Skocz do zawartości
IGNORED

Trenner and friedl Kolumny Osiris


cwieku34

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Osirisy wygladaja pięknie i porządnie. I będą pasować do moich mebli tekowych z lat 60. Co więcej będą tez pieknie sie prezentować jak zakupie magnetofon

I to jest argument .

Nie odbieraj naszych wpisów jako nagonkę , chcieliśmy doradzić co warto posłuchać przed zakupem .

Jeżeli te głośniki wpasowały się tak w Twój gust i jesteś zdecydowany , to nie ma co się zastanawiać .

 

 

 

... za bardzo nie bierz sobie tego do serca...może inaczej - cobyś nie czuł się osamotniony ;-)

...moje kolumny to również jaskrawy przykład tandety i marnego brzmienia....i wyobraz sobie

że nie mam zamiaru ich wymienić....taki ze mnie dziwak...tak więc jedziemy na jednym wózku ;-)

Zmienisz , zmienisz ..taka dola audiofila ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienisz , zmienisz ..taka dola audiofila ;)

 

...masz racje że zmienię ale na m40.2...

jak zmienisz Amplifona to ja zastanowię się nad wymianą Harbs

zaznaczam że tylko się zastanowię ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

...masz racje że zmienię ale na m40.2...

jak zmienisz Amplifona to ja zastanowię się nad wymianą Harbs

zaznaczam że tylko się zastanowię ;-)

Czyli na złość sobie wymienimy sprzęty ...;) trochę bezsens ...

Ja nie wykluczam wymiany Amplifona jak znajdę coś lepszego .

Tymczasowo rozważam wymianę ...na Amplifona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na złość sobie wymienimy sprzęty ...;) trochę bezsens ...

Ja nie wykluczam wymiany Amplifona jak znajdę coś lepszego .

Tymczasowo rozważam wymianę ...na Amplifona ;)

 

..widzisz jak każdy z nas dobrze się czuje we własnej piaskownicy

UUUUU Panie Kolego mocno chcesz uderzyć z tym Amplifonem...popieram takie wariactwa ;-)

sam bym podobnych zmian dokonał jakby mnie było stać....trzymam kciuki za zrealizowanie planów....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

..widzisz jak każdy z nas dobrze się czuje we własnej piaskownicy

UUUUU Panie Kolego mocno chcesz uderzyć z tym Amplifonem...popieram takie wariactwa ;-)

sam bym podobnych zmian dokonał jakby mnie było stać....trzymam kciuki za zrealizowanie planów....

Nie chodzi o własną piaskownicę tylko kilka innych aspektów .

Dźwięk to jedno , cena to drugie , a trzecie to komfort użytkowania.

Miałem w swoim życiu trochę sprzętów i wiem jakie problemy nastręczają zakupy nietypowych i egzotycznych wynalazków bez naleźytego wsparcia technicznego.

Początkowo jest super do momentu jak coś " niedajboże " się spitoli .

Wtedy zaczynają się schody ...pół biedy jak umiesz sam coś naprawić albo masz znajomych .

Napraw sobie jakiś japoński wynalazek z małej manufaktury w którym padnie trafo.

Kolega naprawiał końcówkę Audio Research 3 miesiące , był u 3 " fachowców " ...

Podobnie jest z kolumnami do których nie można dokupić nowych głośników lub producent życzy sobie za parę głośników basowych ( np. B&W znajomego ) 50 % ceny nowego zestawu .

Co zrobisz ze starymi Tannoyami , Sonusami itp..jak dzieciak postanowi wbić swój paluszek ;)

Ile czekałbyś na naprawę swoich Harbethów ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym sobie rękę uciąć, że te blumenhofery ktoś ostatnio zachwalał w nirvanie. Wiecie kto to taki?

Identyczne znalazłem na stronie tego dystrybutora, ciekawe kto go wzmacnia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cwieku34

 

Ludzie mają różne oczekiwania wobec brzmienia, stąd różne opinie. Ja od odsłuchu Osirisów wstałem innym człowiekiem. Właśnie takiego dźwięku od dawna poszukiwałem. Brzmienie, stereofonia, itp. przestały być nagle istotne, zeszły na jakiś dalszy plan. Chłonąłem muzykę, wykonawcy stali przede mną jak żywi. Dla mnie poziom realizmu był powalający. Nie wiem jak panowie T & F to osiągnęli, jakiego oleju użyli, czy wkład materiałowy usprawiedliwia cenę kolumn. Mało mnie to interesuje. Wiem co słyszałem. Gdyby było mnie stać na taki zakup bez wahania kupił bym Osirisy. Nie namawiam Cię jednak do kupna, tylko do odsłuchu. Te kolumny zasługują by dać im szansę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ważniejszy niż zastosowane drivery, jest aplikacja. Czasami z przeciętnych driverów można uzyskać nieprzeciętne brzmienie, a z najdroższych - kaszanę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ważniejszy niż zastosowane drivery, jest aplikacja. Czasami z przeciętnych driverów można uzyskać nieprzeciętne brzmienie, a z najdroższych - kaszanę.

 

Może jakieś konkretne przykłady?

 

Jakieś własne opracowania? Dotyczące sposobów aplikacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że Parasoundem kiedyś się tak nie zachwycali jak dzisiaj.

Bo daczek, jest jak wino, im starszy tym lepiej przetwarza ;)

Nie wiem, mnie jakos to PCM63 nie przekonuje. Bardziej przekonuje mnie obecna technologia multibit w stylu Chorda czy TotalDac.

 

> Cwieku34

 

Ludzie mają różne oczekiwania wobec brzmienia, stąd różne opinie. Ja od odsłuchu Osirisów wstałem innym człowiekiem. Właśnie takiego dźwięku od dawna poszukiwałem. Brzmienie, stereofonia, itp. przestały być nagle istotne, zeszły na jakiś dalszy plan. Chłonąłem muzykę, wykonawcy stali przede mną jak żywi. Dla mnie poziom realizmu był powalający. Nie wiem jak panowie T & F to osiągnęli, jakiego oleju użyli, czy wkład materiałowy usprawiedliwia cenę kolumn. Mało mnie to interesuje. Wiem co słyszałem. Gdyby było mnie stać na taki zakup bez wahania kupił bym Osirisy. Nie namawiam Cię jednak do kupna, tylko do odsłuchu. Te kolumny zasługują by dać im szansę.

I o to w tym hobby chodzi, czyli kiedy dźwięki przestają być dźwiękami,a stają muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem jakis czas temu i mogę sie tylko zgodzić z tym co opisal Guru. Znam mankamenty akustyczne pomieszczenia w których je odsłuchiwałem i pomimo tego zagraly swietnie wiec sa na liście do odsłuchu w moich warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo daczek, jest jak wino, im starszy tym lepiej przetwarza ;)

Nie wiem, mnie jakos to PCM63 nie przekonuje. Bardziej przekonuje mnie obecna technologia multibit w stylu Chorda czy TotalDac.

 

Chord to DAC delta sigma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ważniejszy niż zastosowane drivery, jest aplikacja. Czasami z przeciętnych driverów można uzyskać nieprzeciętne brzmienie, a z najdroższych - kaszanę.

Święte słowa weźmy na przykład takie wilson audio Sabrina niby topowe głośniki a dźwięk katastrofalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dźwięk katastrofalny

 

Jak się oszczędza i daje "bele co" do zwrotnicy projektując ją na "odwal", okablowując "czem popadnie" to i topowe głośniki i cud obudowa im nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Ludzie mają różne oczekiwania wobec brzmienia, stąd różne opinie.

Otusz to ;)

Zauważyłem jednak , że te oczekiwania po dłuższym obcowaniu z produktem , który początkowo czaruje jakimś aspektem , ulegają zmianie .

Komponenty posiadające tylko jedną podstawową " czarodziejską " cechę jak np. barwę , namacalność , scenę czy niski bas przy dłuższym użytkowaniu stają się ułomne ..

Do wybitnej cechy urządzenia przyzwyczajamy się bardzo szybko , a braki zaczynają nas drażnić .

Tym właśnie różnią się wybitne komponenty od tych zrobionych dla " efektu " .

Czasami komponenty nie powodujące efektu " wow " sprawadzają się znacznie lepiej , nie posiadają wybitnych cech , ale nie posiadają też braków .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czasami komponenty nie powodujące efektu " wow " sprawadzają się znacznie lepiej , nie posiadają wybitnych cech , ale nie posiadają też braków .

Święta prawda, ale tylko w przypadku, gdy lubimy dużo słuchać;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Niejako chciałem zakończyć ten wątek.

Kolumny szcześliwie dotarły.

Dopiero sie wygrzewaja i ciezko je jeszcze oceniać.

Są przepiękne. Pokoj ktory mam napewno nie jest zbyt duży.

Idealnie pasuja do mebli. Stolarka jest idealna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21622-0-03626900-1492438052_thumb.jpg

post-21622-0-60869100-1492438062_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Pierwsze wrażenia sa niesamowicie pozytywne... Po pierwsze przepieknie wykonane. Za kazdym razem jak wchodzę do pokoju to az chce sie podejść i je dotknąć. Okleina drewniana i perfekcja wykonania jest pozwalająca. To tak jakby porównać je do pieknego mebla. Naprzyklad Eames Lounge Chair. Swoja droga kosztujacego podobnie. Pasuje on jednak do tego zestawu idealnie. 

Odrazu mowie nie potrafię tworzyć kwiecistych recenzji. Zawsze miałem 3 z Polskiego. Powiem konkretnie. Obawiałem sie ze beda za male do mojego pokoju. Nic z tych rzeczy spokojnie wypełniają pokój dźwiękiem. A pokoj ma swoje 40 metrów. I 3 wysokości. Osirisy dopiero sie wygrzewaja. Wedlug dealera dopiero po okolo 250 godzinach osiągają swoja charakterystykę. Według niego również nie ma narazie sensu skupianie sie na ustawieniu ich bo bedzie to możliwe dopiero jak juz beda w miarę wygrzane. To co słychać do tej pory to pełny dźwięk. Jest w nim wszystko jak należy. Jest zajebiście. Niczego nie brakuje.. Massive attack nie dudni, chory kościelne nie bolą. Człowiek siada i słucha. To co bylo gdzies napisane w jednej recenzji mogę z pewnością potwierdzić. Rewelacyjnie brzmią nagrania mono. Maja faktyczną głębię. Nie wiem co jeszcze napisać. Jak chcecie szczegółów pytajcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby porównać je do pieknego mebla. Naprzyklad Eames Lounge Chair. Swoja droga kosztujacego podobnie.

 

Do fotela Eames'ów raczej porownałbym kolumny Davone Audio - zresztą niektóre modele na reklamach występują w towarzystwie tego fotela.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Nie mniej jednak Twoje kolumny wyglądają bardzo dobrze - proste estetyczne i z pomysłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boska jest bryła tych kolumn...

gusta są co prawda różne - ale zachodzę w głowe co jest boskiego w tej zwykłej prostopadłościennej, kanciatej bryle i w tych "nóżkach"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gusta są co prawda różne - ale zachodzę w głowe co jest boskiego w tej zwykłej prostopadłościennej, kanciatej bryle i w tych "nóżkach"

 

Prostota i elegancja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gusta są co prawda różne - ale zachodzę w głowe co jest boskiego w tej zwykłej prostopadłościennej, kanciatej bryle i w tych "nóżkach"

 

....mnie sie ta bryła podoba....jeżeli w pierwszych słowach napisałeś

,, gusta są co prawda różne,, to tym samym dałeś do zrozumienia że jednemu może pasować a drugiemu....

kiedyś miałem kolumny z glansem fortepianowym - bardzo podobały się mojej żonie a na dodatek

pasowały jeszcze pod kolor zasłon ;-)...teraz mam skrzynie ze śrubami na wierchu i mnie się podobają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.