Skocz do zawartości
IGNORED

Nagrywanie Technicsem MD100


FanTechnicsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów !

 

Mam pewien problem. Zakupiłem mini disc Technicsa jak w tytule. Podłączyłem go do korektora GE90 i problem polega na tym, że gdy nagrywa się jakaś piosenka to po skończeniu i puszczeniu jej mini disc bardzo cicho ją odtwarza. Muszę w zasadzie na full dać wzmacniacz żeby było cokolwiek słychać. Do wzmacniacza też podłączyłem ten MD, ale efekt jest ten sam. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że twój MD jest uszkodzony, bo u mnie jest ok. chyba że masz regulacje na pilocie poziomu. Ja nie posiadam pilota więc nie wiem czy jest taka możliwość.

 

 

Sprzęt, który kupowałem był sprawdzany u poprzedniego właściciela i wszystko działało jak należy więc uszkodzony raczej nie jest. Był też czyszczony i ma plombę. Pilota mam, ale nie bardzo wiem o jaki poziom chodzi gdyż po raz pierwszy w życiu mam styczność z tym mini dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypnij go z korektora, który do niczego nie jest Tobie potrzebny, i sprawdź pod sam wzm. też za cicho?

jeśli u handlarza ( poprzedniego właściciela ) grał normalnie to......

 

Niestety nic to nie dało. Gość się zarzekał, że wszystko idealnie działa. Zresztą miał pozytywne same opinie. Nie wiem w takim razie co może być powodem, że cicho gra. Może coś z nagrywaniem źle robię. Włączałem płytę na CD i dałem rec na MD. Może coś jeszcze trzeba tam zrobić i dlatego tak cicho nagrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten potencjometr to REC LEVEL ? Jeżeli tak to, w którą stronę miałbym go dać ?

 

Ewidentnie musisz przeczytać instrukcję obsługi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji czytać nie muszę, bo już czytałem i robiłem według wskazówek. Jeżeli chodzi o ustawienie tego rec level to ustawiany był już na sam środek i dalej nic. Nie wiem czy to ewentualnie z podłączeniem coś nie tak czy co ? Mam podłączone to do korektora do wejść rec(out) Play(in). Planuję jeszcze kupić jakiś gotowy nagrany md żeby sprawdzić jak będą chodzić. Jeżeli chodzi o samo nagrywanie to robiłem to tak, że przesunąłem w md na ANALOG i nagrywanie no i puściłem muzykę z CD. Może źle coś z nagrywaniem robię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy jest znawcą z 30 letnim stażem. Jeżeli wiecie jak to zrobić żeby działało to napiszcie, a nie się wymądrzacie. Będę wdzięczny ;) Powiem tak MD miałem podłączony do wzmacniacza i chciałem nagrać przez digital, ale jak naciskam to licznik na MD nie rusza. Tylko analog działa. A potencjometr ustawiałem na środek i na max i nie daje to żadnych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź to podłącz bezpośrednio do Cd po analogu, i nagraj płytke - przełącznik w pozycji analog.

Sprawdź odtwarzanie.

Weź nagraj bezpośrednio z cd po cyfrze i sprawdź odtwarzanie - przełacznik w pozycji np OPT1 i kabel wejsciowy też OPT1 przy nagraniu.

Sprawdź nagraną płytke na innym MD.

 

Odtwarzanie i nagrywanie możesz sprawdzać na wyjściu słuchawkowym a procedura tak jakby to był zwykły kaseciak.

 

Po próbie nagrania wyjmij płytke , poczekaj aż ją sfinalizuje i ponownie włóż i sprawdzaj czy materiał się nagrał i czy go zczytuje.

 

Poziom nagrywania w MD jest taki sam jak poziom później odtwarzania - usłyszysz różnice na słuchawkach i wskaźniku.

Potencjometrem pokreć tak aby sygnał dochodził max do 0 db na wskaźniku.

POTEM.

Odtwarzanie MD podłącz bezpośrednio do wzmacniacza pamiętając aby kable były prawidłowo podpięte, bo jak pomylisz to możesz właśnie usŁyszeć przesłuchy - np podepniesz wyjście md na wyjście we wzmacniaczu taka mała pomyłka .

Korektor na razie nie podpinaj przez niego, po prostU same bezpośrednie podłączenia na test.

 

Ten MD to już staruszek, padają w nim lasery a jak padnie to koszt abstrakcja .

Mam do sprzedania właśnie taki niedziałający ( nie czyta i nie nagrywa) z ładną obudową

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź to podłącz bezpośrednio do Cd po analogu, i nagraj płytke - przełącznik w pozycji analog.

Sprawdź odtwarzanie.

Weź nagraj bezpośrednio z cd po cyfrze i sprawdź odtwarzanie - przełacznik w pozycji np OPT1 i kabel wejsciowy też OPT1 przy nagraniu.

Sprawdź nagraną płytke na innym MD.

 

Odtwarzanie i nagrywanie możesz sprawdzać na wyjściu słuchawkowym a procedura tak jakby to był zwykły kaseciak.

 

Po próbie nagrania wyjmij płytke , poczekaj aż ją sfinalizuje i ponownie włóż i sprawdzaj czy materiał się nagrał i czy go zczytuje.

 

Poziom nagrywania w MD jest taki sam jak poziom później odtwarzania - usłyszysz różnice na słuchawkach i wskaźniku.

Potencjometrem pokreć tak aby sygnał dochodził max do 0 db na wskaźniku.

POTEM.

Odtwarzanie MD podłącz bezpośrednio do wzmacniacza pamiętając aby kable były prawidłowo podpięte, bo jak pomylisz to możesz właśnie usŁyszeć przesłuchy - np podepniesz wyjście md na wyjście we wzmacniaczu taka mała pomyłka .

Korektor na razie nie podpinaj przez niego, po prostU same bezpośrednie podłączenia na test.

 

Ten MD to już staruszek, padają w nim lasery a jak padnie to koszt abstrakcja .

Mam do sprzedania właśnie taki niedziałający ( nie czyta i nie nagrywa) z ładną obudową

 

Dzięki za wytłumaczenie porządnie wszystkiego. Misja zakończona szczęśliwie :) Wszystko działa :) Tak jak pisałem. Nie jestem znawcą z 30 letnim stażem więc mogłem się mylić. Twoje rady więcej dały niż przeczytanie instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.