżeli chodzi o sygnały wyjściowy. Można co najwyżej przestawić między 50 a 60Hz. Podobno można na Chromecast przesyłać sygnał przy pomocy KODI. Jak na razie mi się nie udało. Ale za to znalazłem App który obsługuje CDA. Gdyby jakoś jeszcze się udało wymusić 24p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Chromecast nie wspiera 24p. Inaczej mówiąc kupiłem bubla. Najgorsze jest to że w żadnej recenzji nie ma o tym ani słowa. Dopiero jak się wpisze w googlu 24p i Chromecast to można się o tym dowiedzieć. Jak to możliwe skoro większość filmów fabularnych zarówno w USA jak i Europie to 24p. Ręce opadają.

Wygląda na to że muszę się pogodzić z maliną. Podobno da się na niej odtwarzać Netflixa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że muszę się pogodzić z maliną. Podobno da się na niej odtwarzać Netflixa.

podobno... ja jeszcze nie wdziałem działającej wersji.

 

z netflixem wielu walczy i wywalczyć nie może, na zagranicznych forach nie widziałem sprawdzonego sposobu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc obejrzałem sobie film przy pomocy Chromecast. O dziwo przy ustawieniu na Chromecast na 60p da się oglądać. Jest płynnie i nie ma przycięć. Gdy ustawiłem na 50p co sekundę mam przeskok. Być może, ponieważ Chromecast jest na rynek amerykański, ma zaimplementowane uzdatnianie sygnału 24p do 60p. Pewnie to że projektor ma upłynniacz też coś daje.

W końcu poczułem się jak w kinie. Jednak duży ekran dużo daje. Roleta z Ikei przy zgaszonym świetle sprawdza się bardzo dobrze chociaż z chęcią miałbym jeszcze trochę zapasu jasności ale ogląda się naprawdę dobrze. Czarny jest naprawdę czarny mimo że w pokoju nie ściemniam do końca światła. Kupiłem ściemniacz żeby dostosować oświetlenie do oglądania. W zasadzie jeżeli chodzi o czarny to może konkurować z telewizorem LCD. Nawet wyłączyłem przysłonę bo tylko bzyczy. Przy końcowych napisach nie mam żadnego dyskomfortu jeżeli chodzi o czerń. Napisy są białe a tło czarne.

W końcu dotarło do mnie co to znaczy oglądać na projektorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarło do mnie co to znaczy oglądać na projektorze.

jeszcze tylko do końca zaciemnij pokój - czekoladowa farba na ściany i masz MAX :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak ciemnym ekranie nawet nie potrzeba. Dzisiaj obejrzałem sobie Horror. Na tak dużym ekranie w końcu nie jest nudny. Bez problemu mogę zaciemnić pokój bo we wszystkich oknach mam rolety i po ich spuszczeniu jest zupełnie ciemno. A malowanie ścian na brązowo to mi żona wybije z głowy wałkiem do ciasta.

 

Dzisiaj przyszły mi okulary. Niestety nie mam materiału 3D z prawdziwego zdarzenia. Działają dobrze mimo że za sztukę zapłaciłem 17 Euro z wysyłką. Nic nie miga, żadnych podwójnych konturów. Jak kogoś interesuje tutaj kupiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do telewizora nie ma powrotu. Zastanawiam się dlaczego tak długo się męczyłem oglądając na telewizorze. Tyle fajnych filmów zmarnowałem oglądając na małym ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e - do dobrego filmu nawet zwyczajnej rozrywki warto wrócić i kilka razy

 

M&M Smith na przykład u mnie - widziałem kupe razy

- a te słodkie ciule aktory dalej mnie bawią ;0)

choć to puste filmidło jak ciort...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że u mnie wypożyczalnia filmów padła. Obejrzałbym sobie kilka klasyków 3D n.p. Grawitację albo Edge of Tomorrow. Szczególnie ten ostatni podobał mi się w 3D i to na telewizorze. Wprawdzie siedziałem metr od ekranu ale inaczej 3D nie ma sensu. Na projektorze to byłaby zupełnie inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety - większość odleciała w niebyt -

w niektórych krajach są fajne wersje wysyłkowe - ale nie wiem czy długo pociągną przy tej szybkości internetu

ja mam mieć na wsi za jakieś 6 miesięcy 100Mb na światłowodzie

jeśli jakieś netflixy uciągną popyt na duży bitrejt czy 3D to żadne wypożyczalnie nie mają sensu

 

(nie komentuje sfer torentowych czy uplodowych bo to i etyka nieteges i jakość bardzo różna)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda bo w wypożyczalni film miałem za 1,6 Euro jak oddawałem w ten sam dzień. Miałem swego czasu Maxdom ale tam ceny za film były dużo wyższe szczególnie nowości. Wolałem pójść do wypożyczalni chociaż czasami nie chciało mi się filmu odwozić. Potem przerzuciłem się na seriale na Netflxie. (Chyba się pisze Netfliksie). Z wypożyczalni wtedy nie korzystałem to pewnie też z mojego powodu padła. Internet wywrócił wszystko do góry nogami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mieszkając 100 metrów od lasu, w wiosce gdzie żyje nie więcej niż 200 ludzi mam 250 Mbps z możliwością zmiany do 650 Mbps. Czasy faktycznie się zmieniły i na co dzień problem jest z dostępnością treści wysokiej jakości a nie internetem. Prawda jest taka, że nawet jeśli treści są dostępne, to wychodzi mi sensowniej kupić używany BD, bo płacenie za każde odtworzenie filmu to absurd. Telekomy zgodnie przewidywaniami zmieniają się z archaicznego modelu sprzedaży rozmowy na minuty, do sprzedaży medium jakim jest internet (patrz. VoIP). Ale przemysł filmowy trzyma się pazurami korzystnego dla siebie modelu, zaś osoby które się nie godzą, łatwiej policzyć za łamanie praw autorskich, niż zmienić model dystrybucji.

Do mnie Netflix nie przemawia, ale wynika to z tego, że oferta jest dyskusyjna. Zdarzy mi się jakiś serial zobaczyć ale bez przesady, stąd też podchodzę sceptycznie. Nie ukrywam że chętnie bym zapłacił 100 zł za jakiś podstawowy pakiet FHD na jedno urządzenie, ale wpisuję tytuł filmu wybieram ścieżkę dźwiękową, napisy i oglądam co chcę. Subskrybowanie kilku serwisów i opłacanie pojedynczych filmów to średni interes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak ciemnym ekranie nawet nie potrzeba. Dzisiaj obejrzałem sobie Horror. Na tak dużym ekranie w końcu nie jest nudny. Bez problemu mogę zaciemnić pokój bo we wszystkich oknach mam rolety i po ich spuszczeniu jest zupełnie ciemno. A malowanie ścian na brązowo to mi żona wybije z głowy wałkiem do ciasta.

ale ściany i sufit nadal odbijają światło.

 

Najgorsze że u mnie wypożyczalnia filmów padła.

u mnie podobnie...

 

Obecnie mieszkając 100 metrów od lasu, w wiosce gdzie żyje nie więcej niż 200 ludzi mam 250 Mbps z możliwością zmiany do 650 Mbps.

to masz wyjątkowe szczęście albo potężny overselling. W miastach często nie ma światłowodów a co dopiero wioski... w wielu rejonach genialny orange kładł linie miedziane. Często po miedziaku 10mbit jest problemem.

 

Do mnie Netflix nie przemawia, ale wynika to z tego, że oferta jest dyskusyjna. Zdarzy mi się jakiś serial zobaczyć ale bez przesady, stąd też podchodzę sceptycznie

ja tylko seriale.. ale i one się kończą gdybym nie miał za free to bym nie oglądał. Filmy wszystkie już widziałem albo nie są tego warte a jakość obrazu i dźwięku mimo wielu "pochlebnych recenzji" i głębokich analiz jest gorsza od BD. Ale np rodzicie.. coś tam sobie wieczorami oglądają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.