Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe co wybrać ?


raflp

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za informacje postaram się przesłuchać te kolumny Focal 806, Polk Audio TSx110B i Monitor Audio Silver 2. Monitor audio też brałem pod uwagę ale Bronze 2 ale odpadły po pierwszy odsłuchu podobnie jak Dali zensor 3.

 

Co do IC myślę że na początek kupie coś tańszego używanego w kwocie 100-150zł (jeśli macie jakieś propozycje to czekam na informacje) a kabel głośnikowy zostanie z poprzedniego zestawu BANDRIDGE a potem się rozejrzę za czym lepszym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co do IC myślę że na początek kupie coś tańszego używanego w kwocie 100-150zł (jeśli macie jakieś propozycje to czekam na informacje) a kabel głośnikowy zostanie z poprzedniego zestawu BANDRIDGE a potem się rozejrzę za czym lepszym.

Tak jak pisałem polecam Audionova Proteus Silver (w moim systemie pobił dużo droższego chorda). Głośnikowe też na razie mam Bandridge profigold bass flex i o dziwo bardziej podobało mi się brzmienie na tym kablu niż na Chordzie oddysey 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tutaj nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość :)

Jestem na etapie wymiany sprzętu stereo. Ze względu na zmianę miejsca zamieszkania i pokój w którym będę użytkować sprzęt zmuszony byłem na sprzedaż poprzedniego zestawu ( JBL E60 + Cambridge audio azur 550 ) i poszukuje teraz zestawu nowego ze względu na wymiar zdecydowałem się na poszukiwanie ciekawego zestawu stereo z kolumnami podstawkowymi( pokój jest wielkości 18mkw). Gatunek muzyki jaka preferuje to Rock metal, ale niestety nie będę jedynym użytkownikiem dziewczyna ma inne preferencje muzyczne pop, dance. Pieniądze jakie chce przeznaczyć na same kolumny to 1500zł ewentualnie jestem wstanie przemyśleć coś droższego. Na wzmacniacz myślę że mogę przeznaczyć jakieś 1000 - 1200 zł po przegrzebaniu forum zastanawiam się nad kolumnami

 

- Monitor Audio BX2

- Dali Zensor 3

 

 

Wzmacniacz od jakiegoś czasu poluje na NAD C352 chciałem ten wzmacniacz do JBL E60 ale ze względu na zmianę kolumn zastanawiam się czy to dobry wybór. Może jakieś propozycję co do wzmacniacza i ewentualnie kolumn ?

Kolumna podstawkowa z podstawkami zajmuje tyle samo miejsca co podłogowa....w Twoim metrażu i guście muzycznym raczej bym szukał tych drugich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Emit 20 spokojnie nadają się do 20 mkw. Basu super niskiego nie mają ale kontrabas grają już poprawnie.. w rapie może brakować mięcha... ale to nie kolumny do rapu. Podłogówki nowe w tych pieniądzach nie zagrają tak góry. Może Elac F6 ale to już 1k drożej, F5 brakuje nawet basu do Emit20.

 

Chyba że używane.. ale tutaj nie pomogę.. no chyba że DM 3/7 te za 3000 się ustrzeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolumna podstawkowa z podstawkami zajmuje tyle samo miejsca co podłogowa....w Twoim metrażu i guście muzycznym raczej bym szukał tych drugich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie stwierdziłem specjalnych różnic z DM2/7 więc dokładać dużo na pewno się nie opłaca.

Ale też obstawiał bym granie jaśniejsze mocniejsze jak Silver 2 za tysiaka mniej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ładne....rozejrzyj sie może za takimi Monitor Audio Bronze BR5 dostaniesz za 1400 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home podoba Ci się średnica z MA silver? Ja te kolumny odważyłbym się polecić tylko osobom słuchającym house, techno itp., średnica w silverach jest "duża, nasycona, emocjonalna", aż musiałem się wsłuchiwać, żeby usłyszeć wokale jakości radyjka kuchennego a suszyło niemiłosiernie... Grają typową V-ką, jeżeli ktoś chce posłuchać czegoś więcej niż techno to moim zdaniem będzie nimi bardzo rozczarowany, dla mnie to najlepszy przykład kolumny wybitnie przereklamowanej, nie mającej nic wspólnego z dobrym brzmieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdecydowanie są ciekawsze, mają ładniejszą górę i bardziej zdecydowany bas (no powiedzmy basik). :-)

 

Adam 38 a z czym grały, jaki wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA jest daleko do Dynaudio, jeśli chodzi o górę :-)

Nadziak jest dynamiczny i jeśli poda mu się aluminiowe kopuły, to może przywalić górą, prawie jak Rotel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś podejście do poprzednika RX2. Zagrały dość efekciarsko, bas mocny, ale nic mnie w brzmieniu nie zainteresowało. Podejrzewam, że w domu szybko by mnie zmęczyły. Porównywane wtedy Dynki DM 2/7 i 2/8 zdecydowanie dla mnie okazały się lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tutaj nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość :)

Jestem na etapie wymiany sprzętu stereo. Ze względu na zmianę miejsca zamieszkania i pokój w którym będę użytkować sprzęt zmuszony byłem na sprzedaż poprzedniego zestawu ( JBL E60 + Cambridge audio azur 550 ) i poszukuje teraz zestawu nowego ze względu na wymiar zdecydowałem się na poszukiwanie ciekawego zestawu stereo z kolumnami podstawkowymi( pokój jest wielkości 18mkw). Gatunek muzyki jaka preferuje to Rock metal, ale niestety nie będę jedynym użytkownikiem dziewczyna ma inne preferencje muzyczne pop, dance. Pieniądze jakie chce przeznaczyć na same kolumny to 1500zł ewentualnie jestem wstanie przemyśleć coś droższego. Na wzmacniacz myślę że mogę przeznaczyć jakieś 1000 - 1200 zł po przegrzebaniu forum zastanawiam się nad kolumnami

 

- Monitor Audio BX2

- Dali Zensor 3

 

 

Wzmacniacz od jakiegoś czasu poluje na NAD C352 chciałem ten wzmacniacz do JBL E60 ale ze względu na zmianę kolumn zastanawiam się czy to dobry wybór. Może jakieś propozycję co do wzmacniacza i ewentualnie kolumn ?

Może bys posłuchał Monitor Audio Silver RX 2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
S4home podoba Ci się średnica z MA silver? Ja te kolumny odważyłbym się polecić tylko osobom słuchającym house, techno itp., średnica w silverach jest "duża, nasycona, emocjonalna", aż musiałem się wsłuchiwać, żeby usłyszeć wokale jakości radyjka kuchennego a suszyło niemiłosiernie... Grają typową V-ką, jeżeli ktoś chce posłuchać czegoś więcej niż techno to moim zdaniem będzie nimi bardzo rozczarowany, dla mnie to najlepszy przykład kolumny wybitnie przereklamowanej, nie mającej nic wspólnego z dobrym brzmieniem.
Grają v-ka. Wielu osobom se to podoba.

Teraz ich cena na prawdę jest ok. A jednak patrząc na monitory to mają na prawdę nie zły bas.

 

Przecież nikogo do nich nie zmuszam.

Dynaudio gra dokładnie ale na pewno nie tak ostro.

Proszę porównać do celanow 302gt czy canto grand

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem u siebie i canto grand (gora gasnie szybciej jak w x14), mialem ma silver - potwierdzam, ze to calkiem szybko grajaca V-ka, jednak ten srodek z silver no ciezko zaakceptowac - za duzo muzyki sie traci na nich. A co do ceny - jeszcze ok. rok tenu np. silver 1 staly po 2kzl., potem cene podniesiono by teraz zrobic "wielkie ich wyprzedaze" i wrocic do cen, ktore obowiazywaly rok, dwa lata wstecz, czyz tak nie bylo? Wiec nie przesadzajmy z ta atrakcyjnoscia cenowa. Ps. Za to ile cisnienia na basie i zarazem zejscia potrafi dac z siebie taki silver 1 to faktycznie moze zaskoczyc i zdecydowac o ich zakupie, tu pelna zgoda, jak juz mowilem, w takim house sa super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesiono ceny to fakt teraz je zbito na wyprzedaży jest w tym trochę prawdy ale nie aż tak jak mówisz. Nie do wyjściowej sprzed 2 lat. Nie aż tak :)

Canto grandy moim zdaniem to także lepsze kolumny. A wiele osób wybiera duże silvery 2 ze względu na mocny przekaz kosztem wielkości.

Budowanie monitorów na 20 cm baswcu nie jest łatwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wybrane po odsłuchu kilku propozycji wybrałem Dynaudio Emit M20 jakoś z moim wzmacniaczem bardzo fajnie się zgrały. Udało mi się je porównać do MA Silver 2 i Focal Aria 906. Porównując te trzy zestawy kolumn faktycznie najwięcej basu dawał MA ale dynaudio miał większą kontrolę nad basem w MA jakoś mi się ten bas rozjeżdżał co do Focal tutaj bas to była porażka najdroższe kolumny bas refleks z przodu a bas jakby z "pudełka" ale za to reszta na poziomie dynaudio bardzo dobra średnica i góra. Co do MA średnica w porównaniu do pozostały przytłumiona dobra góra ale podczas odsłuchu aż mnie uszy bolały. Więc decyzja zapadła i kupiłem Dynaudio. Wiadomo, że jest to kwestia gustu i może ktoś wolał by inne zestawienie. Zobaczymy jak to będzie dalej jak się kolumny wygrzeją. Teraz jestem na etapie doboru kabli głośnikowych na razie gram na bandridge 2x2.5*2 ale myślę że zmienię na coś innego tylko nie wiem czy ma sens kupować od razu czy poczekać aż się kolumny wygrzeją i wtedy dobrać jakieś kable ? Interkonekta miedzy CD a wzmacniaczem kupiłem XLO HT1 przetestowany i jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj czas kolumnom i sobie na obycie się z graniem. Nie wiem jak Emit 20 ale inne kolumny znacznie zmieniają charakter grania po tygodniu.

Ja jestem dość speptycznie nastawiony do kabli .. uszy nie te.. różnice żadne oszałamiające.. raczej smaczki.

 

Posłuchaj trochę będziesz mógł napisać co chcesz poprawić.

 

PS. Gratuluję kolumn bardzo udana kolumna.. minusem jest góra bo ciężko ją znaleźć w takiej jakości w tych pieniądzach.

 

... więc na kolejny krok trzeba taczkę dukatów ... ale to zaleta bo skutecznie zniechęci cię do zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal tutaj bas to była porażka najdroższe kolumny bas refleks z przodu a bas jakby z "pudełka"

 

No pacz ;-) a ja na odwrót. Ja posłuchałem Emitow to se pomyślałem ze ktos sobie żarty robi. I wybrałem Focale do swojego Nad. Gra to wg mnie za te pieniądze super. Bas mocny i tak jak pisales reszta sie zgadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pacz ;-) a ja na odwrót. Ja posłuchałem Emitow to se pomyślałem ze ktos sobie żarty robi.

No i mamy temat rzekę :-)

 

To mi się najbardziej podoba, że odczucia ludzi słuchających ten sam sprzęt są często diametralnie inne.

Tajemnicą jest pewnie potęga akustyki pomieszczenia i odpowiednie dobranie reszty toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

906 wymagają dobrego napędu. Emit 20 już tak wymagający nie jest, akustyka to menda niestety.

Ale niesądzę by w salonie podpieli coś marnego...

 

No i repertuar.. trzeba troche posłuchać by wyrobić sobie właściwe zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy temat rzekę :-)

 

To mi się najbardziej podoba, że odczucia ludzi słuchających ten sam sprzęt są często diametralnie inne.

Tajemnicą jest pewnie potęga akustyki pomieszczenia i odpowiednie dobranie reszty toru.

 

Popieram najlepiej pójść i się samemu przekonać jak dane kolumny zagrają i wyrobić sobie własną opinie, jak dla mnie z wszystkich kolumny które przesłuchałem najbardziej spasowały M20, do odsłuchu wytypowałem kilka płyt i z nich kilka piosenek od spokojnych ballad do ostrego rocka, metalu. Podczas odsłuchu zmieniane były kable na początku srebro a później miedziany i o dziwo miedz lepiej zagrała widocznie z tym sprzętem lepiej się to zgrało. Myślę, że teraz kilka miesięcy odczekam aż się wygrzeją kolumny i wtedy pobawię się kablami, i jestem ciekaw czy będzie różnica po wymianie zworek w moim nadzie bo czytałem dużo pozytywnych opinie wiec najlepiej będzię jak się sam przekonam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

906 wymagają dobrego napędu. Emit 20 już tak wymagający nie jest, akustyka to menda niestety.

Ale niesądzę by w salonie podpieli coś marnego...

 

No i repertuar.. trzeba troche posłuchać by wyrobić sobie właściwe zdanie.

cos jest w temacie napedzania 906. Swoje po miesiacu od zakupu chcialem oddac bo bas sie nie chcial rozkrecic... zamiast tego zostaly ale piec zostal wymieniony na Caspian M2. teraz basu jest czasami az za duzo - szybki, punktowy, swietnie zdefiniowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Raflp, z tych monitorow, ktore wypisales najblizsze memu sercu tez sa Dynaudio emit m20, kapitalny monitor, szkoda, ze nie mam ich na ten weekend u siebie, no ale zobaczymy co pokaza x14, gdy muzyka poplynie z Haiku Audio. Byle do wieczora, a wtedy gdy juz zapadnie bloga cisza odpale swoje naj. plyty i niech sie dzieje magia. Ps. Daj pograc emitom te 3-6 miesiecy, tyle srednio potrzeba Dyniom aby zagraly optymalnie, te emity to naprawde wybitne monitory, prawdziwe Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.