Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny/monitory do Leema Tucana 2 - najchętniej używki ok 8k.


julius-6

Rekomendowane odpowiedzi

Miał może ktoś porównanie Leemy do Hegla 360 ?

Hegel to moc, olbrzymia.

Z kolei Tucana mimo że także jest to mocny wzmacniacz ma dużo lepszą melodyjność.

Mała manufaktura kontra dość spora.

Moim zdaniem Leema to ciekawsze urządzenie, bardziej także wartościowe na rynku wtórnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dfx5 ....dlaczego tak twierdzisz . Masz jakieś argumenty ?

Napisz ...może jakieś wnioski wyciągniemy ...

 

Dlaczego zapytałem o porównanie z Heglem 360 .

Dlatego ,że ktoś mi zaproponował zamianę i tego Hegla oferuje za moją Tucanę .

Plus trochę dopłaty z mojej strony :-)

Ale gdy chcę pożyczyć na porównanie ...dziwnie jakoś omija ten aspekt :-)

 

Leeme T2 porównywałem ostatnie do LAR IA 200 nowa hybryda .

Wnioski ... - Lar jest tańszy ale niestety wcale nie lepszy jak słyszałem od kogoś -no może pełna lampa LAR IA-30 T mk2 ( ale po mocnych modyfikacjach i dobrze dobranych kolumnach ) .

Leema to wysoka muzykalność ...naturalność bez większych upiększeń, dynamika i ...szerokie pole do popisu -konfiguracja i zabawa :-)

Jak tu koledze jednemu napisałem "jak dasz tak dostaniesz "...

Można jej brzmienie spie...rd...olić ( wybaczcie proszę za słowo ) resztą toru ( jego złym doborem ) i potem narzekać , że gówno warta ...i znienawidzieć ...

Albo jej nie posłuchać i nie widzieć na oczy a też ...napisać , że to shit ( dużo tu takich ludzi ) .

Lub dać trochę czasu ...dobrać odpowiednio pozostałe elementy toru ( homogeniczność ) plus kable ( jest wrażliwa ) i...doznać muzycznej nirwany ....

Ale jak ktoś już " natychmiast chce aby grało " ...albo nie zna się ...albo jest leniwy ...albo ciągle narzeka ...albo ...albo ....to ciągle będzie coś nie tak ...taki już uraz ...

Oczywiście jest sprzęt lepszy ...np . ostatnio słuchany jeden z modeli Mcintosha końcówka mocy MC 275...ale to lampa i potrzebuje dobrego pre - wtedy cena wzrośnie drastycznie .

Ale to inna technologia , inny charakter ...przyznam,że mam ją na oku i pewnie Leema pójdzie na sprzedaż . Lecz jakoś mam sentyment do Tucany 2 :-)

 

A jak to wygląda cenowo...10 000 zł za Tucanę to teraz naprawdę okazja ...można kupić taniej ..ale z reguły to wieloletnie modele . Max wg mnie można dać do 15 kzł . Boli ..ale nadal warto .

Cena w Polsce przesadzona ...choć i nie mniej czasami już za granicą .

W jakim przedziale bym ją opisał ...wg .mnie może stanąć na równi lub nawet lepiej od niektórych klocków za 20 - 25 kzł ...co nie znaczy że są tańsze i lepsze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dfx5 ....dlaczego tak twierdzisz . Masz jakieś argumenty ?

Napisz ...może jakieś wnioski wyciągniemy ...

Miałem wzmacniacz Tucana II, i niestety zagrał u mnie bardzo przeciętnie. Pozostałe elementy systemy były niezłe, więc to wina Tucany. Dodatkowo ma dużo wad. Mówię choćby o regulacji głośności. Kupiłem ponieważ ma bardzo pochlebne opinie na tym forum. Wcześniej miałem H360 i H300. Teraz mam Trilogy 925 i z tymi samymi klockami gra, dużo lepiej od Tucany II.

A jak to wygląda cenowo...10 000 zł za Tucanę to teraz naprawdę okazja ...można kupić taniej ..ale z reguły to wieloletnie modele . Max wg mnie można dać do 15 kzł . Boli ..ale nadal warto .

Cena w Polsce przesadzona ...choć i nie mniej czasami już za granicą .

W jakim przedziale bym ją opisał ...wg .mnie może stanąć na równi lub nawet lepiej od niektórych klocków za 20 - 25 kzł ...co nie znaczy że są tańsze i lepsze :-)

Cena Tucany II to około 9 tyś za np. roczny egzemplarz, a w Anglii jeszcze taniej. Czyli podobna do H300. To o czymś świadczy. Ceny 15 tyś pln za używkę to jakaś kosmiczna promocją -:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem wzmacniacz Tucana II, i niestety zagrał u mnie bardzo przeciętnie. Pozostałe elementy systemy były niezłe, więc to wina Tucany. Dodatkowo ma dużo wad. Mówię choćby o regulacji głośności. Kupiłem ponieważ ma bardzo pochlebne opinie na tym forum. Wcześniej miałem H360 i H300. Teraz mam Trilogy 925 i z tymi samymi klockami gra, dużo lepiej od Tucany II.

 

Cena Tucany II to około 9 tyś za np. roczny egzemplarz, a w Anglii jeszcze taniej. Czyli podobna do H300. To o czymś świadczy. Ceny 15 tyś pln za używkę to jakaś kosmiczna promocją -:)

Taki „stary audiofil” i pisze takie bzdury ze nie gra bo inne elementy sa dobre... moze i dobre ale pewnie zle dobrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki „stary audiofil” i pisze takie bzdury ze nie gra bo inne elementy sa dobre... moze i dobre ale pewnie zle dobrane.

Świetny tekst -:(

Niby z czym tak świetnie gra Tucana II , że warto płacić za ten wzmacniacz 15 tyś, choć cena rynkowa to jakieś 9 tyś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Świetny tekst -:(

Niby z czym tak świetnie gra Tucana II , że warto płacić za ten wzmacniacz 15 tyś, choć cena rynkowa to jakieś 9 tyś?

O nie nie wmanewrujesz mnie w ta manipulacje. Pytanie powinno brzmiec- w jakim systemie ja slyszales i jak to zagralo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski ... - Lar jest tańszy ale niestety wcale nie lepszy jak słyszałem od kogoś -no może pełna lampa LAR IA-30 T mk2 ( ale po mocnych modyfikacjach i dobrze dobranych kolumnach ) .

 

Miałem u siebie Leeme T2, także porównałem ją z LAR IA-200H, muszę się zgodzić z kolegą dfx5, lema to nie jest zły wzmacniacz, ale u mnie też wypadł bardzo przecietnie, zagrał bezpłciowo, brakuje mu moim zdaniem pazura, nie znalazłem nic w czym byłby lepszy od LARa. Powiem więcej, poczułem dużą ulgę wpinając ponownie nową hybrydę.

 

Teraz mam Trilogy 925 i z tymi samymi klockami gra, dużo lepiej od Tucany II.

 

Gratuluje wzmacniacza, jeżeli miałbym zastąpić czymkolwiek hybrydę LARa to właśnie tym klockiem, fenommenalne granie, ciekawy projekt, świetny inżynier i ciekawa osobowość stoi za Trilogy, miałem okazję poznać Nic'a osobiście, zaimponował mi tak samo jak jego produkty. Szkoda tylko, że klocek aktualnie poza moim zasięgiem finansowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem u siebie Leeme T2, także porównałem ją z LAR IA-200H, muszę się zgodzić z kolegą dfx5, lema to nie jest zły wzmacniacz, ale u mnie też wypadł bardzo przecietnie, zagrał bezpłciowo, brakuje mu moim zdaniem pazura, nie znalazłem nic w czym byłby lepszy od LARa. Powiem więcej, poczułem dużą ulgę wpinając ponownie nową hybrydę.

 

 

 

Gratuluje wzmacniacza, jeżeli miałbym zastąpić czymkolwiek hybrydę LARa to właśnie tym klockiem, fenommenalne granie, ciekawy projekt, świetny inżynier i ciekawa osobowość stoi za Trilogy, miałem okazję poznać Nic'a osobiście, zaimponował mi tak samo jak jego produkty. Szkoda tylko, że klocek aktualnie poza moim zasięgiem finansowym.

Panowie alez podaliscie alternatywy - trilogy 925 czyli klocek 3x drozszy - no super ze kolega ma i koledze gra - szczerze. Hybryd LAR przeciez to jest zupelnie inne brzmienie.

Ale kto ma uszy niechaj slucha :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie alez podaliscie alternatywy - trilogy 925 czyli klocek 3x drozszy - no super ze kolega ma i koledze gra - szczerze. Hybryd LAR przeciez to jest zupelnie inne brzmienie.

Ale kto ma uszy niechaj slucha :)

Przejdźmy do sedna.

Tucana II to niestety poziom Hegla H300!! :-) H300 to też zupełnie inne brzmienie, ale tym TWOIM uniwersalnym opisem można określić wszystko. Porównując nawet Trilogy 925 z Heglem H70, też można Ciebie zacytować: "przeciez to jest zupelnie inne brzmienie".

 

Miałem u siebie Leeme T2, także porównałem ją z LAR IA-200H, muszę się zgodzić z kolegą dfx5, lema to nie jest zły wzmacniacz, ale u mnie też wypadł bardzo przecietnie, zagrał bezpłciowo, brakuje mu moim zdaniem pazura, nie znalazłem nic w czym byłby lepszy od LARa. Powiem więcej, poczułem dużą ulgę wpinając ponownie nową hybrydę.

Ja też pod tą opinią się podpisuję. Jak bym określił dźwięk Tucany jako nijaki i natarczywy :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przejdźmy do sedna.

Tucana II to niestety poziom Hegla H300!! :-) H300 to też zupełnie inne brzmienie, ale tym TWOIM uniwersalnym opisem można określić wszystko. Porównując nawet Trilogy 925 z Heglem H70, też można Ciebie zacytować: "przeciez to jest zupelnie inne brzmienie".

 

 

Ja też pod tą opinią się podpisuję. Jak bym określił dźwięk Tucany jako nijaki i natarczywy :-(

W koncu jakies konkrety choc jak przystoi na audiofila to niewiele mowiace: nijaki i natarczywy to zupelnie nie taki jaki ja slucham co wieczor. Podpieta Malina z modyfikowanym daciem Soekrisa po zlaczu i2s jako zrodlo i Tannoy DC8Ti na drugim koncu - dzwiek wlasciwie stoi w opozycji do tego co napisales o natarczywosci i nijakosci - jest zroznicowany, nie natarczywy, przyjemny w odbiorze - dlugie sesje prosza sie zeby jeszcze je przedluzac. Wybrzmienia instrumentow, dynamika w skali mikro i makro sa na bardzo dobrym poziomie - Wypelnienie dzwieku jest wysmienite - w podobnej cenie sluchalem kilku integratow i zaden nie byl tak dobry pod tym wzgledem. Leema to wzmacniacz uniwersalny ktory zagra wiele gatunkow muzyki z dobrym badz bardzo dobrym efektem. Wiele oczywiscie zalezy od preferencji sluchacza - tradycyjnie juz.

Jeszce raz napisze - nie rozumiem kompletnie tego co napisales o natarczywosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel to moc, olbrzymia.

Z kolei Tucana mimo że także jest to mocny wzmacniacz ma dużo lepszą melodyjność.

Mała manufaktura kontra dość spora.

Moim zdaniem Leema to ciekawsze urządzenie, bardziej także wartościowe na rynku wtórnym.

Dzięki za krótką, acz trafną opinię...

Według mnie Tucana 2 nie jest wart zainteresowania i przegrywa pod względem jakości nawet z H300.

Mała zemsta kolegi, za moją wizytę w klubie Hegla po tym, jak napisałem, że ex posiadacz H300 dziwił sie, że tak moze grać piec za podobne pieniądze :)

Miałem u siebie Leeme T2, także porównałem ją z LAR IA-200H, muszę się zgodzić z kolegą dfx5, lema to nie jest zły wzmacniacz, ale u mnie też wypadł bardzo przecietnie, zagrał bezpłciowo, brakuje mu moim zdaniem pazura, nie znalazłem nic w czym byłby lepszy od LARa. Powiem więcej, poczułem dużą ulgę wpinając ponownie nową hybrydę.

Hmm, z tego co pamiętam, to jak byłem u Ciebie z Leemą - słuchałeś jej po raz pierwszy, a IH200 wtedy nie było. Zresztą trudno, aby nie podobał Ci się bardziej piec, w tworzeniu którego uczestniczysz i dajesz uwagi pod swoje kolumny + masz złożony system pod niego... Inna sprawa, że jak sam mówiłeś - po 2-3h cięzko dokonać obiektywnej oceny pieca.

W czym Leema wypada lepiej od IH200 (choć też podobnie jak ty Leemy - dość długo go nie słsyzałem, aby byc obiektwyenym):

spójność brzmienia, płynność, wybrzmiewanie, dużo mniej ostra góra, chyba rzekłbym też, że i muzykalność no i na pewno uniwersalność. LAR jest lepszy na pewno w rozdzielczości i na dole i na górze, co mnie się osobiście podoba.

Inna sprawa, że Leema świetnie sprawdza się też na elektronice, muzyce współczesnej, której nie mielismy okazji puścić u Ciebie.

 

Pytanie też co masz na myśli pisząc przeciętny - jaki jest punkt odniesienia? Nazca? Monobloki KT150?

 

Ja zresztą porównywałem Tuacanę z monoblokami NAZC'i i przepaści na korzyść kontrukcji LAR też nie było - skłamałbym , gdybym twierdził, że nie było lepiej, ale był i moment, na którym Leema podobała mi się nawet bardziej.

Przejdźmy do sedna.

Tucana II to niestety poziom Hegla H300!! :-) H300 to też zupełnie inne brzmienie, ale tym TWOIM uniwersalnym opisem można określić wszystko. Porównując nawet Trilogy 925 z Heglem H70, też można Ciebie zacytować: "przeciez to jest zupelnie inne brzmienie".

 

 

Ja też pod tą opinią się podpisuję. Jak bym określił dźwięk Tucany jako nijaki i natarczywy :-(

Natarczywy...?! Tucana ma swoje mankamenty - nie przeczę, ale w stosunku do sporej ilości pieców, które przerobiłem dźwięk na pewno natarczywy nie był, jeśli miałbym jej coś zarzucić, to zbyt duża zachowawczość w brzmieniu ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trilogy 925 ...wspaniały i cudowny sprzęt... i gratuluję .

Z pewnością jest lepsza bez dwóch zdań ...ale na ile lepsza ...2x , 3x 5 razy ?

Nie twierdzę ,że sam mam zamiar wydać niemałą kasę na Mcintosha ...ale jak napisałem to lampa ..inne brzmienie i technologia i dla mnie jest lepsiejszy :-) .

Lecz dlaczego ktoś pragnie wymienić Hegla 360 na Leeme ?

Skoro wychodzi ,że Hegel lepszy ?

Lar 200 ...w mojej konfiguracji wypadł gorzej niż Leema i to zdecydowanie ...trochę mniej na systemie siostry ale też wybrała Leeme .

Za to Lar IA 30T mk2 to inna bajka i inna sygnatura ...i tu bym się skłonił i ukłonił do tej lampki Pana Czyżewskiego :-)

Ale gdy przychodzi posłuchać Rocka ...elektro ...Leema nie wymięka a LAR ..hmm...pitu ..pitu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zgodzę się KOMPLETNIE :-) ...że Leema jest nijaka i sterylna ...to krzywdzące dla tej maszynki ....wręcz rynce opadają jak to czytam ...

Jest ciepła ...piękna barwa ..zwłaszcza średnica ...ale gdy trzeba drapieżna :-)

Pewnie zła konfiguracja i dobór reszty toru albo ...podróba jakaś ...hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz dlaczego ktoś pragnie wymienić Hegla 360 na Leeme ?

Ja chciałem bo skoro na tym forum fachowcy piszą ,że Tucana II to świetny wzmacniacz. Tak, więc pomyślałem, kupię go i będę miał świetny wzmacniacz za dużo mniejsze pieniądze. Niestety nic z tego nie wyszło -:)

Trilogy 925 ...wspaniały i cudowny sprzęt... i gratuluję .

Dlaczego tak chwalisz ten klocek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy przychodzi posłuchać Rocka ...elektro ...Leema nie wymięka a LAR ..hmm...pitu ..pitu ...

 

W odpowiednio dobranym torze lampowym nie wymieka, słyszałem nie raz, z drugiej strony co my porównujemy IA-30mk2 - 30W dla 4Ohm, Leema t2 - 285W równiez 4Ohm (źródło - Galeriaudio)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dfx5 tam wyzej pisze najpierw, że przegrywa pod względem jakości nawet z H300.

potem

Tucana II to niestety poziom Hegla H300!! :-) H300 to też zupełnie inne brzmienie,.

 

w wątku Hegla już wyszło, że Leemy prawdopodobnie nigdy nie miał. :)

 

Natomiast to już mniejsza o to. Zarzuty z jakimi spotkałem się odnośnie Leemy to: 'jest krzykliwa na górze' oraz 'ma wycofaną górę' , 'gra jasno' oraz 'gra ciemno' , 'jest neutralna' oraz ' jest ciepła'

 

Co do LAR - mi również chyba bardziej usiadła IA-30 mk2 od IH-200.

 

Leema z tego co słuchałem nieźle wypadła z PMC - ale do muzy powiedziałbym współczesnej - nie do konca moje granie, świetnie z ART Moderne 8 (nie jedna lampa by wymiękła), kapitalnie zgrywa się chyba z każdym Tannoyem, testowałem też kilka innych rozwiążań, ale pochwalę się później, bo nie chciałbym aby mi ktoś na rynku wtórnym coś podprowadził :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie peace i na dobra noc posluchajmy sobie cos na naszych fajnych gratach :)

 

Kolega dfx5 tam wyzej pisze najpierw, że przegrywa pod względem jakości nawet z H300.

potem

Tucana II to niestety poziom Hegla H300!! :-) H300 to też zupełnie inne brzmienie,.

 

w wątku Hegla już wyszło, że Leemy prawdopodobnie nigdy nie miał. :)

 

Natomiast to już mniejsza o to. Zarzuty z jakimi spotkałem się odnośnie Leemy to: 'jest krzykliwa na górze' oraz 'ma wycofaną górę' , 'gra jasno' oraz 'gra ciemno' , 'jest neutralna' oraz ' jest ciepła'

 

Co do LAR - mi również chyba bardziej usiadła IA-30 mk2 od IH-200.

 

Leema z tego co słuchałem nieźle wypadła z PMC - ale do muzy powiedziałbym współczesnej - nie do konca moje granie, świetnie z ART Moderne 8 (nie jedna lampa by wymiękła), kapitalnie zgrywa się chyba z każdym Tannoyem, testowałem też kilka innych rozwiążań, ale pochwalę się później, bo nie chciałbym aby mi ktoś na rynku wtórnym coś podprowadził :)

Celuj w serie Prestige albo tak jak ja znajdz ukojenie w DC :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalę abyś poczuł się lepiej :-)

I aby Ego urosło :-)

 

Ale oki ...nie słuchałem go ...lecz znam dwie osoby które miały okazję posłuchać Trilogy ( a wierze im) i tylko były same superlatywy i w ich oczach było widać pożądanie a w słowie entuzjazm :-)

A to już jest coś :-)

 

Oki ...dobranoc i miłego słuchania życzę wszystkim :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co pamiętam, to jak byłem u Ciebie z Leemą - słuchałeś jej po raz pierwszy

 

Tak pierwszy raz u siebie, ogólnie drugi. Wystarczy, żeby wyciągnąć pierwsze wnioski.

 

W czym Leema wypada lepiej od IH200 (choć też podobnie jak ty Leemy - dość długo go nie słsyzałem, aby byc obiektwyenym):

spójność brzmienia, płynność, wybrzmiewanie, dużo mniej ostra góra, chyba rzekłbym też, że i muzykalność no i na pewno uniwersalność. LAR jest lepszy na pewno w rozdzielczości i na dole i na górze, co mnie się osobiście podoba.

 

Swój system znam jak własną kieszeń, po kilku wspólnych latach dość łatwo mi wyłapać różnice nowo wstawianych klocków, zwłaszcza ze zajmuje sie tym od dawna. Żeby nie robić tu otwartej wojny, to czytając pojęcia które wypadły na korzyść Leemy jak spójność brzmienia, płynność, wybrzmiewania (o matko!) muzykalnosć i uniwersalność powiem tylko jedno - chyba kolega raczy żartować.

 

Pytanie też co masz na myśli pisząc przeciętny - jaki jest punkt odniesienia? Nazca? Monobloki KT150?

 

Niestety oba produkty stawiam w dużo wyższej półce jakościowo - brzmieniowej niż Leeme. Mialem u siebie kilkadziesiat wzmacniaczy, było by co porównywać, tylko szkoda wywlekać jej słabości, Leema może sie podobać, na mnie jednak wrażenia nie robi. Jest to bezpieczny wybór, gra tak zachowawczo, że ciężko z nią coś spieprzyć w systemie.

 

Ja zresztą porównywałem Tuacanę z monoblokami NAZC'i i przepaści na korzyść kontrukcji LAR też nie było - skłamałbym , gdybym twierdził, że nie było lepiej, ale był i moment, na którym Leema podobała mi się nawet bardziej.

 

Ile słuchałeś Nazki - 20 minut ? Przypomnij co było źródłem, i ile razy słyszałes system o którym piszesz ? Albo nie, lepiej nie odpisuj, bo wyjdzie, że tak naprawdę nigdy jej nie sluchałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pierwszy raz u siebie, ogólnie drugi. Wystarczy, żeby wyciągnąć pierwsze wnioski.

Ok, tylko nie bardzo łapię w takim razie, dlaczego w mojej obecności użyłeś określenia 'rozumiem skąd tak dobre opinie o tym wzmacniaczu', po czym tutaj piszesz, ze jest przeciętny. Kiedy słuchałeś po raz drugi? jak rozmawialiśmy chwilę przed odsłuchem to sprawdzałeś konstrukcję w necie i stwierdziles, że faktycznie ma prawo to dobrze zagrac. Pachnie mi to trochę Mateuszem Borkiem, który stara się zawsze walnąć dobre słowo na antenie tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Jak się nei podobało, trzeba było smiało powiedzieć wprost - to tak na przyszłość.

 

Niestety oba produkty stawiam w dużo wyższej półce jakościowo - brzmieniowej niż Leeme. Mialem u siebie kilkadziesiat wzmacniaczy, było by co porównywać, tylko szkoda wywlekać jej słabości, Leema może sie podobać, na mnie jednak wrażenia nie robi. Jest to bezpieczny wybór, gra tak zachowawczo, że ciężko z nią coś spieprzyć w systemie.

Kuba, no chyba stety... to są monobloki polskiej manufaktury (u dystrybutora za 40k brutto), czy prototypy, które pod produkcje seryjną byłby po prostu za drogie w wykonaniu - co sam przyznałeś, więc jakby to grało gorzej od Leemy to dopiero byłby pasztet. Nie ubliżam absolutnie brzmieniu LARowych produktów, bo jak wiesz uważam je za bardzo fajne projekty, którym mocno kibicuję ogólnie rzecz biorąc i jak wiesz zastanawiam się nad wstawieniem ich do swojego systemu... Staram się być obiektywny, ale i pisać o swoich odczuciach

 

Lecą tutaj teksty , że Leema jest krzykliwa, a ty piszesz, że jest zachowawcza, lecą teksty, że może zagrać kiepsko w niektorych systemach (zgadzam się!) , a Ty piszesz że cięzko z nią coś spieprzyć (a slyszałem duzo gorsze wersje niż z Twoimi Marcusami, ale i w moim odczuciu lepsze), czy kolega tam pisze jeszcze, że jest nijaka, gdzie barwą też nie jedną lampkę tucana mogłaby zawstydzic i lepszy sax to dopiero mi z siebie 50kg BAT VK60 wypluł

 

Ile słuchałeś Nazki - 20 minut ? Przypomnij co było źródłem, i ile razy słyszałes system o którym piszesz ? Albo nie, lepiej nie odpisuj, bo wyjdzie, że tak naprawdę nigdy jej nie sluchałeś.

Zachowujesz się tutaj trochę jak dziecko, które chwali zabawki innych dzieci, ale jak zapyta ktoś z boku o porównanie to i tak tylko Twoje są fajne.

 

Obaj wiemy, że Nazki słuchałem - jak długo? zapytaj Łukasza. Na moje będzie dobre 1,5h + czas na rozgrzanie jej przed moim przyjazdem. Moją stopkę widać, więc można sobie ocenic z czym to grało - na pewno nie jest to źródło highendowe i na pewno chciałbym nad nim popracować o czym wiesz, natomiast słyszałem z tym gramofonem i gorszym preampem (LAR LPS-1< Haiku Sol MM < Husariaa v1 w moich systemach) naprawdę kozackie granie i ani moj gramofon, ani wkładka wąskim gardłem nie były (może miałem inne oczekiwania odnośnie Artów?) Przyznałem zresztą zgodnie z prawdą, że Nazca jest fajniejsza, choć nie przerobiłem na niej na pewno tyle materiału by wydać o niej jednoznaczną, pełną opinię.

 

Myślę, że produkty LAR (i Hegla ;p) są wystarczająco dobre i nie trzeba sobie robić reklamy na plecach Tucany. Wpadają tutaj ludzie i jedni oskarżają ją o ostrość i krzykliwość inni o zachowawczość i bezpłciowosć, rany boskie, przydała by się chociaż spójna wersja do czego sie przypierdalamy. Jak ktoś jest rasistą i nie lubi np. murzynów to rozumiem , że nie podoba mu się kolor czarny, ale wtedy proszę nie zarzucać takiemu murzynowi, że jest za bialy - wiecie o co mi chodzi? ;]

 

Także moi drodzy, jakby ktoś miał ochotę jakies skrzynki zasugerować , albo nawet sprzedać - słucham, a jak ktoś chce pohejtować Leemę i napisać jaki fajny ma klocek to niech sobie założy osobny temat to pogadamy... w przeciywnym razie ten można zamknąć.

 

Dobrej nocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu, jesteś chyba ostatnią osobą w świecie audio, która mogła by mi dawać jakieś rady. Proszę Cię daruj sobie, przecież Ty dzwonisz co tydzień prosząc o pomoc, a teraz sam chcesz mi dawac porady, no zlituj się.

 

Nigdzie nie napisałem, że Leema to zły wzmacniacz więc nie spinaj sie tak. Jakoś go sprzedasz, Twoja aukcja na allegro sie nie kręci, cóż, cierpliwości, jak nie teraz to może po AVS.

 

Ja wiem skąd się biorą tak różne opinie, sprawa jest prosta, jak ktoś tak jak Ty przychodzi i słucha np. LARa, w tym wypadku słuchałeś nowej hybrydy na kilku piosenkach, uwaga Panie i Panowie - granych z tidala !!! A później opisuje jak to brzmiało na forum, biorąć pod uwagę jeszcze system, którego zupełnie nie znasz, to sory ale nie jest to dla mnie żadna ocena, tym bardziej w żaden sposób wiarygodna opinia. Jak reszte klocków tez tak oceniasz to nie dziwię się, że nie możesz złożyć systemu tylko wachlujesz sprzętem.

 

Co do monitorów, bo chyba odbiegliśmy od tematu, to z tego co ostatnio mowiles znalazles zlotego grala, w znacznie mniejszych niż założone pieniądze, więc kupuj i zacznij w końcu sluchac muzyki a nie sprzetu i przosze Cie, nie dzwoń do mnie więcej, niech Twój słuch będzie Ci doradcą.

 

To był ostatni mój wpis tutaj, temat faktycznie do zamknięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu, jesteś chyba ostatnią osobą w świecie audio, która mogła by mi dawać jakieś rady. Proszę Cię daruj sobie, przecież Ty dzwonisz co tydzień prosząc o pomoc, a teraz sam chcesz mi dawac porady, no zlituj się.

 

Nigdzie nie napisałem, że Leema to zły wzmacniacz więc nie spinaj sie tak. Jakoś go sprzedasz, Twoja aukcja na allegro sie nie kręci, cóż, cierpliwości, jak nie teraz to może po AVS.

 

Ja wiem skąd się biorą tak różne opinie, sprawa jest prosta, jak ktoś tak jak Ty przychodzi i słucha np. LARa, w tym wypadku słuchałeś nowej hybrydy na kilku piosenkach, uwaga Panie i Panowie - granych z tidala !!! A później opisuje jak to brzmiało na forum, biorąć pod uwagę jeszcze system, którego zupełnie nie znasz, to sory ale nie jest to dla mnie żadna ocena, tym bardziej w żaden sposób wiarygodna opinia. Jak reszte klocków tez tak oceniasz to nie dziwię się, że nie możesz złożyć systemu tylko wachlujesz sprzętem.

 

Co do monitorów, bo chyba odbiegliśmy od tematu, to z tego co ostatnio mowiles znalazles zlotego grala, w znacznie mniejszych niż założone pieniądze, więc kupuj i zacznij w końcu sluchac muzyki a nie sprzetu i przosze Cie, nie dzwoń do mnie więcej, niech Twój słuch będzie Ci doradcą.

 

To był ostatni mój wpis tutaj, temat faktycznie do zamknięcia.

Proszę Cię, gdzie ja Ci niby radzę w tematyce audio? Owszem, nie mam zamiaru się wypierać, że zdarzało mi się do Ciebie dzwonić, bo cenię sobie każdą osobę z wiedzą i doświadczeniem i za takiego człowieka Cię uważam, zirytował mnie tylko fakt - i to mocno, że co innego mówiłeś mi w twarz, a co innego piszesz na forum, kiedy pojawia się kontekst LAR, którego jesteś dealerem. Mówiąc szczerze po prostu poczułem się oszukany.

 

O to, że Leema się sprzeda jak będzie trzeba jestem bardzo spokojny akurat (sprzedała się już właściwie kilka razy) W lampkę LAR chętnie bym wszedł, ale jedna od września wisi mimo dobrej ceny, a jako że sprzęt zmieniam na razie często - lekko waham się z inwestycją, mimo, że jej brzmienie się broni.

 

LAR grał z Luminem o wartości katalogowej kilkudziesięciu tysięcy - zarówno z Tidalem jak i z plików, więc umówmy się, że źródło hybrydy nie ograniczało raczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że Leema to zły wzmacniacz więc nie spinaj sie tak. Jakoś go sprzedasz, Twoja aukcja na allegro sie nie kręci, cóż, cierpliwości, jak nie teraz to może po AVS.

Świetnie!! Czyli to aukcja julius-6:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tyle zachodu na forum tylko po to by sprzedać wzmacniacz. Żałosne!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie!! Czyli to aukcja julius-6:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tyle zachodu na forum tylko po to by sprzedać wzmacniacz. Żałosne!!

Kto tu tak ładnie postuje z jakiegos fake-konta? :)

tutaj masz to co sprzedaje Kuba:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) rozumiem jednak, że on jest 100% obiektywny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od kolumn do Leema Tucana, a kończy typowymi dla tego forum przepychankami. Szkoda, że zawsze znajduje się ktoś, kto na siłę będzie udowadniał, że posiadany przez niego sprzęt jest najlepszy na świecie, nawet jeżeli nie ma to związku z tematem. Najważniejsze, że Juliusowi podoba się Leema więc wszelkie oceny i porównania są tutaj nie na miejscu.

P.S. Nie słuchałem tego wzmacniacza, ale z ciekawości przeczytałem wszystkie profesjonalne i półprofesjonalne recenzje, opinie użytkowników wyrażane na forach i przez blogerów. Wygląda na to, że Tucana to niezły wzmacniacz, który chętnie bym przygarnął (: . Niektórzy narzekali na trochę "ofensywne" brzmienie, ale to chyba kwestia doboru reszty komponentów i oczywiście gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba i Leema i LAR, ale oba mają mankamenty, które mi się nie podobają ;] Intensywnie szukam swojego brzmienia i żongluję klockami - To chyba nie jest zbrodnia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto tu tak ładnie postuje z jakiegos fake-konta? :)

tutaj masz to co sprzedaje Kuba:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) rozumiem jednak, że on jest 100% obiektywny?

Ale to Ty sprzedajesz? Jesli faktycznie tak to dziwne ze zalozyles ten temat... no chyba ze to nie Ty? Pogubilem sie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.