Skocz do zawartości
IGNORED

Wpływ współmieszkańców na posiadany sprzęt Audio-Video


jaxcek

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany różnymi wpisami postanowiłem otworzyć nowy wątek.

Jeśli macie ochotę to się podzielcie swoimi doświadczeniami jaki wpływ mają Wasi domownicy na kupowany przez Was sprzęt.

Z mojej strony (głównie małżonka):

* kolumny głośnikowe nie mogą być wyższe niż 110/120cm, bo będą źle wyglądały w salonie. Poza tym jak się ładują na nich telefony to może nie sięgnąć wyżej kabelek ;)

* membrany kolumn głośnikowych muszą być koloru zbliżonego do miedzi (mam Klipsche RP-260f, bo pasuja wtedy do zasłon

* wzmacniacz musi być małym zintegrowanym pudełkiem (nie może się świecić na niebiesko/zielono) bo musi się zmieścić w półce pod telewizorem. Nie może być obok TV (którego i tak nikt nie ogląda), bo wtedy telewizor nie będzie stał na szafce centrycznie.

 

Absolutnie to nie są narzekania. Ehhh, kobiety.

 

To jest pantoflarstwo po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję zdanie drugiej połowy, ale nigdy nie wchodzila mi w moje graty. Po prostu jest wyrozumiala i nie zwraca na to uwagi.

Natomiast podobny temat był poruszany kilka razy w zakładce hifi i z tego co pamiętam to chyba tylko ja wyraziłem zdanie jak powyżej.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym miętolić miętolka samemu niż mieć Klipshe ;)

 

 

W głowie mi się nie mieści że można mieć życiowego partnera który nie szanuje moich pasji i zainteresowań.

Ale wybieram a właściwie to chyba już wybrałem kobietę ode mnie mądrzejszą i myślącą w podobny sposób ;)

Gust muzyczny mamy również zbliżony, zresztą poznaliśmy się na jedbym z letnich festiwali ;)

Skoro muzyka jest ważna to dobry sprzęt jest oczywistym priorytetem, nie trzeba tego jej tłumaczyć,

 

Niestety odpowiednio dobrany partner to luksus.

Większość ludzi wikła się w różnego kalibru patologie :)

Pantoflarstwo to nasza cecha narodowa. Autor wątku ewidentnie czuje że to zupełnie normalne że żona decyduje o jego sprzęcie i jeszcze się cieszy że mu na tyle pozwala ;>

 

Natomiast podobny temat był poruszany kilka razy w zakładce hifi i z tego co pamiętam to chyba tylko ja wyraziłem zdanie jak powyżej.

Wiesz myślę że niewielu tutaj ma dziewczyne ;) Audiofilia to jednak rodzaj parafilii okołoseksualnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

W głowie mi się nie mieści że można mieć życiowego partnera który nie szanuje moich pasji i zainteresowań.

 

Pamiętam pantoflarza z media markt. Podszedł z panienka pod kina domowe a ona nieeee....i zaciąga do mikro wiez. Wiadomo jak się skończyło. Szkoda chłopa ale hormony silniejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona nigdy nawet nie pomyślała o stawianiu kwitków na kolumnach. Natomiast dla kogoś kiedyś wykonałem na zamówienie takie oto kolumny uniemożliwiające postawienie na nich kwiatków:

 

post-3550-100000069+1279532792.jpg

 

poprosilem zone by to przeczytala, po czym zapytałem czy postawialabys na tych kolumnach kwiatki, usłyszałem, " no cos Ty zebys mnie zabił " oczywiscie nie mam az tak wesoło, ale sobie chwale zmieniam co chce na co chce :) zona sobie zdaje sprawe ze to wszystko tylko na chwile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i tak myśle ze Ci co udają gieroja to w rzeczywistości albo są sami albo maja żonę która ma w d.... wiele ważnych spraw łącznie z posiadaczem sprzętu i mieszkaniem w którym sprzęt sie znajduje . Ja zmieniam co jakis czas klocki najczęściej nie pytając żony o zdanie . Jest trochę marudzenia , w sprzeczkach wyskakuje z tym ze oczywiscie nie pytam i robię co chce , ale zabrałem ja na Audio Show , pare razy na odsłuch i doszła do wniosku ze są goście zdecydowanie bardziej walnięcie ode mnie . A prócz tego wyznaje zasadę która kiedyś przekazał mi serdeczny kolega , a jemu sprzedał jego wujek podczas ślubu - baba jest od tego rzeby się drzeć a ty jesteś od tego zeby sobie nic z tego nie robić :-) a kończąc poważniej - fajnie jak obie strony sie dogadają i akceptują zakupy - wtedy sprzęt nawet lepiej brzmi !!!

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrowe podejście

 

AudioVideoszoł może skutecznie wyleczyć z dobrego brzmienia- taka moja dodatkowa dygresja

 

też stawiam inne baby wobec faktów już dokonanych

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i tak myśle ze Ci co udają gieroja to w rzeczywistości albo są sami albo maja żonę która ma w d.... wiele ważnych spraw łącznie z posiadaczem sprzętu i mieszkaniem w którym sprzęt sie znajduje . Ja zmieniam co jakis czas klocki najczęściej nie pytając żony o zdanie . Jest trochę marudzenia , w sprzeczkach wyskakuje z tym ze oczywiscie nie pytam i robię co chce , ale zabrałem ja na Audio Show , pare razy na odsłuch i doszła do wniosku ze są goście zdecydowanie bardziej walnięcie ode mnie . A prócz tego wyznaje zasadę która kiedyś przekazał mi serdeczny kolega , a jemu sprzedał jego wujek podczas ślubu - baba jest od tego rzeby się drzeć a ty jesteś od tego zeby sobie nic z tego nie robić :-) a kończąc poważniej - fajnie jak obie strony sie dogadają i akceptują zakupy - wtedy sprzęt nawet lepiej brzmi !!!

No jak gierojem nazywasz mężczyznę, który chce rozwijac swoją pasję to gratulacje. Raczej gierojem jest tu wybranka, która mu na to nie pozwala.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym miętolić miętolka samemu niż mieć Klipshe ;)

 

Nie kwestionuję życiowych priorytetów - ja stawiam na prokreację/przedłużenie rodu, a kolega Krzaku666 na drewniane pudełko i kilka kilo żelastwa/plastiku :)

BTW, Klipschy już nie ma.

 

Mimo wszystkio dzięki za odpowiedzi - w poście nie chodziło o zakazy - nie w tym rzecz, nie chodzi też o uległość i patoflarstwo, raczej o wpływ i sugestie podczas wyborów.

Chodzi o pewną symbiozę w instytucji zwanej rodziną i trochę taki socjologiczny przegląd tego kim naprawdę jesteśmy.

 

Moja małżonka nie ma problemów z tym, że zmieniam sprzęt co 1/2 roku - raczej sugeruje dekoracyjnie co pasuje a co nie.

 

Na koniec odnosząc się do buńczucznych postów, które ewidentnie pokazują stosunki panujące w niektórych rodzinach - wyrazy współczucia. Trzeba było lepiej zostać samotnym, niż unieszczęśliwiać inne osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No jak gierojem nazywasz mężczyznę, który chce rozwijac swoją pasję to gratulacje. Raczej gierojem jest tu wybranka, która mu na to nie pozwala.

Rafał pasja jak najbardziej - ale wiesz najlepiej ze to pasja która w skrajnych wypadkach moze doprowadzić pasjonata np do ruiny finansowej a wybrankę do depresji ze względu na konieczność ogladania paskudnie brzydkich kabli o grubości trąby słonia ewentualnie innych pięknych podstawek pod kable itp Jak powiedział Pan Marcin z Lini Dzwiku w Rzeszowie - dobrze jest miec w tej sprawie partnera a nie wroga . Swoją droga Twoja pyta jak kupuje 16 buty albo pierścionek ? :-) Zycze nam Wszystkim wyrozumiałych osłuchanych żon / partnerek które chcą dobrego dźwięku w domu .

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.