Skocz do zawartości
IGNORED

Primare i22 do Dynaudio S1.4 le


niemak

Rekomendowane odpowiedzi

miękkiego / zbyt miękkiego

idąc tym tokiem myślenia im sztywniejsza membrana tym lepiej np. aluminiowa, ceramiczna ;) a z własnego doświadczenia wiem że tak nie jest. Materiał nie ma to nic do rzeczy, nadje tylko pewien niewielki charakter brzmieniu. Pamiętajmy że sztywne membrany mają paskudny rezonans z reguły w okolicach podziału zwrotnicy czyli tam gdzie nasze ucho jest najbardziej wrażliwe. Polipropylen najczęściej nie ma tego rezonansu dzięki czemu wokal jest bardziej "gładki, aksamitny" i daje to możliwość stosowanie zwrotnic I rządu - za to np. część osób lubi Dynaudio. Niestety miękki materiał nie pomaga w przenoszeniu niskich częstotliwość i dlatego część producentów stosuję swoje autorskie rozwiązania aby możliwie usztywnić membrany np. Harbeth (jak się nie mylę również stosuję mieszankę polipropylenową, membrana twardsza w okolicach środka i miększa na obrzeżach gdzie się łączy z gumowym zawieszeniem).

 

Więc najeżdżanie na producenta za stosowanie takiego a nie innego materiału na membrany jest trochę nie na miejscu również można powiedzieć że aluminiowe głośniki grają ostro i analitycznie.

 

Pamiętajmy że sam głośnik nie gra ;) jest jeszcze reszta toru który trzeba umiejętnie sparować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam poczucie doskonałego zakupu i świetnego wyboru.

Tak właśnie działa ten mechanizm.

"Producent" w EU zleca firmie z CHRL wykonanie urządzenia pod swoim szyldem za 2000zł. Firma matka sprzedaje dystrybutorowi urządzenie za 5000zł, dystrybutor sprzedaje je do sklepu końcowego za 8000zł. Sklep wystawia sprzęt za 22999zł. Następnie opłaca się "niezależne recenzje" i orgazmicznie wygłaszane peany. Do sklepu przychodzi Pan Pio-Maj i widzi przeceniony wzmacniacz za 14999zł, myśli super okazja, BIORĘ! U sprzedawcy udaje mu się wycisnąć jeszcze 2000zł rabatu. Z uczuciem zrobienia interesu życia wraca do domu. Wzmacniacz musi grać bo nie ma innego wyboru. Nie porównuje ze starą Yamaszką, nie przyjeżdża do Szymona bo woli żyć w spokoju, niestety niepewność już została zasiana...

 

Mam pytanie, czy jest na forum osoba bardziej osłuchana, doświadczona, szczera i bezinteresowna jak Pan Szymon??

Tak, Pan Adam :)

 

To znacznie lepsze niż zawiść i wściekłość,że coś jest poza zasięgiem

O takim Heglu H360 to mogę tylko pomarzyć. Oglądałem go kiedyś na prospekcie ale jest zupełnie poza moim zasięgiem.

 

ja mam nowego H360, pan yamaszkę z allegro z 5 ręki za 500.Rozumiem,że nie mam z czym startować

Gdzież mi biednemu robaczkowi do takiego hajenda. Mam świnkę skarbonkę z napisem H360, to moje marzenie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. Harbeth

 

I to jest właśnie przykład potwierdzający regułę ;) mimo zastosowania autorskich rozwiązań problem pozostaje... właśnie jestem po odsłuchu 40.1 w topowym systemie Naima w dopieszczonym akustycznie pomieszczeniu.... kwestię basu pominę milczeniem, i problemem na pewno nie są Naimy, które znam dosyć dobrze i akurat bas to one mają świetny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie przykład potwierdzający regułę ;) mimo zastosowania autorskich rozwiązań problem pozostaje... właśnie jestem po odsłuchu 40.1 w topowym systemie Naima w dopieszczonym akustycznie pomieszczeniu.... kwestię basu pominę milczeniem, i problemem na pewno nie są Naimy, które znam dosyć dobrze i akurat bas to one mają świetny ;)

Widzę w spisie że ma Pan hienda, dasz posłuchać? Czy te Naimy i Amplifony to już poziom Hegla H360?

 

I to jest właśnie przykład potwierdzający regułę ;) mimo zastosowania autorskich rozwiązań problem pozostaje... właśnie jestem po odsłuchu 40.1 w topowym systemie Naima w dopieszczonym akustycznie pomieszczeniu.... kwestię basu pominę milczeniem, i problemem na pewno nie są Naimy, które znam dosyć dobrze i akurat bas to one mają świetny ;)

Proszę moderację o usunięcie wpisu zanim Mirek go przeczyta. Moim zdaniem ten wpis jest tendencyjny a Harbeth ma piękny i bardzo szybki basssss.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestię basu pominę milczeniem

Harbeth nie ma referencyjnego basu ale to nie dla niego klienci wybierają tą markę. Z resztą tak jak napisałem materiał nadaje pewnej cechy głośnikowi ale aplikacja tego głośnika w kolumnie a kolumna w systemie i danym pomieszczeniu daje ostateczny przekaz muzyczny albo pogłębimy wady albo je zminimalizujemy. Zawsze jest jakiś kompromis. Wspomniałem o tym abyśmy złapali do tematu materiałów membran trochę dystansu. Przecież analogicznie możemy napisać że tranzystor szybki a lampa zamula.

 

Miałem przyjemność porównywać bezpośrednio ATC SCM40 vs Dynaudio S1.4 - i dla mnie starsze Contoury wypadły całościowo lepiej, bardziej emocjonalnie z bardziej naturalnym wokalem, gładkimi i rozdzielczymi wysokimi tonami, choć zagrały mniejszym dźwiękiem i z mniejszym rozmachem, wolniejszym bassem niż ATC - co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Szymonie czy jest szansa, że kiedyś to forum zmieni nazwę z "Audiostereo" na - "Pan Szymon i jego przyjaciele"? Uważam, że ułatwiłoby to wszystkim przygodę z audio, każdy kierowałby pytania tylko do Pana, sprawa prosta i każdy byłby zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Szymonie czy jest szansa, że kiedyś to forum zmieni nazwę z "Audiostereo" na...

Z obecnej Pan Supremo i jego przyjaciele, wątpię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki średniotonowe powinny mieć membrany lżejsze, cieńsze, ale tutaj w grę wchodzi wcale nie mniejszy wybór materiałów - od sztywnych, głównie metalowych, poprzez celulozowe, polipropylenowe, aż po różne odmiany plecionek - z włókna kewlarowego, węglowego lub szklanego, które ze względu na swoją strukturę mają właściwość rozpraszania fal stojących. Głośniki nisko-średniotonowe pokazują całą panoramę powyższych rozwiązań.

 

Trudno wskazać, które membrany są najlepsze, pozwolimy sobie jednak wyróżnić dwa ciekawe przypadki: membran celulozowych i polipropylenowych. Te pierwsze mają najdłuższą historię, ale do dzisiaj się nie zestarzały, są ciągle modyfikowane, występują w wielu różnych wersjach, z rozmaitymi domieszkami; służą w głośnikach różnych wielkości, tanich i bardzo drogich, do przetwarzania prawie całego zakresu częstotliwości.

 

Ćwierć wieku temu wydawało się, że polipropylen, który się wówczas pojawił, jest materiałem znacznie nowocześniejszym i perspektywicznym i wkrótce wyprze celulozę; dzisiaj to polipropylen raczej trąci myszką... Nauka z tego taka, aby nie wyciągać pochopnych wniosków co do "nowoczesności" głośników i zespołów głośnikowych. Laicy nie mają wielkich szans na trafną ocenę, czy głośniki w danej konstrukcji są nowoczesne, czy nie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No cóż,Dynaudio to młoda firma na rynku audio,zero doświadczenia,eksperymentują z marnymi materiałami,jakość żadna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymonie widzę że jesteś branżowy - oczywiście bez złośliwości, nie znamy się osobiście ale przypuszczam że trochę sprzętu przerzuciłeś i doświadczenie, obycie ze sprzętem masz.

Jaki wzmacniacz polecasz do Dynaudio S 1.4 LE ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie działa ten mechanizm.

"Producent" w EU zleca firmie z CHRL wykonanie urządzenia pod swoim szyldem za 2000zł. Firma matka sprzedaje dystrybutorowi urządzenie za 5000zł, dystrybutor sprzedaje je do sklepu końcowego za 8000zł. Sklep wystawia sprzęt za 22999zł. Następnie opłaca się "niezależne recenzje" i orgazmicznie wygłaszane peany. Do sklepu przychodzi Pan Pio-Maj i widzi przeceniony wzmacniacz za 14999zł, myśli super okazja, BIORĘ! U sprzedawcy udaje mu się wycisnąć jeszcze 2000zł rabatu. Z uczuciem zrobienia interesu życia wraca do domu. Wzmacniacz musi grać bo nie ma innego wyboru. Nie porównuje ze starą Yamaszką, nie przyjeżdża do Szymona bo woli żyć w spokoju, niestety niepewność już została zasiana...

 

Tak, Pan Adam :)

 

O takim Heglu H360 to mogę tylko pomarzyć. Oglądałem go kiedyś na prospekcie ale jest zupełnie poza moim zasięgiem.

 

Gdzież mi biednemu robaczkowi do takiego hajenda. Mam świnkę skarbonkę z napisem H360, to moje marzenie!

Czy słynna yamaszka też jest produkowana i dystrybuowana w tym mechanizmie?A propos hegla,wszystkie produkty są Made in Norway.

 

Szymonie widzę że jesteś branżowy - oczywiście bez złośliwości, nie znamy się osobiście ale przypuszczam że trochę sprzętu przerzuciłeś i doświadczenie, obycie ze sprzętem masz.

Jaki wzmacniacz polecasz do Dynaudio S 1.4 LE ?

Z pewnością yamaszkę.Ja nie szukałbym rady u tego gościa nawet w sprawie kupna gwoździ.Zgorzkniały ignorant i indolent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w spisie że ma Pan hienda, dasz posłuchać? Czy te Naimy i Amplifony to już poziom Hegla H360?

 

Proszę moderację o usunięcie wpisu zanim Mirek go przeczyta. Moim zdaniem ten wpis jest tendencyjny a Harbeth ma piękny i bardzo szybki basssss.

Tak,to już poziom H360 ale do yamaszki to mu jeszcze daleko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale po co ta ekscytacja?

Masz inne zdanie i nie musisz nikomu tego udowadniać...

Noo chyba, że handlujesz. I promujesz...iiii ;-)

Ja tam z chinioli i polipropylenu z butelki ze śmietnika wyciągnąłem szybkość i barwę bez erotycznego zabarwienia a'la Dynaudio ; -)))

I metal w 3d gram...

 

Szymek zna temat to i dyskutuje...Hiendowy Boss z niego jest...

Szymon Ja"ż"yna ze Szczecina ;-)

Pozdro

 

Spierać się z nim to jak kopanie z koniem...ale podyskutować warto :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej calej niewiele wnoszacej dla autora watku dyskusji jedno mnie zainteresowalo a mianowicie, gdzie faktycznie znajduja sie fabryki Hegla? Taka Rega powstaje na wyspach i sa w necie filmy i foty z produkcji i miejscowosci, gdzie to sie odbywa, tak samo jest w przypadku Atoll-a (Francja). A gdzie klepany jest Hegel?Pan Szymon klamie czy ma racje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z chinioli i polipropylenu z butelki ze śmietnika wyciągnąłem szybkość i barwę bez erotycznego zabarwienia a'la Dynaudio ; -)))

I metal w 3d gram...

Tylko nikt tego nie widział i nie słyszał :)))

Miała być weryfikacja i... cisza.

 

Z Pio-Maj rozmawiamy na pw. Może wpadnie ze swoimi gratami. Nie ma więc co się podniecać :)

 

W tej calej niewiele wnoszacej dla autora watku dyskusji jedno mnie zainteresowalo a mianowicie, gdzie faktycznie znajduja sie fabryki Hegla? Taka Rega powstaje na wyspach i sa w necie filmy i foty z produkcji i miejscowosci, gdzie to sie odbywa, tak samo jest w przypadku Atoll-a (Francja). A gdzie klepany jest Hegel?Pan Szymon klamie czy ma racje?

Zobacz co jest napisane na urządzeniach Made in Norway czy Hegel, Oslo, Norway? Identyczna sytuacja jak z Jajonem.

Znam koszt zakupu tych sprzętów przez dystrybutora i wierz mi nikt za takie kwoty nie będzie pracował w zamożnej Norwegij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel produkuje w Norwegii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie ta produkcja kilku tysięcy szt rocznie, na zdjęciach niczego nie widać. Dla picu postawione gotowe urządzenie i lutownica. Znaczy te płytki lutują ręcznie? Obudowy powstają w mikrofalówce. Ewidentnie wygląda to na serwis i punkt przepakowania. Niezłe jaja.

 

Cały świat o tym wie oprócz nieświadomego Adama :) Produkuje je ta sama fabryka co Operę Consonance.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kto chce zakupić Hegla H100 pardon Operę Consonance A100 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Hegel CDP2A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Opera Consonance cd 120

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tez mi to na "szen zen" czy inny "vincent" nie wyglada...

Troszkę jeszcze musisz się podszkolić :)

Nie tak łatwo oszukać starego lisa.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja paru przypadkowych gości na forum ma być dowodem na chińską produkcję?W tej dyskusji jasno widać,że jednej z osób bardzo zależy na zdyskredytowaniu marki Hegel a przy okazji Dynaudio.Ciekawe jakie motywy nim kierują.Nie twierdzę,że hegel jest najlepszy,ale z pewnością to pogranicze półki średniej i wysokiej.Poza tym w Chinach montująw najlepsi.O co tu chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie o prawdę, jedynie prawdę. Zalecam obejrzeć zdjęcia urządzeń z podanych linków. Podobieństwo jest zapewne przypadkowe :)))

Klient musi mieć świadomość pochodzenia sprzętu. Wystarczy napisać jak Krell, że produkuje w Chinach i po sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowici i skromni Norwegowie z Hegla pracują w siermiężnych warunkach na wysiedzianych fotelach w zwykłych bluzach i przetartych dżinsach odmawiając sobie nawet odrobiny luksusu i starając się oszczędzać na czym tylko jest to możliwe tylko po to aby klienci z całego świata mogli jak najtaniej kupić ich "wyroby". Dodać jeszcze należy, że w trosce o portfele klientów dojeżdżają do pracy pociągiem. Pracują w magicznym miejscu, w którym absolutnym priorytetem jest technologia.

Tutaj natomiast uskutecznia się szyderstwo i to jest okropne.

Już parę lat temu dla zabawy wziąłem ze sobą stary DAC Arcama - kiedyś go kupiłem w UK i nawet go po zakupie nie uruchomiłem, leżał zapakowany i czekał na "lepsze czasy" ;) - i pojechałem na spotkanie w Q21 żeby zobaczyć się i porozmawiać z paroma ludźmi i poniuchać co w trawie piszczy. Okazało się, że Panowie podpięli tego Black Boxa i słuchali go w różnych zestawieniach porównując z chyba wszystkimi DAC-ami jakie wówczas w Q21 były, oczywiście również z Heglem.

Według opinii słuchaczy okazało się, że żaden ze współczesnych DAC-ów nie mógł temu Arcamowi dotrzymać kroku.

Ponieważ wszyscy byli ciekawi co jest w środku, więc go rozkręciliśmy. Obudowa cała jest z aluminium, wewnątrz dwa transformatory, dobre zasilanie, ogólnie bardzo porządnie wykonana konstrukcja oparta na przetworniku D/A Philips TDA1541 S1 z dwiema koronkami - żaden Taiwan :) Europe only.

Ten leciwy brytyjski - oryginał Made in GB - sprzęt z epoki CD i zaliczany po prostu do solidnego HiFi grał lepiej od współczesnych, aspirujących do Hi-End konstrukcji.

Pojawiają się co jakiś czas takie projekty biznesowe, które oparte są na taniej sile roboczej w Chinach. Projekt mami klienta miejscem rejestracji firmy: Austria, Norwegia, Niemcy, Francja, USA, Włochy, itp. co ma sugerować tradycję, wysoki poziom kultury technicznej i wysoką jakość dźwięku. Niektóre z tych firm upadają, inne mają się doskonale drenując umysły i kieszenie naiwnych audiofilów, którzy chcą sobie pozwolić na odrobinę "luksusu".

Czy te sprzęty grają dobrze? Czy może zawsze jest to taki knot brzmieniowy jak ten Hegel wówczas, a tylko siła sugestii jest tak ogromna, że taki sprzęt jest kupowany?

Może w tym wszystkim nie chodzi o brzmienie, do którego umiejętnej i obiektywnej oceny trzeba dojrzeć, dojść metodą prób i błędów co trwa lata i kosztuje niemało wszystkiego.

Może chodzi o satysfakcję klienta - konsumenta, który kupując coś "na topie" zwalnia się sam z uznawanej przez niektórych za konieczność umiejętności oceny dźwięku i posiadania osłuchania. Może chodzi o pasujący do... mebel, zaspokojenie własnego ego, o odreagowanie czegoś.

Ludzie mają zwykła prostą radochę z tego że są "posiadaczami" tych sprzętów i nie mieszałbym do tego absolutnie jakości dźwięku czy czegokolwiek z tym związanego. Chyba też nie zdecydowałbym się na to aby ich wyprowadzać z błędu, bo to w sumie nieprzyjemne, a dla nich bardzo bolesne.

Brakuje wzorca dobrego dźwięku. Do tego potrzeba doskonale wytłoczonych płyt CD lub winylowych i znakomitych transportów. W przypadku winylu wytrawnego transportu z porządnym ramieniem, dobraną wkładką MC i przedwzmacniaczem, a w przypadku CD właściwie zaprojektowanego i wykonanego transportu CD z odpowiednim wyjściem cyfrowym.

Wtedy można porównywać, można słuchać i badać. Wystarczy jeszcze przygotowane akustycznie pomieszczenie i synergia pomiędzy wzmacniaczem a kolumnami.

Tylko kto z klientów - konsumentów ma dzisiaj na to możliwości, czas i ochotę? Przecież wystarczy zapytać na forum.

Ciekawie dla niektórych by wypadło bezpośrednie porównanie starszych sprzętów z dobrego HiFi i Hi-End ze współczesnymi konstrukcjami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,tyle że produkują w Norwegii co potwierdza reportaż i wypowiedzi ekipy z ich szefem włącznie.Proponuję zwrócić uwagę na uderzające podobieństwo opla i vauxalla np.Czy podobieństwo jest przypadkowe?Krell tak jak inni nic w Chinach nie produkuje.Do obudów składane i montowane są jedynie gotowe podzespoły,a etykieta,,produkuje''pozwala na manipulacje podatkowo-celne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

No tak,tyle że produkują w Norwegii co potwierdza reportaż i wypowiedzi ekipy z ich szefem włącznie.Proponuję zwrócić uwagę na uderzające podobieństwo opla i vauxalla np.Czy podobieństwo jest przypadkowe?Krell tak jak inni nic w Chinach nie produkuje.Do obudów składane i montowane są jedynie gotowe podzespoły,a etykieta,,produkuje''pozwala na manipulacje podatkowo-celne.

 

Nic ten „reportaż” nie potwierdza, jesli ktoś specjalnie manipuluje nalepką próbując zrobić klienta w konia, to czemu nie miałby dodatkowo próbować uwiarygodnić swej wersji fakeowymi reportażami i zdjęciami z niby fabryki?

 

Przecież w tej „fabryce” nie ma żadnych sprzętów bardziej zaawansowanych niz u mnie w garażu, stacja lutownicza, oscyloskop i pare śrubokrętów. T moze byc co najwyżej punkt kontroli jakości lub serwis gwarancyjny.

 

Nie wiem jak by w tej „fabryce” mialaby powstać obudowa, płytka drukowana itd. Płytki drukowane lutowane sa maszynowo, przecież nikt nie będzie tego robil stacja lutownicza widoczna na zdjęciach...

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawne przyznawanie się i obnoszenie się z tym,że firma funkcjonuje w Norwegii,wiąże się z płaceniem podatków w tym kraju,które jak wiemy są jednymi z najwyższych w Europie.Znakiem tego właściciel firmy nie ma mózgu.Wszyscy uciekają do Azji aby obniżyć koszty,a on patriota rujnuje się w Norwegii.Osobliwa logika trzeba przyznać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

W tej dyskusji jasno widać,że jednej z osób bardzo zależy na zdyskredytowaniu marki Hegel a przy okazji Dynaudio.

 

Wypowiedzi branży dotyczące konkurencji nie należy traktować poważnie ;) wiadomo w co się tu gra to widać czarno na białym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawki CIT w Europie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 33,99%

22px-Flag_of_France.svg.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 33,33%

22px-Flag_of_Luxembourg.svg.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 28,59%

22px-Flag_of_Malta.svg.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 35%

22px-Flag_of_Germany.svg.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 30,175%-33,325%

22px-Flag_of_Italy.svg.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 31,4%

Natomiast Norwegia

22px-Flag_of_Norway.svg.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 24% a od 2018 22%.

źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jawne przyznawanie się i obnoszenie się z tym,że firma funkcjonuje w Norwegii,wiąże się z płaceniem podatków w tym kraju,które jak wiemy są jednymi z najwyższych w Europie.Znakiem tego właściciel firmy nie ma mózgu.Wszyscy uciekają do Azji aby obniżyć koszty,a on patriota rujnuje się w Norwegii.Osobliwa logika trzeba przyznać

Cos za cos. Tissot tez obnosi sie made in Swiss i tam płaci podatki (w Szwajcarii )pomiomo tego ze 90% produkcji wykonywane jest w Czechach. Czemu tak robi? Bo bardziej opłaca sie wywalić dodatkowe 30% podatku niz stracić prestiż „szwajcarskiego zegarka”. Akurat przyklad tej firmy mi sie nasunął bo jakis czas z n8mi współpracowałem i informacje mam z pierwszej ręki.

 

Wiec twój argument uwazam za chybiony bo jest znacznie więcej innych Marek które maskują produkcje w Chinach i nosie maja wyższe podatki.

 

PS masz pewność ze taki np. Hegel faktycznie całość podatków rozlicza w Norwegi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej.Dyskusja zabrnęła na manowce.Hegla nie miałem i nie mam,ale uważam że gra przyzwoicie, szczególnie H360.Właściwie nie ma znaczenia kto go składa i gdzie,ważne jak brzmi.Wtrąciłem swoje 3 grosze,bo ktoś próbował udowodnić,że hegel jest do bani z racji produkcji w Chinach choć brak na to dowodów.Nie wszyscy przenieśli się do Chin,np.Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.