Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch R-112SW cichy przydźwięk


Slowik

Rekomendowane odpowiedzi

Może i tak było napisane,lecz ja kupiłem ten sub dwa lata temu,i to była wysyłka,nie mogłem ani tego przeczytać,ani osłuchać.Bardzo żle to świadczy o firmie,takie rzeczy nie powinny mieć miejsca tym bardziej że wtedy to był flagowy ich sub za 1400 zł,więc nie najtańszy.

A parę postów wcześniej pisałeś tak:

 

Problem jest oczywisty.Trafo buczy,i to w wielu subwooferach,dlatego należy pojechać i przed zakupem posłuchać danego suba,i tyle, (...)

 

 

To słuchasz, czy nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnie że słucham,po tamtym zdarzeniu już takiego błędu nie robię,dlatego tak napisałem,człowiek się uczy na błędach.I konkretnie nigdy nie można być pewnym że nawet dobrej firmy nie trafimy jakiegoś padła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cóż można żyć z tym buczeniem,jak jest sub dość daleko to słychać go tylko w nocy,jak blisko to jednak przeszkadza,ja pozbyłem się ich bo mnie wnerwiały,najbardziej rozczarowała mnie Taga Platinium sw 10,odesłałem do serwisu,i po trzech tygodniach otrzymałem go z powrotem,z pismem że jest w 100 proc sprawny,a buczenie mieści się w normie.

Mierzyli w decybelach? Pytam serio. Dawniej jak trimex był dystrybutorem nada to mierzyli równość grania kanałów właśnie w decybelach i bardzo ładna tabelka przychodziła z serwisu

 

 

 

Dlatego warto szukać suba wśród firm które robią suby i się na nich znają. To element w kinie który śmiało może być z innej parafii.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyli w decybelach? Pytam serio. Dawniej jak trimex był dystrybutorem nada to mierzyli równość grania kanałów właśnie w decybelach i bardzo ładna tabelka przychodziła z serwisu

 

Tak pomiar był w decybelach,już nie pamiętam tego wykresu.

 

Dlatego warto szukać suba wśród firm które robią suby i się na nich znają. To element w kinie który śmiało może być z innej parafii.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w instrukcji Taga jest zapis, że przydźwięk od trafa jest naturalną rzeczą i nie podlega to gwarancji.

 

Pisać mogą co sobie chcą. Od tego masz rękojmię, a produkt ma być sprawny, zaś buczące trafo do feler i każdy sąd przyzna Ci rację z tego powodu, że buczenie nie pozwala na komfortowe korzystanie z kina przy cichym słuchaniu, a masz do tego pełne prawo. Na przyszłość, omijaj produkty Tagi, nie ma co wspierać nieuczciwych producentów, którzy deklarują sami w karcie gwarancyjnej, że wypuszczają wadliwe produkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać mogą co sobie chcą. Od tego masz rękojmię, a produkt ma być sprawny, zaś buczące trafo do feler i każdy sąd przyzna Ci rację z tego powodu, że buczenie nie pozwala na komfortowe korzystanie z kina przy cichym słuchaniu, a masz do tego pełne prawo. Na przyszłość, omijaj produkty Tagi, nie ma co wspierać nieuczciwych producentów, którzy deklarują sami w karcie gwarancyjnej, że wypuszczają wadliwe produkty.

 

Spokojnie, nie jestem dzieckiem. Suba oddałem i mam już wyrobione zdanie na temat tej firmy.

 

@HQ150 ma rację, jest informacja w instrukcji o buczeniu trafa, więc widziały gały co brały i sąd tu nic nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jako klient jesteś skazany na akceptowanie warunków producenta. Nawet jeśli Ci nie odpowiadają i wydają się być wręcz śmieszne.

Nie akceptujesz nie kupujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego samego suba klipsha i nic nie buczy, chyba, że go podkręcę zbyt głośno. Odsyłaj do serwisu, szkoda czasu, jak coś mają zrobić to im wcześniej tym lepiej, nie czekaj na żadne przeprowadzki, szkoda czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz odsyłalismy buczące suby do różnych producentów i zawsze bez problemu naprawiali bo to nie jest zaawansowana usterka. Tutaj jest ewidentnie problem z użytkowaniem i ustawieniem ;> Volume na maxa bo sub to ma dawać nawet jak leci program publicystyczny w tv. Przy cichym sluchaniu sub sie powinien wygaszać raczej ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mi namieszaliscie z lekka.

Chce kupic 2 x r-112sw no ale jak to ma swiszczec i buczec to strach kupowac.

 

A co zamiast klipsch 112 byscie polecili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To teraz mi namieszaliscie z lekka.

Chce kupic 2 x r-112sw no ale jak to ma swiszczec i buczec to strach kupowac.

 

A co zamiast klipsch 112 byscie polecili?

1 na 20 przypadków.

Sprawdź czy ci odpowiada. Za chwilę napisze że ten inny który chcesz kupić też buczy i co od razu Zaczniesz szukać dalej. Przecież tak działają lewe opinie. Nie mówię że ta jest lewa ale nie można sie nimi sugerować do wyboru.

Kolega powinien odesłać i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To teraz mi namieszaliscie z lekka.

Chce kupic 2 x r-112sw no ale jak to ma swiszczec i buczec to strach kupowac.

 

A co zamiast klipsch 112 byscie polecili?

Nadal jestem pod wrażeniem, co ten sub wyrabia w kinie, więc nie podejmuj pochopnych decyzji.

Posłuchaj czy dany egzemplarz tak ma.

Mi po prostu nie przyszło do głowy, przy odsłuchach w salonie sprzedaży, przykładać ucho do głośnika.

Jak już kilkukrotnie pisałem, mój pojedzie do serwisu w odpowiednim czasie lub kolega z oscyloskopem zerknie gdzie trzeba.

Przy odległości ok. 2,5 metra ode mnie przy jakimkolwiek poziomie głośności odtwarzanego filmu, nie słyszę tego przydźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub bardzo mocny w kinie ale jednak brakuje mi tych kilku hz od dołu. Polecam konfigurację z dwoma subami, przynajmniej można część modów pomieszczenia wyeliminować przy odpowiednim ustawieniu i kalibracji. Widziałem jeszcze Definitive Technology SuperCube 6000, podobno schodzi do 14hz. Ciekawe przy jakim ciśnieniu i spadku. Planuję w przyszłości zmienić Klipscha na coś z obudową zamkniętą i to byłby albo ten Definitive Technology lub Paradigm Monitor Sub 10 lub 12. Oczywiście w konfiguracji dual aby wpływ modów pomieszczenia trochę osłabić.

Czy ktoś miał okazję posłuchać obu tych subwooferów? Ktoś coś wie na ich temat? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, nad czym bardzo ubolewam bo nie mogę wyeliminować fal stojących tak jak bym chciał. Drugi to Jamo SUB 210, który po prostu nie daje rady i się trochę męczy, no ale jednak jak troszkę pokręciłem fazą w jamo to w miejscu odsłuchowym i obok wyszły mniejsze różnice przy częstotliwości rezonansowej i jej harmonicznych. Oczywiście pogorszyło się w rogu pomieszczenia w innych częstotliwościach no ale coś za coś. Planuję na przyszłość dwa takie same suby w obudowie zamkniętej. Wszystko robiłem na słuch, próbowałem to ustawiać wiele godzin. Zmiana mała ale jednak jest na plus przy dwóch. Tylko tak jak pisałem na początku Jamo nie wyrabia przy niższych częstotliwościach i słychać dość wyraźnie powietrze z tunelu bass reflex. W Klipsch jest to mało słyszalne, wiadomo dlaczego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Z tym buczeniem to nie było\jest tak że powoduje pętla mas? gdy mamy amplituner podpięty do tv pod kablu hdmi to buczenie powoduje telewizja ta którą mamy z budynku współdzielona z całym budynkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.