Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw kolumn do Onkyo Tx rz 800


Liter

Rekomendowane odpowiedzi

Temu opcje są dwie :)

Kupić cały set złożony z samych monitorów bez podłogowych +sub i cieszyć się z efektów w KD bo w stereo to może być różnie, lub zakupić Podłogowe kolumny i cieszyć się i w KD i w Stereo i tu zalecam kupić troszkę tańszy model amp av aby dołożyć pieniądze do wzmacniacza i mieć zestaw amp av+wzmacniacz. W kd będzie efekt bo wzmacniacz jako końcówka mocy grać będzie i w stereo bo pod wzmacniacz bezpośrednio podłączone źródło będzie.

Ja tak mam.

Źródło to odtwarzacz bl/stereo.

Do filmów po hdmi do amp av, a do muzyki po analogu z odtwarzacza do wzmacniacza.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyraźnie napisał KD muzyka tylko "będzie dodatkiem" więc moim zdanie powinien iść w monitory bo kupowanie pak w takiej sytuacji mia się z celem a druga sprawa że ma mało miejsca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie coś, małe, białe i set 7.0

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można dodać jeszcze coś, im człowiek więcej siedzi na forum/forach to tym mniej wie i więcej szuka....zamiast początkowej idei rodzi się 10innych pomysłów :)

Co do ilości i jakości sprzętu audio to już od właścicieli chyba zależy, czy lepiej mieć towar który schodzi czy taki który na półkach zalega bo drogi :)

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

S4H a może poszerzyć asortyment.... Emotiva to tylko jeden sklep w Polsce i to by mogła być konkurencja dla innych marek to samo Martin Logan :) Ciągle się słyszy o Klipsch i PolkAudio one chyba też z US są chociaż Logany już szybciej dostać można, z miłą chęcią bym je posłuchał... MA S10 vs ML 60XT, jak filmiki oglądam to one też w oko wpadają bynajmniej moje :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Do martina logana dostęp mam. Ale nie sciagaj ich na stan bo właśnie mało o nich mowa. Później leżą, a wiesz ja nie wciskam zalegającego towaru.

 

Tylko co to znaczy - tyle ile być powinno ?

 

Najczęściej to tyle ile oczekuje słuchający :)

Tyle ile ktoś lubi lub oczekuje. Pojęcie tyle ile miał autor na myśli danego utworu nie ma racji bytu

 

Poszedł bym jednak ak jeśli jest miejsce w większe fronty. Podłogowe. Co do bas reflex to ile kolumny będą oddalone od ściany?

Bo wiesz że z tym bas reflex z przodu i możliwością ich dosuniecia to taki mit trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do martina logana dostęp mam. Ale nie sciagaj ich na stan bo właśnie mało o nich mowa. Później leżą, a wiesz ja nie wciskam zalegającego towaru.

 

A do czego je można porównać jeśli można tak powiedzieć?

I czy one wymagające są, taki pma1510ae by sobie z nimi poradził czy jednak końcówki mocy by się przydały?

Teraz to mnie tak tylko ciekawi bo MA S10 są w domu.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile ktoś lubi lub oczekuje. Pojęcie tyle ile miał autor na myśli danego utworu nie ma racji bytu

Dokładnie, niestety tutaj na forum czytuję często słowa lokalnych autorytetów oceniających sprzęt, wypowiadających się właśnie co autor miał na myśli czy jak coś brzmi w rzeczywistości i co jest prawdziwe. Tych częstotliwości jest za dużo, tamtych za mało, bo taki instrument to gra tak, a taki siak.

 

Tylko, że po pierwsze nikt nie wie jak to wszystko brzmiało podczas nagrania, jak zostało zarejestrowane, co zrobiła później osoba rejestrująca dźwięk, no i na koniec nie bierze się pod uwagę faktu, że ludzie różnie słyszą.

Jedna osoba będzie wrażliwa na wysokie, inna będzie miała ubytek słuchu w tym zakresie np. 3dB. To samo z innymi częstotliwościami i dla dwóch osób takie same kolumny będą grały inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie coś, małe, białe i set 7.0

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Niby fajne ale jakieś, takie sam nie wiem... Po pierwsze to nie myślałem o uzywkach, po drugie szukam zestawu 5.1 a nie 7.0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej im do grania góra jak elaci z kolei dołem do polkow. Jeśli dobrze je jeszcze pamiętam. Silvery są wyraźniejsze.

Taka zmiana w twoim przypadku oznaczała by że oczekujesz większego spokoju :)

No chyba że je źle zapamiętałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz miejsce na dwa suby :) jeśli tak to będzie to czego oczekujesz, bez subów nic z tego niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Sub lub dwa zapewnia świetne zejście w kinie. Jeśli chodzi o górę pasma to proponuję zatem klipsch czy też monitor audio silver.

Z nieco tańszych modeli magnat z nowej linii quantum 72x.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Odświeżam temat, bo do zakupu została tylko chwila, a warunki się nieco zmieniły... jako że jestem świeżo po remoncie, wystrój nieco się zmienił, także warunek konieczny jakim był kolor biały jest nieaktualny :) co się tyczy samego miejsca na kolumny itd. bez zmian... na placu boju ;) zostały :

1. Jamo C97 + C9 sur + C9 cen + 110 sub (troszkę powyżej zakładanego budżetu, ale myślę że dam radę)

2. Indiana Line Tesi 542 + 242 + 742 + basso 922

3. Niezmiennie zestaw Teufel theater 6 hybrid flat center

4. Dali Zensor 7 (nie mam pomysłu jaki ewentualnie sub do tego zestawu)

5. No i coś nowego - Kruger & Matz Path 5.0 + sub km0536

Niezmienną sprawą pozostaje design, który oczywiście oprócz jakości dźwięku jest rzeczą równie ważną... chcę żeby kolumny również "wyglądały", a nie tylko grały...

Co sądzicie o powyższych propozycjach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo i Dali bym brał pod uwagę, ładnie są wykonane a i też nieźle grają. Jeśli Dali to idź w komplet czyli sub e12f, ja go mam i jestem z niego zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S 4 home, jak i reszta "branży" - nie ukrywam że liczę na wasze OBIEKTYWNE zdanie i doradztwo...

 

Jamo i Dali bym brał pod uwagę, ładnie są wykonane a i też nieźle grają. Jeśli Dali to idź w komplet czyli sub e12f, ja go mam i jestem z niego zadowolony.

Z tym subem, zestaw Dali, wyniesie mnie ok. 8 klocków... nie dam rady :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór dokonany, potrzebuję tylko jednej porady... zdecydowałem się na zestaw Jamo składający się z C97 + C9 + no właśnie... myślę nad surroundami... C93 czy C 91 ? 3 - ki są nieco większe, myśląc "przyszłościowo" mogłyby ewentualnie robić za fronty podstawkowe (w razie gdyby, kiedyś, coś ;) ), C 91 wydają mi się jakieś takie małe, pasujące raczej do C 95... czy mój kierunek myślenia jest właściwy ? A druga sprawa to sub - J110 czy J112 ? Bardziej przemawia do mnie 112-ka, ale gabarytowo to ogromny klocek !!! Nie wiem czy przy 97-kach , nie będzie wyglądał jak jakiś kolos :) Czy 110-ka (która jest zdecydowanie mniejsza), bardzo odbiega od swego większego brata ? Różnica w basie jest mocno odczuwalna ? Ktoś to być może porównywał w warunkach domowych ?

Tak przy okazji - jeśli ktoś planuje kupować sprzęt do kina domowego - przetrzepałem chyba większość sklepów internetowych z zapytaniem o wycenę w/w zestawu (w różnych konfiguracjach) i muszę zrobić komuś darmową reklamę -S 4 Home są bezkonkurencyjni cenowo !!! :) To będzie mój kolejny zakup w tym sklepie i kolejny (jestem przekonany) jak najbardziej udany !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też za jakis czas planuje kupic centralke Jamo i Suba J110 - więc będę śledzić temat :)te

z mialem podobne pytanie o suba, ale jakos nikt nic nie pisal - jakby nie mieli stycznosci z tymi subami i ich konkurencja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hajdzik pisałem nie kupuj J110, jak już to 112 dozbieraj i kuo tego większego i to samo doradzam Koledze Liter. Na pewno 112 zejdzie niżej a już jeden czy dwa herce niżej robi dużą różnicę. Po prostu gdy dojdzie bas powiedzmy 30Hz to 110-tki już nie będziesz słyszał czy czół, powiedzmy czół :) a 112 będzie jeszcze dawała czadu przez co będziesz miał pełniejszy przekaz danej sceny, przy 110 "prędzej będą się kończyły" akcje a zaobserwujesz to gdy podczas seansu odniesiesz wrażenie, że czegoś brakuje, że pokazują jakąś akcję a Ty nic nie słyszysz albo przestajesz słyszeć zbyt wcześniej to tak najprościej ujmując. No i tutaj też napiszę. A skąd wiesz, że będzie przy nich stał. Skąd wiesz, że to będzie dla niego dobre miejsce. Miejsce przy kolumnach. Dobra postawisz go przy kolumnach. Ok. A co będzie gdy okaze się , że gdy włączysz film i usiądziesz na kanapie ma basu lub jest mizerny. No co. :)

 

Nie mieli lub nie mają bo tu są ludzie którzy mają porządne suby typu Velodyne SPL, REL, Paradigm itd. itd. a nie Jamo J110 czy 112 za 2 tys zł :)

 

Jeśli usłyszysz coś z półki między 10 a 20 lub więcej tysięcy to w ogóle nie gra dla ciebie ten za 2 tys zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze podobna konstrukcja magnata i na wprost przy kolumnach sie sprawdzil

po drugie - nawet nie mam opcji dac go gdzies indziej - meble, biurko, orbitrek - brak miejsca :)

 

z tym ze tu takich subow nie mają, to już troszke fantazjujesz.

oczywiscie jest tu grupka osób ktore mają sprzęty za duzo wieksze sumy, ale wiekszosc jest zwyklych kowalskich, ktorzy chcą mieć coś lepszego niz plastiki i kina kupuja w granicach 10tyś, a nie 30stu czy więcej

byc może zrobisz ankiete, zobaczymy jak faktycznie jest - bo moze sie mylę (ale wątpię)

 

tak czy siak, msuze skonczyc remont pokoju - glosniki sufitowe do atmosa montuje, przy okazji oczywiscie :)

potem zmiana centralki i potem SUB - to jeszcze przemyślę - bo jednak jest nad czym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem taki dylemat, zdecydowałem się na 112-kę z racji tego że doradzali mi ją osoby, które znają się lepiej niż ja i stwierdziły że "nie ma czegoś takiego jak za duży sub" :) Oczywiście trzeba to rozumieć z przymrużeniem oka, mam nadzieję że decyzji nie będę żałował... dam oczywiście znać jak sprzęt przyjedzie i zrobię pierwsze odsłuchy... i kolejne... i kolejne... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie ma czegoś takiego jak za duży sub" :) Oczywiście trzeba to rozumieć z przymrużeniem oka,

trzeba to rozumiec doslownie - to nie jest przenosnia hehehe :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jednak troszke tak że każdy ma swoje wizje kina domowego :)

tutaj znalezli się tzw wyznawcy potężnego uderzenia, którzy wolą dać dwa razy więcej - dla 2 Hz niżej :P

są też tacy co wolą kupić suba za 2tyś, ale dołożyć do centralki, bo to centralki najwięcej mamy w kinie, wszystkie dialogi i scenki są w centralce.

Tutaj w zestawie Jamo też mamy centralke za 900zł , a potem za 2,000zł

znów dla innych surroundy są najmniej ważne - bo to tylko głośniki efektowe - raz na jakiś czas coś tam zabrzęczy, a drudzy powiedzą, dopiero jak kupisz konkretne centralki to slyszysz to czego w tanszych nie uświadczysz.

już o ampli nawet nie wspominam - co byśmy nie wybrali, zawsze znajdzie się ktoś, kto stwierdzi - dodaj synku kasy a bedzie o niebo lepiej - obojetnie z jakiego pułapu cenowego byśmy zaczynali :)

suma sumarum - z niektórymi do rozmów bez 50tyś nawet nie siadaj do stolu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez kazdy wie ze kino domowe to glownie sub i centralny i na tym nie ma co oszczedzac tzn lepiej nie chodzic na kompromis, ten mozna zastosowac wlasnie w calej reszcie kolumn, byle byly wysoko efektywne zeby ampli wydalal, i tak tniesz je na 60-80 hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby każdy był zadowolony z tego co ma ... ja nie byłem do tej pory, dlatego wymieniam powolutku cały sprzęt (najpierw amplituner, teraz kolumny, później odtwarzacz blu ray a skończy się na tv)... Zajmie mi to zapewne 3-4 lata, ale cóż, takie życie... pewnie ze najłatwiej byłoby wywalić od razu z 80 tysięcy i mieć z głowy, ale kogo na to stać ? Ja na kolumny odkładałem ponad rok, i myślę że będę mega hiper zadowolony... może właśnie dlatego że "nie kupiłem ich od ręki" będą dla mnie zapewne jedyne w swoim rodzaju, a gdyby mnie było stać na wymianę sprzętu "co chwilę" to raczej nigdy nie byłbym usatysfakcjonowany , bo zawsze można mieć lepsze, mocniejsze itd... Cieszmy się z tego co mamy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.