Skocz do zawartości
IGNORED

Porównanie Epson TW9300 vs Sony HW 65 vs JVC RS 500


Jager

Rekomendowane odpowiedzi

Prawidłowa kalibracja daje więcej przyjemności niż wyższa jasność, kontrast w ciemnych scenach czy rozdzielczość.

Dość ryzykowne stwierdzenie. Widziałem kalibrowany projektor w białym salonie (czyli słaby kontrast), po kilku dniach miałem prezentację tego samego modelu prosto z pudełka, ale w przystosowanym pomieszczeniu i na dobrym ekranie... można powiedzieć że zmiótł ten kalibrowany. Oczywiście to nie była klasa JVC, ale jednak...

 

Kupowanie projektora "4K" tej klasy tylko do HD moim zdaniem nie ma sensu. Duzo taniej mozna prawie tak samo dobrze.

Czyżby lekkie rozczarowanie nowym zakupem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli porównywanie proja bez i z kalibracją W TYM SAMYM POMIESZCZENIU.

Dla mnie osobiście bardzo ważne jest prawiidłowe oddanie barw oraz pełne oddanie detali w czerniach. Kontrast jest wypadkową możliwości projektora i przede wszystkim pomieszczenia. A pomieszczenie mamy jakie mamy.

 

Rozczarowanie? Absolutnie nie. N apoziomie jakosci JVC różnice między kolejnymi seriami czy modelami to nie jest przepasć. To są TYLKO "niuanse" które robia największa różnicę. Aż robią. Podobnie jak w sprzęcie audio z wysokiem połki, tzw. hi-endzie. Dwukrotny przyrost ceny daje ok. 10% przyrostu jakości. Tu jest podobnie. JVC to JVC i są to najlepsze projektory na rynku. A ja zamieniam JVC na JVC.

Wiedzialem co kupuję. Wrazenia opisałem, prawdziwe bez kolorowania.Bez dwóch zdań projektor wymaga kalibracji, szczególnie w trybie HDR, którego fabrycznie nie da sie ogladać. Sparwdzę go dokładnie w weekend z OPPO 203 na materiale z BD UHD.

 

Wiem na co go stać i co pokaze po kalibracji. Niestety podobno z kalibracją powinno się poczekac nawet do kilkudziesięczu godzin pracy. Chyba przepalę ta lampę na pusto :).

 

U mnie najwiekszym ograniczeniem, wręcz wrogiem jest pomieszczenie. I bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że wyrzuciłeś kasę w błoto. Za nią miałbyć dwie kalibracje.

Mam pierwszą albo drugą wersję Spydera. To zabawka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft od jvc z niczym innym nie współpracuje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Darbee DVP-5000S:

 

 

DVP-5000S-Housing-Rendering-20150527.png

A czy ktoś wie gdzie jeszcze można dostać, szukam wszędzie i nic...

DVP-5000/5000S?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Na stronce wyprzedane są i już chyba przestali produkować, zapewnie pod 4K teraz coś będzie :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie gdzie jeszcze można dostać, szukam wszędzie i nic...

DVP-5000/5000S?

 

 

U mnie :) .

 

JVC DLA-X7 - 7.500 zł (nowy kosztował 30.000 zł)

Darbee 5000S - 1.000 zł (nowy kosztował 250 GBP plus przesyłka).

Obydwa stan idealny.

W komplecie taniej.

 

Pozdro

 

Soft od jvc z niczym innym nie współpracuje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Aaaaa, dobrze wiedzieć. Też mam tą instrukcje ale się nie wczytywałem. U mnie w poniedziałek kalibracja RS520 :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie :) .

 

JVC DLA-X7 - 7.500 zł (nowy kosztował 30.000 zł)

Darbee 5000S - 1.000 zł (nowy kosztował 250 GBP plus przesyłka).

Obydwa stan idealny.

 

Pozdro

Uuuu trochę się cenisz widzę.

Mi wczoraj uciekło

Sprawdź to na eBay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I też stronkę znalazłem, no nic dam info koledze bo on szuka tego a ja chciałem mu pomóc.

Jak coś to prv :) 2fbede590828a04aa01a006d23974eb1.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem jak świeci JVC RS520 na materiale UHD HDR. Dema wyglądają obłędnie. Obraz jest moim zdaniem lepszy niż z OLEDa. Pomimo gorszej czerni w moim niezaadaptowanym pokoju. Zwykły materiał 4K UHD wygląda blado i nieciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie, jakbys porownal swoj stary projektor JVC DLA-X7 do sony hw55?

 

Masz na mysli ze HDR w projektorze robi tak swietna robotw ze TV oled bez hdr mu nie dorownuje? O to ci chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten JVC zabije tego SONY kontrastem i czernią.

Ale tylko w idealnie przygotowanym pomieszczeniu tzw.jaskini gdzie wszystkie ściany oraz sufit będą w bardzo ciemnych kolorach. Jeśli nie bedą przewaga JVC w czerniach i kontraście niestety ulega zatarciu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ze włączę sie do dyskusji z poziomu laika . Moja konfiguracja kina domowego to jest stała od kilku lat. Proszę mi podpowiedzieć jakie faktyczne zmiany daje to Darbee ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz projektor , odtwarzacz ? Oglądasz pliki , czy płyty ? Jaki rozmiar ekranu ? Może foty ?:)

Mam zawsze mieszane uczucia odnośnie " obnażania " się na forum. To jest taka nasza intymność ,

nie każdy ją uszanuje , cześć skrytukuje a to potrafi zaboleć .

Projektor to JVC 350 , odtwarzacz to Oppo 83 SE Nu Force , ale najwięcej oglądam z Dune Base 3D , z kopi BD

 

Mam zawsze mieszane uczucia odnośnie " obnażania " się na forum. To jest taka nasza intymność ,

nie każdy ją uszanuje , cześć skrytukuje a to potrafi zaboleć .

Projektor to JVC 350 , odtwarzacz to Oppo 83 SE Nu Force , ale najwięcej oglądam z Dune Base 3D , z kopi BD

Ekran to Viz-art 130 cali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ponieważ dostaję mnóstwo PW z zapytaniem napiszę tu:

 

Darbee i JVC X7 zostały już sprzedane.

 

Pozdro

 

sorry ze włączę sie do dyskusji z poziomu laika . Moja konfiguracja kina domowego to jest stała od kilku lat. Proszę mi podpowiedzieć jakie faktyczne zmiany daje to Darbee ?

 

Daje.

 

Ale wiekszą frajdę da u Ciebie dodanie do audio górnych głośników czyli zbudowanie systemu 11.2. A masz gdzie, zadraszczam takiego pomieszczenia. Ja aktualnie myśle intensywnie nad dobudowaniem salki kinowej ale wyjdzie malutka, tylko jakieś 5,80 x 4,50 m. Wysokość też pewnie co najwyżej ok. 2,80 m.

:(

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja aktualnie myśle intensywnie nad dobudowaniem salki kinowej ale wyjdzie malutka, tylko jakieś 5,80 x 4,50 m. Wysokość też pewnie co najwyżej ok. 2,80 m.

:(

 

Pozdro

 

To nie taka mala salka :)

 

 

Ja mam u siebie w piwnicy "pod garazem na samochod" pomieszczenie 38m^2 przeznaczone na salke, w tym roku moza zaczne i wyleje chudziaka, posadzki i otynkuje.

 

Cora rosnie, spadkobierca w drodze to za rok pewnie corka z zona mnie wypierdzieli z mojej salki/jej pokoju na poddaszu :)

 

 

Masakra co tu za ludzie na tym forum sprzety - salki maja. Tak bylem podjarany ze na forum hdtv kilka osob ma wyrabane salki w cholere a tu na audiostereo co druga to lepsza. Te zdjecie powyzej tez nieziemski potencjal. Szczegolnie mi sie podoba ten "pomnik" po prawej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie taka mala salka :)

 

 

Ja mam u siebie w piwnicy "pod garazem na samochod" pomieszczenie 38m^2 przeznaczone na salke, w tym roku moza zaczne i wyleje chudziaka, posadzki i otynkuje.

 

Cora rosnie, spadkobierca w drodze to za rok pewnie corka z zona mnie wypierdzieli z mojej salki/jej pokoju na poddaszu :)

 

 

Masakra co tu za ludzie na tym forum sprzety - salki maja. Tak bylem podjarany ze na forum hdtv kilka osob ma wyrabane salki w cholere a tu na audiostereo co druga to lepsza. Te zdjecie powyzej tez nieziemski potencjal. Szczegolnie mi sie podoba ten "pomnik" po prawej :)

Słabe te zdjecia z komórki , real dużo jest fajniejszy . Ja mam takie podejście do tematu że najważniejsze jest aby film / muzyka sprawiało nam frajdę, dało okazje do emocji. Na czym ogladasz/słuchasz jest sprawa drugorzędną choć zdaję sobie sprawę że dla pewnej grupy ludzie to jest ważniejsze niz treść . Moje pomieszczenie jest spełnieniem jakichś marzeń a satysfakcja jest duża z powodu że nie jestem profesjonalistą w tym temacie i musiałem przewertować wiele gazet , stron w internecie aby rozwiażać swoje watpliwośći . Można to powierzyc wyspecjalizowanej firmie ale to są spore koszty. I mnie ich podwojenie wynikało z tego że poddasze było kompletnie surowe - dachówka i folia a na podłodze nawet nie było wylewek /szlicht. Ale jeśli mamy możliwośći warto spełniać swoje marzenia .

Sprawa tych dodatkowych głośników to rozumiem przejście w dolby Atmos . To generuje spore koszty wymiany elektroniki i nie wiem czy ta pogoń za marketingową propagandą ma sens . Ktoś tu pisał że niedawno zakupił sprzet full HD a tu juś 4 K , 8, 16 .

Zmiany .postęp technologiczo-marketingowy będzie zawsze , mu nie nadażymy za nim .Ja uważam jak wymieniać to z głową , rozsądkiem. Ile było szumu wokół 3D a po jakimś czasie widzimy że to raczej słabo sie przyjeło . Ktoś tu fajnie napisał że nie jest juz tak wazne ilość tego "K " co ważna jest realizacja i jesli podstawowy BD jest dobrze nagrany jest to wystarczająca jakośc do nasz kin domowych . Takie projekcje maja być odzwierciedleniem obrazu w prawdziwym kinie i jakoś tam nie wymagamy rozdzielczości żylety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem odwiedzam kino i porównując obraz z kina do tego co mam w domu to przepaść. W kinie tylko wielkość robi wrażenie, robi jeśli film jest dobrze nagrany, a z tym bardzo ciężko w kinach.

 

Salka pierwsza klasa. Też planuję adaptację garażu na taką salę. Jak czas pozwoli, to się w wakacje tym zajmę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem odwiedzam kino i porównując obraz z kina do tego co mam w domu to przepaść. W kinie tylko wielkość robi wrażenie, robi jeśli film jest dobrze nagrany, a z tym bardzo ciężko w kinach.

 

Salka pierwsza klasa. Też planuję adaptację garażu na taką salę. Jak czas pozwoli, to się w wakacje tym zajmę.

Od czasu jak mam projektor to " z choroby zawodowej " przygladam się jakości obrazu w kinach . Bywa różnie , ale potrafi być też dobrze . Od czasu jak podniesiono rozdzielczość obrazu w telewizorach zapanowało przekonanie że jak ostrzej , kolorowiej to lepiej . Ja sobie tak myślę że wierność byłaby większa jeśli porównywalibyśmy z obrazem jakie widzi oko ludzkie wokól nas , ale myślę że wielu osobom to by się nie podobało . To co nas otacza nie jest takie ostre i kolorowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesujące porównanie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ja od czasu jak mam projektor w zasadzie nie chodzę do kina ;) wolę poczekać aż wyjdzie na BD i wtedy w zaciszu domowym sobie obejrzeć z rodzinką.

 

W temacie porównania projektorów ogladałem w zaadaptowanej salce RS500 i TW9300 w moim odczuciu obraz był plastyczniejszy na JVC, ale równie duże wrażenie zrobiły na mnie mieszane sceny czerń z białym i ilość detali na epsonie.

Taka ciekawostka Epson obnizyl teraz ceny w US o 300 dołków, ciekawe kiedy na naszym podwórku cos sie zmieni oraz kiedy wypuszczą następce TW9300 z poprawioną przepustowością HDMI, moze cos w czerwcu ogłoszą.

 

Druga połowa roku może być interesująca. Wchodzą też 4K DLP, ale tam oprocz tego ze rozdzielczość będzie lepsza to czerń i kontrast raczej mocno średnio, na lens shift też raczej nie ma co liczyć, ale warto poczekać na pierwsze testy.

 

Dobrze że będzie jakieś przewietrzenie / większy wybór na rynku w tym segmencie projektorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jeden link z porównaniem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Odgrzeje tego kotleta....

Jak wypada na tle w/w projkow nowy jvc JVC DLA-X5500B ??

 

ooo cos znalazlem

od 13:18 szczena opada...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.