Skocz do zawartości
IGNORED

Burson Audio Supreme Sound V5i Dual


Zydelek

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem Staccato Audio OSC OpAmp,dostałem dziś informację że zostanie do mnie wysłana nowa wersja,pozwolę sobie wkleić treść e-maila który otrzymałem:

 

 

,,Wyślę Panu nowa wersję rev 1.1, której jeszcze nie mamy w ofercie. Będzie dostępna równolegle z obecną. Różni się tylko prądem wyjściowym i regulacją offsetu na wyjściu dla precyzyjnych rozwiązań i redukcji kondensatora odsprzęgającego w torze.

 

W karcie katalogowej jest pozycja OSC - czyli rozwiniecie OpenSound Current.

 

Wprowadzamy tę wersję dla posiadaczy przetworników ES9018. Niestety wersja OS pracuje tylko do -3dBFS w przypadku przetwornika ES9018. Mówimy tutaj o możliwości pracy za przetwornikiem jako konwersja I/V i dalej bufor.

 

Również w topowych CD różnych marek jest tendencja do stosowania kilku par tego samego przetwornika DAC np 4x na kanał. Wówczas również jest potrzeba zastosowania wersji OSC.

 

Na temat różnic w brzmieniu jeszcze się nie wypowiem, bo nie robiliśmy odsłuchów. Zakładam, że nie będzie, bo to tylko dołożona jedna para 2SK170 J-FETów na wyjściu"

 

 

Szykuje się bardzo ciekawe porównanie, Bursona V5 , Dexy Special Edytion oraz Staccato Audio OSC OpAmp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

To może nowy temat poświęcony temu opa? Też niedługo będę je miał na odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam tego od audiofeel.

Jest nowa wersja , która gra lepiej od starej.

W wielu przypadkach (miejscach) gra lepiej od Bursona.

Choć czasem lepiej sprawdza się Muses 02.

Trzeba wstawiać i próbować, i wybierać ten co najlepiej nam brzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

LME49990 nie wszędzie się sprawdzą, U mnie zagrały dość dobrze w słuchawkowcu za to w dacu mimo dobrej analityczności grały bardzo technicznie, tylko poprawnie.

OPA1642A zagrało o wiele bardziej wciągająco, z lepszą sceną, holografią i bardziej dojrzałym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasze LME49990 są gorące tak, że najwyżej 2 sekundy można je dotknąć? Moje takie były zarówno w CD jak i wzmaku Burson Lycan. Zasilanie jest "odsprzęgnięte", a napięcie zasilania +/-12V w Lycanie oraz +/-15V w CD. Tak samo jest z AD797 lub AD825. Inne opampy są letnie lub ciepłe, ale nie gorące. Teraz cieszę się opkami z sąsiedniego wątku, ale temat wysokiej temperatury LME49990 wciąż mnie nurtuje. Z LME49720 było to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

o moich przygodach z V5 można poczytać tu -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

od 08 bm ponownie gram na V5 w najnowszej wersji z dziurką w obudowie i radiatorami.

 

w/w DEXA-y bardzo fajne opa. Ale jak wróciłem do V5 od razu miałem wrażenie, ze jest milej. Za ok 2 tygodnie przymierzam się do ostatecznego starcia V5 vs DEXA.

Intrygujące są te polskie opki - czekam na info z odsłuchów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

czy ktoś z Was zakupił na odległość najnowsze bursony z tej aukcji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oferta wydaje się sensowna, ale mam trochę stracha, bo to olx i nie mogę odebrać osobiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś z Was zakupił na odległość najnowsze bursony z tej aukcji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oferta wydaje się sensowna, ale mam trochę stracha, bo to olx i nie mogę odebrać osobiście.

 

Oglądam tą ofertę od długiego czasu i też mnie kusi ceną. W DC components 1 szt. duala kosztuje 345.00 PLN a para 635,00 PLN. Kupiłem po jednej sztuce Vivid i Classic do porównań i chociaż mam paragon w razie reklamacji. Ciekawe jak ten sprzedawca zdobył je tak tanio? Nawet nie mam konta na OLX :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam tą ofertę od długiego czasu i też mnie kusi ceną. W DC components 1 szt. duala kosztuje 345.00 PLN a para 635,00 PLN. Kupiłem po jednej sztuce Vivid i Classic do porównań i chociaż mam paragon w razie reklamacji. Ciekawe jak ten sprzedawca zdobył je tak tanio? Nawet nie mam konta na OLX :)

Trochę z nim gadałem. Twierdzi, że w razie reklamacji u Bursona dowód zakupu nie jest potrzebny. Kostki ma tak tanio podobno stąd, że jakoś współpracuje z tą firmą, ponoć ma też ich wzmacniacze :/ Pisał mi jeszcze, że aktualnie zostało mu 14 sztuk vivid.

 

Możesz coś napisać o tym jak się ma vivid do classic? Sam się zastanawiam która wersja lepiej się u mnie sprawdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś napisać o tym jak się ma vivid do classic? Sam się zastanawiam która wersja lepiej się u mnie sprawdzi.

Vivid mam już chyba dobrze wygrzany i w mojej ocenie jest bardziej przejrzysty i szczegółowy od V5 z zachowaniem jego pozytywnych cech. Gdy porównuję go w Bursonie Lycanie z opkiem Staccato, to mam już wątpliwości, który lepszy. Classic jeszcze nie wygrzany, ale wstępnie mogę napisać, że to cieplejsze i bliższe granie, takie jakby analogowe, bez rozbierania dźwięku na czynniki pierwsze, relaksujące. Do bluesa i jazzu będzie chyba w sam raz. Ideałem byłoby połączyć brzmienie Vivid i Classic i wtedy Burson miałby dla każdego coś fajnego, choć te dwa opki w ofercie to już dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Podobnie recenzował różnice jakiś koleś na youtube. W zasadzie, to dlaczego nie połączyć tych dwóch bursonów w ten sposób, że jeden na bufor a drugi na wzmocnienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Podobnie recenzował różnice jakiś koleś na youtube. W zasadzie, to dlaczego nie połączyć tych dwóch bursonów w ten sposób, że jeden na bufor a drugi na wzmocnienie?

 

Gdy na wyjściu analogowym RCA w CD jest po jednym na kanał to wybór staje się trudny. Potrzebne są dwie pary na testy porównawcze, a to dużo kasy. Pytanie czy to przeżyją, bo V5 mi padły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 19.04.2018 o 19:20, meloman_123 napisał:

Trochę z nim gadałem. Twierdzi, że w razie reklamacji u Bursona dowód zakupu nie jest potrzebny. Kostki ma tak tanio podobno stąd, że jakoś współpracuje z tą firmą, ponoć ma też ich wzmacniacze :/ Pisał mi jeszcze, że aktualnie zostało mu 14 sztuk vivid.

 

Możesz coś napisać o tym jak się ma vivid do classic? Sam się zastanawiam która wersja lepiej się u mnie sprawdzi.

Czy ktoś kto zakupił te Bursony V6 na OLX może podzielić się spostrzeżeniami? oryginały - podróbki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, assassin11 napisał:

Czy ktoś kto zakupił te Bursony V6 na OLX może podzielić się spostrzeżeniami? oryginały - podróbki? 

Kupiłem kiedyś dwie sztuki. Grają tak jak te z oficjalnej dystrybucji. Nawet zdjąłem obudowy. Elektronika jest ta sama. Gdybym miał się do czegoś na siłę przyczepić, to naniesiony znak graficzny na obudowie, choć identyczny jak w oryginale, ma takie mikro kłaczki. Obie sztuki tak samo. Może tampon do nanoszenia druku był nieco brudny? Wielkość i kształt znaku są identyczne z oryginałem. Zapytam przy okazji, dlaczego chcesz właśnie te opampy kupić. Czy nie lepiej nowe Staccato OSH? Właśnie je otrzymałem i jeszcze nie wiem jak zagrają, ale jeśli tak jak poprzedni OSC, to nie mam pytań. V6 Vivid niby bardziej przejrzysty od V5, ale jakoś mnie nie przekonał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem kiedyś V5 dual od Dawida z olx. Wszystko w najlepszym porządku.

Służy mi do testowania w Prodigy Cube, CD Philips CD 753. Miałem już wszystkie od OPA2134 po Muses.

Bursony jak dotąd wypadają najlepiej. Chociaż po Cube to raczej nie można się za wiele spodziewać. Dobry do słuchania podczas serfowania w sieci.

Niedawno kupiłem też V6 Single jako zamienniki do OPA134P we wzm. lampowym słuchawk. SOHA III i tutaj Bursony pokazały na co stać ten wzmacniacz. Ciekawe czy te Staccato wypadłyby lepiej. Gdybym miał możliwość to chętnie bym wypożyczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, naczesany napisał:

Służy mi do testowania w Prodigy Cube, CD Philips CD 753.

Jeśli V5 przeżył w CD to cud. Może aplikacja mu służyła. W moim CD Pioneer PD-S904 na wyjściu RCA padły, raczej z przegrzania. Nie można tak po prostu wymieniać opampów "na pałę". Wiele opków było gorących, inne ledwie ciepłe. V6 Vivid jest gorący, ale daje radę, bo zdjąłem im obudowy. Na notach aplikacyjnych nie znam się, to testuję na "chybił trafił". OSH Staccato nie zmieścisz w SOHA MKIII. PCB jego podstawy ma wymiar 24,5x12,5 mm. Na pewno o coś zawadzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Takiego kupiłem. Zdjęcie jeszcze przed moją zabawą w testowanie OPA, kondensatorów itp.

Miałem też fabrycznego bez przeróbek (sprzedałem) więc mogłem porównać brzmienie obu.

O ile fabryczny grał tak sobie to ten powyżej brzmi bardziej rozdzielczo. Obawiałem się, że zabrzmi jasno, ostro, natarczywie to jednak nic z tych rzeczy. Zwłaszcza po wymianie kondensatorów na Nichicon KA i KSO Miflex na Silver Mica.

Brzmi powiedziałbym ciepło. Niestety nie radzi sobie zbyt dobrze z niskimi tonami. Tutaj chyba pewnych aspektów konstrukcji się nie przeskoczy. Pójdzie na sprzedaż (o ile znajdzie się podobny do mnie zapaleniec :)

W tym przypadku z V5 nic się złego nie dzieje.

23 minuty temu, slawsim napisał:

OSH Staccato nie zmieścisz w SOHA MKIII

Faktycznie z uwagi na wymiary chyba sobie odpuszczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, naczesany napisał:

Faktycznie z uwagi na wymiary chyba sobie odpuszczę.

Wszystko zależy od tego, czy radiatory masz od spodu czy nie. Jeśli tak, to jeden kond Wima przenosisz na spód i jest miejsce. Musisz to zmierzyć. Ja miałem radiatory na wierzchniej stronie, dlatego Bursony V5 weszły "na styk".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Coś takiego mam. Wimy trochę pochyliłem i Bursony "siedzą" (tutaj niestety niewidoczne).

Napięcia wg procedury regulacji i schematu mam 15V.

Jako elektrolity najlepiej sprawdziły się Nichicon KA do audio, sprzęgające od ruskich po VitaminQ.

Ostatecznie zostały ClarityCap CSA 680nF. Korci mnie żeby jeszcze jakoś podrasować ale chyba już nic z niego nie wycisnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, naczesany napisał:

Coś takiego mam. Wimy trochę pochyliłem i Bursony "siedzą"

Czyli masz tak jak myślałem. Wimy przenieś na spód PCB i OSH powinien się zmieścić. Możesz jeszcze żonglować lampami, to też daje ciekawe efekty, ale nie jest tanie. Bardzo dobrze mi grały Siemensy ECC88 i ECC801S. Poszukaj Marconi ECC81, piękne analogowe granie i rozdzielcza scena. Ten wzmak ma tylko jedną wadę. Zasilacz powinien być na oddzielnej PCB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Telefunkeny ECC81. Teraz Mullardy Ecc81, które biją na głowę Telefunkeny.

Myślisz, że z Marconi można jeszcze lepiej? Są na All..gro za 600zł

A Siemensy ECC801S NOS'y od bazodruta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, naczesany napisał:

Siemensy ECC801S NOS'y od bazodruta

Jedne i drugie są od Wieśka Bazodruta i ja od niego je kiedyś kupowałem. Jeśli masz jeszcze kasę na tą zabawę to kup Marconi. Miałem Mullardy, Siemensy, Raytheony itd. Te Marconi to zupełnie coś innego. Właśnie te, które wystawił Bazodrut. Na Ebay`u jest wiele innych, ale nie wiem czy tak zagrają. Tylko nie dzwoń do niego. Po prostu kup i słuchaj ich. Ja stroiłem ten wzmak pod HD-600 i gdyby miał oddzielny zasilacz, co daje większe możliwości modyfikacji, wróciłbym do niego. Nie zapomnij ustawić wzmaka pod te lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Z mojego doswiadczenia jest tak, ze Bursony akceptuja mniejsze napicie zasilania niz staccato. Znow z drugiej strony jak jest wiekszy prad to staccato bedaą lepsze, pomijajac ze maja ladnieszą barwę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.