Skocz do zawartości
IGNORED

FIIO mp3


veris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie dotyczące odtwarzaczy Fiio. Przymierzam się do kupna, ale niestety nie miałem z żadnym modelem do czynienia. Myślę o serii X. Model X1, X3 lub X5. Modele na pewno różnią się wieloma aspektami, ceną również - nie ukrywam, że cena ma dla mnie duże znaczenie. Czy ktoś z Was miał możliwość porównania tych modeli. Czy któryś mógłby polecić? Czy warto kupić najtańszy model czyli X1 czy raczej kierować się ku X3, X5. Muzyka, której słuchałbym na urządzeniu to smooth jazz, trochę elektroniki (Depeche mode itp.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem FIIO X1 - tragedia. Brzmienie na akceptowalnym poziomie tylko jeśli słuchasz bardzo cicho, po wejściu na średni poziom zniekształcenia zabijały - gorzej niż jakbyś słuchał jakiegoś wzmaka unitry pamiętającego PRL.

Testowałem go z dwukrotnie od niego droższymi słuchawkami i nic nie było w stanie zagrać dobrze - syki i zgrzyty na sopranach kaleczące uszy.

 

Pozbyłem się i kupiłem HIFIMANA supermini - i tu już było ok. Gra fajnie.

Problem w tym, że moja nokia gra równie fajnie, a dwa razy dłużej trzyma bateria, w dodatku można z niej dzwonić, wysyłać smsy, przeglądać internet, a muzykę streemingować, kosztowała też połowę tego :)

 

Po tych doświadczeniach raczej każdemu odradzam zakup DAPa. W ostateczności jeśli zamierza się słuchać z jakichś wysokoomowych słuchawek, to ich wydajność prądowa może się przydać, ale jak żyję nie spotkałem na ulicy nikogo z takimi słuchawkami bo przecież generalnie nie są to słuchawki przenośne.

 

Lepiej całą kasę, która chce się przeznaczyć na zakup DAPa dołożyć do zakupu lepszego smartfona. Jak się koniecznie chce, to pojawiło się już również kilka "audiofilskich" modeli.

 

Skoro już o tym mowa, to mój HIFIMAN leży na dnie plecaka nie używany od półtora roku, tanio sprzedam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dap-y FIIO to bardzo dobre urządzenia i porównywanie ich do smartfona to śmiech na sali:) Osobiście polecam Ci X5 III generacji , bardzo dobre urządzenie i bardzo dobrze wycenione. Zajrzyj na forum.mp3store.pl, tam jest dużo ciekawych informacji na Twoje pytanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele na pewno różnią się wieloma aspektami, ceną również - nie ukrywam, że cena ma dla mnie duże znaczenie.

Weź pod uwagę, że często różne modele jednego producenta różnią się ceną zależną od wbudowanej w urządzenie pamięci wewnętrznej lub jej brakiem. Jeśli nie przeszkadza Ci korzystanie tylko z karty pamięci, to różnica w cenie może być znaczna. A różnice w jakości dźwięku niewielkie.

Co do opinii kolegi Ujemny o X1 to się nie zgodzę. Użytkuję właściwie codziennie tego "fioła" i nie korzystając z wbudowanych "uszlachetniaczy" equalizerów, gra on całkiem przyjemnie. I karta 64GB całkowicie spełnia moje wymagania. Tylko pliki FLAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harman/Kardon HK980 - Magnat Quantum 1005 - Yamaha CDX-590 - DAC Nostromo Wolf + Nostromo 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam FiiO x5-3 i nie przesadzałbym z tym bardzo dobrym brzmieniem, oczywiście wszystko kwestią gustu i synergii z nausznikami i muzą, której słuchamy. Plusy: świetne wykonanie, bezawaryjny (nie ma kwiatków jak np. w dap-ie Pioneera 100 z gniazdem słuchawkowym, zainteresowani wiedzą o co chodzi...), "wszystko mający" gdy chodzi o obsługę bezprzewodową itp., stabilny system. Wady: słabiutka rozdzielczość dźwięku, zwłaszcza na średnicy, którą podaje bardzo blisko co w połączeniu ze słuchawkami "średnicowymi" i brakiem dostatecznej rozdzielczości skutkuje męczącym, nachalnym środkiem, góra pasma jednak wyczuwalnie trąci cyfrowym nalotem, bas jest z tych wolnych, miękkich, nie zapuszcza się w najniższe rejony, lubi skutecznie "wyciągać" ze słuchawek głoski syczące. Nie łatwo dobrać pod niego słuchawki, najlepiej żeby to były słuchawki grające dynamicznie, z lekką V-ką, bardzo detaliczne, bez zapędów do podkreślania głosek syczących i bez tendencji do "cyfrowej" góry. Specyficzne brzmienie, mało uniwersalny, gdy chodzi o dobór słuchawek, jakość brzmienia przeciętna, oto cały FiiO x5-3. Jeżeli dalej Cię interesuje mogę Ci go sprzedać, polska gwarancja, kupiony w akcji preorder na mp3store, stan jak nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dap-y FIIO to bardzo dobre urządzenia i porównywanie ich do smartfona to śmiech na sali:)

 

śmiech na sali to jest jaranie się tymi DAPami, które przy porządnym smartfonie wyglądają jak sprzęt sprzed ponad dekady. FIIO do telefonu nawet nie porównuję, bo ten crap odpadał w przedbiegach i kaleczył uszy, dopiero HIFIMANA można porównać, od biedy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, Fiio X1 był w sumie kiepski, brzmiał bardzo cyfrowo jak dla mnie. Ale X1 II jest zdecydowanie lepszy, aż się zdziwiłem jak go usłyszałem. Gra rozdzielczo i dynamicznie, w swojej cenie jest świetny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dap-y FIIO to bardzo dobre urządzenia i porównywanie ich do smartfona to śmiech na sali:) Osobiście polecam Ci X5 III generacji , bardzo dobre urządzenie i bardzo dobrze wycenione. Zajrzyj na forum.mp3store.pl, tam jest dużo ciekawych informacji na Twoje pytanie

Dziękuję za podpowiedź. Wejdę na forum i poczytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Wejdę na forum i poczytam.

 

Właśnie pod wpływem tego forum dokonałem obu tych bezsensownych zakupów, 2/10, nie polecam :)

 

 

siedzą tam tacy sami bajkopisarze jak i tutaj, albo i gorsi :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 3 lat uzywam Fiio X5 wraz ze wzmacniaczem E12 (sluchawki Grado SR325e) i bardzo sobie cenie jakosc ktora taki zestaw oferuje. Ostatnio u znajomego sluchalem zestawienia FiioX1II wraz z Grado SR80e. Oczywiscie X1 nie ma tyle mocy co X3 lub X5 ale w polaczeniu z niskoomowymi sluchawkami brzmi bardzo poprawnie. Nieco denerwowala mnie tylko szybkosc dzialania (X1) - aktualizacja biblioteki itp. Moim zdaniem ten sprzet oferuje sporo za niewiele, nowy X1 ma takze dodanych pare funkcji - np. Bluetooth dzieki ktoremu mozemy sluchac swojej muzy np. w samochodzie. Ponadto bardzo duzo zalezy od jakosci plikow - mp3 prawie wszedzie brzmia kiepsko ale po zapodaniu plikow DSD na moj X5 to juz jest zupelnie inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@veris - czytanie opini to najgorsze co możesz zrobić. Idz do najbliższego salonu i sam sprawdz.

 

Ja jak kupowałem DT770 biłem się z myślami by kupić wersje 250om lub 80 om. Fakt że mało który smartfon uciągnie te 250 Ohm i tutaj musisz mieć dobry napęd.

Ja nie usłyszałem wielkiej różnicy na 80om i S7 a 250 om i jakimś stacjonarnym wzmacniaczu słuchawkowym.. ba nawet wydawało mi się że S7 i 80om mają ciemniejsze tło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 3 lat uzywam Fiio X5 wraz ze wzmacniaczem E12 (sluchawki Grado SR325e)

 

Czyli nie dość źe FIIO X5 a nie X1, to jeszcze kilkaset złotych trzeba dołożyć do wzmacniacza. Powstaje zestaw, który jest zaprzeczeniem mobilności...

 

ale w polaczeniu z niskoomowymi sluchawkami brzmi bardzo poprawnie.

 

Powiedzcie mi kto używa niskoomowych słuchawek ze sprzętem przenośnym? To są chyba jakieś miejskie legendy forumowiczów.

 

nowy X1 ma takze dodanych pare funkcji - np. Bluetooth dzieki ktoremu mozemy sluchac swojej muzy np. w samochodzie.

 

Wow, jeszcze 10 lat i dogoni telefon legendarnego sonny erricsona k750... Strach pomyśleć co wprowadzą jako następne...

 

Ponadto bardzo duzo zalezy od jakosci plikow

 

Nic nie zależy od jakości plików. Mp3 320 kbps jest nieodróżnialna od FLACa, tymbardziej wszystkie hiresy to bzdury. Najdroższe zestawy stereo nie są w stanie pokazać ich wyższości, a co dopiero jakieś grajki za pisiont złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem FIIO X1 - tragedia. Brzmienie na akceptowalnym poziomie tylko jeśli słuchasz bardzo cicho, po wejściu na średni poziom zniekształcenia zabijały - gorzej niż jakbyś słuchał jakiegoś wzmaka unitry pamiętającego PRL.

Testowałem go z dwukrotnie od niego droższymi słuchawkami i nic nie było w stanie zagrać dobrze - syki i zgrzyty na sopranach kaleczące uszy.

 

Pozbyłem się i kupiłem HIFIMANA supermini - i tu już było ok. Gra fajnie.

Problem w tym, że moja nokia gra równie fajnie, a dwa razy dłużej trzyma bateria, w dodatku można z niej dzwonić, wysyłać smsy, przeglądać internet, a muzykę streemingować, kosztowała też połowę tego :)

 

Po tych doświadczeniach raczej każdemu odradzam zakup DAPa. W ostateczności jeśli zamierza się słuchać z jakichś wysokoomowych słuchawek, to ich wydajność prądowa może się przydać, ale jak żyję nie spotkałem na ulicy nikogo z takimi słuchawkami bo przecież generalnie nie są to słuchawki przenośne.

 

Lepiej całą kasę, która chce się przeznaczyć na zakup DAPa dołożyć do zakupu lepszego smartfona. Jak się koniecznie chce, to pojawiło się już również kilka "audiofilskich" modeli.

 

Skoro już o tym mowa, to mój HIFIMAN leży na dnie plecaka nie używany od półtora roku, tanio sprzedam :)

 

Pozwolę sobie zaoponować wobec tak kategorycznej krytyki wszystkich DAPów. Co prawda akurat Fiio mi osobiście nie podeszło, bo z moimi Oppo PM-3 brzmiało dość sztucznie i męcząco, ale już Astell&Kern AK70 gra wyśmienicie. Bez wątpienia jest poprawa względem LG G5 z modułem HiFi od B&O, który jest uważany za jeden z lepiej grających smartfonów.

 

Co do funkcjonalności to faktycznie nie ma porównania do smartfonów, ale jeśli komuś zależy przede wszystkim na jakości brzmienia, to warto poświęcić wodotryski na rzecz dźwięku.

 

Sugeruję testować playery na swoich słuchawkach, bo dopiero synergia tych dwóch elementów daje prawdziwy efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astell&Kern AK70 gra wyśmienicie. Bez wątpienia jest poprawa względem LG G5 z modułem HiFi od B&O, który jest uważany za jeden z lepiej grających smartfonów.

 

Z tym się nie zamierzam kłócić. Ten DAP kosztuje około 2500 zł a LG G5 z modułem B&O z tego co widzę poniżej 2k. Za to stawiam kasztany przeciw diamentom, że ten telefon gra lepiej od wszystkiego co jest od niego tańsze przy wielokrotnie szerszej funkcjonalności. Gdybym miał 2k zł do wydania to coś takiego bym właśnie kupił zamiast wydawać 1k zł na DAP i drugi 1k zł na telefon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu korzystam z usług Fiio X7, funkcjonalny i dobrze brzmiący odtwarzacz, pliki bez kompresji oraz przyzwoite słuchawki i to wystarczy aby fajnie zagrało, dap ma wymienne moduły wzmacniacza-dodawany w zestawie AM1 można pominąć, podobnie jak AM2, natomiast 3 kolejne AM2A, AM3 oraz AM5 można brać śmiało pd uwagę.

Na horyzoncie jednak druga wersja X7 mark II....za kilka dni premiera, spory postęp w stosunku do wersji którą posiadam, odtwarza wszystko łącznie z DSD, dwa sloty na karty 128GB, 2MB RAM, no i w zestawie od razu dostajemy zmodyfikowany wzmacniacz AM3A, pierwsze przedpremierowe recenzje więcej niż entuzjastyczne...przewiduję, że niedługo zastąpi u mnie poprzednią wersję;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tym się nie zamierzam kłócić. Ten DAP kosztuje około 2500 zł a LG G5 z modułem B&O z tego co widzę poniżej 2k. Za to stawiam kasztany przeciw diamentom, że ten telefon gra lepiej od wszystkiego co jest od niego tańsze przy wielokrotnie szerszej funkcjonalności. Gdybym miał 2k zł do wydania to coś takiego bym właśnie kupił zamiast wydawać 1k zł na DAP i drugi 1k zł na telefon.

 

Gdyby tylko LG G5 nie miał problemu z absurdalnie szybkim drenowaniem baterii, to pełna zgoda. AK70 można wyrwać za niecałe 2000zł i w tej cenie ma to już sens. Ja wyleczyłem się z podejścia "wszystko w jednym", bo wtedy zawsze coś niedomaga i człowiek się wkurza. Wygodniej mi mieć osobnego DAPa i korzystać z niego niezależnie od telefonu. Chociaż obecnie wszyscy pieją z zachwytu nad LG V30, a tam jest jeszcze lepszy DAC niż w G5 i ponoć urządzenie w końcu dopracowane. Dla każdego coś innego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.