Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup Dali


jarmat62

Rekomendowane odpowiedzi

 

Totalnie się nie zgadzam to własnie wstęga daje prawdziwy aksamit w górnych rejestrach. natomiast czy to jest naturalne granie to co innego

 

 

To samo Helicon góra najmocniejszym elementem jest jak mówił mistrz Joda

Sluchalem rubiconow z musical fidelity m6si i leema tucana 2 - w obu przypadkach dominacja sopranow byla wyrazna i w odbiorze nienaturalna - ale rozumiem ze takie cykanie sie komus moze podobac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem rubiconow z musical fidelity m6si i leema tucana 2 - w obu przypadkach dominacja sopranow byla wyrazna i w odbiorze nienaturalna - ale rozumiem ze takie cykanie sie komus moze podobac.

 

Jeśli słuchałeś piątek to może jakieś ziarno prawdy w tym jest. Też słuchałem serii 5 ale na innym wzmacniaczu. Wyraźnej dominacji sopranów nie było ale fakt dało się zauważyć delikatne przesunięcie w kierunku wysokich rejestrów. Ostatecznie kupiłem dwójki gdzie dźwięk jest absolutnie zrównoważony a dodatkowo bardziej odrywający się od głośników, z bardziej wysuniętą, czytelną średnicą. Dlatego osobiście uważam, że dwójki są ciekawszym rozwiązaniem niż piątki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli słuchałeś piątek to może jakieś ziarno prawdy w tym jest. Też słuchałem serii 5 ale na innym wzmacniaczu. Wyraźnej dominacji sopranów nie było ale fakt dało się zauważyć delikatne przesunięcie w kierunku wysokich rejestrów. Ostatecznie kupiłem dwójki gdzie dźwięk jest absolutnie zrównoważony a dodatkowo bardziej odrywający się od głośników, z bardziej wysuniętą, czytelną średnicą. Dlatego osobiście uważam, że dwójki są ciekawszym rozwiązaniem niż piątki.

To akurat byly 8. Skoro piszesz ze 5 maja wybujale wysokie i dla mnie 8 takowe maja to niczego innego nie spodziewam sie po reszcie z tym samym przetwornikiem. Ale tak jak napisalem - moze sie to komus podobac. A w koncu muzyka ma sie nam podobac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem rubiconow z musical fidelity m6si i leema tucana 2 - w obu przypadkach dominacja sopranow byla wyrazna i w odbiorze nienaturalna - ale rozumiem ze takie cykanie sie komus moze podobac.

No i nie ma tu sporu. Bo wszyscy 3 mówimy o tym samym. Jest wyraźna ale nie ostra. Dominująca, tak.

W Epiconach i Heliconach ta góra jest już na poziomie reszty grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Widziałem na fotkach, że kolumny Dali mają opis : L i R, rozumiem lewa prawa; jakie to ma znaczenie, wyglądają identycznie?

Sprzedawane parami są i temu masz oznaczenie L/P to raz a dwa nr.seryjny jest też na nich jak i podpis człowieka który je składał, numer powinien być identyczny jak na kartonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawane parami są i temu masz oznaczenie L/P to raz a dwa nr.seryjny jest też na nich jak i podpis człowieka który je składał, numer powinien być identyczny jak na kartonie.

Czy to ma wpływ na granie? Np para z innych serii, albo zamiana miejscami L z P? Czy te pary są w fabryce jakoś "spasowane" do siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma wpływ na granie? Np para z innych serii, albo zamiana miejscami L z P? Czy te pary są w fabryce jakoś "spasowane" do siebie?

Żadnego, to jest tylko dla klientów info iż kupili parę. Oznaczenia na dźwięk nie wpływają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego wpływu. Mało tego wiele razy zdarzyło się że markety sprzedawały dwa lewe :)

Grają tak samo. Przechodzą przez te same ręce. To że numery seryjne będą inne nie robi także problemy w wypadku gwarancji.

Chodź nie wątpliwe jest to ułatwienie.

Uwierz że naklejanie karteczek i tak odbywa się na samym końcu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie ma żadnego wpływu. Mało tego wiele razy zdarzyło się że markety sprzedawały dwa lewe :)

Grają tak samo. Przechodzą przez te same ręce. To że numery seryjne będą inne nie robi także problemy w wypadku gwarancji.

Chodź nie wątpliwe jest to ułatwienie.

Uwierz że naklejanie karteczek i tak odbywa się na samym końcu :)

Dokładnie nr.seryjny jak i oznaczenie L/P nie ma żadnego wpływu na dźwięk.

To jest ułatwienie dla sprzedawcy wpisując gw i w jakimś sensie satysfakcja dla kupującego że posiada parę kolumn z tej samej serii itp :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzieki!

Czyli ewentualnie kolejny nabywca może wybrzydzać, że nie do pary ;-)

Może, ale to nie ma wpływu na działanie kolumn czy dźwięk czy cenę.

Jeśli kolumny grają, nie są naprawione a wygląd celujący to do czego się czepiać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może.

Jesteś rozumiem sprzedawca? Tak jak mówię, takie historie się zdarzały. I zgadzam się nie może mieć to wpływu na cenę. No chyba że chcesz wysoką :)

Co najwyżej możecie usiąść posłuchać, pozamieniać kolumny miejscami :) Aby kupujący na własne oko/uszy przekonał się że to nic nie znaczy.

Przy tym wybić herbatę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Ciekawi mnie co numik miał na myśli pisząc chaos? Z tego co szukajka znalazła to miał 5 czyli o wiele mniejsze wofry a dalej pisze o zensorach. Przecież ikon 6 mk2 nie ma w używkach aż tak wiele, nawet bym powiedział ze nie ma.

Wysokie są bardzo miłe detaliczne i uważam ze na równi ze środkiem i basem graja. Nie chiałbym mieć ich przyciszonych nawet o db.

 

Chaos?? Ikon?? Ikon to świetne kolumny w tej cenie. Miałem 1 nki i żadnego chaosu nie było. Wysokie są niezwykle przestrzenne i delikatne. Miałem wczesniej dali concept i mission 33 i i ikony to inna bardziej wyrafinowana liga dzwieku

 

sianie ziarnistą górą.

 

Że co???? Góra to akurat jedna z największych zalet tych kolumn. Tak jak pisałem wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Chaos?? Ikon?? Ikon to świetne kolumny w tej cenie. Miałem 1 nki i żadnego chaosu nie było. Wysokie są niezwykle przestrzenne i delikatne. Miałem wczesniej dali concept i mission 33 i i ikony to inna bardziej wyrafinowana liga dzwieku

 

 

 

Że co???? Góra to akurat jedna z największych zalet tych kolumn. Tak jak pisałem wyzej

może taką lubisz. Dla mnie panował chaos i nieład na scenie, góra była słyszalna, ale nie grała czysto, cały przekaz wg mnie zaburzony, niczym - żadnym wzmakiem ani kablami nie mogłem jej opanować, zamęczyła mnie.

 

Powiem tak - ja stoję po stronie kolumn takich jak Xavian, Studio16h, Harbeth, Spendor. Tam jest góra, taka z klasą wg mnie, cóż tak bywa. Ikony mają opinię trudnych i w kilku naprawdę dobrych salonach...ich się nie sprzedaje po prostu, ja to akurat doskonale rozumiem. I żeby nie było - bardzo lubię Dali, miałem Zensor (słaby dół), lubię stare bezwstęgowce, wstęgowce od Mentorów. Ikony i Opticony? Za darmo bym nie wziął, sorry.

 

PS. Ja słucham dużo ostrego rocka - w King Crimson czy Dead Dan Dance było zacnie.....mocny rock jak Korn czy SOAD? Chroń mnie Buddo ;). Góra była jakby oderwana od całej reszty, zupełnie niesklejona z resztą przekazu, Metallici już nie dało się słuchać, tylko cykanie talerzy i syk gitar zdecydowanie za wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

ale słucham tych płyt na obecnym zestawie...przepaść

 

słuchałem ich też na poprzednich...akurat w tym gatunku tak źle nigdy nie było. Fakt, może Ikony podkreślają te wady, nie wiem, dla mnie liczył się efekt końcowy. Audia Flight z Xavianami...i raj na ziemi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

ale słucham tych płyt na obecnym zestawie...przepaść

 

słuchałem ich też na poprzednich...akurat w tym gatunku tak źle nigdy nie było. Fakt, może Ikony podkreślają te wady, nie wiem, dla mnie liczył się efekt końcowy. Audia Flight z Xavianami...i raj na ziemi :)

 

I bardzo się cieszymy Numik...mamy tylko inne zdanie i słuchaliśmy w innym zestawieniu...

No i pewnie mamy inne oczekiwania co do dźwięku...

Z Jolidą Ikony 6 mkI to bajka...

Niestety realizacja to podstawa...Metallica i SOAD studyjnie przy np.

to realizacyjny gniot...przykre ale prawdziwe :-(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Jeśli Metallica Ci dobrze gra to zastanawiam się czy te xaviany nie zamulaja i całkowicie falszuja przekaz. Ale jak tak lubisz....

wpadnij, zapraszam, jakość ma znaczenie, a Audia Flight, ic Oyaide, Black Dragon robią robotę.

 

Tak jak Ty tłumaczyłem to sobie też na Paradigmach...łatwe tłumaczenie, nie będę Was przekonywał, tak to odbierałem w niejednym zestawieniu.

 

Może 5-ki tak mają, po to mamy forum by się wymieniać doświadczeniami

 

rozumiem, że awietek i daniel-de też mieli omamy ;) i to nawet z Rubiconami. Panowie, to Wy macie problem z inną opinią, nie ja, ja tylko opisałem swoje wrażenia, czepiacie się...jak w każdym wątku. Niektórzy to urlopy nawet mieli w niektórych wątkach w związku z merytoryką ich wpisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie dowodzi iż każdy ma inny słuch i nie musi się podobać to co komuś się podoba i na odwrót. Każdy ma inne preferencje co do dźwięku i może się coś podobać lub nie ale nie możemy tego negować :)

Najważniejsze aby samemu się przekonać na testach a nie słuchać innych, propozycje owszem ale nie kazać np. Nie kupuj bo mi się nie podobają itp. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Metallica brzmi kiepsko bo i płyty ma kiepsko nagrane. Akurat to nic dziwnego

 

Na moim ampli Onkyo dobrze grała...kilka lat non stop kolor Metallica i Megadeth...ale taki Machine Head Elegies bieda, sieczka brr...teraz Elegies to wzór ;-) wodę z mózgu robi...na Ikonach też...

 

Dlatego nie znoszę opinii typu to jest łał a to be...

Nie jesteśmy w stanie odsłuchać wszystkich zestawień...

 

Wesołych i przepraszam za OT ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Z tym że za 1000 zł kupisz monitorki Ikon, Xaviana czy tym bardziej Harbeth za tyle nie kupisz

to zastanów się, czemu tyle używek Ikonów, czemu taki spadek cen, a o Xaviany czy 16h/Harbethy/Spendory trudno, przy czym wyjściowo nowe Xaviany Neox1 czy monitory Studio 16h są na podobnym poziomie co Ikony, max kilka stów wyżej (mam na myśli Ikon 2, 1 tańszy, ale to ich budżetówka z serii, nie występująca w serii Neox czy kolumnach Studio 16h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zastanów się, czemu tyle używek Ikonów, czemu taki spadek cen, a o Xaviany czy 16h/Harbethy/Spendory trudno, przy czym wyjściowo nowe Xaviany Neox1 czy monitory Studio 16h są na podobnym poziomie co Ikony, max kilka stów wyżej (mam na myśli Ikon 2, 1 tańszy, ale to ich budżetówka z serii, nie występująca w serii Neox czy kolumnach Studio 16h)

Pamiętaj kolego o jednym. Jak weźmiesz kolumn Xawian,16h/Harbethy/Spendor to ich suma sprzedaży stanowie niewielki procent w stosunku do Dali Ikon. Dalej to tylko konsekwencja tego zjawiska. Większa sprzedaż, więcej ofert na rynku wtórnym, większy spadek ceny. Poza tym klienci takich kolumn jak Xavian są bardziej świadomi swoich wyborów, często nie są to już pierwsze kolumny. Osoby kupujące Ikony to w dużej części melomani rozpoczynający przygodę z audio lub KD chcący posłuchać w dalszej części przygody z audio czegoś innego więc szukają zachwalanych modeli na forum, tu z kolei oferta używek jest niewielka więc płacą dużo.

Ikony są nie do pobicia!!! Jak ktoś lubi dużo wysokich. Poza tym chyba wszyscy zgodzicie się ze mną że w tej cenie każde kolumny grają już dobrze. Jedne cieplej, drugie jaśniej,trzecie analityczniej itd....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Osoby kupujące Ikony to w dużej części melomani rozpoczynający przygodę z audio lub KD

tym bardziej powinni być happy ;p, znam takie 1 prawo....świetnego produktu nie ma w aż tak dużej ilości na sh...nawet jeśli sporo się go sprzedaje :). Zadowolenie nie spylają tego, z czego są zadowoleni, nie szukają dalej...tak szybko. Kocham górę.....ale....swoje spyliłem. Teraz to mam górę! :)

 

poza tym rozumiem oczywiście do czego pijesz, to zupełnie jak z Heglem :), aczkolwiek wolę Dali bez gwizdka;p albo wyższe modele, a najbardziej modelki :). To już dość dobre kolumny, jasna sprawa, z takim dźwiękim można żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.