Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe do NAD c356 (chyba używki)


maciasmm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A zapytam z innej bajki:

czy to ma sens i jak to gra JAMO S626 626 STEREO, bo ma woofer 203mm?

Może w mojej muzie się sprawdzi?

Wiem, że jest to rozrzut w stylu Mr Jackis and Mr Hide, ale szukam rozwiązania.

Podobają mi się Heco Direkt, ale pomimo ceny (to jest w perspektywie w zasięgu) jest jeszcze czynnik ludzki -wolę teraz kupić coś co mnie na 80% zadowoli i nie będę miał "migotania komór" jaki mi syn w tym pogrzebie....

Pozdrawiam i może coś ktoś wie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z C356 słucham na takich kolumnach. Metraż podobny

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-65-sm65-kolumny-stereo-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

S4Home serdeczne dzięki za odp.

widzę, że Wasze zaangażowanie (podziwiam i szanuję) w tematy teoretycznie nieopłacalne (czyli doradzanie sklepu za sprzęt używany).

Reszta sklepów doradza odsłuch, zaprasza itp., jak coś starszego to głowa w piasek..... bo jak jest klient to idzie go skołować...

a wiadomo, że odsłuch w sali odsłuchowej ma się tak, jak seans w kinie (dolby atmos) do kina domowego w domu.......

no cóż, każdy chce żyć....

S4Home dzięki!

Po zajaraniu się focalami chorus (przy braku towaru używanego za w miarę rozsądną cenę, teraz moja TOP lista ma się tak:

1. KEF Q900

2. INFINITY KAPPA 2i SERIES II

3 i tu zaskoczenie....

moje kolumny po tuningu grają świetnie wysokimi i średni tonami, bas to porażka, więc będę poszukiwał kolumn "dawcy" basu i w nie wstawię moje głośniki (te co mi pasują), no cóż powiem tak....

"per saldo" interes nieopłacalny, ale dla rodziny "niezauważalny".... mądry zamężny wie o co chodzi.....

Pozdrawiam i czekam na opinie

 

No wiem że tak jest. Ale co zrobisz. Stare nawyki.

No to powiem Ci nie wymieniaj! Przy najmniej na razie. Bo wymienić zawsze zdążysz a daj się przyzwyczaić uszom do nowego brzmienia starych kolumn.

Piotrek

 

A zapytam z innej bajki:

czy to ma sens i jak to gra JAMO S626 626 STEREO, bo ma woofer 203mm?

Może w mojej muzie się sprawdzi?

Wiem, że jest to rozrzut w stylu Mr Jackis and Mr Hide, ale szukam rozwiązania.

Podobają mi się Heco Direkt, ale pomimo ceny (to jest w perspektywie w zasięgu) jest jeszcze czynnik ludzki -wolę teraz kupić coś co mnie na 80% zadowoli i nie będę miał "migotania komór" jaki mi syn w tym pogrzebie....

Pozdrawiam i może coś ktoś wie.....

626 to dno jesli chodzi o stereo. Typowa konstrukcja kinowa, i to średniej klasy.

Heco Direkt gra i wygląda na prawdę bardzo dobrze. Masz jeszcze tańsze MS 900.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie,

Wasze odpowiedzi dały mi trochę do myślenia.....

Co do moich samoróbek to jest argument, ale basu brak, bo co można wycisnąć z 34l (nawet po dodaniu wygłuszenia, czyli zwiększeniu o 5-10% pojemności....).

Więc szukam, ale bez ciśnienia, na ebay przegrałem fajna aukcję, ale to były focale 816V, więc żalu nie mam (bo nie wiem co by przyszło za 22dni....).

Ponieważ problem jest też z wysyłką (Gdańsk), mam inne propozycje:

- używki Klipsch R-28F -było, że źle gra, ale 20cm bas... i na olx za 2500zł (do moich i tak może być kosmos....),

- używki quadral ALTAN z podstawkami za 800zł (może rozwiązanie budżetowe, ale nie żal na razie, jak mi w nich syn pogrzebie lub ja coś do nich dodam od siebie....) -razem z standami, więc kasę odłożę na później...,

lub wysyłka:

- nówki Magnat Quantum 755

- nówki Heco MS 900

- używki Magnat Quantum 757

- używki Magnat Quantum 805 (drogie jak na używki, ale może warto...)

- używki KEF iq90,

Co sądzicie w tym porównaniu (Klipschy były skrytykowane, ale jak się mają na tle tej konkurencji).... Kupując nawet w GD to tylko kupię, czasu na odsłuch niestety brak....

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz kolumn basowych no nie oszukujmy się. Mają mocno grać basem.

Magnat nie wiem czy Cie zadowoli, bo to granie mocne na basie ale zwarte. Przez co tego basu na sobie nie poczujesz.

Moim zdaniem 805tki to wybitna konstrukcja. Ale chyba jej nie docenisz. To nie granie dla Ciebie. Bardziej kierował bym w kierunku Klipscha albo 900tek od Heco.

Możemy załadować obie kolumny na paletę i wysłać na testy do Ciebie.

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Direkt gra i wygląda na prawdę bardzo dobrze. Masz jeszcze tańsze MS 900.

A Heco Einklang testowaliście?? bardzo ciekawa konstrukcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz kolumn basowych no nie oszukujmy się. Mają mocno grać basem.

Magnat nie wiem czy Cie zadowoli, bo to granie mocne na basie ale zwarte. Przez co tego basu na sobie nie poczujesz.

Moim zdaniem 805tki to wybitna konstrukcja. Ale chyba jej nie docenisz. To nie granie dla Ciebie. Bardziej kierował bym w kierunku Klipscha albo 900tek od Heco.

Możemy załadować obie kolumny na paletę i wysłać na testy do Ciebie.

Piotrek

Magnat Quantum 1005 nie mówiąc o 1009 potrafi masować basem dużą rogówkę tak że będziemy to czuć na plecach. Tylko trzeba jeszcze to odpowiednio wysterować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak. Świetne kolumny. Magnat bardzo rzetelnie podszedł do sprawy i co najważniejsze pierwotnej wyceny tych kolumn.

A Heco Einklang testowaliście?? bardzo ciekawa konstrukcja.

Właśnie z tej linii Heco produkowanych w Niemczech tylko tych jeszcze nie słuchałem.

Obawiam się że dopiero na audioshow będę miał z nimi większy kontakt. Ale zarezerwuje sobie w Elco miejsce na spokojny dłuższy odsłuch.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie,

dostałem od Was parę propozycji, za które serdecznie dziękuję!

Na tę chwilę mam moje top'y:

-magnat seria od 727 wzwyż (z 7 na końcu)

-focal chorus 8*6 (jeden użytkownik sprzedający na allegro super /rzeczowo/ opisał i odpisał mi na pytanie, choć nie widział we mnie kupca -DZIĘKI!),

śledząc rynek czegoś coraz bardziej nie rozumiem.... część ofert w pl to zakupy z zagranicy i sprzedaż z zyskiem (nie mówiąc o sprzedaży szrotu, bo tego jest wiele...), a PL dystrybutorzy NOWE (bo potem sklepy mają małe widełki) trochę się zatracili....bo... już miałem kupić magnat quantum 757 biały (ebay) za 639 eur z przesyłką, ale WAŻ nie przeszły i to nie jest B-ware!!!!!! szkoda, mam możliwość kupna z zagranicy z przesyłką focal 716 (czarny) za 3500(para) wraz z przesyłką!, ale serii 7 nie chcę, a jakie są ceny w PL?? Wnioski pozostawiam forumowiczom.

Druga strona to jak już na coś zwrócę uwagę to to dziwnie drożej.... (i olx używane i nowe...).

Tak więc jeszcze raz dziękuję, może coś jeszcze zapodacie, jeszcze z pewnych powodów poczekam, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci nie bardzo wiem o co Ci chodzi.

focal 716 (czarny) za 3500(para) wraz z przesyłką!

Za 100ke albo dwie drożej masz w Polsce i się nie przejmujesz gwarancja :/

miałem kupić magnat quantum 757 biały (ebay) za 639 eur z przesyłką, ale WAŻ nie przeszły i to nie jest B-ware!!!!!!

Masz je za ok. 2700 zł cena świetna! W tej cenie bym się nawet nie zastanawiał.

A kwestie tego całego WAŻ to jako facet nie powinieneś mówić na głos. Może to ona powinna wybierać nie ty? Tak na wygląd?

Przepraszam, że tak nieco ostrzej ale Panowie no serio. Słabo przedstawiacie się w świetle forumowiczów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

jedną rzecz tylko chciałem odpowiedzieć/sprostować: nie uważam się za forumowicza (nie to, że gardzę, ale czasem trzeba na cos zapracować), żeby nim być trzeba mieć wiedzę i regularnie odpowiadać, jestem początkującym (trochę laik), który szuka podpowiedzi, a pytanie (o relacje cen) padło do tych co na sprzęcie "zęby zjedli", bo ja bezkrytycznie wszystkiego nie łyknę (nie uważam też, że musi być za darmo).

Jednak muszę Wam podziękować, bo teraz mam już swoje typy (jak wyżej) tylko dzięki Wam!

Co do focali to wątpię, aby z ceny 2x2499 ktoś zszedł do 3600zł (sprzedaż samych kolumn bez wzmacniacza), ale może słaby ze mnie negocjator...

Magnat 757 -nie jestem maczo, ale do jasnego dębu koloru mebli, podłogi oraz tv, nada czarnego jeden obcy element biały mi też w 100% nie leży, a że to super cena to sam stwierdziłem i Wam podpowiedziałem (gdyby ta biel była złamana większą ilością czarnego (jak np focal) to co innego) -sorry za ten wywód, gdyż on nie pasuje do tematu forum, ale to jest salon i do słuchania i do mieszkania...

Jeszcze raz dzięki za wszystkie podpowiedzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę może do korzeni ;-)

Bazą do wymiany kolumn są Feniksy z tubą od Altusa, wspomagane do tego subwooferem,

więc cokolwiek polecamy, musimy o tym stale pamiętać.

Focale to dobry kierunek, jeszcze może duży Klipsch czy niektóre Monitor Audio, ale kupowanie w ciemno

po tego rodzaju audiofilskich doświadczeniach jest moim zdaniem połączone z bardzo dużym ryzykiem :-(

Obawiam się prozaicznego faktu: takich ( może tylko na razie ) nie produkują i tyle ;-)))

Szukać można jeszcze wśród Paradigm'ów np. 11 v7 - one mogą nieco przypominać

poszukiwaną barwę i dynamikę, ale już nie tak, jak modele starsze z gorszym

tweeterem i bardziej rozlazłym, za to ze świetnym uderzeniem -basem.

 

PS. Miałem kiedyś znajomego z Altusami 110, dwoma korektorami ( pełen uśmiech charek ) w szeregu

ze wzmakiem z dodaną zarówno barwą na full jak i loudnessem.

Sądzę, że dotychczas nie znalazł godnych następców tego kompletu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może do końca się dobrze nie wyraziłem, ale ja już wiem czego szukać, przy moich obecnych głośnikach każda zmiana będzie skokiem na DUUUUŻY plus.

Teraz będę szukał: focal 8x6v lub Magnat Quantum 7x7, kolory czarny, potem może zmienię na lepsze, ale też wraz z wzmacniaczem.

Więc Wasze podpowiedzi były dla mnie cenną wskazówką.

Z moje strony temat zamykam,

JESZCZE RAZ DZIĘKI !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 8.11.2017 o 10:01, maciasmm napisał:

Więc Wasze podpowiedzi były dla mnie cenną wskazówką.

Z moje strony temat zamykam

Jej a czemu zamykasz. Podziel się co wybrałeś, jak to gra. Co Ci się udało na plus co rozczarowało. Forum to branie ale jak można coś dodać od siebie to jest dopiero fajnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.