Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  80 członków

Auralic Klub
IGNORED

Auralic Klub


Roxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Właśnie dołączyłem do klubu z Auralic Aries G1 którego mam na testy i mam pytanie odnośnie tej marki i serii Aries.
Jego wybór był podyktowany głównie tym że dobrze obsługuje Amazon Music. Sam sprzęt fajny, obsługa aplikacji na dobrym poziomie, ale mam kilka pytań:

1. Przyznam że w mojej konfiguracji jest trochę za ostro. To co jest fajne przy cichym i umiarkowanym słuchaniu, to przy głośniejszym zaczyna boleć. Aries wpięty bezpośrednio do wzmacniacza Lyngdorf z pominięciem jakiegokolwiek DAC, a sam Lyngdorf jest dość przejrzystym wzmacniaczem. Oczywiście sytuacje ratuje korektor parametryczny i przejście z USB na Coax.
W związku z tym pytania:
- jak długo będzie się układał i wygrzewał ? czy jego charakterystyka brzmienia zmieni się jeszcze znacząco w którąś stronę ?
- czy odnowiony Aries G1.1 jest może łagodniejszy względem swojego poprzednika ? Czy to może być krok w dobrą stronę ? Ewentualnie jeśli nie, to czy są jakieś ustawienia resamplera i korektora które polecacie wykonać ?

2. Póki co korzystam z obsługi na telefonie i tu pytanie: czy aplikacja na iPad ma więcej możliwości ? w recenzjach w sieci widziałem np takie funkcje jak bio artysty, wyszukiwanie podobnych utworów czy artystów, a na telefonie nie mogę tego znaleźć.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Jeżeli masz za ostro, to użyj korektora w ustawieniach aplikacji LDS lub użyj innego filtra. Wygrzewa się około 100 godzin i rzeczywiście później gra łagodniej (ale może to kwestia przyzwyczajenia). Czy Aries G1.1 jest łagodniejszy? Tego nie wiem, jeszcze go nie słuchałem i nie porównywałem. Natomiast wszyscy recenzenci w testach opisują, że jednak ogólnie jest trochę lepszy.

Ad. 2. Nie zagłębiając się w szczegóły to aplikacje na iphona i ipada są prawie takie same, nie widzę większych różnic. Opisy artystów mam i na iphonie. Jednak nie są one udostępniane przy każdym z nich. Są i na Tidal i na Qobuz. Na Amazon Music chyba nie ma w ogóle (dotyczy i iphona i ipada).

Poniżej LDS z iPhona (pod „More” dalszy ciąg opisu).

58663A10-5530-4F74-A970-750A0321D39F.jpeg

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, G1 którego mam się wygrzał, na pewno złagodniał - o ile w początkowej fazie musiałem w DSP ograniczać nawet do -4dB to teraz jest maks -1.5dB. Artystów znalazłem, ogólnie aplikacja bardzo udana. Po próbie przesiadki z BluOs na Lumina miałem mały zgryz, a w przypadku LDS nie ma tu żadnego bólu.
Generalnie urządzenie mi się na tyle spodobało że G1 którego mam leci do zwrotu, a w drodze już jest nowy G1.1.

W dniu 27.01.2023 o 23:19, bkeram napisał:

Ad. 3. A podobno u wielu sceptyków utrwaliła się opinia, że transporty nie grają. Cyfra to przecież tylko 0 i 1.😀

Grają, grają 🙂 Przyznam szczerze że takiej głębi sceny jeszcze nie słyszałem, ale może i mało jeszcze słyszałem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wszystkim.Zrobilem mały upgrade i przeskoczyłem z Mcintosha Ma9000 na Ma12000 plus dodatkowo pokusiłem się o Leo gx.1.Ogolne wrażenia są pozytywne.Sam wzmacniacz wprowadził lepsza separacje instrumentów w stosunku do Ma9000.Zegar poszerzył scenę oraz wyeliminowal jitter , tak więc jest  dobrze!.W poniedziałek będę wymieniał bezpiecznik we wzmacniaczu i zegarze na SR purple.

Pozdrawiam 

 

20221117_210233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Przeszedłem z bubbleupn na oficjalną aplikację auralic i na razie jestem zawiedziony tzn wszystko działa tylko mam problem...

 

Na bubbleupn słuchałem poprzez opcję przeglądaj - twonkey media- music- by folder. Wybieralem album wciskalem Play i grało utwory tak jak na płycie. 

W auralic loghtning jak robię to samo to mi odtwarza utwory alfabetycznie da się cośz z tym zrobić? 

Z Innych opcji nie korzystam gdyż jestem skazany na algorytmy selekcji zawarte w programie które zawsze mają jakiś niedociągnięcia. 

 

 

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć

Zastanawiam się nad zakupem tego dac-strymera.

https://m.olx.pl/d/oferta/auralic-altair-dac-odtwarzacz-strumieniowy-CID99-IDZ9J8H.html

Orientuje się ktoś z szanownych klubowiczów jak się on spisuje jako dac .

Jak wypada na tle np hegla 12,20 ,Younga dsd,czy chorda qtest. Wszystkie są w podobnej cenie na rynku używek. 

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci serdecznie,szukam godnego następcy dla hegla do 6 - 8 tys . Zgłupiałem już całkiem ,myślę nad rme adi ale zagwozdkę mam czy to nie sterylne granie wyjdzie .Moją uwagę zaprząta ten dcs,wiem niestety ze to staroć już jest,gęstych plików nie odtworzy.

https://m.olx.pl/d/oferta/dcs-delius-plus-dac-plus-pre-stan-idealny-ieee-1394-CID99-IDHjcci.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.