Skocz do zawartości
IGNORED

Trenner and friedl Kolumny Osiris


cwieku34

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jesli to gra to dobrze? Jesli jest tam myśl konstrukcyjna?

 

Dlugo nad tym myślałem. W zasadzie jesi sprzedali by mi powietrze które dobrze gra to nie mam nic przeciwko.

 

Ja wydaje pieniądze na dźwięk a jak on jest robiony to sprawa drugorzędna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, że Ci sie podoba. My twierdzimy, ze za 16 tysięcy można sporo lepiej.

Szymon zaprosił Cię chyba na odsłuch, skorzystaj to się przkonasz.

 

Ja mogę Cie zaprosić do siebie z tymi kolumnami, porównamy z moimi Tandbergami, o których wspominalem. Stockowe rozwiązanie z końca lat 70-ych z wymienionymi przeze mnie elementami zwrotnicy. One mogą stawac w szranki ze współczesnymi kolumnami do 50 tys zł.

 

Grzesiek R. zapowiadał się, ze mnie ponownie odwiedzi. Moze Go namówie to zrobimy porównanie do Jego Ethosów Ultimo. Sam byłbym ciekaw takiego porownania.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej balsamiczny

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli to gra to dobrze? Jesli jest tam myśl konstrukcyjna?

 

Dlugo nad tym myślałem. W zasadzie jesi sprzedali by mi powietrze które dobrze gra to nie mam nic przeciwko.

 

Ja wydaje pieniądze na dźwięk a jak on jest robiony to sprawa drugorzędna.

Zawsze zakładam, że konstruktor wyciska 100% z danych przetworników. Wymienione Vify i Peerlessy mają swoje ograniczenia konstrukcyjne i żadna myśl konstruktorska nic tutaj nie zmieni.

Jedynie bezpośrednie porównanie jest w stanie pozbawić Cię złudzeń w tym zakresie. Czy skorzystasz z zaproszenia to Twój wybór.

 

Podaj z jakim sprzętem towarzyszącym słuchasz obecnych kolumn i z jakim modelem Xaviana porównywałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie mkge zrobić takie porównanie. Nie wiem jak to zrobić logistycznie ale to kwestia drugorzędna.

 

 

Obecnie mam Lavardina Is. Wcześniej miałem Manley a Sringray. Nie bede mówił ale różnica między Manley em a Lavardin em byla kosmiczna.

 

Problemem jest to ze mieszkam w Hamburgu. A wy gdzie mieszkacie żeby robić takie odsłuchy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie mkge zrobić takie porównanie. Nie wiem jak to zrobić logistycznie ale to kwestia drugorzędna.

 

 

Obecnie mam Lavardina Is. Wcześniej miałem Manley a Sringray. Nie bede mówił ale różnica między Manley em a Lavardin em byla kosmiczna.

 

Problemem jest to ze mieszkam w Hamburgu. A wy gdzie mieszkacie żeby robić takie odsłuchy?

W centrum Polski - Łódź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Chętnie mkge zrobić takie porównanie. Nie wiem jak to zrobić logistycznie ale to kwestia drugorzędna.

 

 

Obecnie mam Lavardina Is. Wcześniej miałem Manley a Sringray. Nie bede mówił ale różnica między Manley em a Lavardin em byla kosmiczna.

 

Problemem jest to ze mieszkam w Hamburgu. A wy gdzie mieszkacie żeby robić takie odsłuchy?

Hamburg mamy problem ;) My poljaki z polszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problemem jest to ze mieszkam w Hamburgu. A wy gdzie mieszkacie żeby robić takie odsłuchy?

 

No to czarno to widzę. No to do Szymona masz letko ponad 700 km, a do mnie o stówkę więcej. Ale autostradą :).

 

Jizzzzzzz ... w Niemczech jest tyle super sprzętu z drugiej ręki. I pociągiem albo samochodem wszedzie blisko na potencjalme odsłuchy.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już wsiąklem na amena. Wszystko z papiera :).

Dlatego ISISy wyglądają smakowicie. Przy cenie rzygam. Słuchalem u kogoś i kapcie mi nie spadły.

A C2 z setem Passa w zaadaptowanym pomieszczeniu rozczarowały mnie zupełnie. Bas to porażka. A kiedyś miałem i kochałem dźwięk Dynaudio, szczególnie ich górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Ja to już wsiąklem na amena. Wszystko z papiera :).

Dlatego ISISy wyglądają smakowicie. Przy cenie rzygam. Słuchalem u kogoś i kapcie mi nie spadły.

A C2 z setem Passa w zaadaptowanym pomieszczeniu rozczarowały mnie zupełnie. Bas to porażka. A kiedyś miałem i kochałem dźwięk Dynaudio, szczególnie ich górę.

Dlatego duże Dynaudio należy łączyć z mocnymi tranami , wtedy jest OK.

A klasowy Pass i Dynaudio to średnie połączenie.

 

Wszystko z papiera

Mnie papiera drapie na średnicy po uchu ..ale bas tylko papier .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego duże Dynaudio należy łączyć z mocnymi tranami , wtedy jest OK.

A klasowy Pass i Dynaudio to średnie połączenie.

 

 

Mnie papiera drapie na średnicy po uchu ..ale bas tylko papier .

 

To był chyba Pass z serii AB.

 

Moja średnica na papierze 10" mnie piesci ale ... jest inny glośnik niż fabryczny. Oczywiście też od JBLa. A ostatnio ta srednica ze szmacianej kopułki ITT doprowadza mnie do orgazma.

 

bang-olufsen-beovox-m75-speaker-parts-itt-lpkm-130-50-120-t-midrange-vgc-1-690d3048286f21568c7b4c4aed4c1d92.jpg

 

 

Jak kiedys mogła mi się podobać miodem płynąca z Harbethów? Lepsze wrogiem dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Z dynek to raczej stare contour 3.0 lub 3.3. Im nowszy model tym gorszy. Bas z polipropylenu to nie dla mnie.

Tak , ale to była alternatywa dla Osirisów ..co byś wybrał je czy C2 ?

Zresztą Dynaudio wyjątkowo trzyma poziom od lat i nie obniża lotów jak inne firmy .

I nie jest to moja opinia tylko Grześka , a On chyba się zna:)

 

chęciami jest coś tam coś tam wybrukowane. W/g mnie z tej monki chleba nie bedzie.

Monki to chyba Harpia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prehistoria. Nie pamiętam.

 

To chyba musiało być na początku przemian czyli na początku lat 90-ych. Bo potem wydaje mi się, że ta marka albo znikla albo dystrybutor byldo doopy. No cóż, w latach 90-ych to rządził Jasik :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

To był chyba Pass z serii AB.

 

Moja średnica na papierze 10" mnie piesci ale ... jest inny glośnik niż fabryczny. Oczywiście też od JBLa. A ostatnio ta srednica ze szmacianej kopułki ITT doprowadza mnie do orgazma.

 

bang-olufsen-beovox-m75-speaker-parts-itt-lpkm-130-50-120-t-midrange-vgc-1-690d3048286f21568c7b4c4aed4c1d92.jpg

 

 

Jak kiedys mogła mi się podobać miodem płynąca z Harbethów? Lepsze wrogiem dobrego.

Z takiej to jest średnica Volt VM 752

post-59766-0-29234200-1486752010_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z takiej to jest średnica Volt VM 752

 

Wcale bym się nie zdziwił jak to ten sam przetwornik. W ITT jest z kołnierzem.

Kiedys u siebie w domu, z 17 lat temu (wtedy MBLa dystrybuowało E.I.C. ) słuchałem jakiś MBLi, nie cebulek tylko na normalnych przetwornikach i tam była kopułka piankowa na srednicy. Jizzz ... jak to grało :).

 

Ale off top się zrobił. Dobrze, ze do Hamburga daleko ;), bić nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bić nie bede. Po prostu chętnie bym zrobił porównanie. Tylko nie wiem jak:) w Łodzi znam dobra miejscówkę do takich testów ale nie wiem kiedy znajdę czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bić nie bede. Po prostu chętnie bym zrobił porównanie. Tylko nie wiem jak:) w Łodzi znam dobra miejscówkę do takich testów ale nie wiem kiedy znajdę czas.

 

Dobra miejscówka do testów to ... pomieszczenie odsłuchowe Szymona. W Łodzi. Bo u mnie to zwykły salon domowy 43 mkw, ukradziony żonie na moje przyjemności :).

 

A noclegi w Polsce to ok. 50% cen niemieckich. U mnie dobra łycha w gratisie :).

 

Z dynek to raczej stare contour 3.0 lub 3.3. Im nowszy model tym gorszy. Bas z polipropylenu to nie dla mnie.

 

To prawda. Nabyłem dwa lata temu 3.0 z Hiszpanii. Ale dzisiaj już mi tak nie podeszły jak kiedyś. Sprzedałem. Papiera brakuje.

BTW znakomity stosunek jakości do ceny miały wtedy Contour 1.8.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ethosy to 50kzł.

 

Już 50?!!!!

Niedawno kosztowały "jedyne" 40-ci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest do k!@#y jasnej z tymi wynalazkami, które tak dobrze grają. Lecontur - co to ma być - żart z klientów. To samo cała masa absurdalnie wycenionych kolumn, urządzeń, o kablach nawet nie wspominając. przy takich wspomnianych tu na przykład starych Avancach czy serii Xaviana Xn to te wszystkie cuda można rozwalić o ścianę. Bełkot pismaków i niedzielnych audiofilów jak to z głośniczków za 150 zł mozna mieć hi-endowe brzmienie jest dobry na jeleniowatych. Nie ma hi-endowej kolumny bez hi-end'owego przetwornika.

 

Elberoth -nie denerwuj się tak - wg Twoich opisów brzmienia największą audiofilską egzaltację i palipitację serca nie wywołały u Ciebie kolumny Magico, VIVID, Wilson Audio, i inne cholernie i absurdalnie wycenione kolumny tylko małe Harbethy 3ESR wielkości pudełka po butach.

 

A z tym"naganianiem i handelkiem"to kto jak kto ale ty może byś był bardziej wstrzemiężliwy - czy ktoś w Polsce na np. portalu audiomarkt ma większą ilość sprzedanych urządzeń niż Ty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie ze to faktycznie jest nagonka. Panowie kolumny które polecacie nigdy nie zagrają dobrze z Lavardin.

Wiem bo znam te kolumny. Nie jakos dobrze ale trochę. Słuchałem ich z odpowiednią elektroniką (nie pamiętam jaka ale teraz to nie istotne). To faktycznie fajny dźwięk ale jednak nie moj styl. To co jak dobre cabernet sauvignon. Lubie nie powiem czasami. Jednak moj smak to Nebbiolo i Sangiovese.

Nie mam tez zamiaru słuchać wszystkich kolumn i porównywać niepotrzebne mi to. To w jaki sposób probujecie mi pokazac ze popelnie wielbłąd życia jak kupie Osirisy pokazalo jednoznacznie ze brak w tym klasy i rzeczowych argumentów.

 

Jak dla mnie to jakikolwiek sprzęt jest całością. Nie przekonuje mnie fakt ze trzeba zawsze włożyć najdrozszy element. Tak samo jak nie trzeba kupować prady żeby ładnie wyglądać a co więcej mozna nieźle zepsuć.

 

Wychodzę z założenia ze producenci to pasjonaci szczególnie te manufaktury. I ze maja jakas filozofię i wiedzą co robią.

 

Nie jestem przekonany o tym ze państwo krytykujacy te kolumny słyszeli. Sa dostępne chyba od roku i jest to manufaktura i czeka sie na nie 2 - 3 miesiące. To nie jest kolejny model Dynaudio których jest na tony.

 

Gdzieś pojawia sie na forum argument ze wszystkich nas próbują orznac ze 20 lat temu było lepiej.

 

A ten nieszczęsny lavardin od 1994 roku chyba nie był modyfikowany. Nic sie w nim nie zmieniło.

 

 

Na końcu jest jeszcze jeden argument. Pokazane przez was kolumny sa brzydkie jak noc. Nie bede sie usprawiedliwial Leconture tez sa brzydkie. Ale po latach design ma dla mnie duże znaczenie.

 

Osirisy wygladaja pięknie i porządnie. I będą pasować do moich mebli tekowych z lat 60. Co więcej będą tez pieknie sie prezentować jak zakupie magnetofon.

 

Ja chciałem sie dowiedziec jak brzmią. Znalazły sie ze dwie opinie które cos wniosly i za nie dziękuję.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, nas kiedyś branża spali. Pamietasz film Piłkarski poker i tekst Grundola?

 

:)

Proroczy wpis, długo na reakcję nie trzeba czekać :)

 

Cwieku34 jak już nabędziesz wymarzone kolumny zapraszam serdecznie na odsłuch. Nie ma lepszej formy weryfikacji danego sprzętu. Handlarza szybko poznasz bo boi się porównań jak diabeł święconej wody. W bezpośrednim starciu z cenowego hajenda zostaje jedynie wydmuszka :)

Samo powietrze nie zagra choćby z najdroższą metką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam tez zamiaru słuchać wszystkich kolumn i porównywać niepotrzebne mi to. To w jaki sposób probujecie mi pokazac ze popelnie wielbłąd życia jak kupie Osirisy

 

... za bardzo nie bierz sobie tego do serca...może inaczej - cobyś nie czuł się osamotniony ;-)

...moje kolumny to również jaskrawy przykład tandety i marnego brzmienia....i wyobraz sobie

że nie mam zamiaru ich wymienić....taki ze mnie dziwak...tak więc jedziemy na jednym wózku ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie do kupienia 2 szt rzeczonych głosników średniotonowych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.