Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw kolumn do Onkyo Tx rz 800


Liter

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ja nie bedę go instalować. Wykorzystam tylko suba, a głośniki pójdą leżeć na strych.

Jak będe miał kiedys ochote to odpale drugi system 6.1 na procesorze Tag McLaren AV32R BP192, który pokaże drzwi innym współczesnym z HDMI, Audio HD, Atmosami itp.

 

:)

 

Dales 3k za to zaby miec uzywanego suba jamo, ktorego cena katalogowo wynosi 3k? Dziwne posuniecie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Za to bys mial dobrego Velodyne lu Klipsch, ktore zapewne sa lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada sub Magnata Cinema Ultra Sub 300-THX względem tego jamo i tych Teufela robił ktoś z was porównanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dales 3k za to zaby miec uzywanego suba jamo, ktorego cena katalogowo wynosi 3k? Dziwne posuniecie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Za to bys mial dobrego Velodyne lu Klipsch, ktore zapewne sa lepsze.

 

Nie, dałem 3.500 żeby mieć znakomity set 6.1.

Czyli idąc twoim tokiem rozumowania ... żeby mieć za 500 zł 6 znakomitych głośników Jamo do kina domowego.

 

:)

 

Jedni zbierają znaczki, ja zbieram sprzęt audio/video.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy okazję to sprawdzać ale w specjalnie przygotowanej salce. Efekt był rewelacyjny. Prawdę mówiąc chciałem go także ściągnąć do nas na pokazówke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe to warunek konieczny, a to czy wiszące, podstawkowe, czy typowe podłogowe itd. nie ma dla mnie istotnego znaczenia, jeśli końcowy efekt będzie zadowalający !!! Aktualnie koresponduje z Panem od Teufela, dam znać jeśli coś ciekawego zaproponuje - jestem ciekaw waszej opinii, ponieważ ewentualny od nich zakup byłby raczej w ciemno że względu na brak możliwości odsłuchu i małą popularność tej marki u nas w kraju... Co ciekawe , niedługo ruszają bezpośrednio ze sprzedażą w PL :) Aha, no i gościu twierdzi że udzielają gwarancji na pewne części sprzętu na 12 lat !!! Aż mi się wierzyć nie chce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12lat tez słyszałem że dają, ta firma w DE popularna jest, Polska to hmmm...rynek bardzo zamknięty. Zobacz włoskie kolumny czy z USA, Szwecja itp. Jak czasem ebay przeglądam to takie kolumny czy elektronikę widzę że aż w szoku jestem.

Ps. Dali Zensor7 białe śliczne lub Opticon6 ale musisz sam posłuchać :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe to warunek konieczny, a to czy wiszące, podstawkowe, czy typowe podłogowe itd. nie ma dla mnie istotnego znaczenia, jeśli końcowy efekt będzie zadowalający !!! Aktualnie koresponduje z Panem od Teufela, dam znać jeśli coś ciekawego zaproponuje - jestem ciekaw waszej opinii, ponieważ ewentualny od nich zakup byłby raczej w ciemno że względu na brak możliwości odsłuchu i małą popularność tej marki u nas w kraju... Co ciekawe , niedługo ruszają bezpośrednio ze sprzedażą w PL :) Aha, no i gościu twierdzi że udzielają gwarancji na pewne części sprzętu na 12 lat !!! Aż mi się wierzyć nie chce...

 

Z tym Teufuelem to dobrze przemyśl. Jak Ci się kiedyś znudzi, czy będziesz chciał zmienić system, to czy nie będzie problem z ewentualną odsprzedażą, w Polsce sprzęt praktycznie nieznany oraz specyficzny. Nie zawsze trafi się taki klient z syndromem zbieractwa jak Pmcomp :)

Poza tym ja uważam, że zawsze warto pomyśleć o czymś uniwersalnym, czyli takim co dobrze zagra w kinie jak i przyzwoicie w stereo. Dzisiaj więcej oglądasz w kinie, ale jak kupisz dobry sprzęt to nagle i muzyka może Cię mocniej wciągnąć.

 

Jeszcze jedno, raczej nie masz zbyt dużego pokoju, więc takie krowy jak te jamo naścienne to sobie raczej odpuść, to musi gabarytowo pasować do reszty, bo inaczej nie będzie zgadzało się ani wizualnie, ani dźwiękowo. Widać, że sporo uwagi przykładasz do designu, więc przemyśl to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedania za 1/10 ceny. Chodź jak wejdą do polski jeśli wejdą to zobaczymy.

Bali u nas wcale tak źle nie jest. Wybór większy niż w UK. Dużo low endu, sporo Hi-Fi i też wybór wśród high end. Myślę że nikt nie jest w stanie przesłuchać nawet wszystkiego z zakładanego budżetu.

Chodź rozumiem to z drugiej strony, jako klient :) nigdy nie ma tego co szukam. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do sprzedania za 1/10 ceny. Chodź jak wejdą do polski jeśli wejdą to zobaczymy.

Bali u nas wcale tak źle nie jest. Wybór większy niż w UK. Dużo low endu, sporo Hi-Fi i też wybór wśród high end. Myślę że nikt nie jest w stanie przesłuchać nawet wszystkiego z zakładanego budżetu.

Chodź rozumiem to z drugiej strony, jako klient :) nigdy nie ma tego co szukam. :)

Albo jest....na drugim końcu Polski :)

Wiem że nie jest aż tak źle....ale zawsze może być lepiej :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Teufuelem to dobrze przemyśl. Jak Ci się kiedyś znudzi, czy będziesz chciał zmienić system, to czy nie będzie problem z ewentualną odsprzedażą, w Polsce sprzęt praktycznie nieznany oraz specyficzny. Nie zawsze trafi się taki klient z syndromem zbieractwa jak Pmcomp :)

Poza tym ja uważam, że zawsze warto pomyśleć o czymś uniwersalnym, czyli takim co dobrze zagra w kinie jak i przyzwoicie w stereo. Dzisiaj więcej oglądasz w kinie, ale jak kupisz dobry sprzęt to nagle i muzyka może Cię mocniej wciągnąć.

 

Jeszcze jedno, raczej nie masz zbyt dużego pokoju, więc takie krowy jak te jamo naścienne to sobie raczej odpuść, to musi gabarytowo pasować do reszty, bo inaczej nie będzie zgadzało się ani wizualnie, ani dźwiękowo. Widać, że sporo uwagi przykładasz do designu, więc przemyśl to.

To nie jest tak ze podjąłem już decyzję, mam jeszcze sporo czasu na zastanowienie, szukanie itd. , ale wiem na pewno że nie będę kupował zestawu zastanawiając się czy go później sprzedam... to ma być zakup na lata, dlatego chce go dobrze przemysleć... W razie co, jesli chodzi o Teufel'a, zawsze mam mozliwość zwrotu w przeciagu 8 tygodnii :) Zgadzam się jednak w 100 % że kolumny nie mogą być zbyt duże, bo po prostu w moich warunkach mieszkaniowych będzie wyglądało to komicznie :) Dlatego też (pomijając kwestie koloru ;) ) nie brałem nawet pod uwagę Klipsch a, który podobno pięknie współgra z Onkyo, ale osobiście uważam że po pierwsze te kolumny są za duże, a po drugie najzwyczajniej w świecie brzydkie !!! Ale podobno o gustach się nie rozmawia ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak ze podjąłem już decyzję, mam jeszcze sporo czasu na zastanowienie, szukanie itd. , ale wiem na pewno że nie będę kupował zestawu zastanawiając się czy go później sprzedam... to ma być zakup na lata, dlatego chce go dobrze przemysleć... W razie co, jesli chodzi o Teufel'a, zawsze mam mozliwość zwrotu w przeciagu 8 tygodnii :) Zgadzam się jednak w 100 % że kolumny nie mogą być zbyt duże, bo po prostu w moich warunkach mieszkaniowych będzie wyglądało to komicznie :) Dlatego też (pomijając kwestie koloru ;) ) nie brałem nawet pod uwagę Klipsch a, który podobno pięknie współgra z Onkyo, ale osobiście uważam że po pierwsze te kolumny są za duże, a po drugie najzwyczajniej w świecie brzydkie !!! Ale podobno o gustach się nie rozmawia ;) :)

Temu kolego polecam Dali, nie polecam z Denonem do stereo ale już w KD jest dobrze :)

Marantz czy Onkyo zamiast Denona i powinno być świetnie kd/stereo.

Jeśli chodzi o jakość wykonania jak i same detale to Dali robi świetną robotę :)

Zensor/Opticon/Epicon/Rubicon te serie jak dla mnie śliczne są jeśli chodzi o wygląd :)

Czasu masz dużo, wykorzystaj go na testy zestawów!!!

9bc233deefd10133043f49a2e1c6b8d7.jpg498cc1701c91efe0b078da46e750ab6e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiem na pewno że nie będę kupował zestawu zastanawiając się czy go później sprzedam...

Większość ludzi o tym nie myśli, jednak życie bywa przewrotne, zobacz ile sprzętu używanego, kilkumiesięcznego chodzi po allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest....na drugim końcu Polski :)

Wiem że nie jest aż tak źle....ale zawsze może być lepiej :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Powiem ci im większy wybór tym gorzej wybrać na prawdę. Do audio trzeba mieć ludzkie podejście a nie takie audiofilskie. Mieć i już myśleć o wymianie. Kupić coś z czego się człowiek cieszy, a nie myśli czy czasem sąsiad nie ma lepiej.

 

Czy zmiana kolumn Dali Lektor 6 na Klipsch RP260 to krok do przodu czy w bok? Dotyczy RZ800.

Moim zdaniem na ukos.

Bo są to kolumny lepsze. Ale także zupełnie inaczej grające. Lektor jest delikatny. Ciepły, miękki. Totalne przeciwieństwo RP 260

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik gregin dnia 05.04.2017 - 17:31 napisał

Czy zmiana kolumn Dali Lektor 6 na Klipsch RP260 to krok do przodu czy w bok? Dotyczy RZ800.

Moim zdaniem na ukos.

Bo są to kolumny lepsze. Ale także zupełnie inaczej grające. Lektor jest delikatny. Ciepły, miękki. Totalne przeciwieństwo RP 260

 

A jak efekt synergii? Klipsch jakoś zawsze polecany do Onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci im większy wybór tym gorzej wybrać na prawdę. Do audio trzeba mieć ludzkie podejście a nie takie audiofilskie. Mieć i już myśleć o wymianie. Kupić coś z czego się człowiek cieszy, a nie myśli czy czasem sąsiad nie ma lepiej.

Moim zdaniem na ukos.

Bo są to kolumny lepsze. Ale także zupełnie inaczej grające. Lektor jest delikatny. Ciepły, miękki. Totalne przeciwieństwo RP 260

Jeszcze można dodać jeszcze coś, im człowiek więcej siedzi na forum/forach to tym mniej wie i więcej szuka....zamiast początkowej idei rodzi się 10innych pomysłów :)

Co do ilości i jakości sprzętu audio to już od właścicieli chyba zależy, czy lepiej mieć towar który schodzi czy taki który na półkach zalega bo drogi :)

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

S4H a może poszerzyć asortyment.... Emotiva to tylko jeden sklep w Polsce i to by mogła być konkurencja dla innych marek to samo Martin Logan :) Ciągle się słyszy o Klipsch i PolkAudio one chyba też z US są chociaż Logany już szybciej dostać można, z miłą chęcią bym je posłuchał... MA S10 vs ML 60XT, jak filmiki oglądam to one też w oko wpadają bynajmniej moje :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu kolego polecam Dali, nie polecam z Denonem do stereo ale już w KD jest dobrze :)

Marantz czy Onkyo zamiast Denona i powinno być świetnie kd/stereo.

Jeśli chodzi o jakość wykonania jak i same detale to Dali robi świetną robotę :)

Zensor/Opticon/Epicon/Rubicon te serie jak dla mnie śliczne są jeśli chodzi o wygląd :)

Czasu masz dużo, wykorzystaj go na testy zestawów!!!

9bc233deefd10133043f49a2e1c6b8d7.jpg498cc1701c91efe0b078da46e750ab6e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Przyznaje, robią mega pozytywne wrażenie !!! No i mają to czego potrzebuje (np. przedni bass reflex) Na pewno będę je chciał obejrzeć i posłuchać zanim podejmę decyzję co do zakupu !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje, robią mega pozytywne wrażenie !!! No i mają to czego potrzebuje (np. przedni bass reflex) Na pewno będę je chciał obejrzeć i posłuchać zanim podejmę decyzję co do zakupu !!!

No to żeby nie było iż tylko Dali Zensor w kolorze biały lakier i przedni bass otwór to dołożę jeszcze dwie propozycje

Focal Aria - one u mnie na testach w parze z MA Silver stały (926vsS10)

Jakość wykonania super, jest na czym oko zawiesić. Jeśli chodzi o dźwięk to bardzo podobnie grały jak MA z tym iż bardziej skrajne były i delikatnie więcej detaliczne, bałem się trochę iż mogę ale nie muszą ucho drażnić (testy na Denon pma1510ae którego jak na razie nie zamierzam zmieniać) Na innym wzm. na bank by inaczej zagrały. Cena wygrała jednak przy secie 5.0 Focal vs. Monitor Audio i jestem mega zadowolony z takiego rozwiązania :)

 

Prócz Dali Zensor jak i Focal Aria dołożę coś jeszcze....Monitor Audio Silvet6, do koloru do wyboru :)

 

Fajnie masz z tym czasem bo 6mc to na testy i decyzje dość dużo co wybrać....ja bym nie wytrzymał tyle bo im więcej się będziesz zastanawiać i czytać tym większy będzie znak zapytania...które wybrać :)

 

A tak to czemu chcesz mieć kolumny z przednim BR???

 

 

ddbf02d39c536e9ca3ddd02959f6152a.jpgfd048af0398a369279d44037aa029a2d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga Harmony Platinum 5.1 Set F-60+C-40PR+S-40+SW-10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-33863-0-76729200-1491415943_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co chcę, ale myślę że raczej muszę, a conajmniej byłoby wskazane w moich warunkach. Nie mam możliwości odsunięcia frontów od ściany, po bokach również nie mają za dużo przestrzeni więc chyba przedni bass reflex wskazany... lubię bas !!! Dużo basu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Taga Harmony Platinum 5.1 Set F-60+C-40PR+S-40+SW-10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O też przedni BR :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Nie tyle co chcę, ale myślę że raczej muszę, a conajmniej byłoby wskazane w moich warunkach. Nie mam możliwości odsunięcia frontów od ściany, po bokach również nie mają za dużo przestrzeni więc chyba przedni bass reflex wskazany... lubię bas !!! Dużo basu :)

Skoro lubisz bas to i tak nie istotne czy przedni czy tylni BR....bo każda kolumna musi mieć miejsce aby oddychać. Przy przednim BR też trzeba kolumnę od ściany odsunąć, nie aż tak co z tylnym ale trzeba niestety tym bardziej jak lubisz niskie tony.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co chcę, ale myślę że raczej muszę, a conajmniej byłoby wskazane w moich warunkach. Nie mam możliwości odsunięcia frontów od ściany, po bokach również nie mają za dużo przestrzeni więc chyba przedni bass reflex wskazany... lubię bas !!! Dużo basu :)

 

A nie sądzisz, że basu powinno być tyle ile być powinno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sądzisz, że basu powinno być tyle ile być powinno?

Tylko co to znaczy - tyle ile być powinno ?

 

Najczęściej to tyle ile oczekuje słuchający :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak kolega odetnie w KD na 80hz czy wyżej to ten bas i tak w kolumnach z wyższej partii będzie taki sobie bez pazura dopiero sub pokażę porządny bas poniżej 80hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.