Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny/monitory do Leema Tucana 2 - najchętniej używki ok 8k.


julius-6

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, no nie jest to moja aukcja, ale znam sprzedawcę i przez jakis czas mój nr widniał jako kontaktowy , kiedy ten był za granicą, stąd pewnie Kuba połączył fakty.

 

Założyłem temat, bo szukam idealnego dla siebie systemu - niezależnie , czy będzie to Leema, LAR, czy Haiku , (a ostatnio lampy chodza mi po głowie :P ), problem mam taki, że słucham tak różnej muzy, że jak wybitnie gra A to dostaje po dupie B :/

 

Moj nick na allegro to taki jak na forum, zresztą jakbym chciał sprzedawać to przecież zbronią by nie było co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - chciałem żeby mi polecono jakieś kolumny, a udowadnia mi się, że mam [ niedobry ] piec :D

Czekam na zamknięte Impuls Audio, uważam, że mają szansę ro***bać system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie smiesza takie zwyczaje. Juz abstrahujac od tego czy sprzedajesz czy nie - pytasz o glosniki do tucany a przylatuje gosc i pisze ze tycana jest kiepska - jak filip z konopii sie zerwal. Swoja droga pewnie nigdy tucany nie sluchal bo to w jaki sposob przedstawil prezentacje dzwieku leemy zakrawa na jakis dowcip. Ale mniejsza i o to. „Audiofile” sa jak dzieci: moje klocki sa fajniejsze od twoich... i koniec - reszta sie nie liczy. Co to za roznica czy to leema hegel czy jakies inne ustrojstwo - ale audiofilska pewnosc siebie bardzo latwo zachwiac kwieciscie opisujac nigdy nie slyszane graty.

Normalnie smieszno zalosne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś porównanie Leemy do Hegla 360 ?

 

Mnie smiesza takie zwyczaje. Juz abstrahujac od tego czy sprzedajesz czy nie - pytasz o glosniki do tucany a przylatuje gosc i pisze ze tycana jest kiepska - jak filip z konopii sie zerwal.

 

Padło pytanie ze strony hatori77, więc ludzie odpowiedzieli.

Po co kogoś obrażać awietek?

 

O to, że Leema się sprzeda jak będzie trzeba jestem bardzo spokojny akurat (sprzedała się już właściwie kilka razy)

 

Heh, no nie jest to moja aukcja, ale znam sprzedawcę i przez jakis czas mój nr widniał jako kontaktowy , kiedy ten był za granicą, stąd pewnie Kuba połączył fakty.

 

Ktoś jeszcze wierzy w bajki julius-6?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Padło pytanie ze strony hatori77, więc ludzie odpowiedzieli.

Po co kogoś obrażać awietek?

A kogo ja obrazam??? Stwierdzam ze niektorzy zachowuja sie jak dzieci. Diler LARa pisze ze leema kiepska, wlasciciel hegla pisze ze leema kiepska... no coz - ufaj im, chcialoby sie rzec...

To forum jest przesiakniete jakas dziwna wszechobecna agitacja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - chciałem żeby mi polecono jakieś kolumny, a udowadnia mi się, że mam [ niedobry ] piec :D

Czekam na zamknięte Impuls Audio, uważam, że mają szansę ro***bać system.

Wiesz coś więcej na temat tego projektu Impuls Audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz coś więcej na temat tego projektu Impuls Audio?

Projekt dopracowywany jest od chyba zimy, jeśli nic sie nie zmieniło, to będzie to konstrukcja bardzo zbliżona do Lagune, natomiast na dole zamiast bass reflexu będzie średnio-niskotonowy satori. Lagune do moich preferencji trochę za słaba na dole , także myślę, że ta konstrukcja może być absolutnie kapitalna, natomiast trwa to trochę, widać, że Panowie lubią wypuszczać produkty dopieszczone i dopracowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście brzmi to interesująco.

P.S. Nie wiem, czy czytałeś ostatni wpis w klubie Impuls. Jest nowy podstawkowiec Norte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście brzmi to interesująco.

P.S. Nie wiem, czy czytałeś ostatni wpis w klubie Impuls. Jest nowy podstawkowiec Norte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Norte będą dla mnie raczej za małe...

Postaram się posłuchać Nereidy RLS - ponoć kapitalne monitory, a te Impulsy świdrują mi głowę, szczególnie, że pierwsze sztuki będą do dostania w świetnych pieniądzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ tutaj zauważyłem " Wielką Spinkę " niektórych forumowiczów i brak konkretu na zadane pytanie -postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce .

Moje ( osobiste ) wrażenie po dwudniowym odsłuchu sprzętu :

W rolach głównych :

Wzmacniacze :

1- Leema Tucana 2 ( silver )

2- Hegel 360 półroczny

3- Accuphase E-260 roczny

4-Rogue Cronous Magnum

5-Linear Audio Research IA-120H - kilka miechów

Źródło:

- AYON CD-3s

Okablowanie :

- Cinch -Wireworld Gold Eclipse 7

- głośnikowe-WireWorld Eclipse 7

- kondycjoner GigaWatt PC-1 EVO

-zasilające Wireworld Electra 7

Wypożyczone dzięki jednemu sympatycznemu koledze :-)

Kolumny :

-Focal Sopra N°3

Pomieszczenie :

-zaadoptowane akustycznie 35m2

Muzyka :

Wszelaka od Jazz po elektro i diabli wie co tam jeszcze ( wydawnictwa audiofilskie i nieaudiofilskie :-)

Czas odsłuchu ( dwa dni)

Dzień pierwszy -od 15:30 do 4 nad ranem dnia kolejnego z przerwami

Dzień drugi - od 13:00 do 23:00

Sprzęt dodatkowy :

-Dwie Kobiety jako niezależne testerki( niezłe sztuki )

-Ja z kolegą nawiedzonym audiofilem i właścicielem sklepu muzycznego

- Jeden kot , jeden pies i papuga :-)

- Napoje ... cola ,soki ...whisky i Finka w ilościach pozwalających na komfortowy odsłuch :-)

- żarcie -odpowiednie do nastroju

-zero palenia ...petów .

No dobra odsłuchy czas zacząć .

Ale troszkę uśrednię i skrócę recenzję, aby do jutra nie pisać ...więc wybaczcie :-)

Dzień pierwszy :

Na pierwszy rzut poszła Leema i Hegel ponieważ to mnie najbardziej interesowało .

W jazzie i klasyce na początku podszedł mi Hegel . Lepsze wypełnienie , jakby barwy instrumentów , trochę jakoś tak lampowo się zrobiło i przyjemnie .

Nic tylko słuchać i słuchać . Ładne soprany, ale jakby trochę zaookrąglone . Średnica lekko rozjaśniona, ale fajna w odbiorze i szczegółowa , bas- niezły drive,

kontrola i zejście ...tylko czegoś brakowało ...czasami syntetyczny . Przestrzeń , ładnie rysowane plany wzdłuż i wszerz i niezły obrys -rysunek instrumentów ...ale wiem można lepiej

. W muzyce elektro - tu już jakoś tak na siłę i misiowato . Czasami jednak zdarzało się w opinni kobiet ...sucho i sztucznie ...hmmm...dziwne odczucia ,ale podobnie miałem tak z kolegą .

Dupy nie urwało . Więc mieszane odczucia . Pomimo , że opinie przeczytane w necie o Heglu bardziej go wybielały w stronę muzyki nowoczesnej i elektronicznej .

No dobra ...podłączyliśmy Leeme . Pierwsze chwile z muzą Chesky Records . Lekka porażka . Coś nie tak ...mniej naturalnie i barwnie ...sucho tak bez wyrazu ...cóś nie tak Panowie i Panie

myślę ...

Ale po pierwsze -padł pomysł, aby zasilanie spolaryzować odwrotnie ( sam kuźwa nie wiem czy plus patrząc od tyłu wzmaka jest po lewej czy po prawej -finalnie znalazł się po lewej )

30 min rozgrzewki ( kobieta zasugerowała :-) ). No i co się stało ? ...czysta magia .

To nie ten sam wzmak co wcześniej . Przede wszystkim nabrał rumieńców i barwy- i gnojek zagrał podobnie jak lampka . Stało się ciepło ale i dynamicznie . Detal podobnie jak

w Heglu , przestrzeń na boki podobnie ..ale już głębiej niż Hegel . Dynamika podobnie, ale jakby Tucana był odrobinę szybszy . Sopran bez zaookrąglenia ale naturalniejszy ...choć Hegel troszkę

lepiej wybrzmiewał . Średnica ..i tu wyrażnie lepiej od Hegla ...Leema zagrała nawet lepiej od Accuphase ...taki pseudo Single Ended :-) Nie na darmo ktoś delikatnie porównał do Triody .

Sam się śmiałem ...ale coś w tym jest . Opinia nas wszystkich . Bas i jego barwy ...porównywalnie do Hegla( tylko czasami ta jego suchość i sztuczność) ...ale tu Leema sprawdzał się lepiej w nowoczesnej muzyce elktro i nie miała

jakiegoś takiego wymuszenia i sztuczności ..dziwnie to pisać bo przecież muza elektroniczna sama w sobie jest sztuczna . Np Madonna Ray of Light - obłędnie na Leemie było ...podobnie

nagrania JM Jarre . Leema tu wygrała z Heglem . Hegel ...taki pudzian napompowany sterydami ..ale bez polotu . Leema pożądne naturalne pier...dol..nięcie na dole z paletą barw :-)

Nagrania Kitaro wypadły porównywalnie...raz coś miał Hegel Innym razem Leema . Kotły troszkę bardziej podobały mi się na Heglu . " Bądź tu mądry i pisz wiersze "

Ale klasyka bardziej jednak na Leemie ...przynajmniej w ten konfiguracji sprzętowej ..zagrała tak bez wysiłku i powietrza było więcej ..luzu .

Zresztą np.skrzypce , trąbki lepiej zabrzmiały na Leemie ...ale wiolonczela i przeszkadzajki wszelkiego rodzaju odrobinę lepiej na Heglu...odrobinę . W przypadku tych ostatnich

zaookrąglenie wysokich dźwięków bardziej mi podpasiło . Kolega stwierdził ...że jednak Leema :-)

W końcowym rozrachunku :

Leema troszkę lepiej wypadła od Hegla ...ale troszkę ...

Choć czasami w pewnych aspektach Hegel bardziej się podobał ...ale nie była to druzgocąca przepaść

Werdykt : 3 osoby za Leemą ( ja , kolega i jedna kobieta ;-)

1 osoba ( kobieta ) za Heglem

Wybór : 3 do 1 na korzyść Leemy ...relacja jakość i cena .

CDN....BO MNIE PALUCHY BOLĄ i moja się wkurza od tego klepania :-)

 

Jak coś to przepraszam ...nie jestem dobry w pisaniu recenzji . A moje wnioski i odczucia ...nie muszą pokrywać się z waszymi ...słuch i odbieranie pewnych spraw jest czysto indywidualne i każdy może mieć inne zdanie oraz

odczucia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ,że ktoś mi zaproponował zamianę i tego Hegla oferuje za moją Tucanę .

Plus trochę dopłaty z mojej strony :-)

Ale gdy chcę pożyczyć na porównanie ...dziwnie jakoś omija ten aspekt :-)

No to ktoś chce zbić interes :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeża recenzja Tucany II w HiFiPig

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Doskonale zagrał z... Pylon Diamond Monitor (:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecilem dfx spróbować tucane. Nie podeszła mu... Trudno. Nie każdemu może taki dźwięk odpowiada. Zdziwiło mnie jednak, że napisał do mnie, że źle gra i jest ŹLE wykonany ten wzmacniacz pod względem technicznym (narzekał na kontrolę głośności, szumy i coś tam jeszcze, chyba nawet coś z mocą). Wtedy to zwatpilem o czym pisze, bo w tych pieniądzach ciężko o coś lepszego (nie znaczy, że nie ma). Zasugerowałem, że może miał wadliwy. Koniec końcem kupił sprzęt o 30 tys droższy z pre na lampie i mniejsza mocą... Komentarz zbędny.

 

Wiadomo też, że każdy wzmacniacz można kupić dużo taniej niż cena rekomendowana. Wielu osoba tutaj pisałem jak i gdzie dostać taniej Tucane to teraz czytam, że tyle jest warta a nie 20tys. Żałosne są takie wpisy, bo kazdy wzmak czy kolumny za które wy płacie krocie ja kupie nowe za ułamek ceny (często mniej niż 50%) ale już nie będę nikomu pisał gdzie i jak bo po co, tylko się głupot później można naczytac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To ja polecilem dfx spróbować tucane. Nie podeszła mu... Trudno. Nie każdemu może taki dźwięk odpowiada. Zdziwiło mnie jednak, że napisał do mnie, że źle gra i jest ŹLE wykonany ten wzmacniacz pod względem technicznym (narzekał na kontrolę głośności, szumy i coś tam jeszcze, chyba nawet coś z mocą). Wtedy to zwatpilem o czym pisze, bo w tych pieniądzach ciężko o coś lepszego (nie znaczy, że nie ma). Zasugerowałem, że może miał wadliwy. Koniec końcem kupił sprzęt o 30 tys droższy z pre na lampie i mniejsza mocą... Komentarz zbędny.

 

Wiadomo też, że każdy wzmacniacz można kupić dużo taniej niż cena rekomendowana. Wielu osoba tutaj pisałem jak i gdzie dostać taniej Tucane to teraz czytam, że tyle jest warta a nie 20tys. Żałosne są takie wpisy, bo kazdy wzmak czy kolumny za które wy płacie krocie ja kupie nowe za ułamek ceny (często mniej niż 50%) ale już nie będę nikomu pisał gdzie i jak bo po co, tylko się głupot później można naczytac.

 

Huberto.. przecież to takie polskie :-(((

Każdy kto pracuje przy obsłudze klienta i pokrewnych to wie... :-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym, że ja nie pracuje w obsłudze klienta a z pomocy innym, żeby wydali KILKA TYSIĘCY mniej nic nie mam...oprócz czasem debilnych komentarzy. Już nie wspomnę,ze niektórzy kupują z tych źródeł i sprzedają drożej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam zatem honor uzytkownikowi dfx - po prostu pisał tak niedorzecznie na temat tego pieca, że byłem przekonany, że zmyśla ;)

 

U mnie Tucana dostała 'przejściowo' Tannoy LGM12 - długo broniłem się przed tymi kolumnami, a jak chciałem spróbować to zniknęły z rynku. Niestety nie mam jak pojechać do YB w ten weekend, Impulsom projekt się troszkę opóźnił, także zdecydowałem, że będzie to najlepsze rozwiązanie i zdecydowanie nie żałuję. W takich pieniądzach kapitalne skrzynki! A Leema z Tannoyem rzeczywiście się lubi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

Ale po pierwsze -padł pomysł, aby zasilanie spolaryzować odwrotnie ( sam kuźwa nie wiem czy plus patrząc od tyłu wzmaka jest po lewej czy po prawej -finalnie znalazł się po lewej )

30 min rozgrzewki ( kobieta zasugerowała :-) ). No i co się stało ? ...czysta magia .

To nie ten sam wzmak co wcześniej

 

Żadna magia. Podstawowa sprawa. Niektóre urządzenia są nader wrażliwe na odwrócenie polaryzacji, potem płacz, że mój Primare czy Atoll gra tak, że "krew z uszu"... pewnie trochę recenzji sprzętu podłączonego w przeciwfazie powstało. Głuchym i tak wszystko jedno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.