Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana kolumny centralnej...


Yodas

Rekomendowane odpowiedzi

Centralny 450c już u mnie pracuje , surroundy 250s jadą....A w przyszłym roku może wymienię fronty tylko nie wiem czy używając głównie do KD mojego zestawu , rp280f nie będą przerostem formy nad treścią...czy nie lepiej pójść w rp260f...

Jesli tylko kino to wolał bym 260tki i dwa suby zamiast 280 i jednego suba.

I tak 450C robi całą robotę.

 

zgadzam sie z twierdzeniem ze 450 jest wybitnym centralem

Dziękuję:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
daj koniecznie znać, jakie będą wrażenia, nie tylko z 450C, ale również z RP250S. Sam w kontekście zmiany surroundów waham się pomiędzy nimi, a klasycznymi RP160M
...daję znać.... ;)

 

...zapomnij o monitorach... rp250s robią zajefajną robotę nawet w moich chorych akustycznie warunkach... jest zupełnie inna scena na tyle...mam je na starych wieszakach vogelsa vlb200 skierowane (jak narazie ) w kierunku słuchacza w rogach pokoju.... na razie nic z tym nie robie bo malowanie w przyszłym roku to może wtedy to ogarnę żeby dziur w ścianach nie było. ..... jest bardzo dobrze...

 

 

 

 

 

 

Yodas czy ty sluchales klipscha z denonem?
Właśnie słucham bo dzisiaj skompletowalem cały set 5.0... :)

 

Mojej wizualnie się podoba...ale o finansowym aspekcie nie wie wszystkiego :) ;)....

 

Jest tak jak lubię a więc skrajnie z wycofaną średnicą.... jak rp280f jeszcze się wygrzeją będzie jeszcze lepiej...bo niżej i bardziej miękko...

 

Co do rp280 to są mega głębokie... teraz są równe głębokością z Velo... i ich gabaryt pasuje do suba...

...tylko granity są z tyłu przykrótkie muszę dorobić.... :)...kumpel już dostał dyspozycje...

 

..A myślałem że u mnie "choroba" się zatrzymała ... :) ;)

 

P.S.

 

"Maskować czy nie maskować...oto jest pytanie".... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...daję znać.... ;)

dzięki Yodas, czyli tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu.

dzisiaj skompletowalem cały set 5.0... :)

nie wiem czemu, ale gdzieś podskórnie czułem, że tak się zakończy ta wymiana centralnego. Mam podobną "chorobę" i wydaje mi się, że uzupełnienie seta nastąpi wcześniej, niż pierwotnie planowałem - najwyżej święta będą bez karpia ;)

ale o finansowym aspekcie nie wie wszystkiego :) ;)....

i bezpieczniej dla Waszego związku będzie, żeby tak zostało :P

gratuluje gratów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Yodas, czyli tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu.

 

nie wiem czemu, ale gdzieś podskórnie czułem, że tak się zakończy ta wymiana centralnego. Mam podobną "chorobę" i wydaje mi się, że uzupełnienie seta nastąpi wcześniej, niż pierwotnie planowałem - najwyżej święta będą bez karpia ;)

 

i bezpieczniej dla Waszego związku będzie, żeby tak zostało :P

gratuluje gratów!

...wrzuciłem fotki w temacie "Nasze KD...."...

...zobacz jak RP stroją ;) ... coś czuje , że grubo przed świętami będziesz ich słuchał u Siebie :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas a jak ustawiła ci kalibracja centrala tego klipscha na duży czy mały po zostawiłeś tak po kalibracji czy przestawiałeś coś i jak masz odcięty tak samo jak pozostałe kolumny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Yodas a jak ustawiła ci kalibracja centrala tego klipscha na duży czy mały po zostawiłeś tak po kalibracji czy przestawiałeś coś i jak masz odcięty tak samo jak pozostałe kolumny ?
Kalibracja fronty i centrala ustawiła na pełne pasmo czyli duży...surroundy na 60hz odcięła. .. ja przestawilem centralny i surroundy na small i 80hz... fronty zostawiłem na pełne pasmo...

Oooo mam fotki bo robiłem zaraz po kalibracji. ..

e644b09abf6b2bbc0ad8fb5056924771.jpg9bf53d9eb8805b5a146ba65c76768ad7.jpg36c35986d60fbea4a1aab7831c6578a6.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Yodas a możesz napisać na ile metrach gra Twój set Klipscha ? Szukałem ale jakoś nie znalazłem :)
Cały pokój ma około 40m2....ale "kącik" audio-video jest w jego części na około 18m2....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w takim razie nie RP260F tylko oczko wyżej ?

Całego pokoju nie trzeba nagłaśniać tylko strefę odsłuchową ?

Po za strefą raczej nie oglądasz ani nie słuchasz. za bardzo..

Nie wiem, które kupić większe czy mniejsze...

 

Nie znam się... pytam bardziej doświadczonych... :)

 

Moja strefa video to około 5x4 - 20m2 własnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego w takim razie nie RP260F tylko oczko wyżej ?

Całego pokoju nie trzeba nagłaśniać tylko strefę odsłuchową ?

Po za strefą raczej nie oglądasz ani nie słuchasz. za bardzo..

Nie wiem, które kupić większe czy mniejsze...

 

Nie znam się... pytam bardziej doświadczonych... :)

 

Moja strefa video to około 5x4 - 20m2 własnie...

.....ponieważ 280 mają 20cm niskotonowe. ..A ja lubię nisko schodzący i mocny bas nawet jak nieczęsto słucham stereo.... A jak słucham cichutko stereo to właśnie te niskotonowe 20cm robią zajebistą różnice bo mają dużo więcej "mięsa"...wcześniej miałem fronty na 16cm niskotonowych i brakowało mi niskich przy cichym słuchaniu. ....

 

A po drugie te kolosy pięknie stroją....ich głębokość nareszcie pasuje do mojego Velo.... ;)

Sam zobacz..... ;)

 

1477c1b44f10743315ec0b9df1ca5e2e.jpgSprawa następna jak późno wieczorem ogladamy jakiś film a Synek śpi...to zdarzało się że suba wyłączałem. ... wiem wiem, że jest osobna ścieżka dla suba i żadna kolumna jej nie zastąpi....ale w jakiś sposób basik pracuje. ... i przy filmach nie wymagających najniższych rejestrów też je słychać nawet jak Velo śpi... :) ;)

 

Teraz wszystko współgra jeśli chodzi o gabaryty... wyobrażasz sobie "słomki" ;) rp260 przy 110 calowym ekranie...grubasie centralnym i grubasie Denku.... ;)

...faceci są wzrokowcami... :) ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko współgra jeśli chodzi o gabaryty... wyobrażasz sobie "słomki" ;) rp260 przy 110 calowym ekranie...grubasie centralnym i grubasie Denku.... ;)

A właściciel współgra gabarytem ? :)

 

Tak na poważnie, to nawet membrany tych Klipschów pasują Ci do kolorów ścian, to zapewne przypadek ale fajnie wyszło.

Masz rację, jak również uważam, że audio powinno nie tylko grać ale i jakoś wyglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Fajną masz półkę na piloty :)
Akurat tam chwilowo wylądowały...na tym stoliczku (bo to stoliczek nie pólka) skoro masz takie wprawne oko to powinieneś to zauważyć. ... ;)...tam swoje miejsce ma odtwarzacz Blu-ray i konsole....nie widać ich bo komoda zasłania...

 

Zwykle piloty leżą na wewnętrznej półce stolika przy wypoczynku...zaraz pod ręką. .. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdzasz, że na niskich poziomach głośności zagrają lepiej niż RP 260F... ? Bo w sumie i o to chodzi, tzn. na tym mi by zależało :)

Yodas z jakiego miasta jesteś jeśli mozna choćby na priv.. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli potwierdzasz, że na niskich poziomach głośności zagrają lepiej niż RP 260F... ? Bo w sumie i o to chodzi, tzn. na tym mi by zależało :)

Yodas z jakiego miasta jesteś jeśli mozna choćby na priv.. :)

Muszą zagrać lepiej tzn.niżej bo mają większe głośniki niskotonowe.... :)

...i to w każdym zakresie położenia gały Volume na wzmaku czy ampli.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Co zagra lepiej w kinie od Klipsch RP 450C ?

 

Odkąd pobawiłem się ustawieniami sprzętu i pomieszczenia, nabrałem większego szacunku właśnie do tej kolumny :) I teraz czy może ktoś polecić coś zauważalnie lepszego do 100% kina ? Fajnie by było z informacją czym to wypadało by napędzić... Może ktoś coś słuchał ?

 

Branża pisze, że jest to świetna kolumna centralna. Warta nawet więcej... Zgadzam się słuchałem jest ok. Czy warto szukać czegoś lepszego do kina w warunkach domowych ? Czy w przedziale do 6 tys znajdę lepszą kolumnę centralną niż RP 450C ? I czy ona faktycznie będzie lepsza ?

Zaletą Klipsch jest też to, że można stosunkowo tanio napędzić tego centrala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No właśnie. Zwróć uwagę na centrale DT za 4 czy 5 tysi z subem aktywnym. Goldenaear ma jeszcze droższe tzn to prawie to samo .

 

Chodzi mi o to że po prostu są drogie i jeżeli to jakoś przekłada się na jakość może wypróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich.A czy ktos wie jak gra klipsch rp250c? Bo nie mam miejsca na rp440c.

I teraz w tych samych cenach do wyboru

Klipsch rp240s i rp250c lub

Monitor audio silver fx i silver center.Fronty mam rp260

Prosze o rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zagra lepiej w kinie od Klipsch RP 450C ?

 

Odkąd pobawiłem się ustawieniami sprzętu i pomieszczenia, nabrałem większego szacunku właśnie do tej kolumny :) I teraz czy może ktoś polecić coś zauważalnie lepszego do 100% kina ? Fajnie by było z informacją czym to wypadało by napędzić... Może ktoś coś słuchał ?

 

Branża pisze, że jest to świetna kolumna centralna. Warta nawet więcej... Zgadzam się słuchałem jest ok. Czy warto szukać czegoś lepszego do kina w warunkach domowych ? Czy w przedziale do 6 tys znajdę lepszą kolumnę centralną niż RP 450C ? I czy ona faktycznie będzie lepsza ?

Zaletą Klipsch jest też to, że można stosunkowo tanio napędzić tego centrala.

 

Może Monitor Audio Gold C350?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma miejsca na 440c od klipscha to ma miejsce na c350 od MA ? Poza tym 260rp to klipsch warte ok 3tys a c350 gold ponad 5tys więc skąd ten pomysł Adi ?

 

Kolega Jager napisał do 6 tysięcy zł, nie zauważyłem żadnego wpisu o ograniczonej ilości miejsca.

 

Poza tym, głębokość mają taką samą, Klipsch jest dużo szerszy, za to Gold C350 wyższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.